VOLT (Emerson Matsuuchi)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

VOLT (Emerson Matsuuchi)

Post autor: Yavi »

Wiek: 10+
Liczba graczy: 2-4
Czas gry: 30 - 45 minut
Wydawca: Galakta
Tematyka: walki robotów
Główna mechanika: programowanie akcji
BGG: VOLT

Recenzja na Planszówkach we dwoje:
http://www.planszowkiwedwoje.pl/2019/12 ... enzja.html

Wyszukiwarka nie pokazuje tematu o grze, a tytuł jest na tyle wciągający i fajny, że wg mnie zasługuje na swój wątek!
tomg
Posty: 407
Rejestracja: 02 gru 2019, 00:00
Has thanked: 127 times
Been thanked: 160 times

Re: VOLT (Emerson Matsuuchi)

Post autor: tomg »

Mało recenzji w necie, tutaj brak wpisów. Czy ktoś grał w Volta i chciałby się podzielić wrażeniami? Rozważam zakup.
Genezis
Posty: 2
Rejestracja: 06 sty 2020, 12:45
Been thanked: 1 time

Re: VOLT (Emerson Matsuuchi)

Post autor: Genezis »

Grałem na planszówkach w Spodku i wrażenia super. Na 4 osoby trzeba trochę kombinować żeby wygrać. W mniejszym składzie nie grałem więc się nie wypowiem. Gra wylądowała na liście gier do kupienia :)
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: VOLT (Emerson Matsuuchi)

Post autor: Yavi »

Graliśmy wczoraj kolejny raz, nadal mechanicznie prosto, ale nie banalnie, wciąż bawi - nadal polecam :D
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 786
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 157 times
Been thanked: 534 times
Kontakt:

Re: VOLT (Emerson Matsuuchi)

Post autor: VivoBrezo »

Całkiem przyjemne pojedynki. Pomysłowa mechanika programowania ruchów. Trzeba przewidywać co zrobi przeciwnik, mimo prostych zasad spora głębia rozgrywki. Zagrałbym najpierw u kolegi, a dopiero potem kupił. Chyba, że lubisz gry typu Colt Express, albo Mech vs Minions to może podejść.
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: VOLT (Emerson Matsuuchi)

Post autor: mauserem »

Zabawne - to taki Tiny Epic Mechs tylko w niepotrzebnie większym pudełku i bez tych fancy ITEMeeples, za to ze zwykłymi plastikowymi figurkami.
Idea rozgrywki podobna - programowanie działań, na arenie z polami dającymi ekstra perki i punktowanie.
A wszystko ubrane w setting sportu na arenie dokładnie tak samo jak Tiny Epic Mechs - sportowe telewizyjne show przyszłości. :mrgreen:
W jednym i drugim rozgrywka na pół godzinki, czterdzieści minut.
A więc skoro w obu jest to samo - to po co przepłacać?
najtańszy Volt to 119 zł, najtańszy TEM to 79 zł
no i w TEM jest tryb solo ;)
VOLT był fajny kiedy został wydany po raz pierwszy w 2014 roku.
Teraz są gry zgrabniejsze (mniejsze) i równie dobre, albo na maksymalnym wypasie jak GKR Heavy Hitters który również jest pojedynkiem robotów (tam areną tego sportu jest zrujnowane miasto).
Taka trochę nie wiadomo po co ta gra.
Ostatnio zmieniony 18 lut 2020, 11:31 przez mauserem, łącznie zmieniany 1 raz.
tomg
Posty: 407
Rejestracja: 02 gru 2019, 00:00
Has thanked: 127 times
Been thanked: 160 times

Re: VOLT (Emerson Matsuuchi)

Post autor: tomg »

No to mam problem :D Muszę się przyjrzeć bliżej TEMowi w taki razie, porównać i podjąć decyzję. Na szybko znalazłem opinię na Bgg że Volt jest bardziej zorientowany na odczytywanie intencji przeciwników (cytat: "competition that is more in the headspace between players than on the board").
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: VOLT (Emerson Matsuuchi)

Post autor: BartP »

Jak to z tematycznie podobnymi grami. Mają drobne mechaniczne rozwiązania, które je różnią. Różnice niby małe, ale rozgrywka zupełnie inna. Niestety bez faktów i przykładów, ale czytałem instrukcje do obu gier i z TEM zrezygnowałem, a VOLT-a kupiłem.
ODPOWIEDZ