Star Wars solo - co kupić?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
wesolykowal
Posty: 115
Rejestracja: 22 kwie 2011, 11:56
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Star Wars solo - co kupić?

Post autor: wesolykowal »

Siema, z reguły gram sobie Solo w różne gry, ostatnio we Władcę Pierścieni Podróże przez Śródziemie i Posiadłość Szaleństwa. Jestem wielkim fanem Star Wars i chciałbym zagrać coś fajnego co działa dobrze w trybie solo. Ktoś może coś polecić?
Awatar użytkownika
kci83
Posty: 414
Rejestracja: 24 kwie 2020, 23:45
Has thanked: 76 times
Been thanked: 76 times

Re: Star Wars solo - co kupić?

Post autor: kci83 »

https://boardgamegeek.com/boardgame/271 ... -outer-rim (Star Wars: Zewnętrzne Rubieże) mają wbudowany tryb solo, osobiście nie grałem, ale z tego co czytałem to ludzie sobie chwalą.
Awatar użytkownika
arian
Posty: 830
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 267 times
Been thanked: 593 times

Re: Star Wars solo - co kupić?

Post autor: arian »

wesolykowal pisze: 17 maja 2020, 08:17 Siema, z reguły gram sobie Solo w różne gry, ostatnio we Władcę Pierścieni Podróże przez Śródziemie i Posiadłość Szaleństwa. Jestem wielkim fanem Star Wars i chciałbym zagrać coś fajnego co działa dobrze w trybie solo. Ktoś może coś polecić?
Jeśli nie będzie Co przeszkadzać apliakcja po angielsku, to bierz Imperium Atakuje. Kampania w aplikacji nie jest może tak dobra, jak tradycyjna, ale sama rozgrywka jest bardzo przyjemna, a gra świetnie uzupełnia detektywistyczną Posiadłość i przygodowe PpŚ, bo masz w niej mocno taktyczna walkę. A jak już będziesz chciał pograć z kimś, to w pudle masz świetną kampanię z księgą kampanii i fantastyczny tryb dwuosobowej potyczki.

Tryb jednoosobowej kampanii, nieoficjalny ale bardzo rozbudowany. Jest też przygotowany dla figurkowego X-Winga w pierwszej edycji, ale to już trzeba sobie samemu wydrukować, a do gry uzbierać jakiś większy zestaw figurek.

Poza Zewnętrznymi Rubieżami i powyższymi żadna inna gra nie ma chyba trybu solo. Legion, Przeznaczenie i Rebelia na pewno nie. Nie wiem jak Armada.
wesolykowal
Posty: 115
Rejestracja: 22 kwie 2011, 11:56
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Star Wars solo - co kupić?

Post autor: wesolykowal »

To Imperium Atakuje z aplikacją bardzo mnie zaciekawiło, pytanie czy aplikacja jest wspierana i dokładają dodatkowe scenariusze? Ilość dodatków mnie tylko przeraża... Czy w ogóle dodatki potrzebne do gry z aplikacją?
Awatar użytkownika
arian
Posty: 830
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 267 times
Been thanked: 593 times

Re: Star Wars solo - co kupić?

Post autor: arian »

Teraz już tylko apliakcja jest wspierana. Wydawanie gry jest zawieszone. Kampanii w aplikacji jest trzy: do podstawki i dwóch dużych dodatków. Kampania do podstawki to pięć misji przerywanych wydarzeniami fabularnymi w których podejmujesz jakieś drobne decyzje i robisz proste testy rzucając kośćmi. Sama kampania ma dwa tryby trudności. Regrywalności jest niestety taka sobie, bo jednak aplikacja nie wie gdzie są twoje figurki i korzysta z prostych skryptów, a IA to gra taktyczna, więc nie ma to jak żywy przeciwnik. Ale mimo tego można spokojnie zagrać dwa-trzy razy na poziomie normalnym i później trudnym.

Są jeszcze w aplikacje dwie misje w trybie konfrontacji ale do tego znów trzeba mieć inne dodatki.

Sama aplikacje możesz sobie ściągnąć i zobaczyć jak to wygląda.
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 64 times

Re: Star Wars solo - co kupić?

Post autor: krisow »

Jestem w trakcie przechodzenia kampanii podstawowej i jest bardzo dobrze. Gra wciągnęła mnie o wiele bardziej niż Podróże przez Śródziemie. Łatwiej utożsamiać mi się z prowadzonymi bohaterami. Gramy we dwójkę i prowadzimy drużynę 4 rebeliantów. Polecam :)
Awatar użytkownika
Admirał Thrawn
Posty: 132
Rejestracja: 31 mar 2020, 10:37
Has thanked: 66 times
Been thanked: 16 times

Re: Star Wars solo - co kupić?

Post autor: Admirał Thrawn »

Będzie ta aplikacja do Imperium Atakuje w języku polskim może (kiedy)? A co do Zewnętrznych Rubieży to gram dużo solo i gra jest świetna, tylko niestety mała regrywalność jeśli chodzi o karty, co grę większość się powtarza. Niemniej osobiście polecam i czekam na dodatki, które mam nadzieję wprowadzą nowe karty.
,,-Do you know the difference between an error and a mistake, ensign?
-No sir.
-Everyone can make an error, ensign. But that error doesn’t become a mistake until you refuse to correct it”
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 83 times
Been thanked: 194 times

Re: Star Wars solo - co kupić?

Post autor: 13thSON »

Admirał Thrawn pisze: 26 maja 2020, 21:06 Będzie ta aplikacja do Imperium Atakuje w języku polskim może (kiedy)? A co do Zewnętrznych Rubieży to gram dużo solo i gra jest świetna, tylko niestety mała regrywalność jeśli chodzi o karty, co grę większość się powtarza. Niemniej osobiście polecam i czekam na dodatki, które mam nadzieję wprowadzą nowe karty.
Sam chciałbym wiedzieć, podobno po czesku jest ?!
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Aadaan
Posty: 108
Rejestracja: 22 wrz 2018, 09:54
Has thanked: 303 times
Been thanked: 63 times

Re: Star Wars solo - co kupić?

Post autor: Aadaan »

To raczej ciekawostka, ale w temacie. FFG pracuje nad wersją solo do X-Winga. Do pobrania jest wersja demo instrukcji.

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... ng-solo-1/
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2833
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 849 times
Been thanked: 364 times

Re: Star Wars solo - co kupić?

Post autor: Gromb »

Ja proponuję Star Wars: Dark Side Rising. Świetna kościana gra, mechanika z Thanos Rising, przeniesiona w IP gwiezdnowojenne. Można kooperacyjnie, można samemu.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Admirał Thrawn
Posty: 132
Rejestracja: 31 mar 2020, 10:37
Has thanked: 66 times
Been thanked: 16 times

Re: Star Wars solo - co kupić?

Post autor: Admirał Thrawn »

Aadaan pisze: 18 cze 2020, 16:29 To raczej ciekawostka, ale w temacie. FFG pracuje nad wersją solo do X-Winga. Do pobrania jest wersja demo instrukcji.

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... ng-solo-1/
Ha! Ale mi poprawiłeś humor! Nie spodziewałem się czegoś takiego. Dzięki wielkie za info, bo gdyby nie ty, to pewnie w życiu bym się o tym nie dowiedział.
,,-Do you know the difference between an error and a mistake, ensign?
-No sir.
-Everyone can make an error, ensign. But that error doesn’t become a mistake until you refuse to correct it”
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 756
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 179 times
Been thanked: 139 times

Re: Star Wars solo - co kupić?

Post autor: woytas »

Bardzo jestem ciekaw tego trybu solo i czekam na pierwsze opinie od graczy.
ODPOWIEDZ