Co nam przyniósł Święty Mikołaj?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Hiszp_Inkwizycja
Posty: 72
Rejestracja: 17 paź 2007, 16:08
Lokalizacja: Wawa

Re: Co nam przyniósł Święty Mikołaj?

Post autor: Hiszp_Inkwizycja »

Ja (pewnie zostanę wyklęty:) z premedytacją nie poprosiłem o żadną grę. I tak mam na razie tyle,że wystarczy mi na dłuższy czas, żeby to ograć. A ale święta i tak należą do udanych, ponieważ zaczęliśmy od rodzinnej partii Scrabble a ja teraz siedzę w mieszkaniu i zastanawiam się co ze sobą wziąć, żeby rodzinkę uraczyć;) Pewnie Mystery of the Abbey. Ale wszystkim gratuluje udanego Mikołaja + te prezenty mogą znaczyć tylko tyle, że spróbowaliście każdego dania na wigilijnym stole :wink:
Pozdrawiam
Hiszpan
Nikt sie nie spodziewał Hiszpańskiej Inkwizycji!

Moja kolekcja na BGG
Awatar użytkownika
wilczelyko
Posty: 174
Rejestracja: 04 cze 2004, 09:28
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times
Been thanked: 39 times

Re: Co nam przyniósł Święty Mikołaj?

Post autor: wilczelyko »

A ja znalazłem upragnione od dawien dawana Through the Ages. Ech, teraz tylko żeby mieć czas, żeby zagrać...
Awatar użytkownika
gacekthebat
Posty: 23
Rejestracja: 14 paź 2008, 13:13
Lokalizacja: Ruda Slaska

Re: Co nam przyniósł Święty Mikołaj?

Post autor: gacekthebat »

Zacznę od gier, którymi uszczęśliwiłem moich bliskich :)
Moja dziewczyna dostała Fjordy, mój młodszy brat Zombiaki oraz Pędzące żółwie.
Dla mnie Mikołaj miał Ghost Stories z których się ogromnie cieszę oraz Przeklętą kopalnię ;)
Awatar użytkownika
blazej
Posty: 483
Rejestracja: 06 lut 2005, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co nam przyniósł Święty Mikołaj?

Post autor: blazej »

Ja nie miałem sumienia poprosić żony o TTA (jedyna pozycja na ten moment, która mnie interesuje). Wystarczy, że cała szafa jest w grach, a kilka w bagażniku (mam małe mieszkanie, a gry trzeba gdzieś trzymać :wink: ) Bratu chciałem kupić planszówkę, ale zostałem wcześniej ostrzeżony przez mamę, żeby tego nie robić. On gry ustawia na parapecie i słońce do pokoju już nie dochodzi :) Suma sumarum dorzuciłem mu do prezentu Scabble Scramble.
Ja oprócz majtek z mikołajem i innych prezentów z planszówkowych rzeczy dostałem fondue, przetestuje przy najbliższej sesji planszówkowej, która odbędzie się najpewniej w Sylwestra :D
badjimi
Posty: 73
Rejestracja: 23 lis 2006, 19:34
Lokalizacja: Świecie

Re: Co nam przyniósł Święty Mikołaj?

Post autor: badjimi »

Do mnie Mikołaj zawitał z Rycerzami z Catanu :mrgreen:
Niestety w pudełku zabrakło jednego żetonu i teraz liczę, że pomocnicy Św. Mikołaja z Galakty jakoś poratują w tej sytuacji. :roll:
Awatar użytkownika
pawel1454
Posty: 231
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:11
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Co nam przyniósł Święty Mikołaj?

Post autor: pawel1454 »

assurbanipal pisze:
pawel1454 pisze:A ja przegrałem z Żoną pierwszą partię w Hansę
To się przyzwyczajaj, bo to może się stać regułą :mrgreen: Moja narzeczona pierze mnie równo w tą grą. Nieważne jakbym się starał ona zawsze ma na koniec kilka punktów więcej :evil: Ale i tak gra się bardzo przyjemnie :D
Drugą partię też przegrałem. Z niepokojem czekam na kolejne, bo Szanowna Małżonka uznała grę za jedną ze swych ulubionych.
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: Co nam przyniósł Święty Mikołaj?

Post autor: mistrz_yon »

Ja dostalem niespodzianie (bo sam sobie kupilem) Municipium i Die Macher. A moj syn (4 lata) dostal Piratow od Trefla, Loopin' Louis i Didi Dotter.
Niestety mam calkowicie nieplanszowkowa zone, wiec przez cale swieta wycinalem w Neverwinter 2
MsbS
Posty: 885
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 55 times
Been thanked: 73 times

Re: Co nam przyniósł Święty Mikołaj?

Post autor: MsbS »

U nas planszówkowy prezent (Wasabi!) był zamówiony "mojemi ręcami" i od ponad tygodnia leżał na szafie i kusił. Ale wytrzymaliśmy, i dopiero w Wigilię rozpakowaliśmy i zagraliśmy. No i już trzy razy przerżnąłem z Małżonką. Za pierwszym razem na punkty, o jedną kosteczkę wasabi, ale za drugim i trzecim razem rozjechała mnie, kończąc 10 przepisów (vs moje 7).
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Co nam przyniósł Święty Mikołaj?

Post autor: Don Simon »

Pancho pisze:Mi nie kupują planszówek pod choinkę, bo uważają, że i tak mam ich w bród. Bez sensu :) Ale pod choinką znalazłem Guitar Hero World Tour i prowadzę teraz z rodziną zespół rockowy :)
To ja mam podobnie. Zreszta i tak juz miejsca nie mam. Stad dostalem gre, ale nie planszowa ;-).
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Co nam przyniósł Święty Mikołaj?

Post autor: mst »

Bilard? :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: Co nam przyniósł Święty Mikołaj?

Post autor: Filippos »

No moja rodzinka nie zawiodła.
Pod choinką znalazłem Mystery of the Abbey, Zlot Czarownic i Santiago. :mrgreen:
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Co nam przyniósł Święty Mikołaj?

Post autor: yosz »

Don Simon pisze:To ja mam podobnie. Zreszta i tak juz miejsca nie mam. Stad dostalem gre, ale nie planszowa ;-).
chciałem coś napisać o najlepszej grze wstępnej ;) (oczywiście że planszowa ;) )

Z Agnieszką nie dostaliśmy planszówek bo moja rodzina jeszcze nie jest wyedukowana aż tak do końca ;) Aga za to zażyczyła sobie Dominion a ja Robo Rally przy okazji świątecznych zakupów. No i wspólny zakup pt. Wits & Wagers
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Co nam przyniósł Święty Mikołaj?

Post autor: folko »

mst pisze:Bilard? :wink:
butelkę :lol:
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Re: Co nam przyniósł Święty Mikołaj?

Post autor: aswiech »

U mnie poracha.
Zrobilem Zonie "Qwirkle" i dostalem od taty egzemplarz jego roboty. Tyle dobrze, ze klocki rozne (moje - kostki, taty - jak oryginalne).
Do tego - UWAGA!
Dostalem wersje podrozne: Chinczyka, Wezy i drabin oraz Halmy:)
Tata jeszcze nie wyedukowany;) Ale BARDZO doceniam.
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: Co nam przyniósł Święty Mikołaj?

Post autor: Filippos »

aswiech pisze: Do tego - UWAGA!
Dostalem wersje podrozne: Chinczyka...
No to łączymy się z tobą w bólu aświech :|
Ale pamiętejmy też że należy doceniać intencje :) No i musisz edukować tatę.

Dodam jeszcze od siebie bo nie napisałem wcześniej, że moim planszówkowym sukcesem świątecznym jest zarażenie mojego taty Manoeuvre :D Zaczynaliśmy od tej gry każdy poświąteczny poranek - ósma rano, kawka, wszystkie panie jeszcze śpią, a my toczymy zacięty bój. Poezja :mrgreen:
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Co nam przyniósł Święty Mikołaj?

Post autor: yosz »

naszym jedynym sukcesem jest Tichu z rodzicami. Dwie partie w ciągu świąt i jedna na lotnisku czekając na opóźniony samolot (gdzie z Agą odkuliśmy się za porażkę w święta :twisted: ) Na inne rzeczy po prostu nie było czasu :)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Co nam przyniósł Święty Mikołaj?

Post autor: Tommy »

Filippos pisze: Zaczynaliśmy od tej gry każdy poświąteczny poranek - ósma rano, kawka, wszystkie panie jeszcze śpią, a my toczymy zacięty bój. Poezja :mrgreen:
No wygląda to na piękną sprawę! Tylko pozazdrościć.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
cahir
Posty: 262
Rejestracja: 30 gru 2008, 09:07
Lokalizacja: Vratislavia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Co nam przyniósł Święty Mikołaj?

Post autor: cahir »

Moje zapisy na liście prezentów odnośnie Żeglarzy oraz Miast i rycerzy Mikołaj zignorował, ale Święta spędziłem z podstawką zakupioną zapobiegliwie przed pierwszą gwiazdką i miałem czas przekonać rodzinkę, że warto inwestować w dobrą rozrywkę. Także za miesiąc na urodziny liczę, że już będę miał Catan z wszystkimi przyległościami.
Jezus zbawia, Allah nagradza, Cthulhu pożera.
Awatar użytkownika
zara2stra
Posty: 384
Rejestracja: 02 mar 2008, 20:38
Lokalizacja: Lubliniec/Pawonków
Been thanked: 1 time

Re: Co nam przyniósł Święty Mikołaj?

Post autor: zara2stra »

U mnie czas świąteczny również był pełen planszówek. Z ewidentnych sukcesów - mój Ojciec, zapalony szachista który krzywił się na każdą inną grę planszową (nawet zasad do Hive'a nie chciał słuchać) "samoistnie" zainteresował się Carromem i kilka razy w niego zagrał zapowiadając przyszłe rewanże wszystkim współgraczom :)

Przed świętami zajrzał mój brat i siostrzeniec z którymi (razem z żoną) graliśmy w Blefuj, Galaxy Truckera i Carroma. Wstępnie też umówiliśmy się na partyjkę Twilight Imperium do której ostatecznie doszło w drugi dzień świąt między godziną 22:00 a 05:30 :) Dołączył do nas drugi siostrzeniec a odpadła żona, która w tym czasie 2m obok grała do 2:00 w TtR:E razem z moją mamą i siostrzenicą. Przez całe święta przewijały się też pojedyncze partyjki w Carrom, Blefuj, Marrakech i Ticket to Ride. (podlinkowałbym fotki, niestety BGG chwilowo nie żyje)

Ostatecznie te święta minęły w bardzo planszówkowych nastrojach :)
Awatar użytkownika
pikpol
Posty: 523
Rejestracja: 02 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Chełmża
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Co nam przyniósł Święty Mikołaj?

Post autor: pikpol »

jej jak sie na nas sklepiki dorobiły:) a każdy by chciał jeszcze to i jeszcze to:)

Jak dla mnie i tak było super:) dostałem railroad tycoon od narzeczonej chyba mnie strasznie mocno kocha:)
Od siostry kolejny dodatek do Carccasone(egoistyczny prezent ona ta grę uwielbia) i od znajomych dostaliśmy Kraków 1325.
My obdarowaliśmy głównie znajomych : w ich ręce trafiły: Jenga Munchkin i Football ligretto dobrze że sobie nie kupiłem ostatniej pozycji bo bym wszystkich dookoła męczył by ze mną grali:)

Nie moge sie doczekać za miesiąc urodzin: zastanawiam się czy namawiać by kupili mi Trough the ages czy NH z bublem??
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Re: Co nam przyniósł Święty Mikołaj?

Post autor: aswiech »

Filippos pisze:
No to łączymy się z tobą w bólu aświech :|
Ale pamiętejmy też że należy doceniać intencje :) No i musisz edukować tatę.
Wiesz - ja sie ciesze. Tata z nami czasem pogra, ale niestety rzadko. Wazne - ze kupil mi gre:) Wbrew pozorom - przyda sie. Synek rosnie, wiec od czegos trzeba zaczac i pewnie od "Wezy i drabin". I uwazam ze "Chinczyka" tez powininen znac. :) W koncu klasyka a poza tym najlepiej sprzedajaca sie w Polsce gra, jak kiedys donosil Michal:)
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
bajcik
Posty: 44
Rejestracja: 29 gru 2008, 23:08
Lokalizacja: Lodz

Re: Co nam przyniósł Święty Mikołaj?

Post autor: bajcik »

Dostałem od narzeczonej Carcassonne. Mieli być na początku Osadnicy ale zmieniłem zdanie jak doczytałem że to dla 3 osób minimum ;)

Sam jej zaś kupiłem scrabble, żeby mnie (jako oczytana polonistka) ogrywała. Rzeczywistość pokazuje że dobra strategia też się liczy 8)
Awatar użytkownika
Cirrus
Posty: 385
Rejestracja: 06 paź 2006, 08:54
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Co nam przyniósł Święty Mikołaj?

Post autor: Cirrus »

Mnie zmuszono do rodzinnej świątecznej partii w Eurobiznes, który 10 letnia siostra dostała pod choinkę (doradzałem barbarossę, ale żeby mnie ktoś posłuchał...). No i przez 2 godziny w 2 dzień świąt byłem katowany wbrew konwencji genewskiej, chrześcijańskiemu miłosierdziu i bóg wie czemu jeszcze :x
Ale się zemszczę :twisted: :twisted: :twisted:
"Uwielbiam kiedy jazdy zwał
Po chamskich karkach leci w cwał
Spod kopyt pryska taki syn
Dalej ich prać i lać i w dym!"

http://tubylem.blog.onet.pl/ - moje podróże małe i duże :)
Awatar użytkownika
Nabuchodonozor
Posty: 261
Rejestracja: 06 wrz 2008, 19:57
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: Co nam przyniósł Święty Mikołaj?

Post autor: Nabuchodonozor »

My z bratem dostaliśmy Hive wraz z dodatkiem. Oczywiście była to wielka niespodzianka i wcale nie ja zamawiałem w rebelu :P
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Co nam przyniósł Święty Mikołaj?

Post autor: BloodyBaron »

z tym graniem w Święta to temat na osobny wątek - u mnie niby część rodzinki nieco liznęła - Puerto Rico :) i ci chcieli bardzo, ale partia w Cytadelę - jedyna gra w okresie świątecznym - zupełnie jakoś nie wypaliła... Przerwaliśmy w połowie - z przyczyn nie związanych z grą. Pierwszy raz miałem autentyczny niesmak po graniu. Część towarzystwa po prostu była zupełnie nie w nastroju do gry, a do wygłupów, i to nie zrobiło dobrze grze. Jedna osoba udająca zainteresowanie plus jeden obserwator z głupawymi uwagami może położyć nawet najciekawiej zapowiadającą się rozgrywkę.

Nikomu nie życzę.
_________
Moje gry
ODPOWIEDZ