Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
krecony1
Posty: 370
Rejestracja: 29 sie 2014, 00:05
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 48 times
Been thanked: 49 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: krecony1 »

BOLLO pisze: 22 sie 2020, 22:58 Tomek taki pytanie do ciebie bo z tego co da się wywnioskować z forum to większość deklarujących osób ogląda głównie ciebie. Czy subskrybuje tego nie wiem, ale czy nie dziwne jest zatem to że jesteś wymieniany to na forum jako nr 1 w PL YT a mimo to jako kanał jesteś daleko daleko za resztą (subskrybcje)?
Co prawda pytanie skierowane do Gambita, ale odpowiem. Po prostu forum (a tym bardziej najbardziej aktywni forumowicze) nie jest reprezentatywne dla całego rynku planszówkowego w Polsce, stanowi jedynie jego wycinek (zresztą chyba niezbyt wielki). Sporo osób z forum szuka "głębszych" recenzji, stąd ta "nadreprezentatywna" liczba "fanów" Gambita, czy Gradania. Osoby zaczynające w hobby często chcą krótko i na temat: co jest fajne i co warto kupić.
Najważniejsze, że każdy może znaleźć kanał dla siebie. Podejrzewam, że fajnie mieć dużo subskrybcji, ale liczę na to, że w/w nie będą chcieli się ścigać z liderami, zwłaszcza poprzez spłycanie przekazu lub poświęcania uwagi na kwestie techniczne kosztem kwestii merytorycznych.
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2272
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 398 times
Been thanked: 1053 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Leviathan »

jakmis83 pisze: 07 sie 2020, 18:46 Dzięki Yuri za przypomnienie o Wojenniku, który ma świetny kanał, ale robi recenzje tylko gier wojennych i strategicznych z małymi wyjątkami.
Wobec tego jego grono odbiorców jest oczywiście mniejsze.
A ja dziękuję za dobre słowo!

To prawda, że na kanale dominują gry wojenne (nazwa zobowiązuje), ale pojawiają się również inne tytuły. Gram w różne gry i generalnie kręcę to, co mam ochotę kręcić :D

Gdzieś na poprzednich stronach pojawiał się temat publikacji w językach obcych. Poszedłem tą drogą i od jakiegoś czasu materiały pojawiają się zarówno po polsku, jak i po angielsku. Mam też playlistę po francusku, ale ta jest ostatnimi czasy zaniedbana. Czas nie jest niestety z gumy...
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2577
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1171 times
Been thanked: 461 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: polwac »

Coen pisze: 07 sie 2020, 15:05 A co do recenzji Gambita to je oglądam je z prędkością 1,5x, trochę czasu można zaoszczędzić ;) 1,75x jest już dla mnie za szybko :D
Ja też zaczynałem od 1.5x, ale teraz już żałuję, że zakres kończy się tylko na 2x :)
Ogólnie odkąd mam mniej czasu w życiu na YT to wszystko oglądam na przyśpieszeniu(nawet Trzewiczka, który był zawsze wyjątkiem i nie dało się nic zrozumieć nawet na 1.25x...jednak ucho się przyzwyczaja i jego też sobie już ustawiam na 1.5x :mrgreen: ).

Jedynie zauważyłem przez to, że w normalnym życiu zacząłem się bardziej irytować gdy ktoś do mnie mówi wolno.
Widzę, że brakuje mi cierpliwości przy wolnym tempie i muszę nad tym popracować :)


Odnośnie recenzentów jakich słucham/oglądam to:
1. Geek Faktor / Gambit - pochłaniam praktycznie wszystko co wleci.
2. Wookie / OnTable - głownie sobotnie Kawy rozmówki i planszówki / niedzielne Board newsy
3. Granie w Chmurach / Planszą po kostkach - u Piotrka głównie podcasty z chłopakami / u Ameli i Staszka gdy akurat jakaś gra mnie zainteresuje.

Z informacji pisanych bardzo sobie cenię Planszowe Newsy :)


Za granicą szukam przeważnie informacji odnośnie gier na KS. Szczególnie lubię obejrzeć gameplay na Rolling solo przed podjęciem decyzji o wsparciu.

pan_satyros pisze: 19 sie 2020, 07:35 Naturalnym źródłem nowinek stał się teraz facebook, zatem i o Planszowych Newsach muszę wspomnieć, a i grupa "Planszówki na KS" to miejsce gdzie spędzam sporo czasu.
Zaciekawiłeś mnie bardzo tą grupą Planszówki na KS, ale widzę, że to jakiś elitarny klub na zaproszenie :wink: :roll:
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3391 times
Been thanked: 3309 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: japanczyk »

@Polwac polecam FLoating for YouTube - mozna przyspieszac w nieskonczonosc ;-)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: pan_satyros »

polwac pisze: 24 sie 2020, 13:03
pan_satyros pisze: 19 sie 2020, 07:35 Naturalnym źródłem nowinek stał się teraz facebook, zatem i o Planszowych Newsach muszę wspomnieć, a i grupa "Planszówki na KS" to miejsce gdzie spędzam sporo czasu.
Zaciekawiłeś mnie bardzo tą grupą Planszówki na KS, ale widzę, że to jakiś elitarny klub na zaproszenie :wink: :roll:
Tak wymaga zaproszenia od kogoś kto już jest i może potwierdzić, że zna/ręczy za zaproszonego. Unikamy w ten sposób naciągaczy i innych tego typu ludzików.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: yosz »

pan_satyros pisze: 19 sie 2020, 18:07 BTW. Nawiązując do tematu "popularni anglojęzyczni recenzenci są lepsi".

https://youtu.be/Fd_jlxYIpgM

24k subów, mega popularność.
Suby nic nie mówią - patrz na liczbę wyświetleń. Marvel Villainous czyli żaden "noname", a liczba wyświetleń 900. Tyle to ja mam, a mam 6 razy mniej subów.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: pan_satyros »

yosz pisze: 24 sie 2020, 15:17
pan_satyros pisze: 19 sie 2020, 18:07 BTW. Nawiązując do tematu "popularni anglojęzyczni recenzenci są lepsi".

https://youtu.be/Fd_jlxYIpgM

24k subów, mega popularność.
Suby nic nie mówią - patrz na liczbę wyświetleń. Marvel Villainous czyli żaden "noname", a liczba wyświetleń 900. Tyle to ja mam, a mam 6 razy mniej subów.
Ja to wiem przecież ;) Nawiązałem jedynie do wcześniejszej dyskuji, gdzie to zestawiano popularność zagranicznych twórców z naszymi, wspominając przy okazji o jakości technicznej itp.
Tu mamy i jakość techniczną wykonania i popularność (ogólną, nie tego filmu, bo mają i takie po 400 i po 27k odsłon).
No ale gdybym odwalił taką tandetę jak przy Marvelu, też bym tego nie promował, tylko klepnął i zajął się kolejną "zupełnie nie paid-promotion" grą do "recenzji" ;p
teschen
Posty: 111
Rejestracja: 26 kwie 2017, 12:15
Has thanked: 55 times
Been thanked: 38 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: teschen »

Ja dla odmiany chciałem polecić angielskojęzyczny, mały, niszowy kanał na YT o nazwie Dungeon Dive. Podoba mi się sposób prezentacji oraz styl omawiania gier. Niewiem, jest coś relaksującego w tych filmikach, coś innego. Ich tempo jest inne od reszty współczesnych produkcji.
Być może ten kanał nie jest jakiś wyjątkowy bo zbyt mało oglądam angielskiego youtube, ale zachęcam do sprawdzenia.

https://youtu.be/lvOd4uyJkFE

https://youtu.be/-GYR8m5pqkI
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: alpha »

teschen pisze: 24 sie 2020, 19:51 Ja dla odmiany chciałem polecić angielskojęzyczny, mały, niszowy kanał na YT o nazwie Dungeon Dive. Podoba mi się sposób prezentacji oraz styl omawiania gier. Niewiem, jest coś relaksującego w tych filmikach, coś innego. Ich tempo jest inne od reszty współczesnych produkcji.
Kurczę, ten gość mógłby udawać Billa Gatesa :)
Sposób wypowiadania się, akcent, zaciąganie, itp. to wypisz wymaluj BG :)
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: detrytusek »

Leviathan pisze: 23 sie 2020, 20:47
jakmis83 pisze: 07 sie 2020, 18:46 Dzięki Yuri za przypomnienie o Wojenniku, który ma świetny kanał, ale robi recenzje tylko gier wojennych i strategicznych z małymi wyjątkami.
Wobec tego jego grono odbiorców jest oczywiście mniejsze.
A ja dziękuję za dobre słowo!

To prawda, że na kanale dominują gry wojenne (nazwa zobowiązuje), ale pojawiają się również inne tytuły. Gram w różne gry i generalnie kręcę to, co mam ochotę kręcić :D

Gdzieś na poprzednich stronach pojawiał się temat publikacji w językach obcych. Poszedłem tą drogą i od jakiegoś czasu materiały pojawiają się zarówno po polsku, jak i po angielsku. Mam też playlistę po francusku, ale ta jest ostatnimi czasy zaniedbana. Czas nie jest niestety z gumy...
Ja się też przyłączam do pochwał. Fajnie, merytorycznie prowadzona "opowieść" o tytule.
Jest tylko jedna rzecz, na którą błagam zwróć uwagę...Rifleman czyta się jako Rajful, nie Riful...
Dawałem radę do recenzji Undaunted ale tam to słowo pojawia się setkami i mi żyłka zaczęła niebezpiecznie mocno pulsować :)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2272
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 398 times
Been thanked: 1053 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Leviathan »

detrytusek pisze: 25 sie 2020, 14:49
jakmis83 pisze: 07 sie 2020, 18:46 Dzięki Yuri za przypomnienie o Wojenniku, który ma świetny kanał, ale robi recenzje tylko gier wojennych i strategicznych z małymi wyjątkami.
Wobec tego jego grono odbiorców jest oczywiście mniejsze.
Ja się też przyłączam do pochwał. Fajnie, merytorycznie prowadzona "opowieść" o tytule.
Jest tylko jedna rzecz, na którą błagam zwróć uwagę...Rifleman czyta się jako Rajful, nie Riful...
Dawałem radę do recenzji Undaunted ale tam to słowo pojawia się setkami i mi żyłka zaczęła niebezpiecznie mocno pulsować :)
Tak! Dziękowałem już za tą uwagę pod filmem. Człowiek uczy się cały czas. Nie wiem dlaczego, ale od lat tak właśnie czytałem i wymawiałem to słowo. W kolejnych materiałach (nie tylko o Undaunted, ale i o innych tytułach, w których pojawia się taki oddział), takiego potworka już nie będzie.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

Na GTTV pojawił się filmik w którym Piotrek pokazuje swoje "perełki". Ostatnią z nich był "black lotus z MTG" ale już na pierwszy rzut oka widać że to fake i jakiś chiński prox. Niestety po wpisaniu komentarzy które wskazywały autorowi że jednak myli się co do swojej karty za którą kupi mieszkania (a było ich łącznie 7) Piotrek wszystkie wykasował. Był też tam mój wpis który historycznie wskazywał na to że to fake karta łącznie z tłumaczeniem. Powiem wam że szanowałem ten kanał ale takie zagrywki jak robienie ludzi w konia , brak przyznana się do błędu lub co gorsza usuwanie komentarzy które nie były wulgarne a jedynie konstruktywne jest bardzo nie na miejscu. Słabo to wygląda i pokazuje Piotrka w złym świetle, tym bardziej że za każdym razem uznaje siebie za wybitnego gracza MTG. A tu taka wtopa z kartą którą KAŻDY szanujacy się gracz MTG zna.

Tutaj link do fragmentu filmu
https://youtu.be/qucPP-ER-mM?t=558
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

BOLLO pisze: 01 wrz 2020, 09:03 Na GTTV pojawił się filmik w którym Piotrek pokazuje swoje "perełki". Ostatnią z nich był "black lotus z MTG" ale już na pierwszy rzut oka widać że to fake i jakiś chiński prox. Niestety po wpisaniu komentarzy które wskazywały autorowi że jednak myli się co do swojej karty za którą kupi mieszkania (a było ich łącznie 7) Piotrek wszystkie wykasował. Był też tam mój wpis który historycznie wskazywał na to że to fake karta łącznie z tłumaczeniem.
Tak z ciekawości. Jakie znaleziono dowody na to, że karta jest proxem? Cholernie słabo ją widać na tym materiale.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3391 times
Been thanked: 3309 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: japanczyk »

Na pierwszy rzut oka kolory mocno odstają od oryginału, ale ja się nie znam :-P
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: pan_satyros »

japanczyk pisze: 01 wrz 2020, 09:17 Na pierwszy rzut oka kolory mocno odstają od oryginału, ale ja się nie znam :-P
Może "dostały za dużo światła"? ;)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

Gambit pisze: 01 wrz 2020, 09:10
BOLLO pisze: 01 wrz 2020, 09:03 Na GTTV pojawił się filmik w którym Piotrek pokazuje swoje "perełki". Ostatnią z nich był "black lotus z MTG" ale już na pierwszy rzut oka widać że to fake i jakiś chiński prox. Niestety po wpisaniu komentarzy które wskazywały autorowi że jednak myli się co do swojej karty za którą kupi mieszkania (a było ich łącznie 7) Piotrek wszystkie wykasował. Był też tam mój wpis który historycznie wskazywał na to że to fake karta łącznie z tłumaczeniem.
Tak z ciekawości. Jakie znaleziono dowody na to, że karta jest proxem? Cholernie słabo ją widać na tym materiale.
1) W tej grafice BlackLotus występował tyko w 2 wersjach Alpha z `93 i Beta `94
2) kolory BARDZO różnią się od oryginału
3) po prawej stronie tam gdzie występuje znaczek edycji nic nie powinno być
4)w zoomie widac smuge swiatła w lewym rogu co jest czestym zabiegiem przy proxowaniu
5) a tak juz na zdrowy rozsadek...karta za ponad 100k $ trzymana w majtającym się drewnianym pudełeczku w folijce od Rebela....no prosze
6) kasowanie wpisów osób które podważyły autentyczność karty w sposób merytoryczny

i tym oto sposobem Piotrek się zbłaźnił
kisiel365
Posty: 777
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 229 times
Been thanked: 282 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kisiel365 »

Tak to już jest: lepiej się nie odzywać niż rozwiać wątpliwości
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4748
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1256 times
Been thanked: 1469 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Mr_Fisq »

Tekst na karcie też wydaje się inaczej spozycjonowany niż na zdjęciach:
- są dwie linijki wycentrowane w pionie
- powinno być (?): 5 linii wyrównanych w pionie do góry

Obrazek
Sprzedam: Dochodzi: Necromunda. Obniżki: Deep Space D-6, Etherfields PL, Pożeracze Snów, Lands of Galzyr, Inferno
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Cyel
Posty: 2600
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1237 times
Been thanked: 1458 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Cyel »

BOLLO pisze: 01 wrz 2020, 09:03 za każdym razem uznaje siebie za wybitnego gracza MTG.
Ciekawe, bo kojarzę jak pokazywał jak gra na MTG:Arena i grał najprymitywniejszym z bezmózgich aggro decków - RDW. Słabą reklamę wtedy zrobił tej grze, moim zdaniem ;)
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Xavris
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2014, 09:31
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Xavris »

No, zgadza się. Nie grałem w MtG od lat ale widać, że to nie jest żaden wartościowy lotus, a na pewno nie bardziej wartościowy niż trochę tuszu i kartka papieru naklejkowego :) Edit. ok, faktycznie to nie prox, ale na skali wartości lotusa to i tak jest prawie 0 :)
Kolory dziwne, ale to może być ewentualnie kwestia światła czy coś, da się wybronić. Ale znaczek edycji i wording to już nie do wyjścia. Do tego na starych kartach nazwiska autorów grafik były takim szarawym kolorem dość dużymi literkami. Tutaj widać drobne białe litery, kończące się przed połową karty.
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2020, 12:11 przez Xavris, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: pan_satyros »

Gambit pisze: 01 wrz 2020, 10:13 To chyba ten Black Lotus
https://www.dojotradebots.com/1E_Black_Lotus_Foil
Vintage Masters Original Power 9
ale bez połysku. Czyli jakieś 200$
https://www.mtgotraders.com/store/1E_Black_Lotus.html

Ale chyba znów nie ten temat na nasze aktualne dysputy.
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 867
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Szewa »

skomentuję to lekką dozą humoru
Spoiler:
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

To już nie chodzi o to że ktoś się pomylił, zrobił gafę itd...ale o fakt robienia z siebie super uber kogoś a jak ktoś ci pokazuje że się mylisz to wystarczy kliknąć "usuń komentarz" i dalej jesteś super uber kolo bo nikt przecież nie zdążył przeczytać paszkwila.
Tak się po prostu nie robi....przynajmniej ktoś to ma jaja tak nie robi. Można napisać sprostowanie, nagrać inny filmik z sprostowaniem lub najprościej odpisać "o kurcze a ja myślałem że jestem bogaty...dzięki za wyjaśnienie"
Słabo oj słabo.
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2020, 12:15 przez BOLLO, łącznie zmieniany 1 raz.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4748
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1256 times
Been thanked: 1469 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Mr_Fisq »

BOLLO pisze: 01 wrz 2020, 12:01 Tak się po prostu nie robi....bynajmniej przynajmniej ktoś to ma jaja tak nie robi.
BOLLO pisze: 01 wrz 2020, 12:01 Można napisać sprostowanie, nagrać inny filmik z sprostowaniem lub najprościej odpisać "o kurcze a ja myślałem że jestem bogaty...dzięki za wyjaśnienie"
Nie można dorzucić własnych napisów do filmiku? Wtedy może udałoby się nieco żartobliwie to rozwiązać:
Jednak nie jestem milionerem... żegnajcie Hawaje! :cry:
Sprzedam: Dochodzi: Necromunda. Obniżki: Deep Space D-6, Etherfields PL, Pożeracze Snów, Lands of Galzyr, Inferno
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
ODPOWIEDZ