Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2707 times
Been thanked: 2395 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Curiosity »

lukkk pisze: 21 sty 2020, 19:29 Może gra jest super ale po takich wpadkach ( czas oczekiwania na KS i jakość figurek) to zalatuje mi trochę Failem roku. Pytanie tylko roku którego ;)
Ja bym nie dramatyzował, Jak widać, zależy to od konkretnego egzemplarza. U mnie w zasadzie nie ma problemu z monumentami, za to Atlas ma źle przyklejoną jedną rękę i plansza na nim położona się pochyla. Co do reszty, to początkowo miałem pewne obawy, ale ostatecznie sprawdziłem i wszystko się trzyma.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
yoyocmg
Posty: 259
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: yoyocmg »

Czy ktoś ma jakieś info kiedy AR wyślą wersje KSowe do sklepów? To już jest serio żałosne... Dostałem info od aleplanszówek, że na początku miesiąca AR napisało, że gry dotrą do końca stycznia do sklepu. Jak napisałem do aleplanszowek jakiś tydzień temu to napisali, że nie mają jakiegokolwiek updatu i AR też im nic nie odpisują. Mogliby chociaż informować swoich klientów, a nie nabierać wody w usta i udawać, że nie dostali zapytania ze strony sklepu...
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2833
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 849 times
Been thanked: 364 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Gromb »

Dostali. Sklepy wspierające,czekaja na dodruk i uzupełnienie plansz z dodatku. Ok 2 miesiące obsuwy.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
yoyocmg
Posty: 259
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: yoyocmg »

Gromb pisze: 31 sty 2020, 10:21 Ok 2 miesiące obsuwy.
Czyli dopiero marzec? Jeżeli tak, to to jest niesamowite jak AR kolejny raz potrafi coś s*********. Powinni rozesłać na swój koszt wszystkim za ich niekompetencję.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2833
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 849 times
Been thanked: 364 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Gromb »

Mniej więcej. Chiński Nowy Rok plus koronawirus. To może potrwać.
Ostatnio zmieniony 31 sty 2020, 11:34 przez Gromb, łącznie zmieniany 1 raz.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5225
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 287 times
Been thanked: 901 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: raj »

Obawiam się, że koronawirus może jeszcze nie być uwzględniony.
A jego wpływ na terminy produkcyjne wszystkich KSów może być totalnie destrukcyjny.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: rattkin »

Na razie dochodzą tylko takie głosy, że firmy dają (jeszcze bardziej) przedłużone - zwykle o tydzień ponoć - wolne przy okazji CNY, niejako "włączając w to" okoliczności wirusa.
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

mepel.pl napisał mi wczoraj, że ponoć AR pakuje na palety i ma rozsylac do sklepów. Nie wiem na ile można wierzyć AR.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2833
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 849 times
Been thanked: 364 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Gromb »

Fenrisek83 pisze: 31 sty 2020, 12:02 mepel.pl napisał mi wczoraj, że ponoć AR pakuje na palety i ma rozsylac do sklepów. Nie wiem na ile można wierzyć AR.
O tym pakowaniu na palety, to słyszę od początku stycznia, ale po wtopie z brakami i po tym jak tylko 3Trolle dostały zamówienie, AR wstrzymał dystrybucję do innych sklepów do czasu uzupełnienia braków.
I komu teraz wierzyć??
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

Mail z maple.pl
"Dzień dobry,
Dwa dni temu dostaliśmy informację, że są pakowane na paletę. Ale nie jest to precyzyjna informacja więc chcemy poczekać z oficjalnym komunikatem aż do Nas przyjdą."
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2707 times
Been thanked: 2395 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Curiosity »

Czy to już czas na nowy wątek? Bo chyba się zanosi na jeszcze kilkanaście/dziesiąt takich wpisów.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
ta.skunk.manitou
Posty: 378
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 26 times
Been thanked: 38 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: ta.skunk.manitou »

Ja również czekam na swój egzemplarz od aleplanszowki.pl
Jeśli chce sobie umilić czekanie jakimś alternatywnym gadżetem, to znalazłem właśnie w sieci właśnie coś takiego:
Obrazek
Obrazek

Za 76 zł.
https://www.etsy.com/pl/listing/7219306 ... ch_click=1

Natomiast cały czas nie znalazłem nigdzie sensownego insertu do gry. :(
To co wypuścił e-raptor zmieści tylko podstawkę i to bez planszy.
https://www.e-raptor.pl/en_US/p/e-Rapto ... ellas/1408
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 142 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Paskuder »

Ale czego się pieklicie? Jakbyście wsparli na KS to byście grę otrzymali już dawno jako backerzy. Zamówiliście ze sklepów żeby nie mrozić kasy. Sklepy towar dostaną na szarym końcu bo niby dlaczego macie dostać wcześniej niż wspierający na KS, to byłoby nieuczciwe, i jeszcze pretensje???
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
ta.skunk.manitou
Posty: 378
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 26 times
Been thanked: 38 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: ta.skunk.manitou »

Po kolejnych poszukiwaniach znalzłem takie rozwiązanie.
https://youtu.be/x8u92qnAaQU
Miesci się tu wszystko oprócz plansz, figurek monumentów i Kronosa (są w pudełku podstawki).
Prawda, że zacne?
Wygląda na to, że to max jaki fa się wyciągnąć pod kątem insertu w tej grze.
Ostatnio zmieniony 31 sty 2020, 23:36 przez ta.skunk.manitou, łącznie zmieniany 1 raz.
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

Ja to kupię sobie kuferek pod wymiar. :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2707 times
Been thanked: 2395 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Curiosity »

Mam pytanie o implementację Adrestii do Lords of Hellas.
Razem z figurką dostarczona jest tylko jedna karta "Wydarzenia", a każdy potwór ma dwie. Zrobiliście sobie proxy, czy gracie tylko z jedna kartą?

Do tej pory nie używałem tej figurki z powodu wyróżniającej się karty (Events zamiast Wydarzenia), ale wraz z dodatkami doszły nowe wydarzenia, które są używane tylko z Kronosem (3 sztuki). Wszystko koszulkuję, więc wydrukowałem sobie Adrestię (dzięki Gromb za link do Chomika) i rewers już się niczym nie wyróżnia. Powinienem zrobić dwie kopie?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
ta.skunk.manitou
Posty: 378
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 26 times
Been thanked: 38 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: ta.skunk.manitou »

Curiosity pisze: 02 lut 2020, 11:18 Mam pytanie o implementację Adrestii do Lords of Hellas.
Razem z figurką dostarczona jest tylko jedna karta "Wydarzenia", a każdy potwór ma dwie. Zrobiliście sobie proxy, czy gracie tylko z jedna kartą?

Do tej pory nie używałem tej figurki z powodu wyróżniającej się karty (Events zamiast Wydarzenia), ale wraz z dodatkami doszły nowe wydarzenia, które są używane tylko z Kronosem (3 sztuki). Wszystko koszulkuję, więc wydrukowałem sobie Adrestię (dzięki Gromb za link do Chomika) i rewers już się niczym nie wyróżnia. Powinienem zrobić dwie kopie?
Ja mam 2 kopie wydrukowane, przecież jest jeszcze mutacja, więc musi być 2 kopia. Artefakt i plansze potwora też wydrukowałem oddzielnie (swoją drogą jeden z lepszych artefaktów).
DragonWolff
Posty: 114
Rejestracja: 17 sie 2016, 18:33
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas - pytania o zasady

Post autor: DragonWolff »

W ten weekend prawdopodobnie będę grał już pierwszy raz z dodatkami z Tytana, na razie na 2 graczy. Trochę przeraża mnie ta ilość dodatków.

Macie może jakieś sugestie które dodatki wziąć do gry na początek? Wiem że w instrukcji są oznaczenia "!", ale może ktoś z was ma już jakieś wyrobione zdanie np. które dodatki fajnie się komponują razem itd. Wiem że monumenty można też użyć w trybie "prostym" ale chce zobaczyć te nowe mechaniki w akcji. Kronos wydaje się też ciekawym dodatkiem 1 na 1 ale to alternatywna gra.

Zastanawiałem się też czy jest sens bawić się w dodatek dla 5 i 6 graczy ale w dwie osoby: w tym wypadku każdy z nas kontrolowałby po 3 armie, ale nie jestem pewien jak w LoH sprawdza się idea "zjednoczonego frontu" czyli 3 na 3. Można by dorobić jakieś zasady w stylu twoje 3 armie muszą kontrolować x krain. Kombinuje dlatego że raczej prędko nie będę miał możliwości zagrania w tyle osób, a trochę kapa że się będą "kurzyły" te niektóre elementy jak nowe plansze...
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4549
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1371 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Imo granie po 3 armie jest bez sensu. Skoro gracie we dwoje to i tak tych dodatków mało co użyjecie, ale na początek polecam po prostu Lord of The Sun (lub Atlas), choć bardziej ten pierwszy
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
DragonWolff
Posty: 114
Rejestracja: 17 sie 2016, 18:33
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: DragonWolff »

Na początek pójdzie chyba Apollo i Hades jednocześnie (a co mi tam, dwie mechaniki z "!"). Niestety weekend przeleciał a nam nie udało się zagrać. Mam jeszcze parę pytań, stricte z instrukcji:

1. Hades - zakładam, że już 1 hoplita to już "armia" więc żołnierz Hadesu może się z nim przemieszczać? Mam rozumieć że jeśli pokonasz wrogą armię z żołnierzem Hadesu to "przejmujesz kontrolę" nad nim?
2. 4 potwory w grze zostały zaprojektowane pod nowe plansze sądząc po ich miejscach startowych. O ile np. taki Tyfon ma alternatywną lokacje startową, to te 4 potwory takiej nie dostały. W przypadku gry dla mniej niż 4 gracze co z nimi robicie? Wymyślacie im jakieś miejsce startowe, czy dokładacie plansze z Troją i Atlandtydą, ale gracie bez mechanik z tych dodatków? Trochę słabo żeby te potwory miały takie ograniczenie...
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4549
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1371 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Przecież jasno jest napisane, że dodatek dla 5 i 6 graczy nie może być używany w mniejszej ilości graczy XD
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
DragonWolff
Posty: 114
Rejestracja: 17 sie 2016, 18:33
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: DragonWolff »

Hardkor pisze: 09 lut 2020, 21:53 Przecież jasno jest napisane, że dodatek dla 5 i 6 graczy nie może być używany w mniejszej ilości graczy XD
Nie no, serio? Napisane jest że nie można używać "elementów z dodatków", czyli tak, w domyśle plansz pewnie też (choć można np. używać ulepszeń armii przy każdej ilości graczy). No ale fakt że nie dali potworom alternatywnych miejsc startowych jest trochę słaby. Dlatego też pytam jak sobie ludzie z tym radzą, bo jakoś szczerze wątpię że wszyscy niby tam grają po te 5-6 osób...
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Casiliasplp »

Ja wtasowałem wydarzenia wszystkie do talii ale jak pokazuje się potwór/zadanie a nie gramy z tym kawałkiem mapy to biorę kolejną kartę.
Hala Madrid
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2707 times
Been thanked: 2395 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Curiosity »

Post trochę mieszany (część o zasady, część o rozgrywkę).

Tak, jeden hoplita to armia. Wszystkie zasady odnoszące się do armii, odnoszą się do wszystkich jednostek bojowych w danym regionie. jeśli jest to tylko 1 figurka, to nadal to jest armia.
Casiliasplp pisze: 09 lut 2020, 23:11 Ja wtasowałem wydarzenia wszystkie do talii ale jak pokazuje się potwór/zadanie a nie gramy z tym kawałkiem mapy to biorę kolejną kartę.
Robię dokładnie to samo.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4549
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1371 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Przestrzegam zasad twórców i gram jak każą :P Btw pierwsza rozgrywka na 6 graczy i muszę przyznać, że sterowalny potwór z dodatku Mroczne Wieku mega OP. Przejąłem plansze jednego dodatku i potwora, potem z łatwością zająłem Troje i jej tereny i wygrałem grę.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
ODPOWIEDZ