Wojna o pierścień / War of the ring (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Fojtu
Posty: 3396
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 563 times
Been thanked: 1267 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Fojtu »

jakmis83 pisze: 25 lut 2020, 12:32 1. Na pewno nie są gorszym rozszerzeniem.
2. Na pewno dodają dużo zasad do każdej frakcji - jest ich 6, po 3 dla każdej ze stron konfliktu.
3. Na pewno - i jest to moja opinia - Wojownicy dają możliwości militarne dla Wolnych Ludów.
4. Na pewno Wojownicy wydłużają rozgrywkę.
5. Na pewno patrz punkt 1.
1. Obiektywnie rzecz biorąc mają niższą ocenę na bgg
2. Obiektywnie mają wyższy "weight" na bgg. Dostajesz 3 frakcje, które działają diametralnie inaczej, do tego masz kolejną rękę kart + do sensownej gry trzeba te karty trochę znać. Dla mnie zdecydowanie bardziej skomplikowany dodatek i przeładowuje grę.
3 o 4 się zgadzam.
5. Na pewno patrz punkt 1 :wink:

Dla mnie ten dodatek mocno wyrzuca magię władcy pierścieni z gry i robi z tego grę bardziej wojenną i do tego dłuższą. Jako, że obie te cechy mi nie pasują, to dodatek po kilku grach omijam z daleka.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: jakmis83 »

Fojtu pisze: 25 lut 2020, 12:43 Dla mnie ten dodatek mocno wyrzuca magię władcy pierścieni z gry i robi z tego grę bardziej wojenną i do tego dłuższą. Jako, że obie te cechy mi nie pasują, to dodatek po kilku grach omijam z daleka.
To trochę strach się bać, co zrobią Królowie Śródziemia... ;)
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Wosho
Posty: 1443
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Wosho »

Galakta wlasnie wrzucila info o dodruku, taki fart :D
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: playerator »

Wosho pisze: 25 lut 2020, 16:06 Galakta wlasnie wrzucila info o dodruku, taki fart :D
... Panów Śródziemia
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Pompa85
Posty: 164
Rejestracja: 07 sie 2018, 23:14
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Wojna o Pierścień II edycja.

Post autor: Pompa85 »

Witam wszystkich
planuję zakup Wojny o pierścień. Do posiadaczy mam pytanie odnoście planszy. We wcześniejszych komentarzach pisaliście, że poszczegolne cześci planszy różnią się od siebie odcieniami. Czy ten mankament występuje w przypadku najnowszego dodruku gry?
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: lotheg »

Nie odpowiem na Twoje pytanie, bo nie wiem, ale za to powiem, że w moim egzemplarzu jest taka wada i nie zwróciłem uwagi na nią dopóki ktoś o tym tutaj nie napisał, a ponadto nawet po tym fakcie grałem i zupełnie to mi nie przeszkadzało ani nie zwracało mojej uwagi ;) Może niektórzy demonizują taką wadę, ja bym się tym nie sugerował ;)
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Satanski

Re: Wojna o Pierścień II edycja.

Post autor: Satanski »

Pompa85 pisze: 04 kwie 2020, 22:55 Witam wszystkich
planuję zakup Wojny o pierścień. Do posiadaczy mam pytanie odnoście planszy. We wcześniejszych komentarzach pisaliście, że poszczegolne cześci planszy różnią się od siebie odcieniami. Czy ten mankament występuje w przypadku najnowszego dodruku gry?
Mam wersję z dodruku. Jeżeli jest jakaś różnica, nie zauważyłem
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: EVOCATVS »

Kupowałem w tym roku i nie zauważyłem różnic. Co prawda nie przyglądałem się planszy pod tym kątem, ale w oczy żadne błędy mi się nie rzuciły.
Pompa85
Posty: 164
Rejestracja: 07 sie 2018, 23:14
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Pompa85 »

Myślałem, że to jest jakiś mega błąd w wydaniu a tu wychodzi na to że nie mam si ę czym przejmować. Dziękuję wszystkim za odpowiedź.
Awatar użytkownika
miszczu666
Posty: 269
Rejestracja: 24 kwie 2018, 15:13
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Has thanked: 49 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: miszczu666 »

Różnica jest, a może była i już nie ma, w odcieniu niebieskiego na morzach.
Nie wiem, czy obecnie dostępne egzemplarze z nowszych dodruków to mają.
Moje tłumaczenia plików pomocy, skrótów zasad: ***LISTA***
Lista zawiera pliki pomocne przy Scythe (z dodatkami), Nemesis, Wojna o Pierścień (z dodatkami), Star Wars Rebelia (z dodatkiem)
naraganset
Posty: 2
Rejestracja: 11 kwie 2019, 11:51
Lokalizacja: Ruda Śląska
Has thanked: 3 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: naraganset »

Mój egzemplarz kupowałem dokladnie rok temu, i o ile jest to najnowszy dodruk to ma spore róznice w odcieniach koloru na morzach.
Pir4t
Posty: 10
Rejestracja: 16 sty 2020, 17:28
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Pir4t »

Taki zapis z wczorajszej rozgrywki. Graliśmy z oboma dodatkami. Inaczej już sobie nawet nie wyobrażam.

Rewolucja w Sródziemiu nie zaczęła się zbyt dobrze. Siły imperialistów pod Lorien, krwawo rozgromiły pokojowo nastaiwonych demonstrantów z Dol Guldur, którzy przyszli jedynie protestować w obronie głodnych dzieci. Królowa Galadriela podobno powiedziała z okna swojego pałacu, że jeżeli nie mają chleba, to powinni jeść ciastka. Czarnoksiężnik z Angmaru, wysłany jako emisariusz do krainy elfów, został brutalnie zamordowany pod Leśnym Królestwem. Frodo, pod ochroną bandy siepaczy parł do przodu, chociaż fakt, iż był świadkiem egzekucji emisariusza po raz pierwszy zachwiał jego przekonaniem o tym, czy stoji po właściwej stronie i zatrzymał się w Leśnym Królestwie żądając wyjaśnień. Tymczasem klasa robotnicza ponownie zwarła szeregi i rozpoczęła kolejny (pokojowo nastawiony) protest pod Lorien. Widząc to robotnicy z Orthanku, ruszyli w ramach solidarności pod Helmowy Jar, po drodze zaliczając przepychanki z policją na Brodach na Isenie. Biedni orkowie żądali jedynie sprawiedliwości i równości dla wszystkich ludów Śródziemia. Przez chwilę wyglądało na to, iż ich żądania zostaną wysłuchane, ale pojawiły się dwie złowieszcze postacie, Krwawy Aragorn, król Gondoru, oraz Gandalf Biały, nazwany tak od pól kości które pozostawiał wszędzie tam gdzie się pojawiał. Te potwory w ludzkiej skórze przywołały na swoje usługi nieumarłych i straszne drzewa z Fangornu, które po raz kolejny zdziesiątkowały szeregi klasy robotniczej. Wszystko wydawało się stracone. Frodo już dotarł na przedmieścia Mordoru. Na szczęście był już sam, a za przewodnika wybrał miejscowego, na pozór przygłupiego chłopa Golluma. Ten to Gollum, co prawda prowadził go dobrą drogą w kierunku Góry Przeznaczenia, ale jednocześnie dzielił się z nim historiami na temat niesprawiedliwości jakich tak zwane Starsze rasy dopuszczały się w imię "Dobra". Zasmuciło się serce Froda, który jednak był dobry z natury i ciężar brzemienia był coraz cięższy. Tymczasem kolejne manifestacje przed Lorien i Helmowym Jarem w końcu doprowadziły do negocjacji i otwarcia bram. Jakże radosne było powitanie nadchodzących robotników przez ich braci elfów i lud Rohanu. Kobierce kwiatów pokryły ulice. Imperialistyczny Gondor tymczasem zbroił się na potęgę i groził krwawym odwetem. Z trudem wypracowana równowaga mogła prysnąć jak bańka mydlana, jeżeli jedyny pierścień zostłby jednak zniszczony. Gollum padł na kolana przed Frodo i błagał aby zdał się na miłosierdzie dobrego pana Saurona. W przebłysku mądrości, Frodo podniósł go z kolan, ucałował w oba policzki i zgodził się oddać ukradziony pierścień w ręce prawowitego własciciela. Los Śródziemia został uratowany. Dobro po raz kolejny zwyciężyło zło!
xkrajanx
Posty: 15
Rejestracja: 20 lut 2020, 12:55
Has thanked: 6 times
Been thanked: 10 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: xkrajanx »

Fajnie się czytało :) Można wiedzieć ile godzin trwała ta nierówna "walka dobra ze złem" ? ;)
Pir4t
Posty: 10
Rejestracja: 16 sty 2020, 17:28
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Pir4t »

Dzięki. Średnio gra z oboma dodatkami zajmuje nam koło 4 godzin.
lazarro
Posty: 231
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: lazarro »

Czy najnowszy dodruk "Panów Śródziemia" został skorygowany pod kątem błędów?
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: karawanken »

Wydaje mi się, że do tej pory Galakta poprawiała babole przy dodrukach swoich gier, więc teraz powinno być tak samo.
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 867
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Szewa »

lazarro pisze: 18 maja 2020, 18:57 Czy najnowszy dodruk "Panów Śródziemia" został skorygowany pod kątem błędów?
Prawie wszystko. Nie poprawili karty "Zguba Durina".
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
erpe
Posty: 25
Rejestracja: 27 sty 2019, 05:21
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: erpe »

Jeśli ktoś wie - czy ostatni (tegoroczny) dodruk Wojowników Śródziemia zawiera poprawki wszystkich znanych błędów wersji PL?
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Jareks1985 »

Z informacji od Galakty, to sprawdzają i poprawiają wszystkie zgłaszane błędy jak i te z nieoficjalnej fanowskiej erraty, więc każdy dodruk jest w poprawionej wersji.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: RUNner »

Szewa pisze: 18 maja 2020, 20:36
lazarro pisze: 18 maja 2020, 18:57 Czy najnowszy dodruk "Panów Śródziemia" został skorygowany pod kątem błędów?
Prawie wszystko. Nie poprawili karty "Zguba Durina".
Ale chyba tylko to akurat zostało im do poprawy jeśli dobrze kojarzę?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
karczoh123
Posty: 3
Rejestracja: 23 kwie 2020, 20:54

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: karczoh123 »

Witam Wszystkich. Przymierzam się do zakupu Wojny o Pierścień tylko nadal nie mogę zdecydować czy wersja polska czy wersja angielska. Z językiem nie mam problemów dlatego większość gier kupuję po angielsku (lepsza dostępność w sklepach za granicą, teksty bez błędów).
Gdy chodzi o gry z większą ilością tekstu które kładą nacisk na opowiedzenie jakiejś historii wtedy jednak sięgam po wersję polską aby lepiej się wczuć. Z tego co się orientuję to Wojna o Pierścień jest bardziej grą strategiczna niż narracyjną chociaż sporo tekstu na kartach jest.

Chciałbym zapytać Was o opinie polskiego tłumaczenia tejże gry. Czy występują błędy w zasadach spowodowane błędnym tłumaczeniem? Czy występują dziwaczne polskie tłumaczenia lokacji/bohaterów/ogólnie nazw własnych? Którą wersję językową polecacie?
Stephan
Posty: 193
Rejestracja: 27 lip 2011, 21:20
Has thanked: 78 times
Been thanked: 51 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Stephan »

To, co jest obecnie dostępne w sklepach, to kolejny druk tej genialnej gry. Poprzedni zawierał parę błędów w tłumaczeniu, między innymi na karcie Toma Bombadila czy Golluma, ale teraz chyba wszystko jest tip top. Warto więc brać po polskiemu, łatwiej wprowadzić nowych współgraczy.
Apostolus
Posty: 197
Rejestracja: 23 mar 2015, 20:08
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Apostolus »

Chciałbym zapytać (nie grając jeszcze w ten tytuł), czy promocyjny ent (bodajże karta + figurka) został w późniejszych wydaniach/dodatkach gdzieś dołączony, czy też - aby mieć ów mini dodatek - trzeba szukać go gdzieś z drugiej ręki?
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2833
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 849 times
Been thanked: 364 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Gromb »

Był dołączany promocyjnie lub do kupienia luzem z kartą za 10PLN. Obecnie ciężko go dostać, ale wydawnictwo od czasu do czasu robi jego dodruk. Najlepiej zadzwonić do wydawnictwa i dopytać. Kontakt tel. jest / był przed COVID-19 bez zarzutu.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Col. Frost
Posty: 257
Rejestracja: 15 lis 2015, 17:40
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 51 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Col. Frost »

Jego karta (trochę zmieniona) była dołączona bodajże w Wojownikach Śródziemia, ale figurka jest dostępna (czy też już nie) tylko w tym małym zestawie karta plus figurka.
ODPOWIEDZ