Arkham Horror Files i książki

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 487
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 64 times
Been thanked: 167 times

Arkham Horror Files i książki

Post autor: strid3rr »

Ostatnio zagłębiam się w opowieści Lovecrafta ("ZGROZA W DUNWICH i inne przerażające opowieści" i "PRZYSZŁA NA SARNATH ZAGŁADA. Opowieści niesamowite i fantastyczne" Wyd. Vesper) i stwierdzam, że po przeczytaniu zupełnie inaczej odbieram gry z uniwersum Arkham Horror Files.
Szczerze mówiąc, to czytając i zagłębiając się w kolejne historie, samemu miałem odczucie jakbym popadał w jakieś szaleństwo. Teraz odczuwam większą immersję i gra mi się jeszcze lepiej niż wcześniej. Polecam sobie puścić cicho, w trakcie czytania, ścieżkę dźwiękową z melodice.org do Arkham Horror LCG - odczucia są mega ;)

Ktoś miał podobne odczucia po zapoznaniu się z literaturą H.P. Lovecrafta? A może jego opowieści wam nie podeszły i wolicie tylko gry?
Natomiast jeśli jeszcze nie mieliście okazji się za nie zabrać to gorąco polecam. Klimat tych opowieści potrafi się udzielać po dłuższej lekturze :)
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 552
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 122 times
Been thanked: 410 times

Re: Arkham Horror Files i książki

Post autor: Gribbler »

U mnie do czytania i grania zawsze kompozycje Grahama Plowmana. Na przykład:

https://www.youtube.com/watch?v=MEHOYYZ ... ture=share
https://www.youtube.com/watch?v=oxvDnaW ... ture=share
https://www.youtube.com/watch?v=pyFjXaK ... ture=share

Sporo tego na jego kanale. Polecam sprawdzić.
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Arkham Horror Files i książki

Post autor: EVOCATVS »

Ja książki poznałem jeszcze za dzieciaka, bardzo mi podeszły, i do tej pory przeczytałem chyba wszystko po kilka razy. Co do gier to dawno temu miałem okazję Arkham Horror poznać, później Eldritcha. EH bardzo lubię, granie w AH już ledwo pamiętam, poza tym, że rozgrywka mi się podobała, jednak w żadnej z nich nie ma tego klimatu, który Lovecraft tworzy w swoich utworach. Zamiast tego poczucia bezradności człowieka, praktycznie nieskończonej mocy Starszych Bogów i zagrożenia ze strony ich tworów mamy, co prawda bardzo przyjemne, bieganie po mapie i polowanie na Cthulhu i jego ekipę z pistoletem.
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 313 times
Been thanked: 98 times

Re: Arkham Horror Files i książki

Post autor: MataDor »

Uwielbiam powieści i opowiadania Lovecrafta, chyba czytałem wszystko wydane w Polsce.
Jednakże polecam też komiksy. Są w tej chwili dostępne w PL chyba najlepsze jakie wyszły do tej pory, mianowicie:

Mity Cthulhu - Breccia Alberto
oraz 3 komiksy Tanabe Gou

takze BARDZO polecam opowiadanie Zew Cthulu z grafikami Berangera. Grafiki niesamowite, najlepsze jakie widziałem do Lovecrafta. Wystarczy zerknąć na okładkę:
https://vesper.pl/albumy/638-zew-cthulh ... 8377313275
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
_leigam_
Posty: 954
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 113 times
Been thanked: 197 times

Re: Arkham Horror Files i książki

Post autor: _leigam_ »

A ja teraz czytam "Zgroza w Dunwich i inne przerażające opowieści" (jestem gdzieś w połowie), można poczytać, ale nie zachwyca. Zbyt podobne są te opowiadania do siebie. Z góry właściwie wiadomo co się wydarzy więc nie ma też tajemnicy. Po prostu w porządku, bez WOW, a nawet wow. Może gdybym to czytał za dzieciaka.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Dice Settlers +promka Wyspa dinozaurów Calico+promka Twisted Fables ALL-IN + mata i inne
Miszon
Posty: 2533
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 503 times

Re: Arkham Horror Files i książki

Post autor: Miszon »

strid3rr pisze: 07 sty 2020, 21:57 Ostatnio zagłębiam się w opowieści Lovecrafta ("ZGROZA W DUNWICH i inne przerażające opowieści" i "PRZYSZŁA NA SARNATH ZAGŁADA. Opowieści niesamowite i fantastyczne" Wyd. Vesper) i stwierdzam, że po przeczytaniu zupełnie inaczej odbieram gry z uniwersum Arkham Horror Files.

Ktoś miał podobne odczucia po zapoznaniu się z literaturą H.P. Lovecrafta? A może jego opowieści wam nie podeszły i wolicie tylko gry?
Natomiast jeśli jeszcze nie mieliście okazji się za nie zabrać to gorąco polecam. Klimat tych opowieści potrafi się udzielać po dłuższej lekturze :)
Ja po zagraniu w AH LCG powróciłem do HPL-a po prawie 20 latach przerwy, kupując wspomniane wyżej wydawnictwa :-) .
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror Files i książki

Post autor: mikeyoski »

Tutaj
znajdziecie mały przewodnik jak zebrać wszystko to, co zostało wydane po polsku.

Najlepsze są te dwa zbiory z Vesper. Maciej Płaza odwalił kawał dobrej roboty :-)
ODPOWIEDZ