Dla 3 osób ogrywających Terraformację Marsa

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
foobar1988
Posty: 18
Rejestracja: 14 maja 2020, 12:30
Has thanked: 10 times
Been thanked: 1 time

Dla 3 osób ogrywających Terraformację Marsa

Post autor: foobar1988 »

Ktoś wie gdzie można dostać Great Western Trail w rozsądnej* cenie? Może być w komplecie z dodatkiem. Sprawdzałem kilka znanych mi sklepów i wszędzie towar niedostępny.

* rozsądnej czyli nie sprawiającej że inne tytuły byłyby istotnie lepszą propozycją

A tytuły są takie dla 3 osób mocno ogrywających od kilku miesięcy Terraformację Marsa:
1. Zamki Burgundii big box
2. Podwodne miasta (tutaj cena ewentualnego dodatku słaba)
3. GWT (jak w pytaniu na początku posta)
4. Brass... ?
5. Coś innego w podobnych klimatach.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1033
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 186 times
Been thanked: 435 times

Re: Dla 3 osób ogrywających Terraformację Marsa

Post autor: karmazynowy »

GWT - ma być dodruk na początku grudnia, więc wtedy cena będzie rozsądna ~120 zł.
Zainteresuj się Barrage, póki jeszcze jest dostępna.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
NestorZolo
Posty: 333
Rejestracja: 29 lis 2019, 08:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 507 times
Been thanked: 123 times

Re: Dla 3 osób ogrywających Terraformację Marsa

Post autor: NestorZolo »

Podwodne miasta mają podobną rozkminę karcianą. Jednak każdy buduje na swojej planszetce. Wspólne są pola worker-placement. Świetna gra. U mnie wyżej niż TM, ale tylko dlatego, że nie ma interakcji w stylu: "zabieram Ci to, bo wczoraj nie wyrzuciłeś śmieci". Czyli interakcja nie połączona z rozgrywką. Dodatkiem póki co nie musisz się przejmować.

Z GWT poczekaj na dodruk.

Na Brassa sam czekam, aż wreszcie przyślą.

W przypadku Barrage próbuje się bronić przed hajpem :wink:
1.GWT, 2.BrassB, 3.Madeira, 4.Wildcatters, 5.ProjektGaja, 6.Skymines, 7.KlanyKaledonii, 8.Yokohama, 9.Endeavor, 10.Tyrrants, 11.Hansa, 12.A&K
SnoWho
Posty: 173
Rejestracja: 25 mar 2020, 10:10
Has thanked: 30 times
Been thanked: 29 times

Re: Dla 3 osób ogrywających Terraformację Marsa

Post autor: SnoWho »

A może Projekt Gaja?

Fakt, tytuł jest droższy ale będzie już tylko drożał, bo nie zapowiada się, żeby wrócił na rynek- wydawca ogłosił upadłość.

Gra jest mega dobra, wg. mnie dwa poziomy wyżej niż terraformacja + ma fajny tryb solo (w przeciwieństwie do TM) - do tego całkiem podobny klimat ;)
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: Dla 3 osób ogrywających Terraformację Marsa

Post autor: Witchma »

NestorZolo pisze: 12 paź 2020, 21:47 W przypadku Barrage próbuje się bronić przed hajpem :wink:
Za chwilę będziesz tego żałować :D
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 503
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 219 times
Been thanked: 350 times

Re: Dla 3 osób ogrywających Terraformację Marsa

Post autor: itsthisguyagain »

SnoWho pisze: 15 paź 2020, 13:26 A może Projekt Gaja?

Fakt, tytuł jest droższy ale będzie już tylko drożał, bo nie zapowiada się, żeby wrócił na rynek- wydawca ogłosił upadłość.

Gra jest mega dobra, wg. mnie dwa poziomy wyżej niż terraformacja + ma fajny tryb solo (w przeciwieństwie do TM) - do tego całkiem podobny klimat ;)
Ktoś mi mówił, że w Projekt Gaja do gry się siada z gotowym pomysłem na grę a improwizowanie przy grze to na mur beton przegrana.
SnoWho
Posty: 173
Rejestracja: 25 mar 2020, 10:10
Has thanked: 30 times
Been thanked: 29 times

Re: Dla 3 osób ogrywających Terraformację Marsa

Post autor: SnoWho »

itsthisguyagain pisze: 15 paź 2020, 16:40
Ktoś mi mówił, że w Projekt Gaja do gry się siada z gotowym pomysłem na grę a improwizowanie przy grze to na mur beton przegrana.
Nie do końca tak jest - jeżeli grasz z doświadczonymi graczami - przegrasz ale to się tyczy chyba każdej gry która nie jest losowa. Ja mam za sobą kilka gier z nowymi osobami i było raczej wyrównanie i jako że nie mamy tak dużego doświadczenia to nikt nie miał planu, a ten wykreował się sam w czasie gry. Punktacja była bardzo zbliżona więc sądzę że jest fajny balans. No i każdemu się podobało- mechaniki są tak dopracowane że serio ciężko znaleźć jakieś minusy. Zasad jest sporo ale są bardzo intuicyjne i nie spotkałem się by ktoś ich nie załapał.

Podsumowując - gra nie jest losowa więc jezeli masz za sobą kilkadziesiąt gier i grasz z kimś nowym - z pewnością wygrasz. Ale to można napisać o większości gier tego typu. Jeżeli grasz od czasu do czasu lub z tą samą ekipą to problem raczej nie występuje.
foobar1988
Posty: 18
Rejestracja: 14 maja 2020, 12:30
Has thanked: 10 times
Been thanked: 1 time

Re: Dla 3 osób ogrywających Terraformację Marsa

Post autor: foobar1988 »

Niestety nie przepadam za tego typu strategiami kosmicznymi jak Projekt Gaja czy komputerowe Galactic Civilizations, Master of Orion itp.
Barrage z opisu mi się podoba ale czy warto dopłacić gdy się nie grało jeszcze w GWT, Podwodne Miasta czy Zamki Burgundii? Wiem, że nakład ale Panowie (i Panie ;))... Jeśli nie będzie dodruku a gra dobra to ktoś weźmie z niej najlepsze rzeczy i wyda klona. :)

Skąd info o dodruku GWT?
Awatar użytkownika
NestorZolo
Posty: 333
Rejestracja: 29 lis 2019, 08:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 507 times
Been thanked: 123 times

Re: Dla 3 osób ogrywających Terraformację Marsa

Post autor: NestorZolo »

Lacerta pisała, że będzie dodruk.

Co do Projektu Gaja zgadzam się, że to bardzo dobra gra. Ja kupiłem w lipcu z drugiej ręki za 250zł. Myślę że warto kupić kiedyś, ale wcześniej faktycznie te łatwiej dostępne tytuły.

Na Brassa wciąż czekam... I czekam.
1.GWT, 2.BrassB, 3.Madeira, 4.Wildcatters, 5.ProjektGaja, 6.Skymines, 7.KlanyKaledonii, 8.Yokohama, 9.Endeavor, 10.Tyrrants, 11.Hansa, 12.A&K
SnoWho
Posty: 173
Rejestracja: 25 mar 2020, 10:10
Has thanked: 30 times
Been thanked: 29 times

Re: Dla 3 osób ogrywających Terraformację Marsa

Post autor: SnoWho »

Brass już wysyłają :) Ale dziś pojawiło się info ze zaraz może nie być dostępny a kolejny dodruk w przyszłym roku.
Super
Posty: 409
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:24
Has thanked: 219 times
Been thanked: 120 times

Re: Dla 3 osób ogrywających Terraformację Marsa

Post autor: Super »

Wszystkie wymienione przez Ciebie tytuły mają ze sobą tyle wspólnego, że to bardzo dobre gry. Poza tym są kompletnie różne. Prosty wniosek - kup wszystkie :lol:

Popieram natomiast opinię, że jeśli mają być jakieś podobieństwa do Terraformacji do Podwodne Miasta są najbliżej.
ODPOWIEDZ