Prosta gra wojenna

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
IP68
Posty: 18
Rejestracja: 31 lip 2017, 14:15

Prosta gra wojenna

Post autor: IP68 »

Czołem,

poszukuję gry dla 10-letniego syna. Gramy od jakiegoś czasu w "303 Bitwa o Wielką Brytanię", która jest naszą ulubioną z serii znanych IPN-owskich gier lotniczych. Chcielibyśmy spróbować czegoś nowego, trochę tylko bardziej złożonego.

"Blod Red Skies" wygląda fajnie, ale nie chcę zniechęcać syna angielską instrukcją. Czy istnieje zatem inny lotniczy figurkowy bitewniak w klimacie 2 wojny światowej wydany w polskiej wersji językowej?

Jeśli natomiast chodzi o planszówki, to "262" wydaje się ciekawa, choć trochę mało urozmaicona. Czy polecicie w tej kategorii coś ciekawego?

Z góry dziękuję za pomoc :)
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Prosta gra wojenna

Post autor: Andy »

Wings of War miały polską wersję kilkanaście lat temu (tzn. instrukcję, bo gra jest niezależna językowo). Można grać kartami, można miniaturkami. System potem przeobraził się w Wings od Glory.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Cyel
Posty: 2598
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1455 times

Re: Prosta gra wojenna

Post autor: Cyel »

A syna nie podjara X-Wing ? ;)

Z nieskomplikowanych wojennych może Memoir'44 albo nowsze Undaunted ?
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
IP68
Posty: 18
Rejestracja: 31 lip 2017, 14:15

Re: Prosta gra wojenna

Post autor: IP68 »

Cyel pisze: 05 paź 2020, 19:12 A syna nie podjara X-Wing ? ;)
No jak nie jak tak ;)

Widzę jednak u niego wyraźne zainteresowanie lotnictwem wojskowym czasów II wojny i chciałbym to rozwijać za pomocą gier, z czasem wciągnąć go w modele. Dlatego szukam gry stricte lotniczej.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Prosta gra wojenna

Post autor: Andy »

Czyli Wings of War/Wings of Glory będą idealne.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Prosta gra wojenna

Post autor: berem »

Jeśli chodzi o lotnicze, to poprawiam trochę prywaty, i mam na sprzedaż Down in flames - Locked-On z potłumaczoną przeze mnie instrukcją. Pojedynki samolotów odrzutowych, ale i więcej niż 2 samoloty mogą się znaleźć w akcji.
IP68
Posty: 18
Rejestracja: 31 lip 2017, 14:15

Re: Prosta gra wojenna

Post autor: IP68 »

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Czy możecie polecić jeszcze coś na planszy w klimacie drugiej wojny światowej?
Awatar użytkownika
michaldz1
Posty: 275
Rejestracja: 18 paź 2011, 11:36
Has thanked: 80 times
Been thanked: 103 times

Re: Prosta gra wojenna

Post autor: michaldz1 »

Proste to Memoir 44, wydaje mi się że też D-Day dice, 2 de mayo.
Po polsku niestety niewiele gier wyszło wojennych i jeszcze mniej prostych.
Nie grałem, gra też podobno niewybitna ale za to tania Most Primsole. Tu instrukcja: http://strategemata.pl/pl/12-most-primo ... -1943.html
Rzuć może okiem na Magnatów (kiedyś część graczy mówiła że gra jest zbyt prosta), Czas Honoru: Operacja Most III oraz Lincoln. Wszystkie z wydawnictwa Phalanx.
Była kiedyś taka gra Proch i Stal o konfederacji barskiej.
Możesz spojrzeć na Root, bo to jest gra która udaje że nie jest grą wojenną.
No i moim zdaniem dość naturalne było by spojrzenie na https://www.kickstarter.com/projects/ho ... board-game bo to jest ta sama tematyka, tylko większa gra.
Część z tych rzeczy jest niedostępne ale prawdopodobnie do znalezienia w wątku sprzedaży na forum.
Awatar użytkownika
michaldz1
Posty: 275
Rejestracja: 18 paź 2011, 11:36
Has thanked: 80 times
Been thanked: 103 times

Re: Prosta gra wojenna

Post autor: michaldz1 »

Niedokładnie przeczytałem Twój pierwszy wpis, ale ostatecznie odpowiedziałem na pytanie.
ODPOWIEDZ