Gier podróże

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Gier podróże

Post autor: rattkin »

Zdarzyło mi się niedawno zobaczyć u dość przypadkowej osoby grę, która należała kiedyś do mnie. Miała na tyle charakterystyczne (mikroskopijne) cechy rozpoznawcze, że wykluczam pomyłkę. Gra oczywiście kupiona „gdzieś od kogoś”. Rozczuliło mnie to trochę i pomyślałem sobie, że od tej pory, w sprzedawanych grach będę przyklejał do spodu pokrywki kartkę do wypełnienia dla „kolejnych właścicieli”. Ciekaw jestem jak używane gry migrują, ilu mają średnio właścicieli, jaki czas życia, itd.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: Gier podróże

Post autor: kaszkiet »

Fajny pomysł!
Wrzuć wzór takiej kartki, jeśli zrobisz!
krecony1
Posty: 370
Rejestracja: 29 sie 2014, 00:05
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 48 times
Been thanked: 49 times

Re: Gier podróże

Post autor: krecony1 »

I kupujesz grę "w idealnym stanie, grana 1 raz", a pod wieczkiem wypisane sześciu właścicieli :mrgreen:
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 906
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 234 times
Been thanked: 320 times

Re: Gier podróże

Post autor: Koziełło »

No co się dziwisz. W przypadku pierwszych pięciu to była "nowa w folii"
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2708 times
Been thanked: 2395 times

Re: Gier podróże

Post autor: Curiosity »

rattkin pisze: 23 wrz 2020, 19:13 w sprzedawanych grach będę przyklejał do spodu pokrywki kartkę do wypełnienia dla „kolejnych właścicieli”.
Proponuję, żebyś informował o tym potencjalnych kupujących, bo nie każdemu może podobać się ten pomysł. Ja bym nie chciał kupić gry, która ma podklejone pod spodem jakieś wynalazki. Chyba, że dałoby się je bezinwazyjnie odkleić, to wtedy natychmiast bym to zrobił.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Gier podróże

Post autor: donmakaron »

No i trzeba by chyba podpisywać też zgodę na dalsze przekazywanie, bo przecież RODO i ja nie mogę bez twojej zgody udostępnić twoich danych osobie trzeciej przez sprzedaż tejże gry ;)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Gier podróże

Post autor: rastula »

ja mam Runebounda z drugiej ręki z "Kochanemu mężowi z okazji rocznicy ślubu..." - pachnie rodzinną tragedią :D
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Gier podróże

Post autor: detrytusek »

krecony1 pisze: 24 wrz 2020, 08:14 I kupujesz grę "w idealnym stanie, grana 1 raz", a pod wieczkiem wypisane sześciu właścicieli :mrgreen:
Wcale jakoś bardzo by mnie nie zdziwiła kartka wyglądająca następująco:
1. rattkin
2. Półka wstydu.
3. -"-
4. -"-
5. -"-
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Gier podróże

Post autor: rattkin »

Curiosity pisze: 24 wrz 2020, 10:57
rattkin pisze: 23 wrz 2020, 19:13 w sprzedawanych grach będę przyklejał do spodu pokrywki kartkę do wypełnienia dla „kolejnych właścicieli”.
Proponuję, żebyś informował o tym potencjalnych kupujących, bo nie każdemu może podobać się ten pomysł. Ja bym nie chciał kupić gry, która ma podklejone pod spodem jakieś wynalazki. Chyba, że dałoby się je bezinwazyjnie odkleić, to wtedy natychmiast bym to zrobił.
Tak, wiedziałem, że prędzej czy później taki komentarz się pojawi. That’s why we can’t have nice things.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4127
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2599 times

Re: Gier podróże

Post autor: Gizmoo »

rastula pisze: 24 wrz 2020, 11:06 ja mam Runebounda z drugiej ręki z "Kochanemu mężowi z okazji rocznicy ślubu..." - pachnie rodzinną tragedią :D
I to jest dopiero ciekawa historia! Tylko nie wiadomo, czy była komedia pomyłek (*), czy dramat. :cry:

*
Spoiler:
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 456 times
Been thanked: 303 times

Re: Gier podróże

Post autor: kdsz »

rastula pisze: 24 wrz 2020, 11:06 ja mam Runebounda z drugiej ręki z "Kochanemu mężowi z okazji rocznicy ślubu..." - pachnie rodzinną tragedią :D
Świadomie zniszczyła grę, więc chyba oczywiste, że to się dobrze nie skończyło.
kisiel365
Posty: 777
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 229 times
Been thanked: 282 times

Re: Gier podróże

Post autor: kisiel365 »

Rozwód, sprzedał uszkodzony egzemplarz, a potem kupił taki sam tylko niepobazgrolony :)
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Gier podróże

Post autor: donmakaron »

Żona mu pomazała grę, to ją wymienił na nowy egzemplarz hehe.
Awatar użytkownika
MajkPascal
Posty: 28
Rejestracja: 16 sty 2019, 15:01
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 20 times
Been thanked: 5 times

Re: Gier podróże

Post autor: MajkPascal »

Bawiąc się kiedyś przez krótką chwilę w geocaching bardzo podobała mi się poboczna inicjatywa zwana GeoKrety (https://geokrety.org/). Wszystko opiera się na drobnych fantach umieszczanych w cache'ach (by to dokładniej zrozumieć polecam przeczytanie chociaż artykułu o Geocachingu na Wikipedii) z doczepionymi identyfikatorami. Znalazca takiego kreta ma za zadanie zalogować podjęcie go ze skrytki a następnie przenieść go do innej i również zaznaczyć ten fakt na stronie. Tutaj przykład jednego z moich dłużej działających Kretów, ale ludzie mają i takie, które po całym świecie latają: https://geokrety.org/konkret.php?id=15721
Może zamiast zwykłej karteczki z listą, wprowadź coś podobnego, tak by móc monitorować dalsze losy a nie tylko liczyć na to, że przypadkiem spotkasz przyszłego właściciela swojej gry ;P
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Gier podróże

Post autor: Pan_K »

rastula pisze: 24 wrz 2020, 11:06 ja mam Runebounda z drugiej ręki z "Kochanemu mężowi z okazji rocznicy ślubu..." - pachnie rodzinną tragedią :D
Ale masz na myśli tego, od kogo kupiłeś, czy siebie? Bo wiesz, jak żona znajdzie coś takiego... 8)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Gier podróże

Post autor: rattkin »

Robiłem kiedyś geocaching. Zupełnie mi ta idea nie pasuje tutaj, bo przecież nie chcę śledzić moich gier, tylko po prostu utrwalić ich historię - nawet wcale niekoniecznie dla siebie.
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Gier podróże

Post autor: mecenas »

Jak o tym przeczytałem od razu przypomniał mi się swego czasu post, który Blue Peg Pink Peg wrzuciło na facebook'a, ale też właśnie skończyło się na podziale ludzi na love it/hate it

(dla tych co nie chce otworzyć się linku, lub nie mają fb - zapisywanie wszystkich rozegranych partii na wieczku pudełka od spodu ołówkiem)

https://www.facebook.com/photo?fbid=102 ... 2244337829
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Gier podróże

Post autor: BartP »

Uuuu, pisanie po wieku to "hate it".
Ale coś nieinwazyjnego jak np. postit note (żółta kartka przylepka) na wieku brzmi spoko.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Gier podróże

Post autor: rattkin »

To tylko pudełko, na litość boską. Czy szajba odnośnie kawałka tektury, którego nie widzisz, gdy gra leży na półce ani nie widzisz gdy grasz w samą grę - ma przysłaniać szansę na coś w rodzaju społecznej interakcji, eksperymentu? Czy naprawdę dobrze tak sobie rozkładać wartości? Nie tak dawno, wymieniałem się kartami (wersje językowe) z kimś spod Paryża, do jakiejś gry z KS. Razem z kartami dostałem mini grę-zagadkę, która sprawiła mi chwilę frajdy - a którą potem puściłem dalej (do @japanczyk chyba?).

Równie dobrze mógłbym włożyć kartkę *do* pudełka, ale celowo tego nie zaproponowałem (sam sobie), bo tak samo jak żółtą karteczkę, można ją po prostu wywalić. I właściwie tylko czekałem, jak szybko pojawi się jojczenie "trudniej grę sprzedać, bo nie 'pierwszy właściciel'", "niszczysz pudełko", itd. Takim osobom niniejszym odpowiadam - to ja, o swoich grach, nie o Was i nie o Waszych. Pilnujcie tylko, by ode mnie czasem niczego nie kupić - i spokojna Wasza czaszka.
feniks_ciapek
Posty: 2308
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1614 times
Been thanked: 941 times

Re: Gier podróże

Post autor: feniks_ciapek »

Kiedyś w książkach był Ex Libris, to w grze może być Ex Ludus :)
kisiel365
Posty: 777
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 229 times
Been thanked: 282 times

Re: Gier podróże

Post autor: kisiel365 »

Znajoma zawsze ozdabia swoje pudełka od środka swoimi naklejkami i jeszcze nie słyszałem, żeby miała problem sprzedać egzemplarz.
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Gier podróże

Post autor: Skid_theDrifter »

Pytanie tylko brzmi: czy wszystkie gry nadają się do takiego opisania historii posiadaczy? Z mojej perspektywy ma to tylko sens w przypadku gier naturalnie wędrujących: jednorazowych, których się nie niszczy w procesie grania - jakieś Deckscapy, Unlocki, SHCD. Jeśli gra za dużo wędruje, to może jest to znak, że nie jest to dobra gra...? I odwrotnie: jeśli gra jest dobra, to raczej za daleko nie zawędruje... Chyba? Nie? Nie wiem sam, ja nie należę do tych, którzy mielą tytuły celem eksperymentu. Może jakbym nie był konserwatywnym nabywcą, to widziałbym ten problem inaczej.

Przypomniała mi się taka historia, która pobrzmiewa echem wspomnianego "that is why we can't have nice things".
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Gier podróże

Post autor: rattkin »

Wbrew pozorom, dużo gier rotuje. Powody sprzedazy mogą być różnorakie. Wiadomo, że jakieś tam - nomen omen - obiegowe Azule itd. będą chodziły częściej, ale nie ma reguły (myślę). Zdarzało mi się wielokrotnie kupować gry używane i już w momencie kupna słyszałem, że nie kupuję od pierwszego posiadacza. Więc trochę sobie pewnie krążą. Niegdyś kupowałem bardzo dużo gier tylko po to by je sobie potestować i zagrać, nawet wiedząc, że pewnie szybko potem je puszczę dalej. Teraz to tempo się zwolniło, nie mam tylu mocy przerobowych, a i też chyba wyrobił mi się większy reżim w mówieniu sobie "nie", kiedy z daleka widzę, że gra jest tylko co najwyżej dobra. Nie mam już miejsca i czasu na tylko dobre, więc też i prawie nie sprzedaję.
Awatar użytkownika
Beo
Posty: 129
Rejestracja: 02 wrz 2018, 11:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 125 times
Been thanked: 37 times

Re: Gier podróże

Post autor: Beo »

rattkin pisze: 24 wrz 2020, 17:02 To tylko pudełko, na litość boską. Czy szajba odnośnie kawałka tektury, którego nie widzisz, gdy gra leży na półce ani nie widzisz gdy grasz w samą grę - ma przysłaniać szansę na coś w rodzaju społecznej interakcji, eksperymentu? Czy naprawdę dobrze tak sobie rozkładać wartości? Nie tak dawno, wymieniałem się kartami (wersje językowe) z kimś spod Paryża, do jakiejś gry z KS. Razem z kartami dostałem mini grę-zagadkę, która sprawiła mi chwilę frajdy - a którą potem puściłem dalej (do @japanczyk chyba?).

Równie dobrze mógłbym włożyć kartkę *do* pudełka, ale celowo tego nie zaproponowałem (sam sobie), bo tak samo jak żółtą karteczkę, można ją po prostu wywalić. I właściwie tylko czekałem, jak szybko pojawi się jojczenie "trudniej grę sprzedać, bo nie 'pierwszy właściciel'", "niszczysz pudełko", itd. Takim osobom niniejszym odpowiadam - to ja, o swoich grach, nie o Was i nie o Waszych. Pilnujcie tylko, by ode mnie czasem niczego nie kupić - i spokojna Wasza czaszka.
Totalnie nie mam nic przeciwko do tego, żebyś po swoich pudełkach mazał, rwał, demontował, jak dla mnie możesz przechowyać gry nawet w siatce z biedronki :wink: Ja na przykład lubię estetyczne, czyste pudełko i muszę przyznać, że byłbym przynajmniej zniesmaczony, jeżeli bym kupił grę z takim 'eksperymentem'.

Także jak najbardziej za, ciekawy pomysł, ale koniecznie informując przed sprzedażą takiego pudełka :)
Kolekcja
Sprzedam: Czarne Historie i inne.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2708 times
Been thanked: 2395 times

Re: Gier podróże

Post autor: Curiosity »

rattkin pisze: 24 wrz 2020, 17:02 To tylko pudełko, na litość boską.
Równie dobrze można powiedzieć, że karoseria samochodu to tylko blacha, więc nikomu nie powinno przeszkadzać, że każdy poprzedni właściciel wyrył na niej nożem swoje inicjały. W końcu nie wpływa to w żaden sposób na komfort jazdy, więc o co ta jazda. Kwestia wrażliwości estetycznej, każdy ma inną. Nie oceniam, ale wolałbym wiedzieć, że pudełko odbiega od stanu "sklepowego".
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
ODPOWIEDZ