Najlepszy Deckbuilder

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4127
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2599 times

Re: Najlepszy Deckbuilder

Post autor: Gizmoo »

jnowaczy pisze: 02 lip 2020, 10:50 Zaintrygowała mnie, możesz napisać jak z regrywalnością a także jak działa solo ??
Nie jestem graczem solo, więc niestety w tej materii nie pomogę.

Za to regrywalność jest moim zdaniem olbrzymia, bo do każdej rozgrywki można wylosować różne zestawy kart. Dodatki są świetne i dodają bardzo dużo contentu. Jest tam mnóstwo modułów. Niestety nie mam swojego egzemplarza, grałem kilkukrotnie na egzemplarzu kolegi. Jest szczęśliwym posiadaczem wersji kickstarterowej, z pięknymi surowcami i kilkoma innymi bajerkami. Gra mnie zachwyciła kilkoma świetnymi pomysłami, ale ostrzegam, że to nie jest lekki tytuł. Nie da się usiąść z marszu, bo karty można zagrać na trzy sposoby i jest trochę tłumaczenia zasad. Według BGG, to tytuł średnio ciężki (3,11/5), a dodatek i moduły zwiększają stopień skomplikowania.

W zasadzie jedyne, co powstrzymało mnie przed zakupem to oprawa. Dla mnie koszmarna. Czytelna, funkcjonalna, ale bardzo brzydka. No i nie jest to gra dla każdego. Jest trudno, ciasno, momentami bardzo frustrująco. Trochę gra dla lubiących pomóżdżyć masochistów. :lol:

EDYTA: Tutaj link do tego, co było w kampanii na kickstarterze:

https://www.kickstarter.com/projects/17 ... m=feudalia
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Najlepszy Deckbuilder

Post autor: jnowaczy »

Gizmoo pisze: 02 lip 2020, 15:14
jnowaczy pisze: 02 lip 2020, 10:50 Zaintrygowała mnie, możesz napisać jak z regrywalnością a także jak działa solo ??
Gra mnie zachwyciła kilkoma świetnymi pomysłami, ale ostrzegam, że to nie jest lekki tytuł. Nie da się usiąść z marszu, bo karty można zagrać na trzy sposoby i jest trochę tłumaczenia zasad. Według BGG, to tytuł średnio ciężki (3,11/5), a dodatek i moduły zwiększają stopień skomplikowania.

W zasadzie jedyne, co powstrzymało mnie przed zakupem to oprawa. Dla mnie koszmarna. Czytelna, funkcjonalna, ale bardzo brzydka. No i nie jest to gra dla każdego. Jest trudno, ciasno, momentami bardzo frustrująco. Trochę gra dla lubiących pomóżdżyć masochistów. :lol:
Za późno, kupione. Wystarczyła mi wersja na androida by sprawdzic i chce to mieć. Dzieki wielkie
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
Awatar użytkownika
Terk
Posty: 138
Rejestracja: 24 sie 2010, 11:00
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 13 times

Re: Najlepszy Deckbuilder

Post autor: Terk »

Jak lubicie deckbuildery, to polecam zerknąć też na lekko inne podejście do tematu w Millenium Blades i Mystic Vale.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2466
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 573 times
Been thanked: 279 times

Re: Najlepszy Deckbuilder

Post autor: Markus »

Polecam sprawdzić "Rune Age" od FFG (koniecznie z dodatkiem który tak naprawdę jest wyciętym kawałkiem podstawki :-))
Gra oferuje różne tryby rozgrywki. Można grać przeciw grze , przeciw sobie,
W podstawce są 4 scenariusze. W dodatku są chyba 2.
Najlepszy tryb dla tej gry to oczywiście granie przeciw sobie.
Gra błyszczy w tym trybie. Walka zawiera dużo blefowania. Przeciwnik musi ocenić jak bardzo chcemy go pocisnąć akurat na ten element (bo moze to atak dla wysypania się z kart?). Może tak naprawdę zależy nam na innym elemencie?
Podczas swej tury możemy (ale nie musimy)atakować wielokrotnie różne "posiadłości" przeciwnika (ale każdą tylko raz)
Oczywiście jest standardowe kupowanie kart. Jest pula dostępna dla wszystkich i pula naszej rasy tylko dla nas.
Polecam jeżeli gra jest jeszcze gdzieś do kupienia. Uwaga: dodatek nigdy nie został wydany po polsku.
imssah
Posty: 182
Rejestracja: 11 paź 2013, 23:49
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 17 times

Re: Najlepszy Deckbuilder

Post autor: imssah »

To ja podrzucę jeszcze do rozważenia: Piętaszek, Airborne Commander, Wipers Salient, Xenoshyft Dreadmire
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 967
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 337 times
Been thanked: 363 times

Re: Najlepszy Deckbuilder

Post autor: yrq »

Dwa moje hity, gdzie deck building to część gry: Edge of Darkness, Monumental.

No ale nie pojawiło się jeszcze Ascension. Jeden zestaw fajnie działa, jeśli połączy się dwa-trzy to jest jeszcze lepiej, ale ze wszystkim da się grać tylko w aplikacji ;)
Awatar użytkownika
birdm
Posty: 155
Rejestracja: 13 lip 2018, 10:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 28 times

Re: Najlepszy Deckbuilder

Post autor: birdm »

Ja po raz kolejny polecę wątek: viewtopic.php?f=43&t=50213 Jest tam od groma informacji o DB.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2466
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 573 times
Been thanked: 279 times

Re: Najlepszy Deckbuilder

Post autor: Markus »

Warto wspomnieć o "Hands in the Sea". Wiele osób twierdzi że to poprawione A few Acres of Snow
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 114 times

Re: Najlepszy Deckbuilder

Post autor: Pynio »

Super deck builder z planszą: Dungeon Alliance. Poszperaj na Youtubach, może Cię zainteresuje.
ODPOWIEDZ