Gra bardziej rozbudowana - Hero Realms

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Asics
Posty: 9
Rejestracja: 20 mar 2020, 02:02
Been thanked: 1 time

Gra bardziej rozbudowana - Hero Realms

Post autor: Asics »

Hey
Z żoną od kilku miesięcy naparzamy w Hero Realms praktycznie dziennie wraz z 3 osobą.

Teraz szukamy gry bardzo podobnej, lecz dużo bardziej rozbudowanej, która pozwoli nam na rozgrywkę kilku godzinną.
Najlepiej karciano planszowe zasady.
Czy znajdzie się taki tytuł?
Cyel
Posty: 2598
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1237 times
Been thanked: 1455 times

Re: Gra bardziej rozbudowana - Hero Realms

Post autor: Cyel »

Bardziej złożone, karciano-planszowe, parogodzinne, konfrontacyjne i dla 3 osób? Wcale nie takie łatwe pytanie...

Terraformacja Marsa może ?
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 1002
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 1009 times
Been thanked: 451 times

Re: Gra bardziej rozbudowana - Hero Realms

Post autor: KurikDeVolay »

Spóźniliście się o 2 tygodnie. Dopiero co skończyła się kampania Tortuga 2199. Idealny tytuł. Wzbogaca deckbuilding o area contol i wyścig... Z dostępnych... Może któryś Brzdęk? Albo Aeon's End? To nadal deck a nie tableau buildingi, ale zdecydowanie bardziej rozbudowane.
Asics
Posty: 9
Rejestracja: 20 mar 2020, 02:02
Been thanked: 1 time

Re: Gra bardziej rozbudowana - Hero Realms

Post autor: Asics »

A co myślicie o Talisman Magia i Miecz?
Awatar użytkownika
Neysmeey
Posty: 197
Rejestracja: 03 wrz 2019, 15:46
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 118 times
Been thanked: 73 times

Re: Gra bardziej rozbudowana - Hero Realms

Post autor: Neysmeey »

Asics pisze: 24 cze 2020, 15:34 A co myślicie o Talisman Magia i Miecz?
Talisman to klasyk, ale się brzydko zestarzał. Na rynku jest zbyt wiele lepszych gier by w niego inwestować, poza tym odbiega znacznie pod każdym względem od wspomnianego Hero Realms. Więc jeśli założenie jest takie, że to ma być gra karciano-planszowa (bez nacisków na mechanikę i tematykę) polecam wspomniany Brzdęk i Terraformację Marsa, a także 51 Stan Master Set, Troyes, Blood Rage.
Profil na: Boardgamegeek
Asics
Posty: 9
Rejestracja: 20 mar 2020, 02:02
Been thanked: 1 time

Re: Gra bardziej rozbudowana - Hero Realms

Post autor: Asics »

Wspomnialem że byłaby to najlepsza opcja, ale nie jest koniecznościa. Najbardziej chodzi o zbieranie, zakupy i bitwy miedzy graczami.
Awatar użytkownika
Neysmeey
Posty: 197
Rejestracja: 03 wrz 2019, 15:46
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 118 times
Been thanked: 73 times

Re: Gra bardziej rozbudowana - Hero Realms

Post autor: Neysmeey »

Asics pisze: 24 cze 2020, 15:59 Wspomnialem że byłaby to najlepsza opcja, ale nie jest koniecznościa. Najbardziej chodzi o zbieranie, zakupy i bitwy miedzy graczami.
To zmienia postać rzeczy gdyż w polecanych wyżej tytułach bezpośredniej konfrontacji raczej nie ma, jest jej natomiast pod dostatkiem w grach Blood Rage, The Godfather czy Cry Havoc. W Troyes fajnie jest komuś podebrać kostkę i zniszczyć jego plany, natomiast ten tytuł jest aktualnie ciężko dostępny.
Profil na: Boardgamegeek
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Gra bardziej rozbudowana - Hero Realms

Post autor: lotheg »

Grałeś w konfrontacyjną karciankę, a ludzie polecają euraski :)

Myślę, że fajną propozycją mogło być Mage Wars Akademia albo nawet Arena (jeśli chcesz też planszę i jeszcze większy poziom zaawansowania). Jednak to jest raczej typowe 1vs1, a nie wiem czy gracie pojedynki z tą trzecią osobą czy chcecie zagrać w troje na raz.
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Asics
Posty: 9
Rejestracja: 20 mar 2020, 02:02
Been thanked: 1 time

Re: Gra bardziej rozbudowana - Hero Realms

Post autor: Asics »

Gramy w troje naraz.
Dlatego szukamy czegoś, co nam zajmie dobrych kilka godzin.
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1730
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 114 times
Been thanked: 86 times

Re: Gra bardziej rozbudowana - Hero Realms

Post autor: Tomzaq »

Myślę, że Battalia spełni Twoje oczekiwania. Z rozszerzeniem Stormgates to już naprawdę duża i ciężka gra. Masz tam deck building, budowę planszy, piękne figurki z różnymi dodatkowymi zdolnościami, bitwy z przeciwnikami, zdobywanie ich miast, mnóstwo dodatkowych opcji w formie neutralnych postaci, które mogą graczom pomagać albo przeszkadzać. Rozgrywka może trwać nawet 3 godziny. Podstawka jest w wersji PL. Rozszerzenie angielskie, ale jest dostępna polska instrukcja a sama gra jest niezależna językowo.
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
Mortinista
Posty: 362
Rejestracja: 17 wrz 2019, 23:57
Has thanked: 243 times
Been thanked: 158 times

Re: Gra bardziej rozbudowana - Hero Realms

Post autor: Mortinista »

Cześć,

Hero Realms to klasyczna "Naparzanka" oparta na Deckbuildingu. Gra po dołączeniu dodatków zamienia się z gry typu gracz vs gracz w kooperację.

Jak chcesz pozostać przy karciankach 1 vs 1 w klimacie fantasy przesiądź się na :

1. Summoner Wars
2. Res Arcana
3. Blood Bowl : Manager Drużyny
4. Warhammer Inwazja

Jak chcesz coś kooperacyjnego, lecz dalej karcianego w klimacie fantasy co pochłonie wiele godzin to może :

1. Aeon's End
2. Warhammer Quest
3. Arkham Horror LCG
4. Władca Pierścieni LCG

Jak szukasz czegoś większego w klimacie fantasy z dodatkiem planszy/kafelków, a cena nie jest problemem :

1. Tainted Grail
2. Mage Knight
3. Gloomhaven
4. Posiadłość Szaleństwa 2 ed.

Pozdrawiam
Asics
Posty: 9
Rejestracja: 20 mar 2020, 02:02
Been thanked: 1 time

Re: Gra bardziej rozbudowana - Hero Realms

Post autor: Asics »

Kooperacje odpadaja całkowicie, próbowaliśmy tego gatunku, ale to nie nasza bajka.

Możliwość pojedynków dla 3 graczy, rozwijanie postaci, już nie musi być kupowanie, za to możliwość trafienia artefaktów, lub ciekawych ulepszeń, poprostu troche losowości.

Jak widać, jestem w temacie całkowice zielony.
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 1002
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 1009 times
Been thanked: 451 times

Re: Gra bardziej rozbudowana - Hero Realms

Post autor: KurikDeVolay »

Szukacie gry okołoprzygodowej. Klimat i realia nie mają znaczenia, czy może macie jakieś ulubione "ramy"? Fantasy? Sci-Fi? Wojny XX wieku?
Asics
Posty: 9
Rejestracja: 20 mar 2020, 02:02
Been thanked: 1 time

Re: Gra bardziej rozbudowana - Hero Realms

Post autor: Asics »

Zdecydowanie Fantasy
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2029
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1508 times
Been thanked: 1155 times

Re: Gra bardziej rozbudowana - Hero Realms

Post autor: Bruno »

Jeśli nie boicie się czasu rozgrywki i jesteście gotowi na intelektualne, optymalizacyjne wyzwanie w sztafażu fantasy, z ładnymi figurkami etc., to - tak jak pisał Morfinista - przyjrzyjcie się Mage Knightowi. Scenariusze (liczne!) mają też tryb silnie rywalizacyjny. Przy czym w większości z nich to nie walka między bohaterami jest solą (a osiągnięcie innego celu), ale są i takie, które koncentrują się na wzajemnym łomocie (Jeden powraca; Zdobądź i utrzymaj).
W przeciwnym razie - może Runebound 3 ed.?
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
tommyray
Posty: 1353
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 416 times
Been thanked: 573 times
Kontakt:

Re: Gra bardziej rozbudowana - Hero Realms

Post autor: tommyray »

Również polecę Runebound 3ed, który jest nowoczesnym odpowiednikiem Talismana. Z drugiej strony - Aeon's End, proste reguły, mechanicznie świetnie się spina. Sama gra jest wyzwaniem i prezentuje mnóstwo moźliwości. I mimo, że to koop i mamy tu walkę przeciwko grze to zdecydowanie nie odrzucałbym tego tytułu. Karciane Fantasy, z rozwojem decku ale bez tasowania (!) - ewolucyjnie krok dalej od HQ. Dodatkowy plus to fakt, że tytuł wspierany jest licznymi dodatkami.
Cyel
Posty: 2598
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1237 times
Been thanked: 1455 times

Re: Gra bardziej rozbudowana - Hero Realms

Post autor: Cyel »

Magic the Gathering ma formaty pozwalające na grę 3 osób ze sobą. Natomiast nie nastawiałbym się na parogodzinną rozgrywkę. No i planszy brak.

Faktycznie, gdy patrzę na propozycje, to co napisałem na początku
Bardziej złożone, karciano-planszowe, parogodzinne, konfrontacyjne i dla 3 osób? Wcale nie takie łatwe pytanie...
chyba jest prawdziwe.

Mage Knight chyba jako jedyny z powyższych propozycji spełnia wszystkie wymagania.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Asics
Posty: 9
Rejestracja: 20 mar 2020, 02:02
Been thanked: 1 time

Re: Gra bardziej rozbudowana - Hero Realms

Post autor: Asics »

A gdybym zrezygnował z Kart, tylko aby zasady byly podobne , ewentualnie kto pierwszy zdobedzie jakies Miasto, zrobi jakies Questy itd, poprostu aby zwycięzca końcowy był 1, a możliwość grania w 3 osoby. Tylko aby te partie trwały znacznie dłuzej, niż to jest w Hero Realms. Granie na Planszy lub Mapie itd.

Klimat Fantasy
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 1002
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 1009 times
Been thanked: 451 times

Re: Gra bardziej rozbudowana - Hero Realms

Post autor: KurikDeVolay »

Sprawdź Brzdęk!, albo Brzdęk! w kosmosie. Ewentualnie Runebound 3ed. Nie ma co się rzucać na głęboką wodę typu MageKnight, bo tylko się odbijecie i zniechęcicie.
Asics
Posty: 9
Rejestracja: 20 mar 2020, 02:02
Been thanked: 1 time

Re: Gra bardziej rozbudowana - Hero Realms

Post autor: Asics »

No nic, mój wybór pada na Runebound 3 Edycja

Żona uparła się na Talisman: Magia i miecz + przynajmniej 2 dodatki na start
Także będzie co porównać.

Warto szukać Używki Talisman wraz z dodatkami ?
Cyel
Posty: 2598
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1237 times
Been thanked: 1455 times

Re: Gra bardziej rozbudowana - Hero Realms

Post autor: Cyel »

Obawiam się, że Talisman to gra z innej epoki (przypomnę, że design oryginału z lat 80tych i niespecjalnie zmieniony do teraz). Dobrze przemyślcie czy na pewno to chcecie, bo to taki Chińczyk tylko z ładnymi obrazkami.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Gra bardziej rozbudowana - Hero Realms

Post autor: RUNner »

Talisman... fajna gra do pogrania z dziećmi i piszę to bez żadnych przytyków. Sam jeszcze niedawno czasem zagrałem.
Runebound 3. Dobra gra, ale jak dla mnie za mało interakcyjna. Niezły tytuł do gry solowej. Mechanika na papierze wygląda super, ale całościowo moim zdaniem grze czegoś brakuje. Nie miałem ochoty na kolejną partię, a takiego Mage Knighta zdarzyło mi się rozegrać dwie rozgrywki w ciągu dnia.
Mage Knight. Dla mnie top gry solowej, ale na trzy osoby nigdy nie zagram. Gra mocno demonizowana jako mózgożer i w ogóle, ale wg mnie niesłusznie. Zasady są logiczne i wszystko się tutaj trzyma kupy. Setup idzie ogarnąć w maks. 10 minut ale to i tak solidnie zawyżony czas. Trzeba jednak grać w miarę regularnie żeby nie zapomnieć wielu drobnych reguł.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Gra bardziej rozbudowana - Hero Realms

Post autor: RUNner »

Asics pisze: 25 cze 2020, 16:17 Żona uparła się na Talisman: Magia i miecz + przynajmniej 2 dodatki na start
Ile ja bym dał żeby moja żona uparła się na jakąkolwiek grę... Na rękach bym ją nosił :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Asics
Posty: 9
Rejestracja: 20 mar 2020, 02:02
Been thanked: 1 time

Re: Gra bardziej rozbudowana - Hero Realms

Post autor: Asics »

Jeszcze widzę taki tytuł jak Relic.
McAron
Posty: 83
Rejestracja: 12 kwie 2016, 09:54
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Gra bardziej rozbudowana - Hero Realms

Post autor: McAron »

Może nie parogodzinny, ale na pewno konfrontacyjny jest Kemet. Warto sprawdzić.
ODPOWIEDZ