Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Freshus
Posty: 294
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 50 times
Been thanked: 109 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Freshus »

1. Nie przechodzą. Tak samo jeżeli w trakcie przygody do talii dodane zostały dodatkowe karty słabości to są one usuwane.
2. Nie da się.
Matiel
Posty: 147
Rejestracja: 13 mar 2018, 13:02
Has thanked: 6 times
Been thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Matiel »

2 x Nie :wink:
Generalnie każdą przygodę startujesz na czysto: bez ran, bez natchnienia, bez nadprogramowych słabości w talii, z odrzuconymi tytulami ponownie w talii i z wszystkimi użyciami przedmiotów dodatkowych.
_Jarek_
Posty: 102
Rejestracja: 25 maja 2015, 14:38
Lokalizacja: Tczew
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: _Jarek_ »

Mam pytanie do podstawowej zdolności Legolasa: "Raz na rundę podczas swojej tury możesz wydać 1 żeton natchnienia, aby ruszyć się o 1 obszar, nie prowokując ataków".
Na początku wydawało mi się oczywiste: mogę wykonać jakby dodatkową akcję ruchu o 1 obszar (płacąc natchnieniem), na dodatek nie prowokując. Zacząłem się jednak zastanawiać czy na pewno. A może zdolnością jest jedynie ten brak prowokacji? Czyli coś takiego: "podczas ruchu możesz wyjść z jakiegoś obszar ignorując zasadę prowokowania" (wyjść z obszaru lub przejść przez obszar z wrogami)?
Czy ktoś miał podobne wątpliwości?
Widziałem w tym wątku cytaty z wersji angielskiej. Może tam użyte sformułowanie będzie bardziej jednoznaczne?
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: arian »

_Jarek_ pisze: 04 maja 2020, 15:28 Mam pytanie do podstawowej zdolności Legolasa: "Raz na rundę podczas swojej tury możesz wydać 1 żeton natchnienia, aby ruszyć się o 1 obszar, nie prowokując ataków".
Na początku wydawało mi się oczywiste: mogę wykonać jakby dodatkową akcję ruchu o 1 obszar (płacąc natchnieniem), na dodatek nie prowokując. Zacząłem się jednak zastanawiać czy na pewno. A może zdolnością jest jedynie ten brak prowokacji? Czyli coś takiego: "podczas ruchu możesz wyjść z jakiegoś obszar ignorując zasadę prowokowania" (wyjść z obszaru lub przejść przez obszar z wrogami)?
Czy ktoś miał podobne wątpliwości?
Widziałem w tym wątku cytaty z wersji angielskiej. Może tam użyte sformułowanie będzie bardziej jednoznaczne?
https://boardgamegeek.com/thread/2190299/legolass-skill
TL;DR: To jest dodatkowy ruch o jedno pole, a nieprowokowanie ataków, do tylko dodatkowy bonus. :)
_Jarek_
Posty: 102
Rejestracja: 25 maja 2015, 14:38
Lokalizacja: Tczew
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: _Jarek_ »

Nie wiem czy to jest dobre miejsce na moje pytanie, bo nie do końca dotyczy zasad, tzn. nie tych, które można znaleźć w instrukcji, a raczej takich działających w tle, poznawanych przez graczy w miarę przechodzenia kolejnych scenariuszy.
Zastanawia mnie kwestia zdobywania punktów Wiedzy tajemnej. Ponieważ wpływa ona na możliwość zdobywania/ulepszania przedmiotów, więc spodziewałem się podobnego wrażenia rozwoju jak w przypadku punktów umiejętności. O ile te drugie dają mi po każdym scenariuszu możliwość modyfikacji swojej talii i otrzymuję wystarczającą ilość punktów, żeby za każdym razem coś dodać lub wymienić jakąś kartę na lepszą, to już z wiedzą tajemną jest znacznie gorzej. Po czterech scenariuszach moja Wiedza doszła do 22, czyli mniej więcej do jednej trzeciej tego co potrzeba do ulepszenia przedmiotów. Czy to moje wyniki są słabe (kiepsko grałem?), czy to normalne, że tak długo trzeba czekać na lepsze przedmioty? Zastanawiam się czy w ogóle uda mi się cokolwiek ulepszyć (ile jest scenariuszy w kampanii?), nie mówiąc o dojściu do najlepszej wersji przedmiotów.
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Kilson »

_Jarek_ pisze: 18 maja 2020, 10:05 Nie wiem czy to jest dobre miejsce na moje pytanie, bo nie do końca dotyczy zasad, tzn. nie tych, które można znaleźć w instrukcji, a raczej takich działających w tle, poznawanych przez graczy w miarę przechodzenia kolejnych scenariuszy.
Zastanawia mnie kwestia zdobywania punktów Wiedzy tajemnej. Ponieważ wpływa ona na możliwość zdobywania/ulepszania przedmiotów, więc spodziewałem się podobnego wrażenia rozwoju jak w przypadku punktów umiejętności. O ile te drugie dają mi po każdym scenariuszu możliwość modyfikacji swojej talii i otrzymuję wystarczającą ilość punktów, żeby za każdym razem coś dodać lub wymienić jakąś kartę na lepszą, to już z wiedzą tajemną jest znacznie gorzej. Po czterech scenariuszach moja Wiedza doszła do 22, czyli mniej więcej do jednej trzeciej tego co potrzeba do ulepszenia przedmiotów. Czy to moje wyniki są słabe (kiepsko grałem?), czy to normalne, że tak długo trzeba czekać na lepsze przedmioty? Zastanawiam się czy w ogóle uda mi się cokolwiek ulepszyć (ile jest scenariuszy w kampanii?), nie mówiąc o dojściu do najlepszej wersji przedmiotów.
Na początku ta wiedza tajemna leci powoli i faktycznie miałem wrażenie, że sprzęt stoi w miejscu, ale później było z tym lepiej (nie wiem czy wykonywaliśmy więcej "questów" pobocznych, czy scenariusze były tak zaprojektowane?). Pod koniec kampanii ogólnie było tej wiedzy bardzo dużo, chyba żeby dało się nadrobić jak komuś na początku nie szło i żeby na finał mieć max lvl itemków.
HoLi
Posty: 690
Rejestracja: 11 lut 2014, 21:37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 75 times
Been thanked: 70 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: HoLi »

Czy próbował ktoś może: https://boardgamegeek.com/filepage/1912 ... weaknesses i może coś powiedzieć jak się to sprawdza.
Na pierwszy rzut oka wygląda interesująco.

Pozdrawiam
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
Admirał Thrawn
Posty: 132
Rejestracja: 31 mar 2020, 10:37
Has thanked: 66 times
Been thanked: 16 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Admirał Thrawn »

Mam pytanie odnośnie działania 2 kart.
1. Furia gimliego, czy gdy wykonuje atak muszę wydawać żetony natchnienia żeby dodać trafienia, czy chodzi tu o te symbole natchnienia na odkrytych kartach podczas testu ataku? Gram tę dugą wersje i jest niesamowicie mocna, więc zastanawiałem się nad poprawnością tej karty, ale z kolei jeśli byłyby to żetony natchnienia, to byłaby Bardzo słaba, ponieważ są one niezwykle cenne (gram na trudnym poziomie) i zawsze opłaca mi się je wydać na dodatkowy sukces w ataku zamiast na trafienie.
2. Chusteczka (przedmiot). Czy odpalają się jej wszystkie zdolności, czyli otrzymuje determinację i żeton natchnienia, i dodatkową akcję, czy mogę wybrać tylko jedno?
,,-Do you know the difference between an error and a mistake, ensign?
-No sir.
-Everyone can make an error, ensign. But that error doesn’t become a mistake until you refuse to correct it”
Awatar użytkownika
Admirał Thrawn
Posty: 132
Rejestracja: 31 mar 2020, 10:37
Has thanked: 66 times
Been thanked: 16 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Admirał Thrawn »

A i jeszcze jedno odnośnie atutu determinacja (i atutów ogólnie).
Czy muszę go wykorzystać przy kolejnym teści jaki wykonuje, czy mogę go sobie zachować na dowolną chwilę?
I czy jest tak samo w przypadku ukryci? Muszę je oddać przy pierwszym ataku na wroga/ gdy mnie zaatakują, czy mogę sobie zachować i wykorzystać kiedy chce (w ramach zasad oczywiście)?
,,-Do you know the difference between an error and a mistake, ensign?
-No sir.
-Everyone can make an error, ensign. But that error doesn’t become a mistake until you refuse to correct it”
Cvvenu
Posty: 116
Rejestracja: 30 maja 2020, 14:47
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Cvvenu »

Gdy wszystkie moje karty są już odrzucone a muszę wykonywać kolejne testy/unikanie obrażeń to tasuje na nowo talie i robię je normalnie, czy muszę czekać do fazy przegrupowania i nie mogę zdawać testów/bronić się?
Awatar użytkownika
Admirał Thrawn
Posty: 132
Rejestracja: 31 mar 2020, 10:37
Has thanked: 66 times
Been thanked: 16 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Admirał Thrawn »

Cvvenu pisze: 22 cze 2020, 09:55 Gdy wszystkie moje karty są już odrzucone a muszę wykonywać kolejne testy/unikanie obrażeń to tasuje na nowo talie i robię je normalnie, czy muszę czekać do fazy przegrupowania i nie mogę zdawać testów/bronić się?
To pierwsze. Tasujesz stos kart odrzuconych i robisz z niego nową talię, z której od razu możesz używać kart do testu. Działa to również, gdy braknie ci kart podczas testu.
,,-Do you know the difference between an error and a mistake, ensign?
-No sir.
-Everyone can make an error, ensign. But that error doesn’t become a mistake until you refuse to correct it”
Moonas
Posty: 2
Rejestracja: 18 cze 2020, 01:45

Jak grać Gimlim? - władca pierścieni podróż przez śródziemie

Post autor: Moonas »

Gramy od tygodnia, znajomy próbuje grać Gimlim już trzeci raz i wciąż umiera na drugiej misji przez kolczugę która odejmie 1 zręczność.

Macie jakieś porady jak nim grać?
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Jak grać Gimlim? - władca pierścieni podróż przez śródziemie

Post autor: zioombel »

Napiszesz coś więcej? Testy na zręczność mu ciągle wskakują? Ja teraz gram Gimlim i test na zręczność miałem raz przez całą grę.
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Jak grać Gimlim? - władca pierścieni podróż przez śródziemie

Post autor: Golfang »

No właśnie trzeba myśleć przed wykonaniem akcji - czy akcja może mieć związek ze zręcznością.
Powiedzmy sobie szczerze - krasnoludy, które nie słyną ze zręczności, są zakutane w ciężkie kolczugi i trzymają w łapie większy od nich topór dwuręczny bardzo słabo wspinają się na drzewa :) i jest spora szansa na upadek.
----------------
10% flamberg.com.pl
Moonas
Posty: 2
Rejestracja: 18 cze 2020, 01:45

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Moonas »

Głównie testy na obronę ma na zręczność, test ostatniej szansy także wyskoczył mu na zręczność przez co nie miał szansy jej zdania.
Czyli rozumiem, że zwyczajnie miał pecha?
Awatar użytkownika
Admirał Thrawn
Posty: 132
Rejestracja: 31 mar 2020, 10:37
Has thanked: 66 times
Been thanked: 16 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Admirał Thrawn »

Moje pytania, po raz kolejny. Mam nadzieję, że może ktoś pomóc i doprecyzować zasady w tych przypadkach:

Mam pytanie odnośnie działania 2 kart.
1. Furia gimliego, czy gdy wykonuje atak muszę wydawać żetony natchnienia żeby dodać trafienia, czy chodzi tu o te symbole natchnienia na odkrytych kartach podczas testu ataku? Gram tę dugą wersje i jest niesamowicie mocna, więc zastanawiałem się nad poprawnością tej karty, ale z kolei jeśli byłyby to żetony natchnienia, to byłaby Bardzo słaba, ponieważ są one niezwykle cenne (gram na trudnym poziomie) i zawsze opłaca mi się je wydać na dodatkowy sukces w ataku zamiast na trafienie.
2. Chusteczka (przedmiot). Czy odpalają się jej wszystkie zdolności, czyli otrzymuje determinację i żeton natchnienia, i dodatkową akcję, czy mogę wybrać tylko jedno?
,,-Do you know the difference between an error and a mistake, ensign?
-No sir.
-Everyone can make an error, ensign. But that error doesn’t become a mistake until you refuse to correct it”
szukasz
Posty: 29
Rejestracja: 06 sie 2015, 14:08
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: szukasz »

1. przy furii gimlego trzeba odrzucić te listki z kart odkrytych do testu - czyli nie wydajesz swojego natchnienia tylko odrzucasz karty z testu z odpowiednią ilością ikon listków i nie wykorzystasz ich w teście.
2. chusteczka - tak jak napisałeś, dostajesz wszystko.
Awatar użytkownika
Admirał Thrawn
Posty: 132
Rejestracja: 31 mar 2020, 10:37
Has thanked: 66 times
Been thanked: 16 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Admirał Thrawn »

Grał ktoś w dodatek korona żaru?
Spoiler:
,,-Do you know the difference between an error and a mistake, ensign?
-No sir.
-Everyone can make an error, ensign. But that error doesn’t become a mistake until you refuse to correct it”
Awatar użytkownika
Hobold
Posty: 46
Rejestracja: 27 mar 2013, 14:35
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Hobold »

Nie jestem pewien czy poprawnie gram, pomóżcie proszę.

Wykonuje test 4. Mam tylko trzy karty w talii, które dociągam do testu. Muszę odświerzyć talię.

1. Tasuję odrzucone oraz te 3 karty biorące udział w teście i dociągam czwartą kartę
2. Tasuję tylko te wcześniej odrzucone karty i dobieram czwartą.

Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: zioombel »

Opcja 2.
Awatar użytkownika
Darkman
Posty: 13
Rejestracja: 01 mar 2017, 18:07

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Darkman »

Przepraszam jeśli powtórzę pytanie, ale po odrzuceniu karty z "bieg x" to x dodajemy do akcji ruchu, czy poprostu możemy poruszyć postać o x?
Awatar użytkownika
Admirał Thrawn
Posty: 132
Rejestracja: 31 mar 2020, 10:37
Has thanked: 66 times
Been thanked: 16 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Admirał Thrawn »

Darkman pisze: 29 lip 2020, 21:20 Przepraszam jeśli powtórzę pytanie, ale po odrzuceniu karty z "bieg x" to x dodajemy do akcji ruchu, czy poprostu możemy poruszyć postać o x?
Po prostu ruszamy się o x pól. Nie trzeba wykonać akcji ruchu.
,,-Do you know the difference between an error and a mistake, ensign?
-No sir.
-Everyone can make an error, ensign. But that error doesn’t become a mistake until you refuse to correct it”
Awatar użytkownika
Darkman
Posty: 13
Rejestracja: 01 mar 2017, 18:07

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Darkman »

Dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie odnośnie karty z dodatku.

"Za góry i rzeki" - "Gdy wykonasz eksplorację kafelka, inny bohater otrzymuje 1 żeton natchnienia."

Daje to dodatkowy żeton (Prócz tego o którym mówi aplikacja)?
Czy to właśnie ten żeton jest przekazywany innemu bohaterowi?
Awatar użytkownika
Admirał Thrawn
Posty: 132
Rejestracja: 31 mar 2020, 10:37
Has thanked: 66 times
Been thanked: 16 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Admirał Thrawn »

Darkman pisze: 06 sie 2020, 22:47 Dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie odnośnie karty z dodatku.

"Za góry i rzeki" - "Gdy wykonasz eksplorację kafelka, inny bohater otrzymuje 1 żeton natchnienia."

Daje to dodatkowy żeton (Prócz tego o którym mówi aplikacja)?
Czy to właśnie ten żeton jest przekazywany innemu bohaterowi?
Niestety jeszcze nie posiadam dodatku, ale pomóc mogę :D !
Jest to dodatkowy żeton natchnienia, który dostanie inny gracz. Jeśli grałbyś na najwyższym poziomie trudności, to nie otrzymywałbyś żadnych żetonów za eksplorację, tak więc ta karta nie miałaby sensu, gdyby działała inaczej.
,,-Do you know the difference between an error and a mistake, ensign?
-No sir.
-Everyone can make an error, ensign. But that error doesn’t become a mistake until you refuse to correct it”
Wilczysko84
Posty: 8
Rejestracja: 25 lut 2020, 23:15
Has thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Wilczysko84 »

Czesc czy ktos moze mi opisac dokladne dzialanie karty ktora Gimli dostaje na poczatku a mianowicie Kolczuge !!?? Mamy co do niej troche sprzecznosci wydaje sie po prostu zbyt kozacka hehe =)
ODPOWIEDZ