Claustrophobia (Christophe Reaux)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
bartekb8
Posty: 586
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 68 times
Been thanked: 61 times

Re: Claustrophobia

Post autor: bartekb8 »

Core box plus zawartość z pierwszego dodatku, plus jakieś nowe rodzaje kafli i na koniec ciut zmieniona mechanika: na korzyść, bo losowość ma być po części ograniczona a decyzyjność zwiększona, i to po obu stronach. Oprócz tego plansza Zagrożenia ma mieć mniej opcji ale do tego dochodzą moce nowych demonów które też będzie można aktywować kośćmi przeznaczenia. Nowością mają być też karty inicjatywy dla Ludzi, zwiększające głębię strategiczną. Tak przynajmniej wynika z tego co piszą ale ile z tych rzeczy przełoży się na autentyczną frajdę to się okaże. Na razie sceptycznie do tego podchodzę, czekam na jakiś konkretny gameplay. W sumie mogliby przykładową rozgrywkę wrzucić na bgg, choć pewnie nie zrobią tego przed rozpoczęciem kampanii...
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Claustrophobia

Post autor: pan_satyros »

Przedsprzedaży ;) trudno to nazwać kampanią.
bartekb8
Posty: 586
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 68 times
Been thanked: 61 times

Re: Claustrophobia

Post autor: bartekb8 »

No tak :-) Nie lubię całej tej atmosfery wokół gry, a najbardziej mnie irytuje to że już straszą ludzi iż nakład będzie bardzo ograniczony.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2453
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 544 times
Been thanked: 463 times
Kontakt:

Re: Claustrophobia

Post autor: Jiloo »

bartekb8 pisze: 08 wrz 2018, 14:38 No tak :-) Nie lubię całej tej atmosfery wokół gry, a najbardziej mnie irytuje to że już straszą ludzi iż nakład będzie bardzo ograniczony.
Jakoś muszą zachęcić potencjalnych nabywców. Straszą więc żeby decydować się już teraz, bo potem gry się nie kupi.
Widzę, że w KS znaleźli bardzo wygodne narzędzie do wydania gry bez większego ryzyka, prawie cale przenosząc na nabywców. Wydadzą tyle kopii gry ile się sprzeda na KS i basta. Zero SG, wszystko już gotowe. No brawo, brawo.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
bazyliszek10000
Posty: 38
Rejestracja: 27 lut 2019, 12:06
Has thanked: 58 times
Been thanked: 2 times

Re: Claustrophobia

Post autor: bazyliszek10000 »

Pytanie o starą wersję, bo zastanawiam się czy kupić? Czy gra jeszcze daje rade w obecnych czasach, pod względem wykonania, mechaniki, przyjemności z rozgrywki, itd... w zestawieniu z np.: The Others, Descent_2, S&S? Czy rozważałybyście kupno Claustrophobi, jak mielibyście powyższe tytuły? Czy będzie miała okazję się przebić, czy losowość w tej grze nie jest zbyt przytłaczająca, w porównaniu do pozostałych tytułów? W sumie to szukam czegoś w tym stylu, ale jednak żeby losowość była w miarę kontrolowana, może Star Wars: Rebelia, tyle że tu czas rozgrywki mnie przeraża?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Claustrophobia

Post autor: rastula »

ta gra ma coś czego nie ma żadna z ww. proste zasady i szybką rozgrywkę,

poza tym jest przeznaczona na 2 graczy, co nie zawsze działa w ww.


generalnie odpowiedź brzmi - tak , warto - ja np kupiłem niedawno...


losowość jest na poziomie na pewno nie wyższym od descenta.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4677
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Claustrophobia

Post autor: warlock »

U mnie tę grę skasowała jedna cecha - bohaterowie nigdy nie będą tak silni, jak w pierwszej turze gry (z każdą minutą wykrwawiają się coraz bardziej). Z tego względu granie bohaterami to dla mnie nuda i frustracja, bo wiem, że z każdą kolejką będę miał coraz mniej opcji - i tak do końca. Proste zasady to ogromna zaleta tej gry, ale generalnie absolutnie nie podzielam zachwytów społeczności ;).
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2453
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 544 times
Been thanked: 463 times
Kontakt:

Re: Claustrophobia

Post autor: Jiloo »

Bardzo fajna gra, myślę, że poprzednia edycja nie ma się czego wstydzić.
Niesymetryczne działanie dwóch frakcji, różne scenariusze.

Dla mnie jej wadą były głownie za duże kafle, ciężko to było na stole zmieścić. Niestety nowa edycja ten błąd powiela. Co jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe. Na jednym kaflu i tak może stać maksymalnie 6 jednostek...

Żonie nie do końca podeszło granie potworami, ale ludźmi lubiła grać.
Jak już do niej nie wracaliśmy i zbierała kurz to sprzedałem, ale miło wspominam.

–EDIT–
jeszcze odpowiem krótko na pytanie.
bazyliszek10000 pisze: 04 gru 2019, 13:25 Czy będzie miała okazję się przebić, czy losowość w tej grze nie jest zbyt przytłaczająca, w porównaniu do pozostałych tytułów? (...)
Losowość z kostek jest w tej grze na tyle fajna, że rzucone kostki przydzielasz ludziom i zawsze coś możesz zrobić. Różniaca jest taka, że niskie rzuty pozwalały lepiej atakować, a wysokie lepiej się bronić. Dawało się tym jakoś zarządzać.
Natomiast większość akcji potworów nie zwracało uwagę na wysokość rzutu, ale np. przypisywało się dwie kości parzyste, jedną parzystą i jedną nieparzystą. Były też inne akcje, ale dało się tym grać.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
ponika
Posty: 532
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 232 times
Been thanked: 445 times

Re: Claustrophobia (Christophe Reaux)

Post autor: ponika »

Dawno temu w internecie znalazłam opublikowane karty z któregoś dodatku po polsku (była to wersja oficjalna, do druku, chyba oficjalny gest wydawnictwa za brak polskiej wersji). Nie mogę tego znaleźć. Czy ktoś ma może namiary na te pliki?
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 951
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 314 times
Been thanked: 203 times

Re: Claustrophobia (Christophe Reaux)

Post autor: Losiek »

Na BGG do De Profundis są.
ponika
Posty: 532
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 232 times
Been thanked: 445 times

Re: Claustrophobia (Christophe Reaux)

Post autor: ponika »

To są fanowskie tłumaczenia, tamte były oficjalne, z pełną grafiką...
Edit: Były dostępne tu: https://web.archive.org/web/20160927144 ... undis.html
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 951
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 314 times
Been thanked: 203 times

Re: Claustrophobia (Christophe Reaux)

Post autor: Losiek »

Faktycznie, być może gdzieś mam. Tak mi się wydawało, że drukowałem z pdfa. Jak tylko znajdę to się odezwę.
No i znalazłem

-----
Wygląda na to, że już nie działa. Ale mam jakby co :)
ponika
Posty: 532
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 232 times
Been thanked: 445 times

Re: Claustrophobia (Christophe Reaux)

Post autor: ponika »

Losiek pisze: 03 lis 2020, 19:02 Wygląda na to, że już nie działa. Ale mam jakby co :)
Strasznie słabe ze strony Rebela.
Zanim znalazłeś plik, wysłałam maila z pytaniem czy gdzieś da się jeszcze dostać te pliki. Dostałam odpowiedź "zachęcamy do odwiedzenia forum pliki na BGG". Po czym oryginalne pliki zniknęły ze strony...
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 951
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 314 times
Been thanked: 203 times

Re: Claustrophobia (Christophe Reaux)

Post autor: Losiek »

Słabe, ale w stylu tego co Rebel ostatnio robi.
ODPOWIEDZ