Relic (John Goodenough)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Relic

Post autor: Arek001 »

@Fegat bardzo fajna recenzja, postanowiłem zakupić tą grę wraz z dodatkami, bardzo dawno grałem w Talisman MiM i lubię klimat Wrahammer 40K. Pozdrawiam.
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Relic

Post autor: Fegat »

Dzięki, miło mi.

Kupiłem magnesy neodymowe i czas unowocześnić te nieszczęsne stojaki na popiersia :D
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Relic

Post autor: Arek001 »

Daj znać jak Ci ten patent funkcjonuje.
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Relic

Post autor: Fegat »

Ogólnie patent o stukroć lepszy od standardowego.

Przylepiasz jeden magnes do figurki (do wgłębienia), drugi do plastikowej podstawki i gotowe.
Bardziej mnie ciekawi, na jak długo starczy kropelka, w sensie klej którym kleiłem.
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Faello
Posty: 218
Rejestracja: 13 sie 2008, 09:53
Has thanked: 30 times
Been thanked: 53 times

Re: Relic

Post autor: Faello »

Tylko 5 stron wątku o tej grze gdy już pierwszy dodatek wprowadził solidne PvP nie mówiąc o wybitnej jakości komponentów w tej grze czy lekkiej ale ciekawszej od Talismana mechanice? :shock:

To jest jednak Polska hehe :mrgreen:

Z ciekawostek - GW dostrzegł w grze potencjał bo po rozstaniu z FFG przekazał licencję na reprint firmie WizKids/NECA LLC, która wyda jeszcze 2 gry planszowe w świecie Warhammera 40K:

https://wizkids.com/2017/10/19/wizkids- ... -workshop/

Biorąc pod uwagę, że Relic powstał kilka lat później po grze Talisman, a ta została po prostu przedrukowana bez loga FFG w najnowszej edycji, można spodziewać się, że WizKids ma podobne zadanie, więc kto wie - może załapiemy się na jeszcze jeden dodatek do tej świetnej gry.
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Relic

Post autor: IseeWinner »

Akurat planowałem nabyć Relica jeszcze przed nowym rokiem ale chwilowo się wstrzymałem.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2826
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Relic

Post autor: Gromb »

A to nie jest tak, że FFG robi mechanikę, a GW udostępnia licencje WH40k i WizKids nie może używać pomysłu FFG. Ale może się mylę w tych licencyjnych zawirowaniach.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Relic

Post autor: sewhoe »

Relic w 90% bazuje na mechanice Talismana - czyli IP Games Workshop. Zapewne nic nie stoi na przeszkodzie by WizKids ponownie zrobił tytuł Talismanopodobny w świecie WH40k i który nie będzie też odbiegał specjalnie od Relica.
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Relic

Post autor: IseeWinner »

Panowie. Ucinając domysły...warto wczytać się w oficjalny komunikat ze strony WizKids. Stoi tam: "with additional plans to republish classic board games Fury of Dracula and Relic."
Awatar użytkownika
Midarktemp
Posty: 10
Rejestracja: 25 maja 2019, 17:03
Been thanked: 1 time

Re: Relic

Post autor: Midarktemp »

Witam. Mam pytanie odnośnie dodatków do gry. Zakupiłem dzisiaj podstawkę (dziewczyna kiedyś się zagrywała w Talizmana) i chciałem wziąć od razu dodatek Komnaty Terry. Tam jednak z tyłu pudełka było napisane, że poza grą podstawową dodatek wymaga kilku elementów z dodatku Nemezis. I tu rodzi się pytanie o jakie elementy chodzi? Czy drugi dodatek będzie w ogóle niegrywalny bez Nemezis czy jednak da się z niego normalnie korzystać. Co tracę? Wiem, że Nemezis skupiał się na dodaniu elementów PVP więc czy kupując Komnaty Terry tracę tylko te elementy czy jednak coś więcej? Mam nadzieję, że tu ktoś ogarnięty w tym temacie i mi wszystko ładnie opisze :) Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam.
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 500
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 350 times

Re: Relic (John Goodenough)

Post autor: itsthisguyagain »

Chyba "zawiera" elementy pasujące do dodatku Nemezis

Możesz śmiało grać bez Nemezis, po prostu w Komnatach jest jedna postać typu Nemezis wprowadzona w tymże dodatku. Po prostu nie wykorzystasz wszystkich elementów.
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 989
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 241 times
Been thanked: 239 times

Re: Relic (John Goodenough)

Post autor: Moonday »

Nie zagrasz postacią Nemezis do której są potrzebne elementy, których nie ma w Komnatach Terry, a są w dodatku Nemezis. Generalnie postać Nemezis to dodatkowa mechanika, która wymaga większej ilości graczy, więc możesz śmiało grać bez tego. Tak czy inaczej, jeżeli gra podejdzie to polecam rozejrzeć się za tym dodatkiem, bo wnosi sporo dobrego do rozgrywki (tryb PVP, tryb Nemezis i sporo nowych przedmiotów).
Awatar użytkownika
Midarktemp
Posty: 10
Rejestracja: 25 maja 2019, 17:03
Been thanked: 1 time

Re: Relic (John Goodenough)

Post autor: Midarktemp »

Hej. Już sobie znalazłem odpowiedzi na forach zagranicznych i yt ale i tak dziękuję za odpowiedź :)
W poniedziałek lecę kupić Komnaty Terry i tak jak wspomniałeś z czasem spróbuję gdzieś odkupić Nemezis.
Ogólnie to strasznie zaskoczyła mnie mała popularność tej gry. Po ograniu kilku partii w ciągu ostatniego tygodnia z dziewczyną muszę uczciwie przyznać, że pokochałem tę grę. Losowość za którą większość minusuje grę jest mocno przesadzona bo zarówno zdolności bohaterów, ekwipunek, relikty jak i sprzymierzeńcy oraz karty mocy potrafią w ciągu pierwszych 30 min. ograniczyć losowość do absolutnego minimum które występuje w 90% gier planszowych. Nie wspominając o klimacie Warhammera, ten dosłownie wylewa się z planszy i kart. istna rewelacja.
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Relic (John Goodenough)

Post autor: Evokenx »

Czy ktoś wie gdzie szukać dodatku Nemezis? Nigdzie go nie można znaleźć, nawet używanych (Chodzi mi o wydanie PL)
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 606
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 68 times
Been thanked: 89 times

Re: Relic (John Goodenough)

Post autor: Bludgeon »

Evokenx pisze: 10 lip 2020, 19:45 Czy ktoś wie gdzie szukać dodatku Nemezis? Nigdzie go nie można znaleźć, nawet używanych (Chodzi mi o wydanie PL)
Na pewno nie w sklepach. Tylko na stronach o handlu z 2 ręki.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Relic (John Goodenough)

Post autor: Evokenx »

No chyba tylko takie strony mi pozostają, masz może jakieś propozycje gdzie mogę szukać? :) Na tych oczywistych znaleźć nie mogę, a szkoda bo słyszałem że ten dodatek dużo fajnego wprowadza
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 606
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 68 times
Been thanked: 89 times

Re: Relic (John Goodenough)

Post autor: Bludgeon »

Nie mam, jedyne miejsca gdzie przeglądam używki to to forum i facebook.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
PlagueOverlord

Re: Relic (John Goodenough)

Post autor: PlagueOverlord »

Siema, czy ktoś posiada skany planszy z podstawki oraz Komnat Terry? Bo potrzebuję do stworzenia polskiej wersji na TTS'a.
Mam za mały skaner, aby ogarnąć całą planszę.
ODPOWIEDZ