Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: RUNner »

Phate pisze: 27 cze 2020, 20:55 Pytanie do tych co grali. Zainteresował mnie temat gry bo mam już trochę innych pozycjach w świecie cthulhu (i bardzo je lubimy) ale od ffg.
Czy gra pomimo wyładowania plastikiem (jak to w przypadku KS'ow) jest godna polecenia ? Rozgrywka i mechanika "daje radę" ? Jak wygląda skalowanie do gry jednoosobowej ?
Plastik jest tutaj świetny, figurki wyglądają super. Mechanika prosta, ale nie prymitywna. Badacze są mocni (i wraz z utratą poczytalności stają się silniejsi), ale nie oznacza to, że można nimi lecieć na pałę. W grze jest miejsce na taktykę, ale trzeba liczyć się z losowością na kilku płaszczyznach (karty, kości). Rozgrywka jest płynna i niemęcząca. Do gry solowej trzeba brać minimum 2 badaczy bo jest ciężko, ale zagrałem dopiero 4 partie, więc to tylko wstępna opinia. Być może źle gram, albo sobie coś niepotrzebnie komplikuję ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
wert74
Posty: 117
Rejestracja: 15 mar 2019, 00:21
Has thanked: 54 times
Been thanked: 3 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: wert74 »

Cześć,

Dotarł do mnie krasnal i mam prośbę do tych co też go otrzymali. Opiszcie w jakim jest stanie. U mnie:
- sama figura chyba ok, poza tym że podstawa krzywa i nie jest stabilny,
- wypraska, która miała go stabilizować w paczce jest połamana,
- pudełko w którym jest scenariusz jest po angielsku.

Pzdr.
Ostatnio zmieniony 30 cze 2020, 14:22 przez wert74, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: RUNner »

Weź miskę, nalej gorącej wody i wstaw krasnala. Podstawka powinna się naprawić. Przynajmniej ta metoda działa na małe figurki. Nie wiem czy przy takiej skali się to uda ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
sasquach
Posty: 1843
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 939 times
Been thanked: 588 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: sasquach »

A to już polską wersję wysyłają? Chyba dopiero Q3 miała być.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2577
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1171 times
Been thanked: 461 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: polwac »

Krasnale wysyłają wcześniej
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
wert74
Posty: 117
Rejestracja: 15 mar 2019, 00:21
Has thanked: 54 times
Been thanked: 3 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: wert74 »

Dostałem odpowiedź z Portalu, że polskie scenariusze prześlą dopiero z pozostałą częścią zestawu, jeszcze się drukują.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: RUNner »

Czy jest na forum ktoś, kto ograł wszystkich Przedwiecznych i potrafi ich posortować pod względem poziomu trudności?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11089
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3385 times
Been thanked: 3284 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

RUNner pisze: 30 cze 2020, 16:49 Czy jest na forum ktoś, kto ograł wszystkich Przedwiecznych i potrafi ich posortować pod względem poziomu trudności?
Jak dla mnie
Dagon, Hastur, Yog Sothoth, Koza, Cthulhu

Z czego Dagon tylko że względu na nieprzewidywalnosc transformacji
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 993
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 630 times
Been thanked: 543 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Irr3versible »

RUNner pisze: 30 cze 2020, 16:49 Czy jest na forum ktoś, kto ograł wszystkich Przedwiecznych i potrafi ich posortować pod względem poziomu trudności?
Przypomnę wrzutkę, która już popełniłem wcześniej.
Temat dedykowany, jest tam więcej podziałów niż potrzebujesz.

https://boardgamegeek.com/thread/231558 ... re-results
gogovsky
Posty: 2252
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 468 times
Been thanked: 516 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: gogovsky »

Te staty nie warte nic skoro S tierowy półbóg Richard ma tylko 59% winrate, dziękuję dobranoc.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4730
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1244 times
Been thanked: 1457 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Mr_Fisq »

wert74 pisze: 25 cze 2020, 22:15
wesolykowal pisze: 25 cze 2020, 22:10
RUNner pisze: 17 cze 2020, 17:20 Podstawkę obecnie kupisz bez problemu w preorderze.
Gdzie dodatki są jeszcze dostępne?
https://3trolle.pl/jolisearch?search_query=cthulhu&p=2
To ja dopytam:
- myślicie, że można zaufać temu sklepowi w kontekście zapewnienia wystarczającej ilości egzemplarzy jak przyjdzie do realizacji zamówień? Bo dodatki widzę już chyba tylko u nich i obawiam się akcji typu overbooking: sorry, dla Pana zabrakło...

Z drugiej strony patrząc jak wymiotło dodatki, to pewnie jest szans na dodruk?

Edit:
Odpowiedź na moje pytanie padła dwie strony wcześniej:
michaldz1 pisze: 17 cze 2020, 16:57 Ma być dodruk dodatków. Pytałem w sklepie Portalu zaraz jak się skończyły. Zdaje się że w 2021.
Ostatnio zmieniony 02 lip 2020, 08:22 przez Mr_Fisq, łącznie zmieniany 1 raz.
Sprzedam: Root z dodatkami, Lands of Galzyr, Sands of Shurax, Etherfields KS PL, Inferno i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
Usul
Posty: 308
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:31
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Usul »

Mr_Fisq pisze: 02 lip 2020, 08:01 To ja dopytam:
- myślicie, że można zaufać temu sklepowi w kontekście zapewnienia wystarczającej ilości egzemplarzy jak przyjdzie do realizacji zamówień? Bo dodatki widzę już chyba tylko u nich i obawiam się akcji typu overbooking: sorry, dla Pana zabrakło...

Z drugiej strony patrząc jak wymiotło dodatki, to pewnie jest szans na dodruk?
JA ze swojego doświadczenia powiem, że temu sklepowi na pewno bym nie zaufał, w kilku wątkach już były wpisy o perypetiach z nimi. Ale oczywiście jest też kupa zadowolonych klientów, ja taki nie jestem i raczej nie zamawiam tam.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2577
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1171 times
Been thanked: 461 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: polwac »

Mr_Fisq pisze: 02 lip 2020, 08:01 Z drugiej strony patrząc jak wymiotło dodatki, to pewnie jest szans na dodruk?
Jak się coś sprzedaje to raczej Portal robi dodruki :)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: RUNner »

Mr_Fisq pisze: 02 lip 2020, 08:01 Z drugiej strony patrząc jak wymiotło dodatki, to pewnie jest szans na dodruk?
Wydaje mi się, że skoro dodatki tak szybko się rozeszły, to dodruk będzie na bank. Po prostu wydawca chyba dość ostrożnie podszedł do tematu.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4730
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1244 times
Been thanked: 1457 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Mr_Fisq »

RUNner pisze: 02 lip 2020, 08:11 Po prostu wydawca chyba dość ostrożnie podszedł do tematu.
Nie pierwszy raz. Podobnie było z dodatkiem do Root'a.

To jeszcze dopytam: na razie nie ma żadnych przecieków o kolejnych sezonach (3+) po angielsku?
Sprzedam: Root z dodatkami, Lands of Galzyr, Sands of Shurax, Etherfields KS PL, Inferno i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11089
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3385 times
Been thanked: 3284 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

Mr_Fisq pisze: 02 lip 2020, 08:19 To jeszcze dopytam: na razie nie ma żadnych przecieków o kolejnych sezonach (3+) po angielsku?
Przecieków brak, ale w kampanii CMON Comics hintowali na kolejnych przedwiecznych odpowiadajac na komentarze, dlaczego w tej kampanii sie nie pojawiaja mówiac, ze na wszystko jest czas i pora
yoyocmg
Posty: 259
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: yoyocmg »

japanczyk pisze: 02 lip 2020, 08:26
Przecieków brak, ale w kampanii CMON Comics hintowali na kolejnych przedwiecznych odpowiadajac na komentarze, dlaczego w tej kampanii sie nie pojawiaja mówiac, ze na wszystko jest czas i pora
Jeżeli oni chcą dodawać przedwiecznych do kolejne kampanii komiksowej to pewnie jeden komiks będzie kosztował nie 30, a 60$... Oni powinni zmienić nazwę z CMON na FOMO :P
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11089
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3385 times
Been thanked: 3284 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

yoyocmg pisze: 02 lip 2020, 08:43 Jeżeli oni chcą dodawać przedwiecznych do kolejne kampanii komiksowej to pewnie jeden komiks będzie kosztował nie 30, a 60$... Oni powinni zmienić nazwę z CMON na FOMO :P
Nie, źle zrozumiałeś - własnie chodzi o to, że nie chcą dawać przedwiecznych w kampani komiksowej ;-)
Przedwieczni zasługują na pełną kampanie i kolejne sezony mówiąc wprost ;-)
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: tapczanik420 »

Usul pisze: 02 lip 2020, 08:04
Mr_Fisq pisze: 02 lip 2020, 08:01 To ja dopytam:
- myślicie, że można zaufać temu sklepowi w kontekście zapewnienia wystarczającej ilości egzemplarzy jak przyjdzie do realizacji zamówień? Bo dodatki widzę już chyba tylko u nich i obawiam się akcji typu overbooking: sorry, dla Pana zabrakło...

Z drugiej strony patrząc jak wymiotło dodatki, to pewnie jest szans na dodruk?
JA ze swojego doświadczenia powiem, że temu sklepowi na pewno bym nie zaufał, w kilku wątkach już były wpisy o perypetiach z nimi. Ale oczywiście jest też kupa zadowolonych klientów, ja taki nie jestem i raczej nie zamawiam tam.
Pozostaje wywołać do tablic zoax :wink:
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4730
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1244 times
Been thanked: 1457 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Mr_Fisq »

CMON Comics pewnie Portal po polsku nie wyda, jest sens mieszać postacie/kultystów z tego KS z polską wersją CDMD?
(Swoją drogą - koszty wysyłki :shock: )
Sprzedam: Root z dodatkami, Lands of Galzyr, Sands of Shurax, Etherfields KS PL, Inferno i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
yoyocmg
Posty: 259
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: yoyocmg »

japanczyk pisze: 02 lip 2020, 08:46
yoyocmg pisze: 02 lip 2020, 08:43 Jeżeli oni chcą dodawać przedwiecznych do kolejne kampanii komiksowej to pewnie jeden komiks będzie kosztował nie 30, a 60$... Oni powinni zmienić nazwę z CMON na FOMO :P
Nie, źle zrozumiałeś - własnie chodzi o to, że nie chcą dawać przedwiecznych w kampani komiksowej ;-)
Przedwieczni zasługują na pełną kampanie i kolejne sezony mówiąc wprost ;-)
A to super, bo CDMD tak bardzo mi się podoba, że w ciemno mogę brać kolejne sezony, chociaż jeszcze nie mam S2 :D

Swoją drogą, przechodzicie do kolejnego scenariusza jak nie macie wygranego poprzedniego czy ciśniecie scenariusz tyle razy żeby wygrać i dopiero zaczynacie następny?
Mamy problem z przejściem 2 scenariusza, już 3 razy przegraliśmy. Trochę nie mam ochoty go grać kolejny raz, ale wypadałoby wygrać...
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11089
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3385 times
Been thanked: 3284 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

yoyocmg pisze: 02 lip 2020, 09:15 Swoją drogą, przechodzicie do kolejnego scenariusza jak nie macie wygranego poprzedniego czy ciśniecie scenariusz tyle razy żeby wygrać i dopiero zaczynacie następny?
Mamy problem z przejściem 2 scenariusza, już 3 razy przegraliśmy. Trochę nie mam ochoty go grać kolejny raz, ale wypadałoby wygrać...
To zależy, ja zmieniałem przy każdym scenariuszu przedwiecznego, jak przegralem to tez lecial kolejny przedwieczny, nie bylo tutaj wiele "do skutku" bo praktycznie za drugim razem przechodzilismy scenariusz, kiedy wiedzielismy juz co trzeba zrobic to dobieralismy postaci nie pod katem "tą jeszcze nie grałem" tylko jakie zdolnosci sie rpzydadza w tym scenariuszu
Mr_Fisq pisze: 02 lip 2020, 09:14 CMON Comics pewnie Portal po polsku nie wyda, jest sens mieszać postacie/kultystów z tego KS z polską wersją CDMD?
(Swoją drogą - koszty wysyłki :shock: )
Nigdy nie mów nigdy
Awatar użytkownika
ssebqq
Posty: 113
Rejestracja: 23 maja 2020, 11:30
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: ssebqq »

yoyocmg pisze: 02 lip 2020, 09:15
japanczyk pisze: 02 lip 2020, 08:46
yoyocmg pisze: 02 lip 2020, 08:43 Jeżeli oni chcą dodawać przedwiecznych do kolejne kampanii komiksowej to pewnie jeden komiks będzie kosztował nie 30, a 60$... Oni powinni zmienić nazwę z CMON na FOMO :P
Nie, źle zrozumiałeś - własnie chodzi o to, że nie chcą dawać przedwiecznych w kampani komiksowej ;-)
Przedwieczni zasługują na pełną kampanie i kolejne sezony mówiąc wprost ;-)
A to super, bo CDMD tak bardzo mi się podoba, że w ciemno mogę brać kolejne sezony, chociaż jeszcze nie mam S2 :D

Swoją drogą, przechodzicie do kolejnego scenariusza jak nie macie wygranego poprzedniego czy ciśniecie scenariusz tyle razy żeby wygrać i dopiero zaczynacie następny?
Mamy problem z przejściem 2 scenariusza, już 3 razy przegraliśmy. Trochę nie mam ochoty go grać kolejny raz, ale wypadałoby wygrać...
To ja jesłi można podpytam kiedy można oczekiwać S2 w PL :D ( tak wiem jeszcze nie dodrukowali podstawki ale... :wink: )
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4730
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1244 times
Been thanked: 1457 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Mr_Fisq »

ssebqq zgadywałbym, że razem z dodrukiem dodatków.
Sprzedam: Root z dodatkami, Lands of Galzyr, Sands of Shurax, Etherfields KS PL, Inferno i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11089
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3385 times
Been thanked: 3284 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

Mr_Fisq pisze: 02 lip 2020, 09:38 ssebqq zgadywałbym, że razem z dodrukiem dodatków.
Portal potwierdził że chcą wydać jeszcze w tym roku
ODPOWIEDZ