Cthulhu: Death May Die - koszulki

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2073
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 427 times

Cthulhu: Death May Die - koszulki

Post autor: tomp »

Wątek z bbg link mówi o rozmiarach i liczbie kart (policzyli chyba razem z sezonem 2):
Spoiler:
Po moim koszulkowaniu:
  • Karty niepoczytalności oraz mitów - bardzo dobrze pasują Sloyca 58x88mm
  • Karty odkryć - Sloyca 70x120mm, za bardzo na wcisk, przydałoby się odrobina luzu 0,1 mm. Przez brak luzu karta jest lekko "rolowana". Przez noc trzymałem pod obciążeniem i koszulki się rozciągnęły - wygląda ok. Dla czytających później - może ktoś znalazł troszkę szersze koszulki niż od sloyca ?
Czy ktoś znalazł koszulki dostępne na polskim rynku, które pasują do kart stadium oraz popleczników ?
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
gogovsky
Posty: 2204
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: gogovsky »

tomp pisze: 01 wrz 2020, 13:10 Wątek z bbg link mówi o rozmiarach i liczbie kart (policzyli chyba razem z sezonem 2):
Spoiler:
Po moim koszulkowaniu:
  • Karty niepoczytalności oraz mitów - bardzo dobrze pasują Sloyca 58x88mm
  • Karty odkryć - Sloyca 70x120mm, za bardzo na wcisk, przydałoby się odrobina luzu 0,1 mm. Przez brak luzu karta jest lekko "rolowana". Przez noc trzymałem pod obciążeniem i koszulki się rozciągnęły - wygląda ok. Dla czytających później - może ktoś znalazł troszkę szersze koszulki niż od sloyca ?
Czy ktoś znalazł koszulki dostępne na polskim rynku, które pasują do kart stadium oraz popleczników ?
Rebelowski tarot super leży, a koszulkować kart popleczników/przedwiecznych nie ma potrzebny tak samo kart scenariusza po 1 brzydko to wygląda po 2 karty dotykasz ze 2 max wyciągając i potem czytając co robią. Mówię to ja, człowiek który nawet red7 i sushi go zakoszulkowane :)
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2073
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 427 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: tomp »

Jak koszulkować, to całość.
Bardziej zależy mi, aby aby farba z tego plastiku nie zeszła.
Gdy pierwszy raz przeglądałem talię odkryć, to po przeglądaniu (nie tasowałem, ale przekładałem na koniec talii) krawędzie zaczęły "bieleć".
Lepsza lekko połyskująca koszulka, niż przedwieczny bez twarzy lub opisu...
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Bandit
Posty: 30
Rejestracja: 24 lis 2011, 15:45
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 9 times
Been thanked: 8 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Bandit »

Jeśli chodzi o koszulki to ja używam Sloyca Standard American premium 56x87mm pasują idealnie i są jednymi z "najtwardszych" koszulek 110 micronow, drugi rodzaj to Sloyca Tarot 70x120 70 micronow.
Jeśli chodzi o karty potworów i przedwiecznch zamierzam je zalaminowac.
ODPOWIEDZ