Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: BOLLO »

Gizmoo pisze: 04 sie 2020, 16:03 Stronki nie ma, ale polecam Planszowe Newsy na Facebooku. Najwięcej aktualności ze świata planszówek i informacji wydawniczych. ;)
Myślę że czegoś takiego szukałem wielkie dzieki. Teraz przed pracą zamiast tracić czas z WP i codzienne pierdolamento z każdej strony odpale sobie newsy i zerkne co tam piszczy.
Gizmoo pisze: 04 sie 2020, 16:03 ak, Karolu, namawiam Cię po raz setny na FB :lol:
Muszę cię zasmucić poraz setny. Że wskazana stronka działa nawet bez rejestracji :mrgreen:
Ale spokojnie Kuba, gwaratuję ci że jak już będę wydawał własną grę albo będę miał swój planszowy lokal/wydawnictwo/sklep itd. to i FB będzie. Ba nawet stronka jakaś powstanie i instagramy jutuby tłicze i co tam jeszcze potrzeba :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: BOLLO »

Istambul...ostatni dodruk w bigboxie i finito więcej nie będzie. Tak Trzewik zapowiedział.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4491
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1450 times
Been thanked: 1104 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: garg »

BOLLO pisze: 10 sie 2020, 13:24 Istambul...ostatni dodruk w bigboxie i finito więcej nie będzie. Tak Trzewik zapowiedział.
Prawie uwierzyłem. Z naciskiem na "prawie" :lol: . Jeśli gra się dobrze i szybko sprzeda, to jakie wydawnictwo odmówi jeszcze trochę pieniążka? A jeśli się nie sprzeda, to oczywiście dodruku nie będzie. Czyżby Trzewik potrafił przewidzieć przyszłość i już teraz wiedział, że się słabo lub wolni sprzeda?

Podobnie było z pierwszym sezonem Pandemica Legacy. I z mnóstwem innych gier, których tytułów w tej chwili nie pamiętam.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: Scamander »

BOLLO pisze: 10 sie 2020, 13:24 Istambul...ostatni dodruk w bigboxie i finito więcej nie będzie. Tak Trzewik zapowiedział.
Przecież już przy podstawce Trzewik mówił, że dodruku nie będzie. Kilka miesięcy później Portal zapowiedział Big box. Także ten :)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: BOLLO »

Nakład 'Pomiędzy Dwoma Zamkami Szalonego Króla Ludwika' został wyczerpany u PHALANX; w sklepach oczywiście możecie jeszcze ten tytuł dostać. Dodruk nie jest planowany.
Awatar użytkownika
sin
Posty: 673
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: sin »

Dead men tell no tales: nie będzie polskiego dodruku (źródło FB), anglojęzycznego prawdopodobnie też nie (źródło BGG; oczywiście dotyczy to też dodatku).
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1034
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 186 times
Been thanked: 437 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: karmazynowy »

Uczta dla Odyna - koniec nakładu i nie będzie dodruku. Info z FB Lacerty.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 995
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 634 times
Been thanked: 544 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: Irr3versible »

Coś wiadomo nt dodruku Legacy of Dragonholt?
W stanach coś tam jeszcze mozna kupić, nawet na wyprzedażach, jednak w Europie (oraz w Polsce) problem z zakupem. Mam się spieszyć póki coś jeszcze można kupić czy spokojnie czekać?
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: BOLLO »

karmazynowy pisze: 09 wrz 2020, 16:33 Uczta dla Odyna - koniec nakładu i nie będzie dodruku. Info z FB Lacerty.
Chyba rankingowo na BGG najwyżej oceniana gra Uwe Rosemberga. Pytanie czy warto wypluć jednak na takiego suchara 200pln?
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1034
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 186 times
Been thanked: 437 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: karmazynowy »

BOLLO pisze: 10 wrz 2020, 08:27
karmazynowy pisze: 09 wrz 2020, 16:33 Uczta dla Odyna - koniec nakładu i nie będzie dodruku. Info z FB Lacerty.
Chyba rankingowo na BGG najwyżej oceniana gra Uwe Rosemberga. Pytanie czy warto wypluć jednak na takiego suchara 200pln?
Jak widać warto. Wczoraj było 26 aukcji z normalną cena 189 zł. Dziś zostały dwie, już jest po 268 zł i 17 osób kupiło. W sklepach wymiotło tę grę przez jeden wieczór. Ja swoją kopie mam ale jeszcze nie zagrałem. Pola Arle i Caverne lubię więc myślę, że z Uczta też będzie mi po drodze.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11177
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3391 times
Been thanked: 3311 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: japanczyk »

To wcale nie znaczy ze warto - to znaczy tyle, ze ludzie zweszyli okazje do spekulacji.

Mam ochote zagfrac teraz i samemu sie przekonac ;-)
Nosiadbt1100
Posty: 393
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 72 times
Been thanked: 90 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: Nosiadbt1100 »

Wg mnie to nie jest tyle zakupów na tej jednej aukcji za prawie 300 na allegro - istnieje możliwość nakręcenia sobie sprzedaży - żeby innych złapać na "owczy pęd". Kupujesz z innego konta z odbiorem osobistym, za jakiś czas anulujesz transakcję i występujesz o zwrot prowizji - sprzedający nic na tym nie traci, a ludzie widzę, że "trza brać". Nie mówię, że na 100% tak tutaj jest, ale widywałem już takie rzeczy na rynku (tak została nakręcona cena na książki Diany Gabaldon).

A wracając do gry - dla mnie jedna z najlepszych gier. I zdecydowanie nie jest sucha! Która gra euro ma dołączony 23 stronicowy almanach, który pozwala się wczuć w klimat? Ucztę dla Odyna uwielbiam - bardzo dobrze jest przetestowana i zrównoważona. Taka typowa gra na najbliższych 10 lat.
scarletmara
Posty: 424
Rejestracja: 23 sty 2020, 18:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 142 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: scarletmara »

Wczoraj było 26 aukcji z normalną cena 189 zł. Dziś zostały dwie, już jest po 268 zł i 17 osób kupiło.
Skąd pewność, że te 17 osób kupiło tę grę po 268zł a nie właśnie wczoraj jak cena była 189zł ? przecież cenę na aukcji można zwiększyć w każdej chwili a ilośc ofert zostanie bez zmian :mrgreen:
Awatar użytkownika
pabloviega
Posty: 131
Rejestracja: 08 mar 2012, 13:35
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: pabloviega »

Polecam serwis allegronauta, można szybko zweryfikować jak zmieniała się cena i za ile sprzedawał się towar. Poniżej link do wyżej wspomnianej UdO :

https://allegronauta.pl/oferta/7539711592
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: Elemenek »

Lincoln od Phalanx'ow nie bedzie mial dodruku. Info z Planszowych Newsow.
SickMind
Posty: 154
Rejestracja: 02 lip 2020, 12:16
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: SickMind »

Siema.
Czy ktoś posiada jakieś informacje lub wiedzę na temat dodruku Dominion?
pozdrawiam
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1933
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 154 times
Been thanked: 176 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: tomuch »

SickMind pisze: 17 wrz 2020, 02:11 Siema.
Czy ktoś posiada jakieś informacje lub wiedzę na temat dodruku Dominion?
pozdrawiam
Póki nie znajdzie się nowy wydawca na rynek polski (bo zakładam, że chodzi o polską wersję językową), a na to się nie zanosi, dodruku nie będzie.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
SickMind
Posty: 154
Rejestracja: 02 lip 2020, 12:16
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: SickMind »

tomuch pisze: 17 wrz 2020, 02:32
SickMind pisze: 17 wrz 2020, 02:11 Siema.
Czy ktoś posiada jakieś informacje lub wiedzę na temat dodruku Dominion?
pozdrawiam
Póki nie znajdzie się nowy wydawca na rynek polski (bo zakładam, że chodzi o polską wersję językową), a na to się nie zanosi, dodruku nie będzie.
Tak chodzi o polską wersję. Może znajdzie się jaki odważny!
Dzięki wielkie za odpowiedź.
pozdro
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3365
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1122 times
Been thanked: 1289 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: seki »

Ja jestem zwykle optymistycznie nastawiony w kwestii wydań PL ale w przypadku Dominiona trudno uwierzyć, że znajdzie się nowy wydawca. Przez kilka lat sprzedawały się obie podstawki (Dominion, Intryga). Rynek jest mocno nimi nasycony, a wciąż wychodzą nowe deckbuilingi, które są alternatywą. Dla wydawcy bardziej pewne będą te nowe tytuły niż wchodzenie w Dominiona.
karp
Posty: 184
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:34
Has thanked: 27 times
Been thanked: 71 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: karp »

seki pisze: 17 wrz 2020, 07:51 Ja jestem zwykle optymistycznie nastawiony w kwestii wydań PL ale w przypadku Dominiona trudno uwierzyć, że znajdzie się nowy wydawca. Przez kilka lat sprzedawały się obie podstawki (Dominion, Intryga). Rynek jest mocno nimi nasycony, a wciąż wychodzą nowe deckbuilingi, które są alternatywą. Dla wydawcy bardziej pewne będą te nowe tytuły niż wchodzenie w Dominiona.
Ewentualnie Portal. Oni teraz wydaja przeciez gry od Rio Grande.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3365
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1122 times
Been thanked: 1289 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: seki »

karp pisze: 17 wrz 2020, 09:15
seki pisze: 17 wrz 2020, 07:51 Ja jestem zwykle optymistycznie nastawiony w kwestii wydań PL ale w przypadku Dominiona trudno uwierzyć, że znajdzie się nowy wydawca. Przez kilka lat sprzedawały się obie podstawki (Dominion, Intryga). Rynek jest mocno nimi nasycony, a wciąż wychodzą nowe deckbuilingi, które są alternatywą. Dla wydawcy bardziej pewne będą te nowe tytuły niż wchodzenie w Dominiona.
Ewentualnie Portal. Oni teraz wydaja przeciez gry od Rio Grande.
Portal w same dodatki (nowe) nie wejdzie a dodruk podstawki wg mnie kompletnie nie opłacalny. Chociaż Roll FTG wydali ponownie ale to pasowało do planów wydawniczych związanych z serią. Moim zdaniem bardzo wątpliwe by weszli w starego Dominiona.
karp
Posty: 184
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:34
Has thanked: 27 times
Been thanked: 71 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: karp »

seki pisze: 17 wrz 2020, 09:43
karp pisze: 17 wrz 2020, 09:15
seki pisze: 17 wrz 2020, 07:51 Ja jestem zwykle optymistycznie nastawiony w kwestii wydań PL ale w przypadku Dominiona trudno uwierzyć, że znajdzie się nowy wydawca. Przez kilka lat sprzedawały się obie podstawki (Dominion, Intryga). Rynek jest mocno nimi nasycony, a wciąż wychodzą nowe deckbuilingi, które są alternatywą. Dla wydawcy bardziej pewne będą te nowe tytuły niż wchodzenie w Dominiona.
Ewentualnie Portal. Oni teraz wydaja przeciez gry od Rio Grande.
Portal w same dodatki (nowe) nie wejdzie a dodruk podstawki wg mnie kompletnie nie opłacalny. Chociaż Roll FTG wydali ponownie ale to pasowało do planów wydawniczych związanych z serią. Moim zdaniem bardzo wątpliwe by weszli w starego Dominiona.
Oczywiscie same dodatki nie maja zadnego sensu. Moze za rok czy dwa sytuacja ulegnie zmianie i zaczna od podstawki- Tysiac czy dwa pewnie by jeszcze sprzedali. Dominion chyba nigdy nie byl na wyprzedazach.
poxi
Posty: 241
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 51 times
Been thanked: 110 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: poxi »

seki pisze: 17 wrz 2020, 09:43
karp pisze: 17 wrz 2020, 09:15
Ewentualnie Portal. Oni teraz wydaja przeciez gry od Rio Grande.
Portal w same dodatki (nowe) nie wejdzie a dodruk podstawki wg mnie kompletnie nie opłacalny. Chociaż Roll FTG wydali ponownie ale to pasowało do planów wydawniczych związanych z serią. Moim zdaniem bardzo wątpliwe by weszli w starego Dominiona.

Zwłaszcza, że mają rozbudowaną linię Aeon's End, jeżeli chodzi o deckbuildery. Też wątpię w wydanie Dominiona.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: BOLLO »

Czy dobrze pamiętam że jakos niedawno był dodruk do Scythe?
Nosiadbt1100
Posty: 393
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 72 times
Been thanked: 90 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: Nosiadbt1100 »

Nakład Newton skończony, dodruku nie będzie
ODPOWIEDZ