Port Royal

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
McAron
Posty: 83
Rejestracja: 12 kwie 2016, 09:54
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Port Royal

Post autor: McAron »

Zagraliśmy już kilka partii, ale jedna sytuacja nie daje nam spokoju. Jestem w posiadaniu 2 kapłanów i potrzebuję jednego osadnika, aby zrealizować ekspedycję, ale mnie na niego nie stać (brakuje mi jednej monety). Czy mimo wszystko mogę kupić tę kartę i rozliczyć się z bankiem lub innym graczem po zrealizowaniu ekspedycji?

W instrukcji jest tylko informacja "Jeżeli któryś z graczy dobiera 1 statek, może zapłacić rekompensatę z monet, które za niego otrzymał.", lecz ani słowa o postaciach lub ekspedycjach.
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 64 times

Re: Port Royal

Post autor: krisow »

Brakuje Ci monet, to za co chcesz kupić? Wyjątek dotyczy tylko statku bo po jego dobraniu od razu dostajesz kasę i masz czym zapłacić.

Mnie nurtuje taka kwestia. Jestem aktywnym graczem i widzę, że wyszła karta, której nie jestem w stanie kupić, a jest korzystna dla rywala. Dobrą strategią może się okazać dobieranie kolejnych kart. Wyjdzie drugi statek w kolorze, przegrywam bitwę, zakończy się faza I i karty wylecą ze stołu. Dobre rozumowanie?
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2020, 14:06 przez krisow, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Port Royal

Post autor: playerator »

krisow pisze: 13 kwie 2020, 08:57 (...) Dobre rozumowanie?
Bardzo dobre. To ważna taktyka w tej grze. U nas utarło się nazywać ją "zatopieniem Portu" :)
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
ODPOWIEDZ