Gra o piwie

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Neysmeey
Posty: 197
Rejestracja: 03 wrz 2019, 15:46
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 118 times
Been thanked: 73 times

Gra o piwie

Post autor: Neysmeey »

Witam,

poszukuję gry o piwie, najlepiej o samym procesie jego warzenia, przeglądałem oczywiście BGG w tematyce "beer", zaznajomiłem się z kilkoma tytułami i najlepiej z nich prezentuje się Homebrewers (uwielbiam kości, tutaj występuje rzadko spotykana możliwość "handlowania" nimi z innymi graczami, wygląda sympatycznie i spełnia wymogi, o których poniżej).
Przed zakupem jednak chciałbym zapytać czy może istnieją jakieś zapomniane perełki nawiązujące do tematyki piwnej.
Zaznaczę, iż nowy Brass: Birmingham nawiązuje do niej w bardzo nieznacznym stopniu, Heaven & Ale wygląda dość specyficznie (niestety kojarzy mi się z szatą graficzną K.Franza :(, a szkoda gdyż mechanicznie mogłaby się przyjąć)i jakoś obejrzane recenzje nie zachęciły mnie do spróbowania. Brew Crafters to tytuł chyba delikatnie za ciężki jak na tego typu temat, a polskie Piwne Imperium oraz Dice Brewing mają średnie opinie.

Gra musi dobrze działać na dwie osoby i więcej, najlepiej by rozgrywka trwała do 1,5 godziny. Mimo nacisku na temat preferuję dobrą mechanikę ponad uczucie pracy w warzelni.
Dochodzę do wniosków, iż poszukuję czegoś podobnego do Viticulture tylko w delikatnie innym temacie. Mile widziana polska wersja, ale jeśli o czymś nie zapomniałem ten warunek raczej nie będzie spełniony. Za wszelkie sugestie, nawet te nakłaniające lub zniechęcające do sięgnięcia po jeden z wyżej wymienionych tytułów, dziękuję!
Profil na: Boardgamegeek
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Gra o piwie

Post autor: detrytusek »

Tu król jest tylko jeden. Wymieniony przez Ciebie Brew Crafters. Pytanie czego szukasz...bo gra typu Viti ma bardzo niewiele wspólnego z procesem wytwarzania wina. To po prostu postaw budynek, żeby móc coś zrobić i ew. miej coś łatwiej na przyszłość. Bardzo lekkie prześlizgnięcie się po temacie. Tutaj masz faktycznie warzenie piwa czyli od pozyskania surowców po jego sprzedaż. Masz pracowników, których trzeba opłacić, a wiecznie nie ma za co. Masz rozbudowę własnego browaru. Gra jest z tych cięższych ale bardzo dobrze chodzi na 2 osoby i ma wiele dróg do zwycięstwa. Bywa ciasna ale ma fajny aspekt tzn modułowość. Do gry nie wchodzi kilka lokacji, które to jednak wedle uznania możesz sobie dodawać i wtedy robi się zdecydowanie mniej ciasno. O wersji PL oczywiście zapomnij. Bardzo mi się podoba pewnego rodzaju drzewko technologiczne, w które możesz inwestować. 1,5 h spokojnie na 2 osoby. W więcej to nie wiem bo nie grałem. O skalowalność jednak bym się nie martwił bo widać, że jest to policzone. Jakość elementów bardzo dobra. W wątku o grze chyba coś tam się kiedyś rozpisałem jeszcze. Jak coś to pytaj.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
wajwa
Posty: 2239
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 270 times
Been thanked: 423 times
Kontakt:

Re: Gra o piwie

Post autor: wajwa »

Ja bym Ci radził jednak się przeprosić z Heaven & Ale. Grafiki to kwestia gustu (mnie tam się podobają 😉) , ale gra urzeka mechaniką i jak dla mnie to bardzo niedoceniany tytuł. Zresztą w zalewie tych wszystkich gier , które wciąż wychodzą czasem może umknąć jakaś perełka i dla mnie to taka właśnie sytuacja ...
Always look on the bright side of life
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Gra o piwie

Post autor: trixon »

Ciekawostką może być gra microbrew. Produkt dość niszowy, ale klimatyczny. Dałem się skusić kampanii na KS. Osobiście mi się nie spodobał, ale to już kwestia gustu. Podrzucam, jakbyś do tej pory na nią nie trafił - może Tobie się spodoba.
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1128
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 886 times
Been thanked: 645 times

Re: Gra o piwie

Post autor: bajbaj »

Może nie o samym procesie warzenia, ale w "klimacie piwa" - właśnie trwająca kampania ks The Belgian Beers Race:

https://www.kickstarter.com/projects/by ... boardgame/
Awatar użytkownika
Neysmeey
Posty: 197
Rejestracja: 03 wrz 2019, 15:46
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 118 times
Been thanked: 73 times

Re: Gra o piwie

Post autor: Neysmeey »

Dzięki za propozycje i opinie. Myślę, że Brew Crafters to dobry tytuł, ale chyba za ciężki by często lądował na stole, miałby zbyt dużą konkurencję.
Microbrew z drugiej strony wygląda bardzo ciekawie, jednak tytuły zamykane w TIN mają swoje wady, no i z dostępnością póki co widzę problem.
Generalnie to rozpatrywałem te pozycje przed założeniem wątku, na zakup nie czuję się napalony, może rynek przyniesie jeszcze coś nowego bo jak widać temat ten nie jest bardzo eksploatowany. Z pewnością zagram i sprawdzę Heaven & Ale, bo to tytuł o najlepszej dostępności i chyba mechanicznie najbardziej mi bliski (chociaż te grafiki mehh, kupno raczej odpada).
Z założenia jednak szukałem właśnie czegoś lżejszego z piwkiem w tle, stąd patrzyłem głownie w stronę tytułów kościanych.
Profil na: Boardgamegeek
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Gra o piwie

Post autor: trixon »

W razie czego microbrew leży u mnie i się kurzy. Niestety mam tylko jedną nową nieotwartą kopię. Używaną już sprzedałem. Przez co grać można wyłącznie w 2 osoby.
ODPOWIEDZ