Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
feniks_ciapek
Posty: 2310
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1616 times
Been thanked: 941 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: feniks_ciapek »

vikingowa pisze: 30 cze 2020, 10:38 Prawie na wszystkich forach w tym BGG ludzie ocaniają TG jako idealną do solo, wręcz została stworzona do gry w pojedynkę jednym bohaterem. Ba! Sporo z nich przeszło całą kampanie po kilka razy różnymi bohaterami i są zachwyceni. Jak widać ile ludzi tyle opini więc ja raczej poczekam spokojnie na własną kopię, ogram i sama zobaczę czy jest fajnie solo czy to raczej troszkę męczarnia jak to kolega wyżej napisal.
Nie napisałem, że solo to męczarnia :)

Bardzo jestem ciekaw, jak się przechodzi całą grę samą Aiel, która talię walki ma zrobioną wybitnie pod support i ataków kładących kosteczki jest jak na lekarstwo, a walki wcale tak mało w tej grze nie ma. No ale pewnie to jest jakoś zbalansowane, więc zapewne się mylę.
vikingowa pisze: 30 cze 2020, 10:38 No widzisz a ja się strasznie wymęczyłam i wynudziłam przy 7th Continent i moim zdaniem to fabuła gdzieś tam zanika w tym błądzeniu bez celu.
Hmmm... ja tam cel błądzenia widziałem (klątwa), ale rozumiem :)
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 554
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 122 times
Been thanked: 410 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Gribbler »

Czy jest już może gdzieś dostępna polska wersja instrukcji do TG?
Lukić
Posty: 237
Rejestracja: 28 mar 2019, 09:31
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 49 times
Been thanked: 71 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Lukić »

Mary Maersk już w Gdańsku
...słaba ta gra, nawet nie ma premii za przejście przez start...
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 142 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Paskuder »

Mary płynie z pierwszą falą pl?
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: DarkSide »

1. Technicznie rzecz biorąc już nie płynie, bo jest właśnie rozładowywany w Gdańsku. ;)
2. Z uwagi na to że AR zapowiadało rozsyłkę pierwszej fali od 15 lipca, to jakby nie patrzeć... :D
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 423
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 182 times
Been thanked: 144 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: aduko »

Nie mogę nigdzie znaleźć, w ile koszulek o standaedowym rozmiarze należy się zaopatrzyć?(na karty akcji, spotkań).
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 290
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 41 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Azel »

aduko pisze: 13 lip 2020, 10:42 Nie mogę nigdzie znaleźć, w ile koszulek o standaedowym rozmiarze należy się zaopatrzyć?(na karty akcji, spotkań).
Pytanie, czy karty z koszulkami zmieszczą się do ichniejszego insertu. Gdzieś obiło mi się o uszy/oczy, że może być z tym problem.
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: grzeslaw90 »

aduko pisze: 13 lip 2020, 10:42 Nie mogę nigdzie znaleźć, w ile koszulek o standaedowym rozmiarze należy się zaopatrzyć?(na karty akcji, spotkań).
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... p=drivesdk
Tutaj razem z @mateas robiliśmy podsumowanie. Może się różnić o kilka sztuk ze stanem faktycznym :)
dawid
Posty: 521
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 184 times
Been thanked: 243 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: dawid »

Azel pisze: 13 lip 2020, 10:52
aduko pisze: 13 lip 2020, 10:42 Nie mogę nigdzie znaleźć, w ile koszulek o standaedowym rozmiarze należy się zaopatrzyć?(na karty akcji, spotkań).
Pytanie, czy karty z koszulkami zmieszczą się do ichniejszego insertu. Gdzieś obiło mi się o uszy/oczy, że może być z tym problem.
Wszystkie raczej się nie mieszczą, ale nie jest z tym aż tak źle.
Z dużymi kartami terenu nie było tak źle, w koszulkach Rebela wszystkie się zmieściły. Trochę ciasno, ale dało radę.
Najmniejsze karty przedmiotówi i duperelów raczej ciężko koszulkować. Tam gdzie miejsce na nie jest całkiem ciasno.
Jeśli chodzi o standardowe karty to miałem zakoszulkowane wszystkie talie Combat i Diplomacy postaci i wszystkie karty enocounterów. Istotny tu jest fakt, że używałem Ultra Pro fitów. Zajmują one mało miejsca, ale i tak udało się zakoszulkować wszystkie karty, które się tasuje i raczej nie było problemów z przechowywaniem (oczywiście z wykorzystaniem slotów na zapis gry).
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4557
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1375 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Hardkor »

No to jeszcze chwila i zaraz będzie milion postów, że ludzie dostali, recenzji, unboxingów i zdjęc. Ja tam się cieszę, przynajmniej się przygotuje, bo z grupówki będzie później. Liczę, że nie będzie problemów i wstrzymają wysyłkę jak z nemesis albo zabawa w odsyłanie czegoś (lub czekanie na poprawione).
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: wirusman »

Mnie to zawsze zastanawia, które karty najczęściej się tasuje. Ja tylko takie koszulkuje.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 113 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: pavel »

Te +/- 60 kart terenu nie są warte kupowania koszulek. Ogólnie stwierdziliśmy, że nie ma sensu wkładać żadnych kart w koszulki, bo są solidne, grube. Poza tym, TG to straszny kolos i jestem ciekaw ile osób zagra kampanię ponownie. Tak dla przykładu, tutorial i epizod 1 zajmuję około 6 godzin na początku :) Na pewno zagram w rodzimym języku, czekam z niecierpliwością. Bardziej zastanawiam się, na ile zjadliwy będzie j.polski w TG i czy nie zepsuje tu czegoś z klimatu, w opowieści, która jest motorem napędowym tej gry.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4557
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1375 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Hardkor »

To ja już zadam pierwsze pytanie do osób, które grały w wersję angielską. Wiem, że w tego typu gry najlepiej się gra w małą ilość osób. Myślę czy grać tylko ze współlokatorem we 2 czy też jego dziewczyną i wtedy we 3. Co doradzacie? Dziewczyna ogarnięta, poradzi sobie :D
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 113 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: pavel »

W większej ilości, mam na myśli 3 osoby, to na początku duży downtime macie jak w banku. Trzeba stałej, zwartej ekipy, bo to nie krótki epizod i nie pojedyncza rozgrywka. Ryzyko, że ktoś po kilku razach będzie miał dość, jest wysokie. To nie znaczy że gra jest słaba, tylko trzeba troszkę wytrwałości w nudniejszych etapach gry, gdy mechanika robi się obciążeniem dla fabuły i większa frajdę sprawia czytanie paragrafów, od samego grania. Ja nie żałuje, że grałem we dwóch na początku, a w najbliższym czasie zagram sam. Tobie też polecałbym zagranie w ekipie 2/3, przed solówka. Jeżeli komuś nie podejdzie, to wyjdzie dłuższy tutorial i inaczej, łatwiej zaczniesz przygodę samemu w TG.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4557
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1375 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Hardkor »

Solo na pewno nie bede grał, bo tak nie gram. 2 lub 3 osoby. A jak z opcją dołączenia do rozgrywki w trakcie kampanii albo odejściu? Trzeba od nowa zaczynać?
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 142 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Paskuder »

Z dziewczyną. Zdecydowanie. Wszystko jest lepsze z dziewczyną :mrgreen:
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4557
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1375 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Hardkor »

Serio pytam XD
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 113 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: pavel »

Hardkor pisze: 14 lip 2020, 23:49 Solo na pewno nie bede grał, bo tak nie gram. 2 lub 3 osoby. A jak z opcją dołączenia do rozgrywki w trakcie kampanii albo odejściu? Trzeba od nowa zaczynać?
Nie trzeba zaczynać od nowa, można opowiedzieć co było wcześniej itp. Tak grałem w KDM i osobie, która grała dorywczo nie przeszkadzało brak ciągłości. Ktoś przejmował daną postać i grał na dwie ręce. W TG można podobnie, ale to zależy od ekipy i chyba samego podejścia do gry osoby, która chcę dołączyć, grać od czasu, do czasu, stracić odcinki serialu.
feniks_ciapek
Posty: 2310
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1616 times
Been thanked: 941 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: feniks_ciapek »

Bez przesady z tymi 6 godzinami na pierwszy rozdział. Jakoś musieliście strasznie wolno grać. Mi za każdym razem wychodziło około 2, czy to na 2 osoby, czy solo/solo z 3 postaciami.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 113 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: pavel »

feniks_ciapek pisze: 15 lip 2020, 07:34 Bez przesady z tymi 6 godzinami na pierwszy rozdział. Jakoś musieliście strasznie wolno grać. Mi za każdym razem wychodziło około 2, czy to na 2 osoby, czy solo/solo z 3 postaciami.
Tak wyglądało pierwsze spotkanie z TG, razem z nauką, przygotowaniem i pierwszym epizodem. Próg wejścia jest i tak wysoki, jak sądzisz? U nas walka na początku trwała nawet 30min. Późniejsze scenariusze zdecydowanie szybciej.
feniks_ciapek
Posty: 2310
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1616 times
Been thanked: 941 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: feniks_ciapek »

pavel pisze: 15 lip 2020, 08:25 Tak wyglądało pierwsze spotkanie z TG, razem z nauką, przygotowaniem i pierwszym epizodem. Próg wejścia jest i tak wysoki, jak sądzisz? U nas walka na początku trwała nawet 30min. Późniejsze scenariusze zdecydowanie szybciej.
Wiem, że z kumplem spotkaliśmy się o 20.00, zaczęliśmy grać około 21 i skończyliśmy trochę przed północą w zasadzie w 2/3 rozdziału 3. Chociaż faktem jest, że aż tak bardzo to nie eksplorowaliśmy, jedna z postaci może ten pierwszy rozdział skończyć nadspodziewanie szybko, a i z drugim nie ma specjalnie problemu.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Phate »

Takie pytanie mi się nasunęło - czy w tej grze jest jakiś rozwój postaci którymi gramy ? Jak to jest załatwione ?
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4765
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1263 times
Been thanked: 1472 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Mr_Fisq »

Rozwija się atrybuty postaci (co pozwala lepsze kombosy składac) i swoje talie (nie wiem czy coś jeszcze). Także rozwój postaci jak najbardziej jest.
Sprzedam: Dochodzi: Necromunda. Obniżki: Deep Space D-6, Etherfields PL, Pożeracze Snów, Lands of Galzyr, Inferno
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero), figurki do Kill Team, Stargrave - SF, Postapo.
dawid
Posty: 521
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 184 times
Been thanked: 243 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: dawid »

Poza atrybutami i taliami walki i dyplomacji, zbierasz i kupujesz dodatkowo przedmioty, elementy ubioru i inne pierdoły, które też pomagają mocno w walce i dyplomacji.
Rozwój postaci całkiem fajnie działa.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4140
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 943 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

Do tego zbiera sie ekwipunek wiec to tez otwiera możliwości.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ODPOWIEDZ