Dla dwóch osób, szybka i z małą ilością zasad.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
km007tbg12
Posty: 140
Rejestracja: 06 gru 2014, 15:59
Lokalizacja: Sandomierz
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Dla dwóch osób, szybka i z małą ilością zasad.

Post autor: km007tbg12 »

Szukam gry dla 2 osób do pogrania z żoną. W sumie żona ogarnia tylko dwie pozycje kingdomino i gejsze które jej podeszły. Osadnicy narodziny imperium za długa.Żadnych marvelow, zombiakow, wojen.
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Dla dwóch osób, szybka i z małą ilością zasad.

Post autor: Scamander »

Patchwork, równie lekki jak Kingdomino, rozgrywka troszkę dłuższa ale wciąż szybka, powinno siąść.
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 1002
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 1009 times
Been thanked: 451 times

Re: Dla dwóch osób, szybka i z małą ilością zasad.

Post autor: KurikDeVolay »

Patchwork, Azul, Nova Luna, Głębia, Kruki, teraz Lucky Duck wydaje 4 małe karcianeczki, EsyFloresy pewnie podejdą. Może Gizmos?
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: Dla dwóch osób, szybka i z małą ilością zasad.

Post autor: Witchma »

Może Robin z Locksley?
Awatar użytkownika
Mortinista
Posty: 362
Rejestracja: 17 wrz 2019, 23:57
Has thanked: 243 times
Been thanked: 158 times

Re: Dla dwóch osób, szybka i z małą ilością zasad.

Post autor: Mortinista »

Cześć,

Lista gier dobrze działającą na 2 osoby, w które lubimy grać z 2gą połówką :
- Shotten Totten
- Red 7
- Azul
- Sagrada
- Santorini
- Mr. Jack
- Tajniacy Duet
- Zamek Smoków
- Minerały

Udanej zabawy,

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Dla dwóch osób, szybka i z małą ilością zasad.

Post autor: Andy »

Sen, Karmaka, Port Royal, Wyspa Kwitnącej Wiśni, Pocket Mars, Zaginione miasta, Fabryka czekolady.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Dla dwóch osób, szybka i z małą ilością zasad.

Post autor: bobule »

temat podobny, to po prostu skopiuję część tego co już napisałem kiedyś (bo koła ponownie nie wymyślę) w podobnym wątku :P

co się (u nas) sprawdza na 2 osoby, w kolejności od tego co ma u nas najwięcej partii:
- Sagrada - łatwe, proste, przyjemne, krótkie, same plusy :P z minusów brak wyjaśnień jak działają konkretne narzędzia, i trzeba pamiętać żeby zmniejszyć liczbę kostek w stosunku do liczby graczy (tylko w pierwszym druku nie było tej informacji w instrukcji, potem to poprawili),
- Azul - łatwe, proste, przyjemne, choć już nie siadamy do niego tak często jak kiedyś,
- Głębia (Ballon Cup) - bardzo dobra gra dwuosobowa, nie jest złożona, to raczej typowa gra familijna, ale ja tam nigdy nie odmówię partii ;)
- Patchwork -trochę nam się ograł i licznik stanął na 38 partiach, ale myślę, że jeszcze jest szansa, że będziemy w niego grać, aha i po tylu partiach twierdzę, że potem to już jest jednak optymalizowanie ruchów, bo niektóre łatki bardziej opłaca się wziąć od innych (ale może tylko mi się tak wydaje) ;)
- Splendor - moim zdaniem na 2 osoby gra się całkiem sprawnie, połowa naszych partii w Splendor to rozgrywki 2-osobowe, więc chyba nie jest tak źle ;)
- Serce smoka - licznik stanął na 27 partii, szybka, bardzo prosta karcianka, ale swego czasu była do kupienia na prawdę za grosze (i chyba Galakta dalej ma jakieś egzemplarze, które wyprzedaje na targach), można sprawdzić online na BGA,
- Star Realms - nie nazywałbym tej gry klasykiem, ale powiem tak, nie liczyłem że siądzie bo statki kosmiczne i (lajtowy) deckbuilding, ale jednak dziewczynie się spodobało i dosyć regularnie w ten tytuł gramy ;)
- Zamek - czyli Carcassonne przerobione przez dr. Knizie tak, żeby to była gra dwuosobowa, udało mu się świetnie, już chyba nigdy więcej nie zagram w zwykłe Carcassonne na dwie osoby (no chyba, że w lidze online ;) )
- Welcome to.. miasteczko marzeń - nie lubię w to grać na 2 osoby, a jednak w to gramy, dla mnie trochę brak emocji w rozgrywce dwuosobowej, bo prawie zawsze robię to samo, ale mamy za sobą 16 partii i pewnie będzie więcej, więc co poradzić ;)
- Chatka z piernika - u nas gra przeszła bez echa, a to dosyć solidny familijny-abstrakt, który moim zdaniem spokojnie mógłby konkurować z Azulem czy Sagradą, jedynie 14 partii, więc jakoś mega entuzjastycznie to nie polecam, ale myślę, że warto sprawdzić (niekoniecznie kupować w ciemno) ;)
- Jaipur - łatwe, proste, przyjemne, nie bez powodu bardzo często polecane ;)

kogo nie poleciłem i dlaczego:
- Zaginione miasta (19 partii) - to chyba był jeden z pierwszych tytułów, który pojawił się w naszej kolekcji. Myślę, że miała spory wkład w to, że jednak też gramy w wiele innych i nieco bardziej złożonych gier, ale nie widziałem sensu w tym, żeby ją trzymać dalej, bo w pewnym momencie już się przestała pojawiać na stole.
- Takenoko - skaluje się spoko, ale raczej to tytuł dla graczy typowo familijnych, którym nie przeszkadza olbrzymia losowość ;) niemniej mieliśmy, graliśmy, ale jakoś mi nie żal, że nie mam w kolekcji (ale rozumiem czemu ludzie ją lubią, z resztą kto nie lubi pand) ;)
- Kingdomino - myślę, że jako filler na 2 osoby to działa na prawdę fajnie, niestety u nas gra się kompletnie nie przyjęła,
- Sen - w sumie to mam dylemat, dla osoby totalnie zielonej w hobby, to ta gra będzie strzałem w 10. Ładne karty, proste zasady. Jak dla mnie w 2 osoby strasznie wieje nudą, no ale ja wolę bardziej złożone tytuły, więc można przyjąć moje narzekania za bezzasadne :)
km007tbg12
Posty: 140
Rejestracja: 06 gru 2014, 15:59
Lokalizacja: Sandomierz
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Dla dwóch osób, szybka i z małą ilością zasad.

Post autor: km007tbg12 »

Wybór rozstrzygnie się między Karmaką, Azulem/Sagradą a Wyspą kwitnącej wiśni.
Dziękuję zamykam temat.
dave8
Posty: 750
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 71 times
Been thanked: 94 times

Re: Dla dwóch osób, szybka i z małą ilością zasad.

Post autor: dave8 »

7 cudów świata pojedynek
Sagrada
Park Niedźwiedzi
Królestwo w budowie
Awatar użytkownika
jacobPL
Posty: 143
Rejestracja: 05 paź 2020, 13:36
Lokalizacja: Warszawa / Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 39 times

Re: Dla dwóch osób, szybka i z małą ilością zasad.

Post autor: jacobPL »

Może nie jest prosta, ale w miarę szybka a baaaaaaaardzo niedoceniona, no i polska :) - Metallum!
ODPOWIEDZ