1775 Rebellion (Birth of America series)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: 1775 Rebellion (Birth of America series)

Post autor: maciejo »

palladinus pisze:Zapraszam do recenzji tego tytułu na naszym blogu CiekaweGry.

Zagrałem w „1775: Rebellion”
Mój zapał zdecydowanie ostygł :( odpuszczam.
Dzięki za uratowanie sporej kasy.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: 1775 Rebellion (Birth of America series)

Post autor: mig »

maciejo pisze: czy istnieje szansa na przetłumaczenie pozostałych kart i instrukcji :?: :wink:
Jakby co to na bgg jest tłumaczenie instrukcji.
https://boardgamegeek.com/filepage/1160 ... lish-rules
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: 1775 Rebellion (Birth of America series)

Post autor: mig »

Zagraliśmy w 3 osoby, więc chyba w najmniej rekomendownym składzie i jestem oczarowany.
Ok, nie jest to pełnoprawna gra wojenna, trochę brakuje mi dodatkowych smaczków historycznych, zamiast generycznych kostek wolałbym bloczki, czy solidne żetony (już nie mówiąc o figurkach) i historyczne nazwy jednostek, ale rozgrywka miała i tak super klimat. Emocji mnóstwo, sporo wyborów, a zasady proste. Fajny mechanizm kończenia gry. Pełną kampanię rozegraliśmy w godzinę. Losowość, zwłaszcza jak kogoś nie kochają kostki, potrafi mieć duży wpływ na wynik, ale przy tak krótkiej rozgrywce nawet niespecjalnie to przeszkadzało. Już bardziej bolał losowy dociąg kart - zwłaszcza, że jednemu graczowi przez 4 rundy gry nie wyszło żadne wydarzenia a innemu wyszły wszystkie cztery. Ale nic to - decyzja o zakupie 1812 Invasion of Canada już podjęta ;)
Rewelka.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
olocop
Posty: 333
Rejestracja: 22 wrz 2011, 13:43
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 160 times

Re: 1775 Rebellion (Birth of America series)

Post autor: olocop »

Jeśli kogoś interesuje, to wrzucam tu tłumaczenie instrukcji (wersja 23), tłumaczenie kart i arkusza. Link czasowy. Nie wrzucam na bgg, bo nie chciało mi się pisać z wydawcą, czy mi pozwoli.

https://we.tl/t-WajUa6ZPyR
"Wojna? Kataklizm? Po co? Diabły te przysłały Europie coś, co się nazywa: Mah-jong. Mah-jong jest to taka chińska gra, w którą umiał grać dobrze jeden stuletni mandaryn, ale się wreszcie powiesił" Kornel Makuszyński, "Wycinanki",1925
ODPOWIEDZ