[W-wa] Poniedziałki w Smoczym Gnieździe (na Koszykowej)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
bazyn
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2008, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Smocze Gniazdo (w bibliotece na Koszykowej)

Post autor: bazyn »

samur pisze:
bazyn pisze:Będę na pewno od 17, Marta zapowiada, że też będzie
Jesli, wiec chcecie grac w Cavum, to mamy juz 4 osoby, w tym jedna incognito (osoba znana tutaj na forum, ktora narazie woli pozostac w ukryciu ;)).
Chętnie :)
Mam
Chcę


Pragnę poznać: Above and Below, Arcadia Quest, Clank!, Pathfinder, Trickerion, Blood Rage, Mechs vs Minions
Awatar użytkownika
eazydoor
Posty: 218
Rejestracja: 30 sty 2007, 12:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Smocze Gniazdo (w bibliotece na Koszykowej)

Post autor: eazydoor »

Geko pisze:
samur pisze:To jak z jutrzejszym graniem? ... Najbardziej chcialbym zagrac znowu w Cavum - ktos chetny? Athotis, Geko, Eazydoor? ;)
Jutro gram w Dentystę, więc mnie nie będzie.
Ja pogram w przygotowania do wyjazdu, będzie chyba trochę przyjemniej niż w Dentystę, jednak bez Cavum...
Dziedzic cukrowej pamięci :)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Smocze Gniazdo (w bibliotece na Koszykowej)

Post autor: yosz »

a ja się jutro frudiejdżesuję, tyle że w mniejszym gronie, w zaciszu własnego domu :D (zdecydowanie przyjemniejsze niż granie w Dentystę i Pakowanie) a troszkę szkoda, bo w Cavum bym zagrał (ale jednak TtA ma wyższy priorytet :D)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Jans
Posty: 292
Rejestracja: 14 lut 2005, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Smocze Gniazdo (w bibliotece na Koszykowej)

Post autor: Jans »

Geko pisze:
samur pisze:To jak z jutrzejszym graniem? Ostatnio spotkanie wyszlo bardzo ciekawie: Torres, Puerto Rico, Spadamy... Na jutro planuje przyniesc Cavum (z Torresem w srodku), 2 de Mayo i Carolus Magnus. Najbardziej chcialbym zagrac znowu w Cavum - ktos chetny? Athotis, Geko, Eazydoor? ;)
Jutro gram w Dentystę, więc mnie nie będzie.
Dentysta to trudna gra - można dostać w zęby (a czasem trzeba), zawsze się przegrywa i w dodatku VP od razu przelicza się na prawdziwą kasę...

Mam nadzieję, że ktoś jeszcze będzie, albo będzie można dołączyć do Cavum (?). Marzy mi się TtA - w piątek zagrałem pierwszy raz, od razu zamówiłem egzemplarz, ale pewnie do wtorku nie dojdzie.
Awatar użytkownika
epatryk
Posty: 31
Rejestracja: 02 gru 2008, 16:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Smocze Gniazdo (w bibliotece na Koszykowej)

Post autor: epatryk »

Jans pisze:
Geko pisze:
samur pisze:To jak z jutrzejszym graniem? Ostatnio spotkanie wyszlo bardzo ciekawie: Torres, Puerto Rico, Spadamy... Na jutro planuje przyniesc Cavum (z Torresem w srodku), 2 de Mayo i Carolus Magnus. Najbardziej chcialbym zagrac znowu w Cavum - ktos chetny? Athotis, Geko, Eazydoor? ;)
Jutro gram w Dentystę, więc mnie nie będzie.
Dentysta to trudna gra - można dostać w zęby (a czasem trzeba), zawsze się przegrywa i w dodatku VP od razu przelicza się na prawdziwą kasę...

Mam nadzieję, że ktoś jeszcze będzie, albo będzie można dołączyć do Cavum (?). Marzy mi się TtA - w piątek zagrałem pierwszy raz, od razu zamówiłem egzemplarz, ale pewnie do wtorku nie dojdzie.
Cześć,

będę dzisiaj koło 17e i chętnie pocavumię :)
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Smocze Gniazdo (w bibliotece na Koszykowej)

Post autor: samur »

epatryk pisze:
Cześć,

będę dzisiaj koło 17e i chętnie pocavumię :)
OK. Ja Cavum mam. Na pewno gra Mr Incognito i zostaja dwa miejsca. Pewnie na miejscu sie okaze ostatecznie kto bedzie chetny i kto w ogole bedzie. Ja bede o 17:00. Mam jeszcze soba Carolus Magnus, 2 de Mayo i Torresa.

EDIT:
Cavum zaczynamy o 18:00. Do tego czasu zdazymy w cos zagrac :)
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Smocze Gniazdo (w bibliotece na Koszykowej)

Post autor: samur »

Ostatnio duzo z planow nie wyszlo ;) Jutro mysle, zeby przyniesc Notre Dame - ktos chetny? I Phoenicia. Krotsze gry o wiele niz Cavum, wiec powinno sie dac rade :)
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] Smocze Gniazdo (w bibliotece na Koszykowej)

Post autor: Geko »

Czy jutro jakaś dobra wojskowa dusza nie przyniosłaby jutro Conflict of Heroes i nie spróbowałaby pokazać eurograczowi, co znaczy dobra gra wojenna? Dodam, że przeczytałem już parę stron reguł, więc jakieś ogólne pojęcie o mechanice (przynajmniej tej podstawowej) mam.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: [Warszawa] Smocze Gniazdo (w bibliotece na Koszykowej)

Post autor: waffel »

Geko, jeśli jesteś chętny to ja myślę że mógłbym dotrzeć do SG na 19.15 lub max 19.30. Skoro masz przeczytane zasady to bez problemu rozegramy pierwszy scenariusz. Chyba że od razu pojedziemy w drugi, moim zdaniem nieco ciekawszy. Dużo nowych zasad tam nie ma i jest spora szansa (choć nie gwarancja) się wyrobić.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] Smocze Gniazdo (w bibliotece na Koszykowej)

Post autor: Geko »

waffel pisze:Geko, jeśli jesteś chętny to ja myślę że mógłbym dotrzeć do SG na 19.15 lub max 19.30. Skoro masz przeczytane zasady to bez problemu rozegramy pierwszy scenariusz. Chyba że od razu pojedziemy w drugi, moim zdaniem nieco ciekawszy. Dużo nowych zasad tam nie ma i jest spora szansa (choć nie gwarancja) się wyrobić.
Super :P Uściślę tylko, że doczytałem prawie do momentu, gdzie jest napisane, że można rozegrać pierwszy scenariusz. Na pewno przyda mi się sprawdzenie zasad w praktyce, bo jednak trochę drobiazgów jest i trudno to wszystko teoretycznie spamiętać.

Skoro Waffel będzie gdzieś o 19tej to może wezmę ze sobą np. Ghost Stories, żeby zagrać od 17tej. Samur, podejrzewam, że jesteś chętny? :mrgreen:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Smocze Gniazdo (w bibliotece na Koszykowej)

Post autor: samur »

Geko pisze:Samur, podejrzewam, że jesteś chętny? :mrgreen:
Nom. Trzeba skopac du... duchom ;) Ja przyniose Notre Dame i Phoenicie. Mam nadzieje, ze znajda sie chetnie :) Wezme tez oczywiscie standardowo 2 de Mayo :D BTW dzisiaj gralem i na 3 gry wygralem 2 francuzami :) Ostatnia gra byla napieta to samego konca...
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: [Warszawa] Smocze Gniazdo (w bibliotece na Koszykowej)

Post autor: waffel »

Okej, to jesteśmy umówieni po 19 na pierwszy scenariusz. Doczytaj jeśli możesz bo jeśli nie będę musiał nic tłumaczyć na początku (bo naprawdę z przeczytanymi zasadami spokojnie sobie poradzisz ewentualnie z lekkim tłumaczeniem na bieżąco) to zdążymy raczej bez problemu.
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Smocze Gniazdo (w bibliotece na Koszykowej)

Post autor: samur »

OK. To bede dzisiaj o 17:00 z Notre Dame, Phoenicia i 2 de Mayo :)
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
Athotis
Posty: 331
Rejestracja: 29 gru 2006, 17:16
Lokalizacja: Warszawa\Białystok

Re: [Warszawa] Smocze Gniazdo (w bibliotece na Koszykowej)

Post autor: Athotis »

mnie nie będzie :(
spot
Posty: 3
Rejestracja: 02 lut 2009, 09:00

Re: [Warszawa] Smocze Gniazdo (w bibliotece na Koszykowej)

Post autor: spot »

Cześć,
Mam pytanie - czy ktoś wytłumaczy mi (i zagra oczywiście w:) Agricolę?
Grę przyniosę we wtorek do biblioteki, jeżeli 3.02. będzie aktualny.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Smocze Gniazdo (w bibliotece na Koszykowej)

Post autor: yosz »

spot: wpadnij może w piątek na politechnikę. Jest trochę więcej czasu, więcej ludzi i bardziej sprzyjające warunki. Z tłumaczeniem Agricoli może być we wtorek problem bo mało osób ostatnio przychodzi.

Podsumowanie z poprzedniego tygodnia:
- spotkanie nie obyło się gdyż była jakaś biba w bibliotece. Znany bywalcom na Koszykowej kolega rpgowiec ( ;) ) zadzwonił do mamy, aby sprawdziła czy jest spotkanie - jeżeli nic na forum (ichniejszym nie naszym) by nie było wówczas odgrażał się, że wejdzie i rozgoni towarzystwo :P Z Geko i samurem nie doczekaliśmy do spełnienia gróźb i przenieśliśmy się do monsoon-cafe
- Zagraliśmy w Phoenicie samura - błąd w tasowaniu kart spowodował, że Geko bardzo szybko przestał się liczyć w grze, a ja jako najbogatszy skończyłem ją bardzo niespodziewanie (nawet dla mnie ;) ) Miła gra ale chyba nic poza tym.

Mnie raczej jutro nie będzie - zresztą nie będę się pojawiał w bibliotece chyba że mnie straszy głód grania weźmie :P
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] Smocze Gniazdo (w bibliotece na Koszykowej)

Post autor: melee »

kolejne osoby wykruszają się ze smoczego gniazda, heh, ja się obraziłem kiedyś właśnie gdy pocałowałem klamkę i już nie dotarłem do klubu od tego momentu.. szkoda, bo warunki do gry idealne, zawodzi tylko organizacja
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Smocze Gniazdo (w bibliotece na Koszykowej)

Post autor: yosz »

ja właśnie rezygnuję z powodu warunków a nie organizacji. Organizacja jest ok: http://forumklubu.pun.pl/viewtopic.php?id=402 (tyle że my tam nie zaglądamy :P)

Ja po prostu mam dość rpgowców - ok, dokładnie jednego. Poza tym śmiechy na polibudzie mi nie przeszkadzają, ale jak jacyś kolesie się zaczynają na koszykowej kłócić, albo piszczeć jak panienka (w końcu role playing) to mi nerwy siadają :P
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Smocze Gniazdo (w bibliotece na Koszykowej)

Post autor: jax »

No szkoda yosz, ze wykluczasz stanowczo swoje pobyty w SG. Ja tam chodze nieregularnie, ale czasem jak czas i checi sa to wpadne. Im wiecej potencjalnych wpadajacych tym lepiej - gdy jest ich duzo, zawsze jakis sklad (albo sklady) zbiora sie do gry.
yosz pisze:Ja po prostu mam dość rpgowców - ok, dokładnie jednego.
Domyslam sie kogo mozesz miec na mysli. :)
yosz pisze: Poza tym śmiechy na polibudzie mi nie przeszkadzają, ale jak jacyś kolesie się zaczynają na koszykowej kłócić, albo piszczeć jak panienka (w końcu role playing) to mi nerwy siadają :P
A tu z kolei musze stwierdzic, ze zadne rpgowe odglosy nigdy mi nie przeszkadzaja. Pograzam sie w planszowkowaniu i nic nie slysze :)

Jak dla mnie najwieksze minusy to: krotki czas otwarcia (do 21:00) i czasem brak ludzi na miejscu zeby pograc (rpgowcy za to zawsze sa). Ale jak nie ma innej opcji do pogrania we wtorek, to mozna wpasc :wink:
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Smocze Gniazdo (w bibliotece na Koszykowej)

Post autor: yosz »

nie no - jak będę chciał pograć, a nie będę miał z kim w tygodniu się umówić to oczywście, że wpadnę na Koszykową :P

<z lekkim przymróżeniem oka>Tylko trzymajcie jego (You Know Who) z dala ode mnie :P</z lekkim przymróżeniem oka>
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] Smocze Gniazdo (w bibliotece na Koszykowej)

Post autor: melee »

miałeś adoratora? :wink:
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: [Warszawa] Smocze Gniazdo (w bibliotece na Koszykowej)

Post autor: draco »

Yosz, napieraj, nie poddawaj się. We wtorek rano moje kobiety wyjeżdżają na ferie, więc przyjdę do Biblioteki z Osadnikami jak już zapowiadałem. Nadal mam wielką ochotę na Reef Encounter i na Książęta Florencji.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Smocze Gniazdo (w bibliotece na Koszykowej)

Post autor: yosz »

meele: po prostu wyjątkowo działa mi na nerwy :P (chyba pierwsza taka osoba)

draco: jeszcze nie wiem - ale akurat jutro pewnie raczej słabo.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Smocze Gniazdo (w bibliotece na Koszykowej)

Post autor: samur »

jax pisze: Jak dla mnie najwieksze minusy to: krotki czas otwarcia (do 21:00) i czasem brak ludzi na miejscu zeby pograc (rpgowcy za to zawsze sa). Ale jak nie ma innej opcji do pogrania we wtorek, to mozna wpasc :wink:
Hah. Zgadzam sie tutaj w 100%. W kazdym razie ja jutro bede, zamierzam wpasc o 17:20 - 30. Bede mial ze soba swoj nowy nabytek ;) Alchemist, Notre Dame, Axioma i 2 de Mayo.
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Smocze Gniazdo (w bibliotece na Koszykowej)

Post autor: samur »

Kto sie jutro wybiera? Bo na forum klubu zadnego anonsu, ale chyba spotkanie bedzie normalnie.. Ja bede, przynosze Notre Dame, Alchemika i cos jeszcze...
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Zablokowany