Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1752
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1438 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Leser »

Halloween pisze: 06 kwie 2020, 20:46 Wystarczy, ze youtuberzy dostaja gry za darmo. Wcale nie musza to być pieniadze choć często i tak są do tego pieniadze.

W zadna profesjonalnie wykonana recenzje na internecie nie mozna juz do konca ufac. Nawet w negatywna.
Temat był wałkowany milion razy i nie mam zamiaru go tu ponownie wywoływać. Czytając jednak drugie zdanie nie potrafię powstrzymać się przed przeświadczeniem, że popadłeś w konkretną paranoję... Spiski, wszędzie spiski!

EDIT: i bardzo jestem ciekaw skąd wiesz, że "choć często i tak są do tego pieniadze". Jakieś wiarygodne źródła, czy po prostu to wiesz i tyle?
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 798
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 409 times
Been thanked: 506 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rav126 »

Spoiler:
Ja Piotrka prywatnie nie znam tak jak Ty, ale z recenzji i jego różnych wypowiedzi wychodzi obraz dość spokojnego, ugodowego faceta, który nie znosi konfliktów, który rzadko popada w złość i nigdy nie chce nikogo urazić (wow, trzy przeczenia w jednym zdaniu :) ) Dużo się mylę? Jeżeli nie, to powiedz jak wygląda w takim razie jego recenzja gry w gatunku, za którym nie przepada? Po co to w ogóle robił?

Obejrzałem, i zgadzam się z Curiosity, opinia Piotrka jest na siłę, ciężko stwierdzić co on na prawdę sądzi o tej grze.
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 877
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 206 times
Been thanked: 307 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: konradstpn »

Leser pisze: 06 kwie 2020, 20:38
konradstpn pisze: 06 kwie 2020, 20:35
xtomashx pisze: 06 kwie 2020, 19:26 Niestety Granie w Chmurach skończyło się w momencie kiedy zabrał się za robienie gier. Poza tym jak może zjechać grę Lucrum? Z chłopakami nagrywa podcast i na pewno nie powie źle o grach przez nich wydawanych. Z resztą sama idea "zagrałem w" jest słaba
Niedługo pojawi się "czytałem o" czy może "śniło mi się"?
Mnie tam się bardzo podobało. Brakowało tylko jednego zasadniczego elementu, który powinien pojawić się na początku i na końcu: "Audycja zawiera lokowanie produktu"
Taka fraza zdecydowanie powinna się pojawić, gdyby ktoś wyłożył za owe "lokowanie" $$$. Nic takiego nie miało miejsca, a twoja sugestia jest nieelegancka, że powstrzymam się od dosadniejszych określeń.
Nie było żadnej sugestii z wykładaniem $$$ lub innej waluty i z całą pewnością nie takie były moje intencje. To nieuprawniona insynuacja. Lokowanie produktu to nic więcej jak marketingowe wsparcie lub promocja towaru/usługi. Powody tego zabiegu mogą być najróżniejsze i nie zawsze wiążą się stricte z gratyfikacją finansową. Swoją drogą jestem ciekaw Leser jak merytorycznie oceniasz ten filmik oraz to jaka według Ciebie idea mu przyświeca ?
Gram, więc jestem.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1752
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1438 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Leser »

rav126 pisze: 06 kwie 2020, 21:02 Ja Piotrka prywatnie nie znam tak jak Ty, ale z recenzji i jego różnych wypowiedzi wychodzi obraz dość spokojnego, ugodowego faceta, który nie znosi konfliktów, który rzadko popada w złość i nigdy nie chce nikogo urazić (wow, trzy przeczenia w jednym zdaniu :) ) Dużo się mylę? Jeżeli nie, to powiedz jak wygląda w takim razie jego recenzja gry w gatunku, za którym nie przepada? Po co to w ogóle robił?

Obejrzałem, i zgadzam się z Curiosity, opinia Piotrka jest na siłę, ciężko stwierdzić co on na prawdę sądzi o tej grze.
Ja nie siedzę w głowie Piotrka i nie będę się wypowiadał za niego, co spowodowało, że powiedział, co powiedział. Tylko podkreślam, że nie ma tu żadnej reguły w stylu: "Piotrek nic złego o grach Lucrum nie powie. Piotrek wie, że może wrazić opinię dowolnej treści, a dostaje od nas tylko takie gry, które go interesują.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1752
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1438 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Leser »

konradstpn pisze: 06 kwie 2020, 21:03 Nie było żadnej sugestii z wykładaniem $$$ lub innej waluty i z całą pewnością nie takie były moje intencje. To nieuprawniona insynuacja. Lokowanie produktu to nic więcej jak marketingowe wsparcie lub promocja towaru/usługi. Powody tego zabiegu mogą być najróżniejsze i nie zawsze wiążą się stricte z gratyfikacją finansową. Swoją drogą jestem ciekaw Leser jak merytorycznie oceniasz ten filmik oraz to jaka według Ciebie idea mu przyświeca ?
Przepraszam, jeżeli Cię uraziłem, ale ja takie sformułowanie rozumiem typowo w kontekście prawniczym. Ktoś umieścił produkt jako płatną reklamę, a nie że trochę bardziej pochwalił, ponieważ kogoś lubi. No ale zostawmy to.

Nie przepadam za formułą "mi się nie podoba, ale komuś się tam spodoba" i staram się jej prywatnie nie używać. Nie wydaje mi się jednak, żeby Piotrek w jakikolwiek sposób był nieszczery. Jakby chciał nam posłodzić, to by powiedział, że super, sztos i nie będzie grał przez najbliższy miesiąc w nic innego. Powiedział tymczasem, że git, ale grać nie będzie. Ja nic w tym zdrożnego nie widzę. Tym bardziej, że częściowo się w tej argumentacji odnajduję. Miałem mnóstwo funu przy testach Hard City i bardzo chętnie bym pograł więcej, ale dość długi i złożony setup w lekkiej grze to jest dla mnie istotna przeszkoda.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

kastration pisze: 06 kwie 2020, 19:28 Dzień, w którym doczekamy aż recenzenci będą pisać/mówić: "kurcze, panowie, panie, to jest po prostu słabe" albo "kompletnie mi to nie leży, w moim odczuciu to nie jest dobra gra, bo... PS: niezależnie od tego, jaką mam płeć dziś i jaką będę miał za 10 lat" - będzie zarazem opisywanym w religiach księgi dniem ostatecznym. Może dobrze, że w sumie nikt prawdopodobnie nie doczeka tego dnia, bo... jest on tylko zaznaczony w literaturze. Świetnie opisany przypadek pewnego głębszego zjawiska na scenie, przynajmniej według mnie.
Oglądałeś przypadkiem coś mojego? :P
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kastration »

Gambit pisze: 06 kwie 2020, 21:41
kastration pisze: 06 kwie 2020, 19:28 Dzień, w którym doczekamy aż recenzenci będą pisać/mówić: "kurcze, panowie, panie, to jest po prostu słabe" albo "kompletnie mi to nie leży, w moim odczuciu to nie jest dobra gra, bo... PS: niezależnie od tego, jaką mam płeć dziś i jaką będę miał za 10 lat" - będzie zarazem opisywanym w religiach księgi dniem ostatecznym. Może dobrze, że w sumie nikt prawdopodobnie nie doczeka tego dnia, bo... jest on tylko zaznaczony w literaturze. Świetnie opisany przypadek pewnego głębszego zjawiska na scenie, przynajmniej według mnie.
Oglądałeś przypadkiem coś mojego? :P
Cytuję sam siebie: "Tak samo jak nie neguję ulubionego hejtera "dobrych gier", czyli vloga gambit.tv. "

O panie, toż to jedyny przyznany z mojego konta sub na polskim jutubie masz! Dlatego skończ z tymi pytaniami retorycznymi do mnie! :lol:
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

kastration pisze: 06 kwie 2020, 22:01 Cytuję sam siebie: "Tak samo jak nie neguję ulubionego hejtera "dobrych gier", czyli vloga gambit.tv. "

O panie, toż to jedyny przyznany z mojego konta sub na polskim jutubie masz! Dlatego skończ z tymi pytaniami retorycznymi do mnie! :lol:
OK, punkt z listy ToDo odfajkowany :) Swoją drogą Hejter "dobrych gier" to całkiem ciekawy slogan. Mam pozwolenie na wykorzystanie go czasami? Oczywiście ze wspomnieniem autora jeśli wykorzystam go kiedyś.
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kastration »

Gambit pisze: 06 kwie 2020, 22:11
kastration pisze: 06 kwie 2020, 22:01 Cytuję sam siebie: "Tak samo jak nie neguję ulubionego hejtera "dobrych gier", czyli vloga gambit.tv. "

O panie, toż to jedyny przyznany z mojego konta sub na polskim jutubie masz! Dlatego skończ z tymi pytaniami retorycznymi do mnie! :lol:
OK, punkt z listy ToDo odfajkowany :) Swoją drogą Hejter "dobrych gier" to całkiem ciekawy slogan. Mam pozwolenie na wykorzystanie go czasami? Oczywiście ze wspomnieniem autora jeśli wykorzystam go kiedyś.
Ta, bierz. Niektóre łatki czynią z ludzi oryginalnych i znanych, nie krepuj się :)
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 789
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 157 times
Been thanked: 536 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: VivoBrezo »

Gambit pisze: 06 kwie 2020, 21:41
Oglądałeś przypadkiem coś mojego? :P
Wielkim fanem Twoich recenzji jestem i z reguły Twoje oceny uważam za sprawiedliwe. Jedyny zgrzyt jaki miałem to sławne ,,Minerały". Nadal nie mam pojęcia co Ci się w tej grze podoba mechanicznie. :D
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 819
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Grzdyll »

Gambit pisze: 06 kwie 2020, 21:41 Oglądałeś przypadkiem coś mojego? :P
Ja też lubię Twoje recki, choć dla mnie są nieco rozwleczone i często się powtarzasz. Straszny z Ciebie gaduła, "hejterze dobrych gier"... :)

Ale żeby nie offtopować, dopiero niedawno odkryłem JonGetsGames - "Rules & Review" to dla mnie chyba ideał, jeśli chodzi o detaliczne, choć bardzo sprawne realizatorsko recenzje, dające zarówno ogląd zasad, jak i jasno wypunktowanych mocnych i słabych stron gry (zazwyczaj naprawdę bardzo celnych) - niestety na kanale ostatnio są praktycznie same "Playthrough", które oceniam niżej. Ale kanał bardzo polecam jeśli ktoś nie zna.
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 502
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 329 times
Been thanked: 161 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: ArnhemHorror »

Również lubiłem recenzje Jona, ale cykl "Rules & Review" jest definitywnie zamknięty, na rzecz wspomnianych rozgrywek i tutoriali (bardzo jasnych i rzeczowych oraz dużo mniej chaotycznych, niż to co prezentuje na przykład Rahdo), oraz sporadycznych zbiorczych filmików z "wrażeniami".
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: E2MD »

Ja oglądam ostatnio Deskofobie - https://www.youtube.com/user/TvaDeskofobie/videos - czeski kanał.
Ciekawostka - oni mają ponad 9k subskrypcji - co jak na kraj 3,5 razy mniejszy niż Polska to daje naprawdę dobry wynik.

Ja szukam w recenzji przeglądu gry, subiektywnych odczuć, dobrej jakości dźwięku i obrazu - w 10 minut. Resztę sobie zobaczę w instrukcji czy doczytam na forum. I oni mi to zapewniają. W dodatku nie jęczą że nie ma czeskiej wersji albo dodatku albo czegoś w tym stylu. Na polskim YT nie widziałem receznji gry która jest w wersji innej niż polska lub angielska.

@Gambit -> dzięki Tobie odkryłem, że YouTube ma opcję 1,25x :-) Robisz świetną robotę- doceniam bardzo.
Spokojnie jednak z każdego filmiku możesz wyrzucić pierwsze dwie minuty a resztę przyśpieszyć o 20-30%. Z ciekawości bym zobaczył zestawienie z Twoich recenzji jakie dałeś oceny bo mam wrażenie że wszystko ma 7,5 do 8,5.
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

E2MD pisze: 07 kwie 2020, 11:48 @Gambit -> dzięki Tobie odkryłem, że YouTube ma opcję 1,25x :-) Robisz świetną robotę- doceniam bardzo.
Spokojnie jednak z każdego filmiku możesz wyrzucić pierwsze dwie minuty a resztę przyśpieszyć o 20-30%. Z ciekawości bym zobaczył zestawienie z Twoich recenzji jakie dałeś oceny bo mam wrażenie że wszystko ma 7,5 do 8,5.
Jeśli się nie mylę, to mam nieco inny rozstrzał. 3 - 10.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4549
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1371 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Hardkor »

Gambit- ogladam za duzo mniej znanych gier oraz chyba najpewniejsze recenzje. Jedyny, który nagrać film o czymś co mu sie nie podoba.
Wookie- Teraz juz za bardzo recenzji nie robi, ale ogladam po prostu 4fun, bo merytorycznie to mega słabo i tylko jak zaczynałem to było to w miarę okej
Asia z OnTable/Game news etc- Bardzo dobrze i ciekawie prowadzone, niestety pare razy ogladajac cos widzialem lekki brak wiedzy, ale lubie i polecam

To takie stałe Trio, czasami też PograMy, ale dlugosc odcinkow mnie dobija (jednak wtedy to sie oglada jak serial). Angielskich ogladam tylko przy grach z KS gdy mysle czy wesprzec
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: E2MD »

Gambit pisze: 07 kwie 2020, 11:57 Jeśli się nie mylę, to mam nieco inny rozstrzał. 3 - 10.
Ostatnie filmy:
Sagrada 7,5; Rurik: Dawn of Kiev 7,5; Tsukuyumi: Full Moon Down 8,5; SINS 7,5; Maracaibo 8,5; God of War: The Card Game 6; VIAE: Roads of Rome 8,5; Heropath: Dragon Roar 6; Heroes of Tenefyr + The Second Curse 8; Mutants: The Card Game 7; Rocketmen 7,5; Detektyw 8; Tiny Epic Mechs 7,5
Coloma 7; Ecos: First Continent 8; Trismegistus: Ostateczna formuła 7,5; Abominacja: Dziedzictwo Frankensteina 6; Mare Nostrum: Imperia 7,5

To nie jest zarzut - tak to po prostu wygląda.
Powtórzę - robisz super robotę i recenzujesz super ciekawe gry, Miałeś gigantyczne jaja dając Gloomhaven 4.0 - z drugiej strony BGG twierdzi że to znaczy "Not so good - but could play again".
Cała skala BGG nie jest zbyt szczęśliwa. Osobiście wolę podejście Gradaniowe - 0 albo 1. No, ale co kto lubi.
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

E2MD pisze: 07 kwie 2020, 13:17 Ostatnie filmy:
Sagrada 7,5; Rurik: Dawn of Kiev 7,5; Tsukuyumi: Full Moon Down 8,5; SINS 7,5; Maracaibo 8,5; God of War: The Card Game 6; VIAE: Roads of Rome 8,5; Heropath: Dragon Roar 6; Heroes of Tenefyr + The Second Curse 8; Mutants: The Card Game 7; Rocketmen 7,5; Detektyw 8; Tiny Epic Mechs 7,5
Coloma 7; Ecos: First Continent 8; Trismegistus: Ostateczna formuła 7,5; Abominacja: Dziedzictwo Frankensteina 6; Mare Nostrum: Imperia 7,5

To nie jest zarzut - tak to po prostu wygląda.
Jeśli chodzi o ostatnie materiały, to racja, oceny są w górnej części dziesiątki, z trzema szóstkami w zestawieniu. Jednak jest to efekt pewnego wstępnego przesiewu, który robi każdy recenzent chyba. Znaczy każdy, który nie jest zawodowym recenzentem. Ci z nas, dla których jest to nadal hobby, które musi dzielić czas z pracą zawodową i rodziną, nie biorą do recenzji wszystkiego jak leci. Robimy pewien przesiew. Jeśli coś na pierwszy rzut oka nam nie siedzi, raczej do recenzji tego nie bierzemy. I to nie dlatego, że nie lubimy dawać złych ocen. Po prostu nie mamy czasu na zrecenzowanie wszystkiego, więc wolimy skupić się na tym co prawdopodobnie się nam spodoba - stąd większa szansa na pozytywną ocenę.
Dlatego nie wziąłem do recenzji Hard City, czy Auztralii. Nie przypadły mi do gustu kiedy zagrałem w nie na jakimś konwencie, czy w prototyp (jako gość) i nie chciałem do nich wracać.

Z drugiej jednak strony w pełni rozumiem, że gracze potrzebują również negatywnych opinii, a właściwie opinii o grach, które nie do końca spełniają pokładane w nich nadzieje. Ale to znowu kwestia czasu. Nie tylko naszego, jako recenzentów, ale też naszych znajomych, którzy musieli by z nami w te cholerstwa zagrać. Dla nas to nie jest do końca stracony czas, bo wykorzystaliśmy go do wyprodukowania cennej dla widzów/czytelników opinii. Dla nich to czas w pełni stracony :)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rattkin »

E2MD pisze: 07 kwie 2020, 13:17 Miałeś gigantyczne jaja dając Gloomhaven 4.0
Ktoś tu chyba nie wie, jak działa ruch w mediach. Z nabiałem niewiele to ma wspólnego.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

rattkin pisze: 07 kwie 2020, 15:18 Ktoś tu chyba nie wie, jak działa ruch w mediach. Z nabiałem niewiele to ma wspólnego.
Ja nie wiem. A właściwie mam to w nosie. Innymi słowy, żadna ocena nie była obliczona na "click bait". Może ciężko w to uwierzyć, ale tak wygląda sytuacja :)
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 756
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 179 times
Been thanked: 139 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: woytas »

Gambit pisze: 06 kwie 2020, 22:11...Hejter "dobrych gier"...
Słówko dobrych wymieniłbym na znanych albo popularnych, z naciskiem na to drugie.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rattkin »

Gambit pisze: 07 kwie 2020, 15:50 Ja nie wiem. A właściwie mam to w nosie. Innymi słowy, żadna ocena nie była obliczona na "click bait". Może ciężko w to uwierzyć, ale tak wygląda sytuacja :)
Ja Ci najzupełniej wierzę, że Ty siebie sam przekonałeś, że jest tak jak mówisz. Sam nie przepadam za graniem w Gloomhaven głównie ze względu na narzut obsługi - ale chętnie gram w wersję cyfrową. W skali BGG (czyli 5-10 - i błagam, przyjmijmy to wreszcie kolektywnie do wiadomości) gra oscyluje dla mnie gdzieś w okolicach 8. Frosthaven nie zamierzam wspierać. Gdybyś dał 6-7, pomyślałbym - "oho, Gambit też nie jest fanem, spoko, stonowany głos rozsądku". Jednak dawanie "finalnej" czwórki (czwórki! gry z takim średnim ratingiem zaczynają się w okolicach 800 strony na BGG! 80 tys. gier!) grze, która, co prawda nie jest pozbawiona wad, naprawdę bardzo wiele rzeczy robi dobrze, jest niemal uniwersalnie chwalona i okupuje pierwsze miejsce na BGG, to jest albo skrajna głupota albo świadoma premedytacja. A o głupotę Cię nie podejrzewam. Mówiłeś o dwóch ocenach i bardzo świadomie tej pierwszej nie pokazałeś. Pomyliłeś zmęczenie towarzyszącym doświadczeniem około-growym - z grą. Nie szkodzi, każdemu się może zdarzyć. Ale im szybciej o tym wszyscy zapomnimy, tym lepiej. I proszę nawet nie próbować zmieniać mojego zdania, bo się nie dam.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

rattkin pisze: 07 kwie 2020, 17:16 I proszę nawet nie próbować zmieniać mojego zdania, bo się nie dam.
Nie będę starał się zmieniać Twojego zdania. Bo masz do niego prawo. Napiszę tylko, że jest mi przykro, iż uważasz mnie za kłamcę. Bo tak odczytuję "zarzut" wystawienia oceny tak niskiej, żeby wywołała burzę i kliki. To zarzut mówiący, że okłamałem widzów, nie podałem im prawdziwej oceny, tylko taką pod publiczkę. Masz prawo tak myśleć, a ja mam prawo czuć się przez to "źle".

Z czystej ciekawości...Dlaczego piszesz o skali BGG, jako o skali 5-10? Co jest nie tak z niższymi ocenami?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: RUNner »

Ocena gry to jednak wypadkowa subiektywnych odczuć recenzenta i dla mnie jej wartość ma znaczenie drugorzędne, zwłaszcza że ta skala bgg jest do d... i niczego nie określa. Ja oceniam gry na trzech stopniach: zawsze, czasem i nigdy więcej.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kastration »

Dla mnie z kolei... nie ma lepszej skali do gier niż 1-10. Idealnie sprawdza się przy filmach, daje radę przy grach. Co prawda naprawdę ciężko spotkać grę w rejonach dajmy na to 1-3 (w moim odczuciu): może coś ala karciana wojna, kółko i krzyżyk, statki, itp., ale ciężko to uznać za gry planszowe. Co innego już takie powiedzmy "piątki", zdarza mi się już dawać. Ale to mocno indywidualne, nawet recenzenci wymyślają swoje skale (jak choćby ta Gradania) i to dość płynne.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2029
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1508 times
Been thanked: 1155 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Bruno »

Szybko idzie: Piehoo, Troll, Gambit...
Któremu się teraz oberwie następnemu?
Spoiler:
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
ODPOWIEDZ