Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

jakmis83 pisze: 13 lip 2020, 14:22 Natomiast On Table ma wysoki poziom techniczny, ale jest to kanał bez duszy.
Kolego ale bez duszy to chyba jest kanał Portalu z Trzewikiem na czele, ZOMBICIDE :!: :!: :!: :wink:
A Asia ma dusycke, ma... :D
Ostatnio zmieniony 13 lip 2020, 16:45 przez Dr. Nikczemniuk, łącznie zmieniany 1 raz.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
feniks_ciapek
Posty: 2308
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1614 times
Been thanked: 941 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: feniks_ciapek »

Ach, zapomniałem - bardzo mi się podoba ostatnio zmieniony format recenzji w ManvsMeeple. Obecnie chyba najciekawsze i najuczciwsze krótkie formy.

I zgodzę się do Marco Omnigamera - oglądam wybiórczo, podobnie jak The Discretionary Gamera.
Fojtu
Posty: 3396
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 563 times
Been thanked: 1267 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Fojtu »

feniks_ciapek pisze: 13 lip 2020, 14:49 Ach, zapomniałem - bardzo mi się podoba ostatnio zmieniony format recenzji w ManvsMeeple. Obecnie chyba najciekawsze i najuczciwsze krótkie formy.
Man vs Meeple trochę dla mnie śmierdzi po prostu reklamą. O wszystkim mówią w superlatywach i wszystkim sie zachwycają. Do tego były całe dyskusje o tym, że ukrywają sponsoring filmów.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rattkin »

Wydaje mi się (i zdaje się, że podobnie mówił ostatnio Piotrek w GameTrollTV), że recenzje gier istotnie utraciły na znaczeniu ostatnimi czasy. Ostatecznie, czy przed wyjściem do kina zagłębiamy się w opinie krytyków? Nie, idziemy zwykle bo fajny plakat, bo fajny trailer, znany aktor, czy reżyser. A na IMDB i tak każdy film oscyluje wokół tych nieszczęsnych 7/10, więc, znów, żadna informacja. Każdy może być ekspertem - był w kinie, widział i doświadczył całości, może się jednoznacznie wypowiedzieć: "podobało mi się".

Więc cały dyskurs o tym, kto jakiego recenzenta słucha, to już niedługo zrobi się rozmowa o tym, kto jakiej marki telefonu z obrotową tarczą lubi używać najbardziej.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 951
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 314 times
Been thanked: 203 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Losiek »

Dr. Nikczemniuk pisze: 13 lip 2020, 14:40 A Kasia ma dusycke, ma... :D
Kasia to może ma ale Asia to już nie bardzo...
Zazwyczaj nie oglądam recenzji (najczęściej Gambita - ale przewijam :lol: , czasem Geek Factor i coraz rzadziej Pieha, anglojęzycznych nie oglądam prawie wcale - cóż w moich czasach w podstawówce uczyło się rosyjskiego) ani tłumaczenia zasad ale chciałem na szybko zagrać w Inis. Przeczytałem instrukcję i odpaliłem tłumaczenie zasad na On table i szybko wyłączyłem, bo zauważyłem dwa błędy. Wypada przygotować się merytorycznie do nagrania, zwłaszcza tłumaczenia zasad.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rattkin »

Losiek pisze: 13 lip 2020, 15:33
Dr. Nikczemniuk pisze: 13 lip 2020, 14:40 A Kasia ma dusycke, ma... :D
Kasia to może ma ale Asia to już nie bardzo...
Mam niejasne wrażenie, że to mogło być nawiązanie do Igraszek z Diabłem :)

"z duszą? a jeszcze żech nie patrzyła, ale myślę, że siedzi we mnie, galanta!"
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1604
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 551 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: eveni »

Losiek pisze: 13 lip 2020, 15:33
Dr. Nikczemniuk pisze: 13 lip 2020, 14:40 A Kasia ma dusycke, ma... :D
chciałem na szybko zagrać w Inis. Przeczytałem instrukcję i odpaliłem tłumaczenie zasad na On table i szybko wyłączyłem, bo zauważyłem dwa błędy. Wypada przygotować się merytorycznie do nagrania, zwłaszcza tłumaczenia zasad.
Niestety muszę się zgodzić. W tłumaczeniu 51 stanu MS też Asia popełniła duży błąd (wymiana surowców na żetony kontaktu) i pomimo że w komentarzach parę osób zwróciło jej na to uwagę dalej upierała się, że jej wariant jest ok... Z kolei w tłumaczeniu Lorenzo pomineła kilka znaczacych zasad. To zniecheca do ogladania.
feniks_ciapek
Posty: 2308
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1614 times
Been thanked: 941 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: feniks_ciapek »

Fojtu pisze: 13 lip 2020, 15:25
Man vs Meeple trochę dla mnie śmierdzi po prostu reklamą. O wszystkim mówią w superlatywach i wszystkim sie zachwycają. Do tego były całe dyskusje o tym, że ukrywają sponsoring filmów.
Nie wiem, kiedy oglądałeś ostatnio. Zerknij na kilka najnowszych, może zmienisz zdanie. Kiedyś bym się zgodził, ale teraz moim zdaniem są bardzo przejrzyści.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 951
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 314 times
Been thanked: 203 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Losiek »

rattkin pisze: 13 lip 2020, 15:41
Losiek pisze: 13 lip 2020, 15:33
Dr. Nikczemniuk pisze: 13 lip 2020, 14:40 A Kasia ma dusycke, ma... :D
Kasia to może ma ale Asia to już nie bardzo...
Mam niejasne wrażenie, że to mogło być nawiązanie do Igraszek z Diabłem :)

"z duszą? a jeszcze żech nie patrzyła, ale myślę, że siedzi we mnie, galanta!"
To trzeba było parafrazować, ja tam prosty inżynier jestem :twisted:
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 798
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 409 times
Been thanked: 506 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rav126 »

@rattkin a Piotrek popierał swoje opinie jakimiś danymi czy jak zwykle było to tak rzucone bo tak mu się wydaje? 😉
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 321
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 58 times
Been thanked: 46 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: xtomashx »

rav126 pisze: 13 lip 2020, 16:27 @rattkin a Piotrek popierał swoje opinie jakimiś danymi czy jak zwykle było to tak rzucone bo tak mu się wydaje? 😉
Pewnie chodzi o ilość wyświetleń oraz ogólny feedback.
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 729
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 148 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Munchhausen »

Mnie ostatnio lekko zniesmaczyły dwie sytuacje z anglojęzycznych podcastów. Efka z No Pun Included, po rozróbach związanych z BLM, zaczął odcinek od informacji o tym, że w Stanach doszło właśnie do faszystowskiego przewrotu Donalda Trumpa. Człowiek zdążył się przyzwyczaić do tego, że angielscy recenzenci w swoich materiałach lubią poruszać kwestie społeczne, ale po tym wstępie miałem wrażenie, że żyję w nieco innej rzeczywistości. Nie potrafię też zrozumieć niesmaku ekipy z Blue Peg, Pink Peg o to, że w grze "Nevada City", osadzonej na historycznym dzikim zachodzie, możliwe są tylko małżeństwa między mężczyzną i kobietą, a w instrukcji znalazł się zapis "This is the Old West and it is only acceptable to marry a man to a woman or vice versa". I że jak tak dzisiaj można, że realizm to jedno, ale w sumie to w grach planszowych nie jest on potrzebny, bo historia była pisana przez konkretną grupę osób (w domyśle: białych, heteroseksualnych mężczyzn) i takie trzymanie się realizmu może zniechęcić mniejszości do grania w planszówki.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rattkin »

A co mają powiedzieć np. płaskoziemcy? Przecież takie gry jak Eclipse czy Twilight Imperium to jest bezczelny, ordynarny i chamski cios w to środowisko.

Ale ogólnie to całej Ameryce ostatnio srogo odwaliło. A tam gwiazdki i celebryci raczej są przyzwyczajeni grać potulnie pod publiczkę, bo na tym się zasadza ich być albo nie być. Pozostaje mieć nadzieję, że szuryzm jednak stopniowo wygaśnie, a pozostanie miłość i rozum.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: jakmis83 »

Dr. Nikczemniuk pisze: 13 lip 2020, 14:40 Kolego ale bez duszy to chyba jest kanał Portalu z Trzewikiem na czele, ZOMBICIDE :!: :!: :!: :wink:
A Asia ma dusycke, ma... :D
O Portalu nie będę się wypowiadać, bo o tym, że Trzewik to showman, wiadomo.
Natomiast opinia ma to do tego, że jest subiektywna :)
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Cyel
Posty: 2598
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1237 times
Been thanked: 1455 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Cyel »

Munchhausen pisze: 13 lip 2020, 16:31 MCzłowiek zdążył się przyzwyczaić do tego, że angielscy recenzenci w swoich materiałach lubią poruszać kwestie społeczne, ale po tym wstępie miałem wrażenie, że żyję w nieco innej rzeczywistości.
Mi akurat niesamowicie się podobały tego typu dygresje w tych recenzjach SUSD:
https://www.youtube.com/watch?v=TssB-ZTtlys - po milionowej grze o D Day Quinns opowiada o bohaterach drugiej wojny, o których w mediach jest cisza, a którym jego ojczyzna mnóstwo zawdzięcza - żołnierzach z Indii
https://www.shutupandsitdown.com/videos ... -istanbul/ - w uzupełnieniu recenzji Istanbul ciekawa rozmowa o tym jak orientalizm buduje malowniczy dla Europejczyka ale nie do końca uczciwy wobec żyjących tam ludzi obraz krajów wschodu

Podane solidnie, w ciekawy sposób.

No ale ja to w ogóle jestem fanem SUSD. Są tak niesamowicie przygotowani - widać, że mają dokładnie przećwiczone co kiedy powiedzieć, jak się zachować, przygotowane żarty słowne godne postawienia ich obok asów brytyjskiego humoru. A przy tym są naturalni. Dykcja! Płynność! Precyzja!

Polskie recenzje nie kojarzą mi się z takim przygotowaniem. Albo recenzent sobie siada z przygotowanym pewnie tylko z grubsza zarysem i sobie mówi co tam mu się akurat powie na dany temat, wliczając "yyyy" i "eeee" i rozciąganie recenzji niemiłosiernie albo z kolei recytuje jak uczeń, który wykuł wierszyk na pamięć albo czyta go z kartki schowanej w rękawie.

Nie, żebym się czepiał - ja to rozumiem świetnie, że SUSD brzmią tak profesjonalnie...bo są profesjonalistami, recenzje to ich pełnoetatowy zawód. Wiem, że oczekiwanie takiego wysiłku i poświęconego czasu w sumie za friko, hobbystycznie, nie jest specjalnie sensowne.
Ostatnio zmieniony 13 lip 2020, 22:34 przez Cyel, łącznie zmieniany 1 raz.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Mixthoor »

Wiem, że oczekiwanie takiego wysiłku i poświęconego czasu w sumie za friko, hobbystycznie, nie jest specjalnie sensowne.
Owszem jest. Moja praca i mój wkład w coś, za co nie pobieram wynagrodzenia, jest moją wizytówką i profituje w dalekiej lub bliskiej przyszłości. Sypnąłbym groszem na Patronite np. GambitTV, gdyby jego recenzje wyglądały chociażby tak: https://www.youtube.com/watch?v=Mg43hs0zLnA
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rattkin »

Mixthoor pisze: 13 lip 2020, 22:06 Sypnąłbym groszem na Patronite np. GambitTV, gdyby jego recenzje wyglądały chociażby tak: https://www.youtube.com/watch?v=Mg43hs0zLnA
Tzn. konkretnie, to co Cię ujęlo? Fatalne oświetlenie, wada wymowy, czy chwiejne, przesadnie zoomowane ujęcia? :)
Ostatnio zmieniony 14 lip 2020, 10:28 przez rattkin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

Mixthoor pisze: 13 lip 2020, 22:06 Sypnąłbym groszem na Patronite np. GambitTV, gdyby jego recenzje wyglądały chociażby tak: https://www.youtube.com/watch?v=Mg43hs0zLnA
Mogę Ci obiecać, że w najbliższej przyszłości nie obciążę Twojego portfela :) Nie umiem montować dynamicznie, nie mam czasu się tego uczyć, nie mam też czasu spędzać dodatkowych godzin na montażu materiałów. Nie mówiąc już o dynamicznym wyrażaniu myśli :D
Zdaję sobie sprawę, że dla wielu osób na pierwszym miejscu jest jakość techniczna materiału. I zdaję sobie również sprawę, że mój kanał nigdy nie będzie odpowiedni dla takich osób. Może kiedyś uda mi się wyglądać lepiej (nie mam na myśli twarzy), ale to raczej nie nastąpi zbyt prędko :)
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: playerator »

Gambit pisze: 13 lip 2020, 22:24 (...) Zdaję sobie sprawę, że dla wielu osób na pierwszym miejscu jest jakość techniczna materiału (...)
:D
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
m_marple
Posty: 69
Rejestracja: 29 lut 2020, 23:15
Has thanked: 28 times
Been thanked: 62 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: m_marple »

Mixthoor pisze: 13 lip 2020, 22:06
Wiem, że oczekiwanie takiego wysiłku i poświęconego czasu w sumie za friko, hobbystycznie, nie jest specjalnie sensowne.
Owszem jest. Moja praca i mój wkład w coś, za co nie pobieram wynagrodzenia, jest moją wizytówką i profituje w dalekiej lub bliskiej przyszłości. Sypnąłbym groszem na Patronite np. GambitTV, gdyby jego recenzje wyglądały chociażby tak: https://www.youtube.com/watch?v=Mg43hs0zLnA
Wszystko rozbija się o konkretne gusta, mi osobiście taki telewizyjno-teledyskowy montaż nie siada i nie chciałabym, żeby wszyscy planszówkowi youtuberzy szli w tę stronę, tylko dlatego, że jest to obecnie na topie. Jak wspominał ktoś parę postów wyżej, różnorodność recenzentów jest dobrą rzeczą i pozwala każdemu znaleźć coś dla siebie. Ja sama intensywniej w planszówkowego youtuba weszłam dopiero jakieś pół roku temu i byłam pozytywnie zaskoczona wyborem kanałów, a kiedy odkryłam, że istnieją planszówkowe podcasty (idealne na spacerki) to już w ogóle wkręciłam się na całego :)

Z polskich recenzentów regularnie śledzę własnie Gambita (nie przeszkadza mi brak fajerwerków wizualnych, zwykle i tak bardziej słucham niż oglądam), Gradanie i podcast Pełną Parą Adama i Iwony (pewnie ich materiały mogą wydawać się niektórym zbyt rozwlekłe, ale w podcastowej formie nie przeszkadza mi to, słucham na kilka razy, a głos obojga jest bardzo przyjemny :D ) . Z zagranicznych - nie będę oryginalna - zerkam na SU&SD i Dice Tower.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4747
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1254 times
Been thanked: 1469 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Mr_Fisq »

Mixthoor pisze: 13 lip 2020, 22:06 Sypnąłbym groszem na Patronite np. GambitTV, gdyby jego recenzje wyglądały chociażby tak: https://www.youtube.com/watch?v=Mg43hs0zLnA
Dla mnie ten filmik wygląda jakby autor miał montażowe ADHD, albo był na amfie. W głowie rodzi mi się słowo: Przedynamizowanie. Ale tak jak było już nieraz mówione - dobrze, że są różnie realizowane kanały o planszówkach - dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie.


Patrząc co lubią osoby oglądające zarówno Gambita jak i SU&SD dochodzę do wniosku, że muszę bliżej zapoznać się z Gradaniem.
Swego czasu oglądałem W chmurach, Wookiego, i GeekFactor, ale z różnych względów je porzuciłem....


PS. Przeglądając ostatnio recenzje trzeciej edycji horroru w arkham trafiłem na recenzję z Dice Tower:
https://www.youtube.com/watch?v=gPYMYmwKjxY
i nie powiem żeby była dla mnie jakoś specjalnie lepsza od Gambitowej:
https://www.youtube.com/watch?v=RZ4q8Xx2-ng
przy czym to oczywiście moja opinia :)
Sprzedam: Dochodzi: Necromunda. Obniżki: Deep Space D-6, Etherfields PL, Pożeracze Snów, Lands of Galzyr, Inferno
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Mixthoor »

Gambit pisze: 13 lip 2020, 22:24Mogę Ci obiecać, że w najbliższej przyszłości nie obciążę Twojego portfela :) Nie umiem montować dynamicznie, nie mam czasu się tego uczyć, nie mam też czasu spędzać dodatkowych godzin na montażu materiałów. Nie mówiąc już o dynamicznym wyrażaniu myśli :D
Co nie zmienia faktu, iż jestem i pozostaję subskrybentem Twojego kanału. Choć przyznaję, że materiały na nim oglądam i słucham wybiórczo, ze zwiększonym tempem o 50%. Twoja opinia jest wiarygodna, często "brutalna". Z tego powodu nie dziwi mnie fakt braku wielu tytułów w momencie premiery na rynku bądź startu kampanii kickstarterowej. Jeśli ocena Twoich widzów leży Ci na sercu, wiedz, że bardzo przeszkadza mi nadużywane w Twoich wypowiedziach płytkie słowo "turbo". "Turbo dobre... turbo ciekawe... turbo skomplikowane..."
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4127
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2599 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gizmoo »

Troszkę zmienię temat, bo... Zmienił się u mnie mój prywatny ranking recenzentów. Niby nieznaczne przetasowania, ale jednak zmiany... Spore. No i niestety jeżeli chodzi o rodzime kanały, to w zasadzie... Praktycznie całkowicie straciły mnie jako widza. Ale do rzeczy:

Recenzenci zagraniczni:

1. Shut Up & Sit Down - Tak, wreszcie Dice Tower został zdetronizowany. Jasne, to bardziej kategoria "rozrywka", niż super merytoryczna analiza i krytyczna recenzja, ale panowie z takim zapałem i humorem opowiadają o grach, że świetnie się ich filmiki ogląda. A poza tym - wszystko tu gra. Od scenariusza, poprzez realizację. Pochłaniam absolutnie wszystko.

2. No Pun Included - Dosłownie o włos przegrywa z SU&SD. Efka jest moim zdaniem lepszym recenzentem, jego spostrzeżenia są dużo ciekawsze, bardziej wnikliwe, ale trochę brak mu energii chłopaków z SU&SD no i... Często się z nim nie zgadzam. :lol: . To znaczy, często Efka krytykuje gry, które uważam za wybitne (np. Cry Havoc). Niemniej oglądam (prawie) wszystko. Polecam z całego serca świetną recenzję(?) Food Chain Magnate, którą powinien obejrzeć każdy. To pasjonująca i ciekawa analiza. Wzór!

https://www.youtube.com/watch?v=CQ4z900WFj4

3. Dice Tower. No cóż... Ten kanał mocno spadł z piedestału i bardzo się pogruchotał. Brak Sama Healy to jedno. Ale dużo gorsze jest wrzucanie "miliona" filmików, nudnych i nieporadnych w większości, nowych recenzentów. Ten kanał rozmienił się na drobne. Zaglądam coraz rzadziej i wyłącznie dla Zee Garcii, którego humor i błyskotliwość jeszcze jakoś wyróżnia DT i chyba jest dla mnie jedynym magnesem. Nawet Tom ostatnio wygląda jakby nagrywał filmiki wyłącznie z obowiązku. :(

Poza podium wylądował Rahdo, którego recenzji w zasadzie już nie oglądam, ale nadal uwielbiam jego runthrough.

Nie recenzje, ale najlepsze tłumaczenie zasad - Watch it Played. Rodney nadal jest the best.

Honorable mention:

The Discriminating Gamer - Lubię Cody'ego. Zawsze uważałem, że ma bardzo celne spostrzeżenia. Mówi wprost, co mu w grze nie pasowało i zwykle jego obserwacje pokrywają się z moimi. Nie robi super pasjonujących filmików, ale gość czuje, gdy mechanika gdzieś jest koślawa, gdy jakiś element w grze nie spaja się za dobrze z całością. Kiedyś oglądałem kanał częściej. Dzisiaj oglądam wyłącznie recenzje gier, które mnie interesują.

Bits of Board - Można polubić sympatycznego prowadzącego i jego entuzjazm. Recenzje może zbyt mało krytyczne i za bardzo pozytywne, ale filmiki z tłumaczeniem zasad są niezłe. Polecam, bo dobrze tłumaczy nawet tak skomplikowane i niszowe tytuły jak BIOS: Origins, czy Pax Renaissance.

Board Game Revolution - Moje ostatnie "odkrycie". Marco fajnie opowiada o nowych projektach na Kickstarterze. Nie są to pełnoprawne recenzje, a w zasadzie jest to "Preview", ale można mieć dobry ogląd na to czym gra jest, a czym nie jest. Oglądam, gdy zamierzam zadecydować, czy poświęcić swoje dukaty na wsparcie jakiegoś projektu, czy nie. Nie jest to może mistrzostwo świata, ale prowadzący jest sympatyczny i ma dobrą dykcję, a to już dużo.

Polska Scena:

1. Gradanie - Niezmiennie top. Niezmiennie lubię słuchać podcastów. Chłopaki dowcipnie, merytorycznie i z polotem opowiadają o grach. A poza tym lubię zaraźliwy chichot Windziarza. Pochłaniam (prawie) wszystko, nawet recenzje gier, które mnie nie interesują. :lol: A to chyba najlepsza rekomendacja.

I... Tutaj w zasadzie mógłbym napisać "długo, długo nic". W zasadzie przestałem oglądać polskie kanały planszówkowe na You Tube! Kiedyś nałogowo oglądałem Gambita. Oglądałem wszystko! Teraz obejrzę coś od wielkiego dzwonu, ale złapałem się na tym, że przeskakuję od razu do podsumowania. Nie chce mi się już oglądać całości. Za długie Tomek zaczął robić te filmiki. A ja cenię sobie zwięzłość. Niemniej jest jedynym polskim planszówkowym Youtuberem, do którego nadal wracam. Gdybym miał podać powody, dlaczego coraz rzadziej, to pewnie długość tych filmików i recenzja Gloomhaven, która była łagodnie ujmując kontrowersyjna i grubo mnie zniesmaczyła. Kolejnym kanałem, który przestałem w zasadzie oglądać jest Granie w Chmurach. Jakoś kiedyś czułem większy power. Teraz recenzje są bardziej wyważone, ale jakoś brakuje w nich energii. Piotrek jakby zatracił młodzieńczy entuzjazm. Zaglądam tylko, jak zainteresuje mnie jakiś tytuł. Zyskała mocno Asia on Table, ale... Oglądam nie recenzje, a newsy, więc nie do końca się to liczy. ;) Geek Factor jakoś zaczął mnie drażnić. Ostatni filmik obejrzałem rok temu. O ile Kaczmara słuchało się dość przyjemnie, o tyle Maggot i jego lekko bucowaty, zmęczony ton mi zaczęły przeszkadzać. No nie mogę już niestety się przemóc, żeby chłopaków oglądać. Dawno nie klikałem, więc nawet nie wiem, co tam się na kanale dzieje. Podobnie jak Game Troll TV. Tak dawno nie zaglądałem, że zapomniałem jak wyglądają. :lol: Być może coś się zmieniło na plus, a ja być może nie wiem, co tracę. Bo kiedyś Piotrek zarażał entuzjazmem.

To tyle. Czy wygląda na to, że w polski You Tube przestał mnie bawić? Absolutnie nie! Jest mnóstwo świetnych, polskich You Tuberów, ale jakoś... Nie planszówkowych (polecam np. Uwaga! Naukowy Bełkot). Gdyby nie Gradanie, to nie miałbym w ojczystym języku w zasadzie nic. :lol:
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

Gizmoo pisze: 14 lip 2020, 11:15Geek Factor jakoś zaczął mnie drażnić. Ostatni filmik obejrzałem rok temu. O ile Kaczmara słuchało się dość przyjemnie, o tyle Maggot i jego lekko bucowaty, zmęczony ton mi zaczęły przeszkadzać. No nie mogę już niestety się przemóc, żeby chłopaków oglądać. Dawno nie klikałem, więc nawet nie wiem, co tam się na kanale dzieje.
Maggot odszedł z Geek Factor. Zatem możesz dać znów im szansę. A właściwie jemu, czyli Pawłowi :D
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

To może ja tak całkiem inaczej jak wy :-)
Oglądam i czytam 99% polskich recenzentów głównie przez to że zagraniczne tytuły jakoś nie specjalnie mnie interesują (bariera językowa, więc gram w PL wersje).
Uważam że KAŻDY z naszych YTberów/recenzentów robi swój kanał dobrze na swój sposób. Ale każdy również z nich ma jakieś swoje przywary które komuś mogą nie odpowiadać. Myślę że nie jest czymś konstruktywnym wytykanie komuś że to czy tamto nie jest fajne bo są to nasze personalne odczucia i recenzenci nie muszą się z tym zgadzać.
Natomiast co trzeba bezapelacyjnie przyznać to to że chwała im wszystkim za to że to robią i im się chce!!! Domyślam się ile to zajmuje czasu, stresu i energii oraz również finansów by to jakoś sensownie ciągnąć na odpowiednim poziomie. Jacyby nie byli to każdy-a z nich jest na swój sposób oryginalny-a i niech tak pozostanie. Dzięki temu wszyscy mają swoich zwolenników jak i przeciwników i to jest ok. Nie rozumiem natomiast bezsensownej szykany na kanały których się nie lubi tylko dlatego "że sie ich nie lubi".
Jeżeli coś nie gra to powinno się po prostu o tym poinformować w formie zapytania a nie oskarżania. W wielu kwestiach nie mamy bladego pojęcia dlaczego jest tak a nie inaczej bo widzimy tylko efekt końcowy i patrzymy na to naszymi oczami, słyszymy naszymi uszami....a one jak doskonale wiemy często zakrzywiają rzeczywistość.

Ja tam pozytwnie wszystkim zazdroszcze odwagi i wiary w siebie że pomimo takiego hejtu drodzy recenzenci chcę się wam to robić. WIELKIE BRAWA :mrgreen:

A teraz moje +/- poszczególnych kanałów (jak właściciele czytają to może dzięki temu będą mogli jakoś wpłynąć pozytywnie na zmianę)
GTTV

Plus:
-luźna atmosfera
-fajnie że pracujecie w 3ke a czasem w 4ke
-humor Marka
-dobrze przygotowane treści

Minus:
-Nowa grota nagraniowa (wiem wiem Piotrek już mi pisałeś no ale nie mogę ...) o której co odcinek Piotrku mówiłeś ochy i achy
-za ciemno
-posłuch
-majk na środku nie zdaje egzaminu
-kocyk na stole :mrgreen:
-brak na kanale gameplay/ how to play
-chyba idziesz w lokowanie towaru/produktu (nic w tym przecież złego ale należy o tym otwarcie mówić a nie lokować i się zapierać że tak nie jest)

OnTabe
Plus:
-Bardzo skrupulatnie przygotowane treści
-wysoki poziom techniczny i jakościowy odcinków
-cała wideorealizacja

Minus:
-brak "jaj" energi i ikry ale może dla tego że jeżeli oglądam recenzje kobiet to przypomina mi się TYLKO i wyłącznie moja ulubienica
https://www.youtube.com/watch?v=VYsUv1bbOZo
-kajanie się przed hejterami (Asia jesteś naprawdę dobra w tym co robisz i nikomu tego na siłę nie musisz udowadniać)
-nie do końca rozumiem pewne tłumaczenia reguł

Wookie Łukasz Woźniak
Plus:
-fajnie z humorem przygotowane odcinki
-improwizacja która często się wam udaje na +
-jakość wizualna/ werbalna
-sporo ciekawych wstawek nie koniecznie wiązanych strikto z planszówkami (to buduję więź z odbiorcą)

Minus:
-Łukaszu czasem mam wrażenie że wpadłeś do kociołka z napisem ADHD niczym Obeliks to wywaru :-)
-Tłumaczenie gier na spidzie
-picie picie picie picie i jeszcze raz picie....szczególne przy wywiadach z kimś.

Gambit
Plus:
-zawsze mówisz to co myślisz i nikt nie musi się z tobą zgadzać
-poruszasz czasem naprawdę ciężkie tematy których inni się boją
-mnogość informacji
-zawsze usmiech na facjacie :mrgreen:

Minus:
-jakość nagrań (live)
-czasem zapętlasz się i mówisz jedno zdanie na 5 różnych sposobów powtarzając się

Granie w Chmurach
Plus:
-przykładowe rozgrywki bardzo dobrze tłumaczysz. Tak dosadnie że nie idzie nie zrozumieć.
-uśmiech i bijąca pozytywna energia

Minus:
-yyyyy...eeeeeee...emmmm....wiem nie zmienisz tego ale czasem łapię się na tym że skupiam się na wyłapywaniu tego a nie treści które opowiadasz.
-nagrywanie z ręki (myśle że już czas inwestycji w statyw)

GEEKFactor

Plus:
-dobre tłumaczenia gier
-pooooowoli i dokładnie powiedzenie tego co się chce powiedzieć

Minus:
-długie odcinki

Kanały Portalu

Plus:
-dużo ciekawych treści
-wtracane opowiadan Ignecego i wracanie to przeszłości
-próby ewoluowania kanału (może to , może tak, a może tego nie....)
-trafione riposty Trzewika

Minus:
-tylko jeden ale jest on tak rażący mnie że muszę. Ignacy kochasz swoją żonę i zawsze się wypowiadasz o niej ciepło...dlaczego zatem na 2pionkach tak po niej jedziesz i sprawiasz wrażenie władczego samca alfa. Nie graj w internetach bo to naprawdę źle wygląda. Uśmiechnij się do Merry, przytul ją , daj buziaka i wtedy będzie ok. A czasem to naprawdę źle wygląda jakbyś ją nie szanował. Sorki ale musiałem bo jesteś z tej samej frakcji co ja (mężczyzna-samiec) :D

Reszta kanałów jest pomniejsza więc nie mam za dużo do powiedzenia.

Reasumując. Wszyscy jesteście extra i czego mi brakuje to żebyście kiedyś schowali honor/dumę i wszyscy się spotkali na neutralnym gruncie i w miłej atmosferze nagrai jakieś fajne planszówkowe pogaduchy.
Ostatnio zmieniony 14 lip 2020, 12:08 przez BOLLO, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ