Inserty - Paladins of the West Kingdom

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
imrowai
Posty: 150
Rejestracja: 09 lis 2018, 21:29
Has thanked: 22 times
Been thanked: 16 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: imrowai »

Jako, że grę pokochałem bezgranicznie musiałem na szybko ogarnąć jakiś insert :). Podrzucam foty - może kogoś natchnie.
Pudełko urosło o jakieś 8 mm.
Materiał - płyta kartonowo piankowa 3mm.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4478
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1430 times
Been thanked: 1102 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: garg »

Ja wrzuciłem wszystkie pionki i żetony do małego pudełka NORT8, znaczniki dla graczy do czterech woreczków, a karty do trzech osobnych woreczków. Razem z kartami promocyjnymi weszło idealnie na płasko i zamyka się równiutko. Choć gdybym chciał dołożyć jeszcze jakieś ziarenko groszku, to już by pewnie nie weszło :lol: .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 505 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: rav126 »

Mi w insercie zależało na osobnych tackach dla każdego gracza, opis i wymiary w tym wątku:

viewtopic.php?f=61&t=51771&start=275

Pudło nie odstaje :D
a tu przykład:
Spoiler:
@imrowai zdjęcia wrzucaj w "spoiler" bo za bardzo rozwalają wątek :)
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2022
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1496 times
Been thanked: 1151 times

Inserty - Paladins of the West Kingdom

Post autor: Bruno »

Gaming Trunk - najlepszy jaki widziałem - insert do Paladynów, który stosunkowo zgrabnie mieści w sobie karty w koszulkach premium.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4478
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1430 times
Been thanked: 1102 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: garg »

Bardzo gorąco polecam pudełko NORT8. Mieści wszystkie monety i meeple (posortowane kolorami), zestawy dla graczy mam włożone do oddzielnych woreczków strunowych, a karty powiązane taśmą bezklejową. I setup zajmuje tylko tyle czasu, ile trwa potasowanie i rozłożenie kart oraz rozłożenie drewienek na planszach graczy, bo pionków i monet nie wyjmuję z pudełka, tylko stawiam na środku stołu.

Koszt całości - jakieś 7 złotych. :)
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4478
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1430 times
Been thanked: 1102 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: garg »

Ten organizerek NORT8 pasuje do Paladynów jak ulał, mieści wszystkie elementy poza kartami i elementami graczy oraz pozwala domknąć pudełko. Elementy graczy i tak rozdaje się na początku każdemu, a karty muszą być rozłożone na planszy i obok niej, więc ludziki, zasoby i monety po prostu wystawiam w pudełku na środek stołu. 3 sekundy maks. :)

Daję słowo, że na insertach nie oszczędzam i mam ich sporo do różnych gier (ten z mocowaniami do figurek Blood Rage, różne Folded Space, Geekmoda i jeszcze kilku firm), ale tutaj to pudełeczko pasuje po prostu idealnie i jak pooglądałem obrazki innych pomysłów, NORT8 jest bezkonkurencyjny. Najważniejsze - nawet przy odwróceniu pudełka nic się nie przewala i nie wysypuje.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: krwlng »

Zostawię tu namiary na swój projekt do druku 3D:

https://www.thingiverse.com/thing:4170142

Mieści wszystkie karty w koszulkach premium (Swan Panasia thick - 90 mikronów), każdy gracz dostaje zasobniki z potrzebnymi komponentami i kartami. Nie podnosi wieka pudełka :D

Jeżeli komuś nie przeszkadza podnoszenie wieka pudełka (obecne w Gaming Trunk) ciekawą i tańszą alternatywą może być rozwiązanie od Folded Space.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4478
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1430 times
Been thanked: 1102 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: garg »

Ładny i wygląda praktycznie. Co prawda cenowo na pewno nie pobije mojego NORT8 :wink: , ale masz rację - ma to sens :) .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: krwlng »

garg pisze: 25 cze 2020, 00:55 Ładny i wygląda praktycznie. Co prawda cenowo na pewno nie pobije mojego NORT8 :wink: , ale masz rację - ma to sens :) .
Cenowo będzie bardzo ciężko przebić NORT8 :P Tak z ciekawości - masz może zdjęcia jak to wygląda w pudełku?
sasquach
Posty: 1833
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 588 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: sasquach »

Bruno pisze: 24 cze 2020, 15:26 Gaming Trunk - najlepszy jaki widziałem - insert do Paladynów, który stosunkowo zgrabnie mieści w sobie karty w koszulkach premium.
A używałeś go? Bo wygląda na to, że te meeple wchodzą na wcisk i może być problem z ponownym włożeniem ich do insertu. Drukowany insert zalinkowany wyżej dużo lepiej sobie z tym radzi bo meeple nie leżą na sobie.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: krwlng »

sasquach pisze: 25 cze 2020, 01:37
Spoiler:
A używałeś go? Bo wygląda na to, że te meeple wchodzą na wcisk i może być problem z ponownym włożeniem ich do insertu. Drukowany insert zalinkowany wyżej dużo lepiej sobie z tym radzi bo meeple nie leżą na sobie.
...i jest ściągana jedna długa ścianka żeby łatwo było je wyciągać ;-)
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2022
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1496 times
Been thanked: 1151 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: Bruno »

sasquach pisze: 25 cze 2020, 01:37 A używałeś go? Bo wygląda na to, że te meeple wchodzą na wcisk i może być problem z ponownym włożeniem ich do insertu. Drukowany insert zalinkowany wyżej dużo lepiej sobie z tym radzi bo meeple nie leżą na sobie.
Jeszcze nie. Meple faktycznie nie mają luzu, ale na różnych zdjęciach widać, że są rozmieszczone dość chaotycznie w boxie - leżą, stoją etc. Sprawia to więc wrażenie, że nie trzeba ich jakoś specjalnie układać, żeby się zmieściły (oczywiście będę mógł to potwierdzić, o ile dojdzie do zamówienia). Natomiast w tym insercie drukowanym wg wzoru krwinga, meple muszą być płasko ułożone, jeden obok drugiego, a szczególnie znaczniki graczy, muszą być starannie poukładane wg konkretnego porządku, co dla mnie jest wadą. W Paladynach wystarczająco upierdliwe jest rozkładanie wszystkich elementów na planszy i wokół niej - i dlatego chować je po rozgrywce chciałbym już bez koniecznej pedanterii :wink:
(szkoda, bo generalnie najchętniej wybrałbym insert z plastiku).
garg pisze: 25 cze 2020, 00:05 Ten organizerek NORT8 pasuje do Paladynów jak ulał
...
garg pisze: 24 cze 2020, 19:11 Bardzo gorąco polecam pudełko NORT8. Mieści wszystkie monety i meeple (posortowane kolorami), zestawy dla graczy mam włożone do oddzielnych woreczków strunowych, a karty powiązane taśmą bezklejową.
Jasne, dla każdego znajdzie się coś odpowiedniego i taki organizer na śrubki też ma swoje zalety, ale ja - jeśli decyduję się na insert - to m.in. dlatego, żeby nie musieć trzymać nic w strunówkach, za którymi nie przepadam.
krwlng pisze: 25 cze 2020, 00:38 Jeżeli komuś nie przeszkadza podnoszenie wieka pudełka (obecne w Gaming Trunk) ciekawą i tańszą alternatywą może być rozwiązanie od Folded Space.
Insert od Folded Space też brałem pod uwagę, ale nie jestem pewien, jaką wielkość koszulek zmieszczą boxy na karty Paladynów/Mieszczan/Najeźdźców (ja używam dość dużych), a poza tym pudełko z nim jest o ok. 0.6 cm wyższe niż w przypadku insertu od Gaming Trunk, a tak się składa, że jest to dla mnie znacząca różnica. Plus dochodzi fakt, że ja akurat wolę drewno niż sztuczną pseudogąbkę (evacore).

Swoją drogą, projektant tak "ciasnego" pudełka dla gry o tak bardzo upierdliwym setupie powinien się smażyć w gamingowym piekle, np. dodatkowo obleczony w plastikową koszulkę, bo to głównie "sleeverzy" mają teraz problem. :evil:
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: krwlng »

Bruno pisze: 25 cze 2020, 02:35
Spoiler:
Wpisz na thingiverse nazwę gry - jest więcej projektów insertów z większą entropią od mojego, na pewno coś wybierzesz (np. zmodyfikowany projekt Shema pod karty w koszulkach).
Ja lubię mieć posortowane komponenty - przy setupie nie bawię się w puzzle, ale co kto woli ;)
Na moje oko folded space pomieści karty w koszulkach American standard - ok. 2 mm szersze niż "Shem standard"

P.S.
To jest krwlng przez L, nie przez i
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2022
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1496 times
Been thanked: 1151 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: Bruno »

krwlng pisze: 25 cze 2020, 03:48 Wpisz na thingiverse nazwę gry - jest więcej projektów insertów z większą entropią od mojego, na pewno coś wybierzesz (np. zmodyfikowany projekt Shema pod karty w koszulkach).
Ja lubię mieć posortowane komponenty - przy setupie nie bawię się w puzzle, ale co kto woli ;)
Na moje oko folded space pomieści karty w koszulkach American standard - ok. 2 mm szersze niż "Shem standard"

P.S.
To jest krwlng przez L, nie przez i
Dzięki - przejrzę thingverse! Pardon, za literówkę w Twojej nazwie :(
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
Chizu
Posty: 106
Rejestracja: 28 kwie 2007, 18:44
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 40 times
Been thanked: 24 times

Re: Inserty - Paladins of the West Kingdom

Post autor: Chizu »

Kupiłam NORT8, schowałam do niego część elementów i nie mam pojęcia, jak to wszystko ułożyć, żeby pudełko się domykało. Garg mógłbyś podesłać zdjęcia, jak to u Ciebie wygląda?
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4478
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1430 times
Been thanked: 1102 times

Re: Inserty - Paladins of the West Kingdom

Post autor: garg »

Chizu pisze: 30 lip 2020, 19:01 Kupiłam NORT8, schowałam do niego część elementów i nie mam pojęcia, jak to wszystko ułożyć, żeby pudełko się domykało. Garg mógłbyś podesłać zdjęcia, jak to u Ciebie wygląda?
Jasne - jak wstawić zdjęcie? Chciałbym wrzucić bezpośrednio na forum, a nie mogę znaleźć opcji.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
sasquach
Posty: 1833
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 588 times

Re: Inserty - Paladins of the West Kingdom

Post autor: sasquach »

garg pisze: 01 sie 2020, 16:11 Jasne - jak wstawić zdjęcie? Chciałbym wrzucić bezpośrednio na forum, a nie mogę znaleźć opcji.
Pod miejscem gdzie piszesz wiadomość, masz niebieski napis "Add image to post"
Spoiler:
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4478
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1430 times
Been thanked: 1102 times

Re: Inserty - Paladins of the West Kingdom

Post autor: garg »

Wrzuciłem ostatecznie karty w woreczki strunowe, bo choć są nieco grubsze niż taśma bezklejowa i trudniej wszystko ułożyć, to lepiej trzymają karty.
Po otwarciu pudełka widać to:
Spoiler:
Po wyjęciu pierwszej warstwy...
Spoiler:
...i drugiej...
Spoiler:
... oraz po wyjęciu pudełka.
Spoiler:
A tak wszystko ułożyłem w samym pudełku NORT8.
Spoiler:
Mam nadzieję, że pomogłem :)
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Chizu
Posty: 106
Rejestracja: 28 kwie 2007, 18:44
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 40 times
Been thanked: 24 times

Re: Inserty - Paladins of the West Kingdom

Post autor: Chizu »

Bardzo dziękuję za kompleksowe zdjęcia. Dzięki nim dowiedziałam się, że w zmieszczeniu wszystkiego do pudełka przeszkadzają mi koszulki na kart :? Takiego efektu jak u Ciebie " Po wyjęciu pierwszej warstwy..." raczej nie osiągnę, ale zainspiruję się resztą zdjęć i może uda mi się lepiej poukładać komponenty.
ODPOWIEDZ