Gra przygodowa - solo / 2 graczy, nie lcg

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Khag
Posty: 261
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:06
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Gra przygodowa - solo / 2 graczy, nie lcg

Post autor: Khag »

Cześć,
szukam gry przygodowej do rozgrywek solo lub na 2 graczy. Nie chce by było to LCG. Zracji, że Loftcradta zacząłem czytać to z zaciekawieniem patrze na eldritch horror, z drugiej strony mamy nie takiego.starwgo Władce pierścieni: podróże przez śródziemie.

Zastanawiam się mjedzy tymi dwoma grami, ale po recenzji Gambita, nt. Władcy pierścieni mam duży dylemat. Cena nie specjalnie gra role. Ktoś grał w i może opisać wrażenia? Ewentualnie zaproponować coś innego.
Poznań i okolice.
Awatar użytkownika
arian
Posty: 830
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 267 times
Been thanked: 593 times

Re: Gra przygodowa - solo / 2 graczy, nie lcg

Post autor: arian »

Ja się kompletnie z recenzją Gambita nie zgadzam. Jeśli jesteś zainteresowany to proponuję obejrzeć inne dla równowagi. To jest bardzo dobra przygodówka, może nie wybitna, ale na pewno solidna. Zasady są proste, rozrywka płynna. Do tego mnóstwo scenariuszy, bo dopłacając 20 zł za DLC dostajesz drugą kampanię. Granie różnymi postaciami też zapewnia sporo regrywalności, bo za sprawą personalizowanych talii różnice nie sprowadzają się tylko do statystyk, czy innej umiejętności. Do tego niedługo pojawi się dodatek jeszcze zwiększający różnorodność. Ja polecam tę grę. Posiadłość Szaleństwa może cenię wyżej za klimat, bo jednak kafelki w PPŚ nie zapewniają go aż tyle, ale z kolei Podróże są moim zdaniem ciekawsze mechanicznie, dzięki zastąpieniu kości talią sukcesów.

W klimacie mitów masz jeszcze trzecią edycję Arkham Horror. Nie jest to Eldritch, nie jest fantastycznym LCG, ale wykorzystuje mechaniki obu. 😉
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2767
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Gra przygodowa - solo / 2 graczy, nie lcg

Post autor: Yuri »

Cóż ja bym Ci mógł doradzić poza to co już padło... pomyślmy:
Znak Starszych Bogów
Shadows of Brimstone
Touch Of Evil The Supernatural Game
Fortune and Glory The Cliffhanger Game
This War Of Mine
Tainted Grail
Ostatnio zmieniony 16 mar 2020, 21:12 przez Yuri, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
BartoszK
Posty: 221
Rejestracja: 11 lut 2019, 20:07
Lokalizacja: Tychy
Has thanked: 27 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Gra przygodowa - solo / 2 graczy, nie lcg

Post autor: BartoszK »

A ja się z recenzją Gambita zgadzam w pełni.
Przeszedłem całą kampanię PPŚ i sprzedałem to dziadostwo.
Dużo, dużo, DUUUUŻO lepiej bawimy się przy Descencie, czy Sword & Sorcery.
Przed zagraniem zapoznaj się z treścią instrukcji dołączonej do opakowania,
bądź skonsultuj się z twórcą lub wydawcą,
gdyż każda gra niewłaściwie zagrana zagraża twojej opinii lub zdrowiu.
Khag
Posty: 261
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:06
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Re: Gra przygodowa - solo / 2 graczy, nie lcg

Post autor: Khag »

Czyli czeka mnie znowu oglądanie filmów z rozgrywek. Najbardziej interesuje mnie rozwój postaci i imersja gry.
Poznań i okolice.
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Gra przygodowa - solo / 2 graczy, nie lcg

Post autor: akahoshi »

To ja podrzucę coś w innym klimacie: Zona: Sekret Czarnobyla.
Świetna w zarówno solo, jak i z drugą osobą.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
dawid
Posty: 520
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 184 times
Been thanked: 243 times

Re: Gra przygodowa - solo / 2 graczy, nie lcg

Post autor: dawid »

Yuri pisze: 16 mar 2020, 21:07 Cóż ja bym Ci mógł doradzić poza to co już padło... pomyślmy:
This War Of Mine
Dodałbym tylko, że to jest gra jednoosobowa. Dobra, ale nadal solo. Może mało grałem, ale nigdy w życiu nie widziałem tak na siłę wepchniętego trybu dla wielu graczy. Generalnie to w kilka osób gra się dokładnie tak samo jak w jedną, postacie nie są przypisane do nikogo. Jedyna różnica to fakt, że gracze naprzemian czytają skrypt.
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Gra przygodowa - solo / 2 graczy, nie lcg

Post autor: jnowaczy »

z takich solo do rozważenia to ja bym polecił Dead Men Tell No Tales- uwielbiam to
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 578 times
Been thanked: 1030 times

Re: Gra przygodowa - solo / 2 graczy, nie lcg

Post autor: RUNner »

Dziwię się że jeszcze nikt nie polecił Mage Knighta. Owszem, wielkiej fabuły tutaj nie ma, ale ja nie mam problemów żeby wyobrazić sobie przygodę. A sama mechanika jest po prostu mistrzowska. Gra daje masę satysfakcji.
Z lżejszych pozycji polecam Zonę, zwłaszcza na 1-2 graczy. Spora dawka klimatu, mechanika czasem zgrzytnie, ale zabawa jest niezła.
I na koniec coś na totalnym luzie czyli Runebound 2. Grałem w sobotę i chciałem grać w niedzielę ale ostatecznie zabrakło czasu na granie. Na pewno szykuję się na kolejną partię w najbliższym czasie. Podoba mi się lekkość rozgrywki i bardzo szybki setup. Postać się rozwija na dwa sposoby: poprzez zwiększane cechy i kupowane przedmioty. Żaden aspekt nie wybija się znacząco. Do tego gra jest bardzo podatna na modyfikację zasad.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Khag
Posty: 261
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:06
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Re: Gra przygodowa - solo / 2 graczy, nie lcg

Post autor: Khag »

Pytałem w różnych miejscach, nie tylko tu, wybór padł na Eldritch horror.

Mage knight ma kolega w wersji podstawowej, może się skusze kiedyś na używkę w wersji UE. Sama gra jest świetna, ale przygody tam za grosz, ciągle tylko myślę o optymalizacji.
Poznań i okolice.
ODPOWIEDZ