Machina Arcana (Juraj Bilić)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2765
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: Yuri »

Ciesze się, że mogłem pomóc. Coś ktoś w kwestii grupówki ? Szukam i nic nie widzę, a pamiętam wpis, że "mają dać znać" w tej kwestii. Chętnie "podpiąłbym" się pod kogoś jeżeli nic nie ma za 25$ i sam expansion pack z 3ed.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 546
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 259 times
Been thanked: 113 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: hamish »

Sidd pisze: 08 paź 2020, 09:15 Dzięki wielkie za rozwianie moich mglistych wątpliwości i za wszystkie komentarze w tym temacie. Coś czuję, że chyba zgubiła mnie suchość instrukcji... Dzisiaj wieczorem wesprę 3 edycję z dodatkami.
Sądzę, że nie będziesz zawiedziony. Gra oferuje naprawdę sporo i nie da się w nią grać tylko i wyłącznie waląc potwory na pałę. To nie ten typ grania. Powiem wręcz, że osiągnięcia sukcesu (nawet minimalnego) nie można opierać na laniu potworów. Często się ich lać zwyczajnie nie da, bo jak dostaniesz potwory eteryczne, a nie masz odpowiednich przedmiotów, to nic nie zrobisz. Czasem trzeba uciekać, czasem się chować za drzwiami, a czasem faktycznie powalczyć. Sytuacja ciągle zmienia się za sprawą kart wydarzeń i kart rozdziałów. Tutaj nie ma syndromu "kopiuj - wklej".
Yuri pisze: 08 paź 2020, 09:47 Ciesze się, że mogłem pomóc. Coś ktoś w kwestii grupówki ? Szukam i nic nie widzę, a pamiętam wpis, że "mają dać znać" w tej kwestii. Chętnie "podpiąłbym" się pod kogoś jeżeli nic nie ma za 25$ i sam expansion pack z 3ed.

Ja biorę core trzeciej edycji z rozszerzeniami, plus koszulki i Codex. W razie czego mógłbym coś dobrać dla kolegi, ale na jakąś sporą grupówkę się nie decyduję, bo mam braki lokalowe :wink:
Ostatnio zmieniony 08 paź 2020, 16:23 przez hamish, łącznie zmieniany 2 razy.
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Sidd
Posty: 12
Rejestracja: 07 sie 2018, 09:50
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: Sidd »

Swoją drogą twórcy co poniektórych gier walczących na Kickstarterze powinni wypłacać jakieś tantiemy takim osobom jak Wy, dzięki czemu takie osoby jak ja dołączają się do zbiórki :-)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2765
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: Yuri »

hamish pisze: 08 paź 2020, 10:39 ...
Ja biorę core trzeciej edycji z rozszerzeniami, plus koszulki i Codex. W razie czego mógłbym coś dobrać dla kolegi, ale na jakąś sporą grupówkę się nie decyduję, bo mam braki lokalowe :wink:
W takim razie prosiłbym o ten upgrade pack za 25$, mam już komplet 2ed. Ofkoz pokrywam też swoją część wysyłki wg Twojego wyliczenia.

Co do "propagowania" "Machiny..." to coś w tym jest, bo jak sam szukałem jeszcze niedawno jakichś o niej informacji to mówiąc oględnie, było skromnie. A teraz ludzie "powyłazili" z ukrycia w tej kwestii :)

p.s. osobiście mam zamiar rozpropagować jeszcze min. 3 pozycje, które są tego warte, a o których w PL cicho. Tak w ramach podziękowania dla forum i forumowiczów za znalezienie tylu fajnych, innych pozycji do kolekcji.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 502
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 329 times
Been thanked: 161 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: ArnhemHorror »

Sidd pisze: 08 paź 2020, 12:31 Swoją drogą twórcy co poniektórych gier walczących na Kickstarterze powinni wypłacać jakieś tantiemy takim osobom jak Wy, dzięki czemu takie osoby jak ja dołączają się do zbiórki :-)
Robią to pośrednio poprzez spełnianie coraz większej liczby "stretchgoli" dzieki dodatkowym wsparciom ;)
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 546
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 259 times
Been thanked: 113 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: hamish »

Yuri pisze: 08 paź 2020, 13:04 W takim razie prosiłbym o ten upgrade pack za 25$, mam już komplet 2ed. Ofkoz pokrywam też swoją część wysyłki wg Twojego wyliczenia.
Nie ma sprawy. Dogadamy się przez PW jak już otworzą PM.
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Niven
Posty: 87
Rejestracja: 25 lis 2018, 11:33
Has thanked: 29 times
Been thanked: 30 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: Niven »

Ohoho będzie polska wersja. Zaskoczenie bo tekst jest napisany w specyficznym, niełatwym języku. Nic tylko trzymać kciuki o dobry przekaz.

Ps. Mimo tego jutro postaram się wrzucić 64 przetlumaczone karty Eventow z Core.
Ostatnio zmieniony 08 paź 2020, 21:02 przez Niven, łącznie zmieniany 1 raz.
Chilihead
Posty: 35
Rejestracja: 25 kwie 2020, 13:22
Has thanked: 21 times
Been thanked: 5 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: Chilihead »

Ostatni update sugeruje wersję polska, myślicie że Galakta się podjęła?
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 546
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 259 times
Been thanked: 113 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: hamish »

Jestem zaskoczony. Nie spodziewałem się tego. Jeśli to prawda... nie, nie zjem swoich butów :wink:
Spoiler:
Ten komentarz chyba rozwiewa wszelkie wątpliwości.
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1162
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 424 times
Been thanked: 261 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: mmag »

Adreama Games, Inc. pisze: Galakta? Need to update my firewall.. seems we have a breach. ;)
Czyli polska wersja od Galakty w zasadzie potwierdzona w 99,9%
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 546
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 259 times
Been thanked: 113 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: hamish »

Będę szczekał całą noc, do samego rana :wink: Muszę odszczekać, że Galakta odpuści sprawę. Cóż, ładnie. Naprawdę świetna gra będzie w naszym języku zatruwać dusze kolejnych, przyszłych wyznawców. Fantastyczna wiadomość.

Totalnie się tego nie spodziewałem...
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
tommyray
Posty: 1353
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 416 times
Been thanked: 573 times
Kontakt:

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: tommyray »

mmag pisze: 08 paź 2020, 21:12
Adreama Games, Inc. pisze: Galakta? Need to update my firewall.. seems we have a breach. ;)
Czyli polska wersja od Galakty w zasadzie potwierdzona w 99,9%
Materiał oryginalny wymaga dobrego tłumacza. Bardzo bym chciał aby polski wydawca znalazł takiego... na przykład... Piotra Cholewę?
Awatar użytkownika
choczkins
Posty: 341
Rejestracja: 01 kwie 2014, 11:40
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 103 times
Been thanked: 39 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: choczkins »

Niven pisze: 08 paź 2020, 20:40 Ohoho będzie polska wersja. Zaskoczenie bo tekst jest napisany w specyficznym, niełatwym języku. Nic tylko trzymać kciuki o dobry przekaz.

Ps. Mimo tego jutro postaram się wrzucić 64 przetlumaczone karty Eventow z Core.
Super czekam 😉
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1162
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 424 times
Been thanked: 261 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: mmag »

Unlocked: Polish language version!
https://www.kickstarter.com/projects/4 ... s/2980210
Spoiler:
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 995
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 634 times
Been thanked: 544 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: Irr3versible »

No i popsuliście wszystko! :mrgreen:
Miałem wziąć wersję ENG, a teraz kusicie wersją polską a ja mam dylemat czy rozwiązanie ostrożnościowe i możliwość rozbudowy o ewentualne dodatki z przyszłych KSów czy jednak dać zarobić krakowskiej spółce za odważną decyzję...
ech Wy :/
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 487
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 64 times
Been thanked: 167 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: strid3rr »

Skoro Galakta napisała, że "Z udziałem naszego wydawnictwa pełna wersja z platformy Kickstarter zostanie wydana po polsku i będzie dostępna później w normalnej sprzedaży." Z naciskiem na pełna, to jak sądzicie - cena będzie porównywalna? Jeżeli zawartość będzie taka sama, to na tą chwilę jedyne co może mnie powstrzymać przed porzuceniem KS to cena. Czy koszt z KS + wysyłka wyjdzie drożej niż dostępność w lokalnych sklepach czy nie. Ciężko mi to skojarzyć z jakimś tytułem bez figurek, a w podobnym klimacie, żeby móc coś przewidywać. Jedynie przychodzą mi na myśl Kroniki Zbrodni, które wyszły chyba drożej na KS niż w edycji ze sklepu. Jak myślicie?
Chilihead
Posty: 35
Rejestracja: 25 kwie 2020, 13:22
Has thanked: 21 times
Been thanked: 5 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: Chilihead »

Jak wogole wygląda wtedy kwestia wysyłki, bazując na innych KS? Będzie to załatwiane przez Galakta jako przesyłka krajowa czy normalnie przez organizatora, jak dla wszystkich?
ArtIO
Posty: 557
Rejestracja: 27 cze 2020, 12:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 36 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: ArtIO »

strid3rr pisze: 09 paź 2020, 13:53 Skoro Galakta napisała, że "Z udziałem naszego wydawnictwa pełna wersja z platformy Kickstarter zostanie wydana po polsku i będzie dostępna później w normalnej sprzedaży." Z naciskiem na pełna, to jak sądzicie - cena będzie porównywalna? Jeżeli zawartość będzie taka sama, to na tą chwilę jedyne co może mnie powstrzymać przed porzuceniem KS to cena. Czy koszt z KS + wysyłka wyjdzie drożej niż dostępność w lokalnych sklepach czy nie. Ciężko mi to skojarzyć z jakimś tytułem bez figurek, a w podobnym klimacie, żeby móc coś przewidywać. Jedynie przychodzą mi na myśl Kroniki Zbrodni, które wyszły chyba drożej na KS niż w edycji ze sklepu. Jak myślicie?
Bardzo ciężko powiedzieć ze względu na ilość kart, jeżeli policzyć taki retail to cena poszczególnych komponentów może być mniej więcej: CoreBox 250 zł(300 zł SCD) + 125 zł(150 zł SCD) + 125 zł(150 SCD).
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 487
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 64 times
Been thanked: 167 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: strid3rr »

Spoiler:
Dobre pytanie, chodź wydaje mi się, że wysyłka pozostanie w rękach organizatora, także cena transportu pozostanie raczej niezmieniona.
Awatar użytkownika
choczkins
Posty: 341
Rejestracja: 01 kwie 2014, 11:40
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 103 times
Been thanked: 39 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: choczkins »

Pojawiło się info na stronie Galakty:

http://galakta.pl/machina-arcana-mity-c ... j-oprawie/

ale niewiele ono wyjaśnia poza tym, że gra będzie dostępna w normalnej sprzedaży z dodatkami i SG. 😏
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 487
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 64 times
Been thanked: 167 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: strid3rr »

Spoiler:
Już pisałem o tym wcześniej.

Edit info z KS:
"The main task of Galakta for this Kickstarter is with providing the Polish language version of the Core and expansion boxes. They don't have anything to do with distribution." Więc wysyłka pozostaje w cenie z KS.
Niven
Posty: 87
Rejestracja: 25 lis 2018, 11:33
Has thanked: 29 times
Been thanked: 30 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: Niven »

64 karty eventów z Core Box po polsku. Celowo nie tłumaczyłem tytułów . I od razu zaznaczę, że ciężko było z gramatyką, są błędy ale generalnie chyba nie jest zle.

https://www.dropbox.com/sh/9jhrop1xgtc4 ... ONEoa?dl=0
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: Phate »

Szczerze to z powodu języka ang olałem tytuł, a tu taka niespodzianka ;) Trzeba będzie zainwestować.

Chciałbym tylko uściślić bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem KS'a.
W podstawce są trzy scenariusze a w tym nowym dodatku kolejne trzy ? Wydaje mi się trochę mało :(. Ile czasu trwa przejscie jednego scenariusza i na ile one są regrywalne ? Zmienne w każdej kolejnej grze to tylko nowi bohaterowie, losowe przedmioty i bestie ?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2765
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: Yuri »

Phate pisze: 09 paź 2020, 18:59 Szczerze to z powodu języka ang olałem tytuł, a tu taka niespodzianka ;) Trzeba będzie zainwestować.

Chciałbym tylko uściślić bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem KS'a.
W podstawce są trzy scenariusze a w tym nowym dodatku kolejne trzy ? Wydaje mi się trochę mało :(. Ile czasu trwa przejscie jednego scenariusza i na ile one są regrywalne ? Zmienne w każdej kolejnej grze to tylko nowi bohaterowie, losowe przedmioty i bestie ?
Podstawka to 3 scenariusze. 1 i 2 KS to dodatkowe 2 scenariusze. Teraz dodają kolejne 3. Łącznie 8. Szczerze? Zyczę Ci byś przeszedł wszystkie to naprawde trudna gra ;p
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: Phate »

No i to jest piękna zachęcająca odpowiedź :D
Ci to znaczy: KS 1 i 2 ?
ODPOWIEDZ