Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
sasquach
Posty: 1839
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 936 times
Been thanked: 588 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: sasquach »

Jak wielokrotnie to już pisano tutaj, to nie jest gra w stylu Posiadłości. Bardziej się szykuj na Zombicide.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Yuri »

Xardas123 pisze: 16 lip 2020, 20:44 I to jedyna różnica? Posiadamy w grupie też Posiadłość 1i 2 ed. Ze wszystkimi dodatkami więc nie wiem czy faktycznie jest sens brać się za CDMD.

Mam również chyba wszystko co wyszło w kwestii Mitów ("Posiadłość..." to kropla w morzu :) ), a na pewno w każdą pozycje grałem. Do pełnego zestawu brakuje mi chyba tylko Lovecrafta w formalinie. CDMD "łyknąłem" jak Dagon wieloryba, bo to - jak pisze Kolega powyżej - zupełnie inna gra w Rodzinie. Ot, wyrzynka pośród Przedwiecznych, ala Zombicide. Obejrzenie gameplayu powinno zapoznać Cię ze specyfiką gry.

p.s. tak czy inaczej, bierz na moja odpowiedzialność ;p
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11038
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3380 times
Been thanked: 3271 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

Xardas123 pisze: 16 lip 2020, 20:44 I to jedyna różnica? Posiadamy w grupie też Posiadłość 1i 2 ed. Ze wszystkimi dodatkami więc nie wiem czy faktycznie jest sens brać się za CDMD.
Kompletnie inne gry. Posiadlosc jest dla mnie nieciekawa
Cthulhu za to jest mega rozrywkowe i dostarcza za każdym razem
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Xardas123 »

japanczyk pisze: 16 lip 2020, 22:44
Xardas123 pisze: 16 lip 2020, 20:44 I to jedyna różnica? Posiadamy w grupie też Posiadłość 1i 2 ed. Ze wszystkimi dodatkami więc nie wiem czy faktycznie jest sens brać się za CDMD.
Kompletnie inne gry. Posiadlosc jest dla mnie nieciekawa
Cthulhu za to jest mega rozrywkowe i dostarcza za każdym razem
Zdaje sobie sprawę ze CDMD to co innego niż Posiadłość i główne porównanie z mojej strony dotyczyło the others i jedynej różnicy w postaci tego że "gramy przeciw grze" właśnie tak jak w zombiecide...
Dla mnie miedzy the others a zombicide jest przepaść, nie jestem fanem tej 2 gry gdyż jest dla mnie aż "zbyt prostacka w swych zasadach," stąd nie chciałbym żeby mimo uwielbienia do świata Lovecrafta nie odbić się w ten sam sposób od CDMD ...
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11038
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3380 times
Been thanked: 3271 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

Xardas123 pisze: 16 lip 2020, 22:51 Zdaje sobie sprawę ze CDMD to co innego niż Posiadłość i główne porównanie z mojej strony dotyczyło the others i jedynej różnicy w postaci tego że "gramy przeciw grze" właśnie tak jak w zombiecide...
To porównanie gry przeciw grze jest troche wypaczone - w Zombicide masz okreslone cele do zrealizowania, ale sprowadza sie to do - podnies tokeny, zabij zombie
W Cthulhu masz scenariusze, które tez sa wariacja nt. zrob cos z tokenami, ALE! tu zaczyna sie zabawa - bo musisz sprawdzic np. tokeny, które są uczestnikami balu i zrzucić ze skarpy czarowników, któzy przpeorwadzaja rytuał, albo odpowiednio ustawić lustra w obserwatorium, zeby blask ksiezyca wpadł do pomieszczenia
Gdzies tam jest fabula scenariusza, ktora wlewa się na planszę
Xardas123 pisze: 16 lip 2020, 22:51 Dla mnie miedzy the others a zombicide jest przepaść, nie jestem fanem tej 2 gry gdyż jest dla mnie aż "zbyt prostacka w swych zasadach," stąd nie chciałbym żeby mimo uwielbienia do świata Lovecrafta nie odbić się w ten sam sposób od CDMD ...
CDMD to nie Zombicide i to porównanie jest mega krzywdzące
Nie jest to też The Others

Porównanie do the others wzielo sie chyba z tego, ze gra ma tez mechanike podobna korupcji, ALE rozni sie znacznie jej inplementacja

Cthulhu DMD to takier wypieczone i wygłaskane The Others w co-opie, mechanika Korupcji została rozbudowana o dosłownie drzewko zdolności (zamiast +1 kość do obrażeń czy obrony), masz zarządzanie szaleństwem, życiem, stresem (odpowiadajacym za rerolle), dodatkowo karty Discovery, które tworzą dosłowanie scenariusz na planszy (w przytoczonym wczesniej balu np. mając karte Żony, nie możesz czegos tam zrobic, albo znajdujac jeden przedmiot sprawisz, ze inny staje sie bardziej uzyteczny itd.)

Ogólnie... polecam :)
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Xardas123 »

Spoiler:
Dzięki :) teraz już się więcej rozjaśniło.
Awatar użytkownika
Naro
Posty: 197
Rejestracja: 22 paź 2012, 15:42
Lokalizacja: Kwidzyn
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Naro »

myrmek pisze: 16 lip 2020, 20:51
Xardas123 pisze: 16 lip 2020, 20:44 I to jedyna różnica? Posiadamy w grupie też Posiadłość 1i 2 ed. Ze wszystkimi dodatkami więc nie wiem czy faktycznie jest sens brać się za CDMD.
Najlepiej sobie obejrzyj gameplay pierwszego scenariusza na YT, mnóstwo tego znajdziesz. To powinno rozwiać Twoje wątpliwości.
Mam Posiadłość i CDMD (obie z dodatkami) i dla mnie to dwie rożne gry w tym samym klimacie gdzie w Posiadłości czuć go zdecydowanie bardziej.
Mając 1,5-2h wyciągam CDMD a przy całym wieczorze sięgamy po Posiadłość.

Posiadłość - 31 rozgrywek
+ bardziej nieobliczalna :D
+ nikt nie wie co się wydarzy (aplikacja czasami daje takie testy, że głowa mała, ale to pikuś przy testach Władcy Pierścieni :twisted: )
+ czuć klimat
+ duża regrywalność
+ możliwość gry solo
+ ładnie wykonana
- w pip figurek i kafli do odszukania


CDMD - 15 rozgrywek
+ szybka rozgrywka (20min trwał najkrótsza gra - zginęliśmy przedwcześnie..)
+ wszystkie elementy są przygotowane przed rozgrywką
+ możliwość gry solo
+ ładnie wykonana
Pozdrawiam
NoWyGra - Klub Gier Planszowych
Sprzedam
"Golda i złota"
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Jools »

Posiadłość Szenstwa regrywalna.... ale na podstawce czy zestawie za 2 tys?
(Core ma tylko 4 Scenariusze, a te są powtarzalne).
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Jools »

Aktualny status: w przedsprzedaży, w transporcie
Planowana wysyłka gier zamówionych w przedsprzedaży: poł. sierpnia 2020
Przewidywana data oficjalnej premiery: 27 sierpnia 2020
info: portalgames.pl
Awatar użytkownika
dispe
Posty: 355
Rejestracja: 03 gru 2019, 12:42
Lokalizacja: WWA
Has thanked: 274 times
Been thanked: 114 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: dispe »

Ehhh... przeszedł ktoś tę pierwszą misję z Gangsterami w Sezonie 2? Kilka razy było blisko ale już 8 podejść i ciągle brak sukcesu. Macie jakiś patent?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: RUNner »

Ciekaw jestem ile sztuk dodatków (Koza i Yogi) po polsku trafiło do przedsprzedaży? Chyba nie za wiele bo rozeszły się na pniu. Podstawki jeszcze są, więc można przypuszczać, że proporcje były bardzo ostrożnie skalkulowane przez wydawcę. Mam nadzieję że gra osiągnie sukces i Portal wyda też sezon 2.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11038
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3380 times
Been thanked: 3271 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

RUNner pisze: 17 sie 2020, 12:18 Ciekaw jestem ile sztuk dodatków (Koza i Yogi) po polsku trafiło do przedsprzedaży? Chyba nie za wiele bo rozeszły się na pniu. Podstawki jeszcze są, więc można przypuszczać, że proporcje były bardzo ostrożnie skalkulowane przez wydawcę. Mam nadzieję że gra osiągnie sukces i Portal wyda też sezon 2.
S2 juz jest od dawna potwierdzony :)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: RUNner »

Jakoś mnie to dobre info ominęło ;)
A na kiedy Portal to planuje?
Ostatnio zmieniony 17 sie 2020, 12:49 przez RUNner, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11038
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3380 times
Been thanked: 3271 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

RUNner pisze: 17 sie 2020, 12:43 Jakoś mnie to dobre info ominęło ;)
A na kiedy Potral to planuje?
Przyszły rok dopiero
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: RUNner »

Pewnie razem z dodrukiem małych dodatków ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 161 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: kozz84 »

Dodatki rzeczywiście są wyprzedane? Rozumiem, że jak gra wyjedzie z magazynów to będą dostępne? Skończyły się tylko preordery, tak?
myrmek
Posty: 26
Rejestracja: 10 paź 2019, 00:38
Has thanked: 11 times
Been thanked: 4 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: myrmek »

kozz84 pisze: 18 sie 2020, 12:33 Dodatki rzeczywiście są wyprzedane? Rozumiem, że jak gra wyjedzie z magazynów to będą dostępne? Skończyły się tylko preordery, tak?
Nie sądzę, ale niech ktoś potwierdzi. Moim zdaniem dodatki wyprzedały się wszystkie i nie będzie ich w sprzedaży.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: RUNner »

kozz84 pisze: 18 sie 2020, 12:33 Dodatki rzeczywiście są wyprzedane? Rozumiem, że jak gra wyjedzie z magazynów to będą dostępne? Skończyły się tylko preordery, tak?
Skoro w preorderze ich już nie ma, to nie łudziłbym się, że nagle trafią do sklepów. Być może będzie to jakaś śladowa ilość, ale to też wątpliwe.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: fitzroy »

Wydaje mi się, że po prostu wyprzedały się wszystkie przed premierą. Sam się spóźniłem i mam zamówioną tylko podstawkę. Klasycznie niedoszacowanie co ostatnio jest normą u wielu wydawców( podstawka do brzdęka-wielokrotnie oraz dodatki do niego, dodatki do posiadłości szaleństwa 2 ed. każdy kolejny wyprzedaje się na pniu).
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11038
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3380 times
Been thanked: 3271 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

fitzroy pisze: 18 sie 2020, 14:57 Wydaje mi się, że po prostu wyprzedały się wszystkie przed premierą. Sam się spóźniłem i mam zamówioną tylko podstawkę. Klasycznie niedoszacowanie co ostatnio jest normą u wielu wydawców( podstawka do brzdęka-wielokrotnie oraz dodatki do niego, dodatki do posiadłości szaleństwa 2 ed. każdy kolejny wyprzedaje się na pniu).
To nie jest niedoszacowanie - po prostu wydawcy wola grac bezpiecznie niz przesadzac z zamówieniem (a Lucrum mówi, ze każdy kolejny nakład Brzdęka był wiekszy)
Portal ostatnio poplynal z rpzesacowaniem swoim Królestw Północy, któe miały byc hitem a są... coz tylko ok ;-)
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: fitzroy »

Wiedziałem, że padnie ten argument. Zdaje sobie sprawę, że dodatki sprzedają się słabiej niż podstawka a wydawcy muszą minimalizować ryzyko bo nie są wielkimi koncernami tylko małymi firmami ale jeśli trzeci z rzędu dodruk wyprzedaje się na pniu przed premierą to …..? Brak odwagi ? Słabe rozeznanie w trendach planszówkowych ? A może nie czytają tego forum po prostu :lol: Ostatnio mam wrażenie, że z co ciekawszą premierą muszę się śpieszyć bo nie starczy dla mnie. Nie nadążam zarabiać.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: RUNner »

fitzroy pisze: 18 sie 2020, 15:32 Wiedziałem, że padnie ten argument. Zdaje sobie sprawę, że dodatki sprzedają się słabiej niż podstawka.
Z małymi dodatkami, czyli paczkami z Przedwiecznymi jest ten problem, że są mocno opcjonalne i piszę to z perspektywy osoby, która ma wszystko do tej gry. Do tego cenowo wypadają słabo, w stosunku do tego co oferują, a już na pewno w porównaniu do podstawki, która jest wg mnie mega korzystnie wyceniona dla graczy. I być może to sprawia, że wydawca nie chce ryzykować, choć w przypadku tak dużego gracza jakim jest Portal, ten argument może wydawać się naciągany. Niemniej jest to zapewne druk międzynarodowy i być może podlega pewnym regułom, które niekoniecznie muszą być korzystne w polskich realiach. Nie wiem jak to wygląda w praktyce, ale wyobrażam sobie, że mogą być ustanowione jakieś sztywne przedziały ilościowe, powiedzmy 250, 500, 1000 sztuk. I nie sądzę, żeby taki Yog-sothoth sprzedał się w liczbie większej niż 250. Pamiętajmy też o tym, że rynek po części się już nasycił wersją angielską.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 161 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: kozz84 »

RUNner pisze: 18 sie 2020, 12:51
kozz84 pisze: 18 sie 2020, 12:33 Dodatki rzeczywiście są wyprzedane? Rozumiem, że jak gra wyjedzie z magazynów to będą dostępne? Skończyły się tylko preordery, tak?
Skoro w preorderze ich już nie ma, to nie łudziłbym się, że nagle trafią do sklepów. Być może będzie to jakaś śladowa ilość, ale to też wątpliwe.
uff Udało się. Upolowałem za normalną cenę :D Jak ktoś chce zamówić to proponuję zapisać sobie i-szop.pl w przeglądarce i odświeżać co jakiś czas. Podstawka jest wszędzie, ale dodatki również powinny pojawiać się w pojedynczych egzemplarzach w losowych sklepach internetowych.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11038
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3380 times
Been thanked: 3271 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

Hej, jeśli chcecie rozmawiać o premierze polskiej wersji, kto otrzymał/nie otrzymnał jeszcze paczki to :

Premiera Cthulhu Death May Die od Portal Games
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Evokenx »

Hej, czy ktoś mógłby coś powiedzieć o tym scenariuszu dodatkowym dodawanym do przedsprzedaży? Zastanawiam się czy kupić już teraz, właśnie ze względu na ten dodatkowy scenariusz. Opłaca się?
ODPOWIEDZ