Co to za figurki ?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Szato71
Posty: 2
Rejestracja: 24 maja 2020, 22:40

Co to za figurki ?

Post autor: Szato71 »

Witam.
Odgrzebałem na strychu swoje stare figurki.
Czy ktoś wie do jakiej gry one są ? Chce je sprzedać A nawet nie wiem ile są wartę.

Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4127
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2599 times

Re: Co to za figurki ?

Post autor: Gizmoo »

Część figurek na sto procent jest ze starej edycji Warhammer Fantasy Battle - High Elves (łucznicy, piechota i standard bearer, Chaos Warrior i Dark Elves (witch i jazda). Typek z sejmitarem na koniu to może być Kislev, ale pewności nie mam. Minotaura nie mogę zidentyfikować, podobnie jak Harpii i typka z dwoma nożami.

Ile to może być warte?

- Podejrzewam, że raczej niewiele, ale nie siedzę już od dawna w WFB i może kolekcjonerzy będą w stanie sypnąć trochę groszem. Lepiej zrobisz jak zadasz to pytanie na jakimś dedykowanym Battlowi forum. ;)
Szato71
Posty: 2
Rejestracja: 24 maja 2020, 22:40

Re: Co to za figurki ?

Post autor: Szato71 »

Bardzo dziękuję za pomoc :)
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1365
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 164 times
Been thanked: 169 times

Re: Co to za figurki ?

Post autor: Zet »

Typek z nożami to chyba Dark Elf Assassin ze starego Warhammer Questa.
Cyel
Posty: 2600
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1237 times
Been thanked: 1459 times

Re: Co to za figurki ?

Post autor: Cyel »

Gość z sejmitarem jest chyba z oddziału Dogs of War, nie pamiętam jak się nazywali.

Minotaur z Warhammer Questa tak jak i Chaos Warrior, Assassyn i Witch Elfka.

Trochę Dark Elfów i High Elfów - większość 4-5ed, raczej przestarzałe wzory. No i nie do grania bo pojedyncze modele z rożnych oddziałów.

Podzieliłbym Elfy na rodzaje i wystawił osobno + nie-elfie rzeczy też osobno (3 aukcje) z niską ceną wywoławczą (10zł/zestaw) i zobaczył ile ludzie wylicytują. Ale spodziewałbym się raczej groszy.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Co to za figurki ?

Post autor: Halloween »

Te, które są metalowe są wartościowe. Inne nawet po 1,50zł sztuka warto byłoby sprzedać.

No chyba, że te z warhamer quest są coś warte. To był bardzo słynny tytuł.

Generalnie jak znajdziesz jeszcze starsze figurki to pamiętaj, że metal to metal i teraz mało się robi figurek metalowych. Ida w zywice dla oszczednosci. A plastiku jest pełno i z detalami figurki poszły o lata swietlne do przodu.
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Co to za figurki ?

Post autor: Xardas123 »

Cyel pisze: 25 maja 2020, 09:27 Gość z sejmitarem jest chyba z oddziału Dogs of War, nie pamiętam jak się nazywali.
Al Muktars Deserts Dogs:) czy jakoś tak.
Za dzieciaka to była moja armia miałem chyba ze 3 boxy mniejsze dogsów, do tej pory leżą aczkolwiek trochę rozkradzione przez "kolegów' co mieli mi pomóc w malowaniu...
ODPOWIEDZ