spledor miasta - na 2 osoby

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
szympansica
Posty: 11
Rejestracja: 09 paź 2010, 20:30

spledor miasta - na 2 osoby

Post autor: szympansica »

hej! czy polecacie dodatek Splendor Miasta? Czy poprawia grę w wersji dwuosobowej?
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 166 times

Re: spledor miasta - na 2 osoby

Post autor: staniach21 »

Może trochę off top, ale 3 odkryte karty każdego poziomu +gra do 21 przy zachowaniu reszty zasad poprawia rozgrywkę dla dwóch osób :)
rdbeni0
Posty: 402
Rejestracja: 19 sty 2020, 00:06
Has thanked: 65 times
Been thanked: 72 times

Re: spledor miasta - na 2 osoby

Post autor: rdbeni0 »

Osobiście zdecydowanie nie polecam. Ten dodatek kosztuje prawie 100 zł. Wprowadza "4" mini dodatki, których niby nie można mieszać. My graliśmy jednak ze zmieszanymi i jakoś idzie. Raczej będę ten dodatek sprzedawał, bo za taką cenę (dokładając parę groszy więcej) mamy nową, porządną grę, jakąś inną. Wystarczy dołożyć 20-30zł i mamy np. Terraformację Marsa. Albo kupić Zamki Burgundi na rynku gier używanych... Azul, Sagrada, Wśiąść do Pociągu. Wszystkie te gry są w podobnej cenie.

Sam splendor to fajna, prosta, szybka gra. Idealna dla nowych osób, na wprowadzenie. Te dodatki niby ją "komplikują" i trochę zmieniają mechanikę, ale do mnie nie przemówiły i nie są warte tych pieniędzy. Jest pełno fajnych gier 2os i warto tę kasę przeznaczyć na inny tytuł.
szympansica
Posty: 11
Rejestracja: 09 paź 2010, 20:30

Re: spledor miasta - na 2 osoby

Post autor: szympansica »

Dzięki za obydwie podpowiedzi!
Zaoszczędzone 100 pln wydam na Zamki Burgundii i tematyczną karciankę- WIRUS ;)
rdbeni0
Posty: 402
Rejestracja: 19 sty 2020, 00:06
Has thanked: 65 times
Been thanked: 72 times

Re: spledor miasta - na 2 osoby

Post autor: rdbeni0 »

Nie mówię, że akurat Zamki Burgundii. Generalnie - według mojej opinii - zdecydowanie nie warto wydawać aż 100 zł za ten dodatek. Jest naprawdę sporo fajnych gier, które znacznie więcej frajdy gwarantują. Po prostu kup sobie coś innego. Co mogę doradzić z łatwych, lecz przyjemnych w tej cenie: Wsiąść do Pociągu, Sagrada, Azul, 7 cudów świata pojedynek, Osadnicy z Catanu (3os), Patchwork.
Przyjemna jest gra Epoka Kamienia. Osobiście lubię też Zamki Burgundii i bardzo zadowoleni z dziewczyną jesteśmy, ale to jest taka trochę cięższa gra.
Zapytaj tutaj kogoś na forum, jest pełno gier dla 2 osób.

Generalnie naprawdę jest wiele świetnych tytułów, ale nie pchałbym się w ten dodatek. Ja np. będę go 100% sprzedawał za jakiś czas (akurat teraz komuś pożyczyłem). Dołożę z 30-40 zł i kupię chyba Robinsona Crusoe albo Sagradę.
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: spledor miasta - na 2 osoby

Post autor: ko2a »

szympansica pisze: 26 mar 2020, 11:41 hej! czy polecacie dodatek Splendor Miasta? Czy poprawia grę w wersji dwuosobowej?
Spróbujcie po prostu zwykłego warianty z nowopowstałego splendor Marvel.

Warunek zwycięstwa to posiadania 16 pkt, wszystkich kolorów kart i przynajmniej jednej karty 3 poziomu
rdbeni0
Posty: 402
Rejestracja: 19 sty 2020, 00:06
Has thanked: 65 times
Been thanked: 72 times

Re: spledor miasta - na 2 osoby

Post autor: rdbeni0 »

Odkopując trochę ten temat, dodam, że swój Splendor-Miasta sprzedałem.

Generalnie uważam, że to do tej pory najgorzej wydane pieniądze w moim życiu planszówkowym. Jest drogi, mało wnosi, mało treści, oraz po prostu Splendor sam jest ciekawszy.

Natomiast ciekawe jest, że Splendor Miasta jest jedną z najlepiej sprzedających się "planszówek" w Polsce - w sensie, że wiele osób to kupuje na portalach, ceneo, etc. Dla mnie to dowód, że szary lud mało orientuje się w planszówkach. Jest dużo lepszych gier, o podobnej cenie, które nie mają aż tak dobrej sprzedaży.

Dodatek ten nauczył mnie żeby nie opierać się na rankingach popularności (a opierałem się w dużej mierze na tym gdy kupowałem S Miasta).
Ostatnio zmieniony 20 cze 2020, 19:19 przez rdbeni0, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2577
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1171 times
Been thanked: 461 times

Re: spledor miasta - na 2 osoby

Post autor: polwac »

Jak dla mnie to teraz w Splendor bez dodatku nie ma sensu grać :)
Widać, co człowiek to inna subiektywna opinia.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
czarny kapelusz
Posty: 166
Rejestracja: 20 wrz 2017, 23:19
Has thanked: 71 times
Been thanked: 74 times

Re: spledor miasta - na 2 osoby

Post autor: czarny kapelusz »

To i ja jako jak widzę przedstawiciel szarego ludu napiszę że nam dodatek podpasował. Nie gramy już bez orientu a jak nam się zachce to dodajemy jeszcze dwa kolejne i gramy z trzema minidodatkami co rozbudowuje grę dając nowe ciekawe strategie...
A w planszówkach lubię właśnie to, że co dla jednego nietykalne dla innego będzie świetne ☺
ODPOWIEDZ