(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: samur »

melee pisze:
samur pisze:... Potem zagralem w 2 de Mayo z Gekiem.
z geekiem gekiem ;)
wczoraj 3,5 godziny w Through the Ages, później 5,5 godziny w Ur 1830. Efekt - budziłem się z 10 razy, bo ciągle śniły mi się błędy i inne możliwe strategie, jestem nieprzytomny :shock:
I kto tu jest geekiem :twisted:
Geko pisze:
samur pisze:Potem zagralem w 2 de Mayo z Gekiem. Gralem francuzami i znowu nie dalem rady... Dochodze do wniosku, ze wykorzystanie innej karty na poczatku moze byc kluczowe dla mojej strategii.
Gra całkiem ciekawa. Mechanicznie: kontrola i walka na obszarach + zagrywanie kart, które mogą nieźle namieszać w ruchach i walce. Ale jednocześnie mechanika na tyle fajna, że oddaje poczucie tłumienia buntu przez wojsko. Choć faktycznie miałem poczucie, że Hiszpanom jest wyraźnie łatwiej. Mając małą liczbę jednostek, szybko połączyłem siły i wygrałem nawet dwie walki, zanim nadciągnęły większe posiłki francuskie. Więcej już się nie dało i zacząłem tracić oddziały. Jednak przy tylko 10 rundach gry warunek, że Francuzi muszą pokonać wszystkich Hiszpanów, aby wygrać, wydaje mi się trudny do spełnienia.
Francuzami jest jest ze 3 razy trudniej wygrac niz grajac Hiszpanami ;) Ale ja po wczorajszej rozgrywce widze, co moglem robic lepiej... Nawet zalozylem watek na bgg poswiecony strategia gry Francuzami w tej grze. Autor gry sie tez wypowiedzial, wiec warto zerknac ;)
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Perpetka »

Czy Trutu wspominał coś o tym, że mi nie daruje, że nie przyszłam na HellGame, czy mogę bezpiecznie przyjść w piątek i przyprowadzić 3 świeże osoby i nowozakupione Giantsy?
Jans
Posty: 292
Rejestracja: 14 lut 2005, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Jans »

Filippos pisze: Ja zagrałem wreszcie w TtA i choć po godzinie tłumaczenia zasad myślałem: "O boże, zmarnowałem piątek" :wink:
To po trzygodzinnej partii myślałem jużtylko: I want moooooree :!: :twisted:

Wielka gra. Dzięki Sztefan za tłumaczenie.
Przyłączam się w całości (Sztefan thx). Żeby nie pozostać gołym-słownym zamówiłem swój egzemplarz, który chętnie bym rozpracował w kolejny piątek. Any chętni?
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Don Simon »

Jans pisze: Przyłączam się w całości (Sztefan thx). Żeby nie pozostać gołym-słownym zamówiłem swój egzemplarz, który chętnie bym rozpracował w kolejny piątek. Any chętni?
Kusisz... Must resist!
Powinienem byc niewiele po 16 i jeszcze rozwazam, czy poprobowac w koncu innych gier (niekoniecznie nowych), czy znowu oddac sie cywilizacyjnej rozpuscie ;-).

W piatek Melee sygnalizowal chec zagrania Wealth of Nations (jakoby nie przynosze tej gry i skapie innym radosci z obcowania z nia). W zwiazku z tym zapytuje, czy podtrzymuje zaiteresowanie tytulem, tudziez czy ktos inny chcialby w to pograc. Ja chyba nie ;-). Ale przyniesc - przyniose.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

Jakby w najbliższy piątek jakaś dobra dusza przygarnęła mnie do grupy (najlepiej początkujących) grającej w pełną wersję TtA, to byłbym bardzo wdzięczny. Dodam, że grałem tylko raz w wersję średnią, więc małe przypomnienie i rozszerzenie zasad też by się pewnie przydało. No i tradycyjnie powinienem być ok. 17tej.

Pozostając w nadziei, pozdrawiam :P
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: yosz »

A ja z chęcią zagram w Agricolę (Sztefan?). Chyba że szykuje się piątek pod znakiem TtA to oczywiście nie odmówię ;P
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: draco »

Geko, jestem z Tobą do TtA. Grałem dwa razy w wersje średnią, wiec też mam ochotę na pełną.

Do tego chciałbym w końcu zagrać w Reef Encouter i przypomnieć sobie Książęta Florencji lub Puerto Rico.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Don Simon »

draco pisze: Do tego chciałbym w końcu zagrać w Reef Encouter i przypomnieć sobie Książęta Florencji lub Puerto Rico.
Jestem pewien, ze pelna wersja TtA, Reef Encounter i Ksiazeta lub Puerto Rico to zbyt ambitny plan na jeden wieczor ;-).
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: melee »

Mógłbym zagrać w Wealth of Nations, ale w jakiejś szybkiej formule, właśnie przeczytalem recenzję w ŚGP i trochę mi się odechciało :)
Oprócz tego jestem chętny na TtA, jak zwykle Age of Steam, może Call of Cthulhu LCG
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: yosz »

grrr jak ja tego nie lubię.... Agricola, TtA, Age of Steam... co wybrać, co wybrać?
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: draco »

Don Simon pisze:
draco pisze: Do tego chciałbym w końcu zagrać w Reef Encouter i przypomnieć sobie Książęta Florencji lub Puerto Rico.
Jestem pewien, ze pelna wersja TtA, Reef Encounter i Ksiazeta lub Puerto Rico to zbyt ambitny plan na jeden wieczor ;-).
Mierz siły na zamiary,
Nie zamiar podług sił.

Jak mawiał poeta. :wink:
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Filippos »

Ja bardzo chętnie zagram w TtA w wariant pełny w ekipie początkujących (jestem po jednej rozgrywce w advanced).
A ze sobą przyniosę całkowitą nowość: Battlestar Galactica: the Card Game - pełna bluffu i dedukcji dwuosobowa karcianka o walce ludzi z cylonami na pokładzie Galactici. Zapraszam fanów serialu i nie tylko :wink:
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1198
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 270 times
Been thanked: 296 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: siepu »

yosz pisze:grrr jak ja tego nie lubię.... Agricola, TtA, Age of Steam... co wybrać, co wybrać?
Grrr, jak ja tego nie lubię. Znowu będę musiał przyjść i przesiedzieć cały wieczór zamiast klepać projekt :/
ryba555
Posty: 144
Rejestracja: 18 sty 2009, 12:15
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: ryba555 »

Jestem nowy na forum i pytanie czy na te spotkania planszówkowe mogę sobie ot tak przyjść ?
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Filippos »

możesz :D
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

ryba555 pisze:Jestem nowy na forum i pytanie czy na te spotkania planszówkowe mogę sobie ot tak przyjść ?
Ot tak, to nie można. Musisz przyjść uśmiechnięty, chętny do grania i otwarty na poznanie innych planszaleńców :P
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
ryba555
Posty: 144
Rejestracja: 18 sty 2009, 12:15
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: ryba555 »

Fajnie to wpadnę w piątek o 16.
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: berem »

Będę o 16:00 z Napoleonic Wars.
Jak ostatnio spotkaliśmy się przy "Here I Stand" to były deklaracje ustne chęci uczestnictwa.
Awatar użytkownika
Trutu
Posty: 501
Rejestracja: 27 wrz 2006, 15:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Trutu »

Perpetka pisze:Czy Trutu wspominał coś o tym, że mi nie daruje, że nie przyszłam na HellGame, czy mogę bezpiecznie przyjść w piątek i przyprowadzić 3 świeże osoby i nowozakupione Giantsy?
O tak, Trutu biegał z toporkiem poszukując ofiary... ale ponieważ wszyscy go znają z dziwacznych zachowań, to zignorowali to dziwne zjawisko :wink:
A tak serio, to nie graliśmy w Hellgame'a bo nie przeczytałem instrukcji. Zamiast się bać - przychodź :) i graj w Giantsy. Do zobaczyska!
Prezes

...piszę powoli, bo wiem, że czytacie powoli...
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Andy »

draco pisze:Mierz siły na zamiary,
Nie zamiar podług sił.

Jak mawiał poeta. :wink:
I do powstania nie dojechał. ;)
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: samur »

Ja przynosze na pewno Cavum, bo wczoraj nie udalo sie zagrac, wiec mam nadzieje, ze w piatek sie uda :) Przyniose tez Phoenicie, w ktora rowniez chce zagrac :) Bede najpewniej o 17:00.

I od razu pytanie ktos chetny na te dwie gry? :)
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

samur pisze:Ja przynosze na pewno Cavum, bo wczoraj nie udalo sie zagrac, wiec mam nadzieje, ze w piatek sie uda :) Przyniose tez Phoenicie, w ktora rowniez chce zagrac :) Bede najpewniej o 17:00.

I od razu pytanie ktos chetny na te dwie gry? :)
Jak nic nie wyjdzie z grania w TtA (na razie nie wiem), to jestem chętny.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: yosz »

Ja już podjąłem decyzję - będzie TtA :P (ja, Aga, Filippos - mam przechlapane, z tej trójki jestem najmniej agresywny :P). A wcześniej w końcu chcę spróbować Race'a w wariancie z draftem (ewentualnie Chicago Express)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: ragozd »

oj, naslyszalem sie wczoraj od bazika nt agresji w TtA na polibudzie. Musze kiedys doswiadczyc na wlasnej skorze :) Tyle rozgrywek, a wojny nie widzialem :(
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: yosz »

Mam tę przewagę że ani Aga ani Filip nie grali w długą wersję (ja raz) - za to widziałem Filipa w innych grach i widziałem jak Aga gra w cywilizację (poza tym wspólna rozgrywka w wersję advanced daje mi również podstawy do obaw :P).. a ja zawsze spokojnie, ekonomia, technologie, rozwój.... :>
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
ODPOWIEDZ