Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
masterton86
Posty: 3
Rejestracja: 17 paź 2020, 12:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: masterton86 »

Dzień dobry wszystkim.
Mam jedną wątpliwość odnośnie kart umiejętności i zawartych na nich słów kluczowych, dlatego chciałbym zwrócić się do Was z prośbą o rozwianie jej :)

Niektóre karty mają wyraźnie napisane w nawiasie, że po zużyciu Obrony, Odpoczynku czy Biegu przygotowaną kartę należy odrzucić. Inne, zwłaszcza te "drogie" umiejętności kupowane za 12 pkt doświadczenia, nie mają tej adnotacji - jest napisane po prostu "Obrona 3, Odpoczynek 2" albo "Bieg 1", bez informacji o odrzucaniu po zużyciu. Czy to oznacza, że karta działa, dopóki jest przygotowana i nie należy jej odrzucać po wykorzystaniu? Jest to dla mnie niejasne. Niektóre karty mają inne umiejętności pasywne (np. ochrona przed jednym obrażeniem albo wsparcie przy testach) i nie odrzuca się ich po wykorzystaniu. Z drugiej strony instrukcja mówi o odrzucaniu kart w przypadku słów kluczowych, bez żadnych wyjątków.

To jak to powinno działać? :) Myli mnie to, że na niektórych kartach umiejętności jest miejsce żeby zmieścić adnotację w nawiasie, a jednak jej nie ma. Próbowaliśmy to rozkminić i nie możemy do tego dojść. Będę wdzięczny za Wasze interpretacje.
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: zioombel »

Zawsze odrzucasz. Na pierwszych kartach jest to napisane, żeby Ci łatwiej było to zapamiętać. Później jak już pamiętasz to nie potrzebujesz tej informacji.
masterton86
Posty: 3
Rejestracja: 17 paź 2020, 12:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: masterton86 »

zioombel pisze: 17 paź 2020, 12:51 Zawsze odrzucasz. Na pierwszych kartach jest to napisane, żeby Ci łatwiej było to zapamiętać. Później jak już pamiętasz to nie potrzebujesz tej informacji.
Dziękuję Zioombel!
Przypomniało mi się jeszcze pytanie o umiejętność postaci Dis (z dodatku Cieniste ścieżki). Jest tam napisane, że podczas testy może wydać "symbol natchnienia" (nie żeton), żeby położyć jedną z odsłoniętych kart z powrotem na wierzchu talii. Nie bardzo kumam to "wydanie symbolu". Czy chodzi o to, że jeśli odsłonię podczas testu kartę z symbolem listka, to mogę wykorzystać ten symbol żeby skorzystać ze zdolności postaci (i już wtedy nie mogę wydać żetonu natchnienia by zamienić ten sam symbol w sukces) czy jednak muszę wydać żeton natchnienia, by skorzystać z tej zdolności?

Z góry przepraszam, jeśli pytania wydają się infantylne ;) Po prostu chcielibyśmy bawić się zgodnie z zasadami :)
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: zioombel »

Jest tak jak piszesz. Jeśli wydasz żeton, żeby z natchnienia zrobić sukces to nie możesz użyć symbolu, żeby wrócić kartę na wierzch talli. A żeby wrócić kartę to nie musisz wydawać żetonu. Wystarczy, że masz wolny symbol. Poszukaj też wątku z zasadami do tej gry dla kolejnych pytań bo tu dyskusja jest o samej grze a nie o zasadach.
masterton86
Posty: 3
Rejestracja: 17 paź 2020, 12:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: masterton86 »

OK, to mam jeszcze trzy pytania :)

1) Rozumiem, że karty z obroną można odrzucić nie tylko podczas ataku/kontrataku wroga, ale też chronią przed oddziaływaniem ciemności (karty strachu) czy żetonów (niezdane testy/inne niepowodzenia czy zagrożenia). Innymi słowy, działają praktycznie zawsze kiedy należy przyjąć karty obrażeń/strachu, nie licząc momentów, kiedy aplikacja informuje, że nie można ich uniknąć, prawda?

2) Jak dodatki (Korona żaru, Cieniste ścieżki) mają się do kampanii podstawowej? Są kontynuacją i możemy grać rozwiniętymi postaciami, czy też zaczynamy od zera i możemy wybrać inne postacie/specjalizacje?

3) Małe dodatki (Złoczyńcy z Eriadoru, Czyhający w mroku) są w ogóle jakoś odczytywane przez aplikację? Są tam przecież przedmioty i tytuły, a w panelu zarządzania kolekcją nie zaznacza się posiadania tych dodatków. Co w sytuacji, kiedy dostaniemy dany przedmiot czy tytuł, a nie mamy zakupionych tych dodatków i kart nie ma w podstawowym pakiecie?
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: zioombel »

1. Zgadza się. Jeśli Ty albo bohater na Twoim obszarze miałby przyjąć karty obrażeń lub strachu możesz obronić przed przyjęciem takich kart.

2. Zaczyna się od zera.

3. Zaznacza się w aplikacji posiadanie tych dodatków.
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 563
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Bartoszeg02 »

Pytanko odnośnie karty Pochlebstwo z nowego dodatku.
Karta pozwala na początku fazy przegrupowania przygotowac kartę ze śmietnika ale z czego kojarzę na początku fazy przegrupowania jesteśmy zawsze przetasowani ... więc o co tutaj chodzi o.0?
Spoiler:
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Golfang »

Bartoszeg02 pisze: 21 paź 2020, 19:23 Pytanko odnośnie karty Pochlebstwo z nowego dodatku.
Karta pozwala na początku fazy przegrupowania przygotowac kartę ze śmietnika ale z czego kojarzę na początku fazy przegrupowania jesteśmy zawsze przetasowani ... więc o co tutaj chodzi o.0?
Spoiler:
W fazie PRZEGRUPOWANIA pobierasz stos odrzucony i tasujesz z resztą talii. Chodzi o to, że "na początku fazy przegrupowania", zanim jeszcze przetasujesz karty, możesz ze stosu kart odrzuconych przygotwać jedną kartę. Generalnie dokładnie to robisz co jest na karcie napisane :).
----------------
10% flamberg.com.pl
novy
Posty: 3
Rejestracja: 27 paź 2020, 20:29
Has thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: novy »

Witam. Jestem początkującym graczem i mam kilka pytań/wątpliwości do treści kompendium:
1. Kontynuowanie kampanii - Wyposażenie w przedmioty pomocnicze - czy wybieram sobie dowolny przedmiot z talii, czy muszę ten przedmiot wcześniej zdobyć/znaleźć w trakcie danej przygody?
2. Zakup umiejętności za punkty doświadczenia - rozumiem, że dociągam zakupioną umiejętność i umieszczam ją w talii umiejętności zwiększając jej objętość ? Czy raczej taka karta od początku jest "przygotowana" i mogą z niej korzystać ?
3. Czy jeśli na danym obszarze mam np. 2-3 wrogów to zanim wykonam ruch muszę każdą grupę sprowokować ?
Dzięki za pomoc.
Cvvenu
Posty: 115
Rejestracja: 30 maja 2020, 14:47
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Cvvenu »

Witam. Jestem początkującym graczem i mam kilka pytań/wątpliwości do treści kompendium:
1. Kontynuowanie kampanii - Wyposażenie w przedmioty pomocnicze - czy wybieram sobie dowolny przedmiot z talii, czy muszę ten przedmiot wcześniej zdobyć/znaleźć w trakcie danej przygody?
2. Zakup umiejętności za punkty doświadczenia - rozumiem, że dociągam zakupioną umiejętność i umieszczam ją w talii umiejętności zwiększając jej objętość ? Czy raczej taka karta od początku jest "przygotowana" i mogą z niej korzystać ?
3. Czy jeśli na danym obszarze mam np. 2-3 wrogów to zanim wykonam ruch muszę każdą grupę sprowokować ?
Dzięki za pomoc.
1.Musisz znaleźć przedmiot w trakcie przygody, potem ten przedmiot będzie widoczny na liście przedmiotów grupy w trakcie przygotowania do kolejnej przygody. Pamiętając o tym że jedna postać może wybrać jeden przedmiot pomocniczy
2.Umieszczasz w tali zwiększając jej objętość, do przygody podchodzisz z przygotowana kartą o numerze 1(np kapitan 1, lowca 1 zależnie od wybranej klasy)
3.tak
novy
Posty: 3
Rejestracja: 27 paź 2020, 20:29
Has thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: novy »

Witam ponownie. Kolejna wątpliwość w trakcie wczorajszej kampanii. Czy w trakcie testów moge korzystać z dowolnej ilości przygotowanych kart ? Załóżmy, ze atakując nie wylosowalem żadnego sukcesu ale mam przygotowana kartę - „Trudne czasy” ( zamienia przeznaczenia na sukcesy ) i jeszcze jedna kartę z uderzeniem x to rozumiem, ze moge odrzucić dwie. Nie znalazłem nigdzie wzmianki z ilu maksymalnie przygotowany kart można korzystać w trakcie testów.
Wracając do karty trudne czasy jej opis brzmi: „Jeśli podczas testu nie odsłoniłes żadnych sukcesów, możesz odrzucić te umiejetność, aby zamienić wszyskie przeznaczenia ( symbol ) w sukces/sukcesy ( symbol )” i teraz pytanie ile tych sukcesów 1 czy więcej w zależności ile kart z przeznaczeniem? :)
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: zioombel »

Możesz użyć ile chcesz kart. Dostajesz tyle sukcesów ile było symboli pod warunkiem, że w odsłoniętych kartach nie było sukcesu.
novy
Posty: 3
Rejestracja: 27 paź 2020, 20:29
Has thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: novy »

Witam ponownie. W trakcie kolejnej kampanii doszło do sytuacji, w której w wyniku ataku na elitarnego wroga poza standardowym obrażeniem i strachu był dodatkowy efekt w postaci odkrycia wszystkich posiadanych kart obrażeń. Mam pytanie czy w takim przypadku odkrywam karty i rozpatruje ich treść po kolei ( np na karcie jest tylko informacja o jej zakryciu wiec zakrywam ja ponownie ). Chodzi o test śmiałości, w którym po zdaniu można odrzucić wyłącznie zakryte karty. Co w sytuacji jeśli wszystkie karty mam odkryte - w wyniku efektu powyższego efektu ?
I jeszcze pytanie o przedmiot pomocniczy broszka - czy chroni przed przyjęciem odkrytych kart strachu również w wyniku ataku ?
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Golfang »

novy pisze: 30 paź 2020, 06:59 Witam ponownie. W trakcie kolejnej kampanii doszło do sytuacji, w której w wyniku ataku na elitarnego wroga poza standardowym obrażeniem i strachu był dodatkowy efekt w postaci odkrycia wszystkich posiadanych kart obrażeń. Mam pytanie czy w takim przypadku odkrywam karty i rozpatruje ich treść po kolei ( np na karcie jest tylko informacja o jej zakryciu wiec zakrywam ja ponownie ). Chodzi o test śmiałości, w którym po zdaniu można odrzucić wyłącznie zakryte karty. Co w sytuacji jeśli wszystkie karty mam odkryte - w wyniku efektu powyższego efektu ?
I jeszcze pytanie o przedmiot pomocniczy broszka - czy chroni przed przyjęciem odkrytych kart strachu również w wyniku ataku ?
Jeśli chodzi o przedmiot "Broszka" - to jest napisane na nim:
"Gdy masz przyjąć karty STRACHU(symbol) możesz zużyć ten przedmiot, aby przyjąć te karty STRACHU(symbol) zakryte"
Chodzi o to że broszka NIE chroni przed przyjęciem kart strachu - ale chroni przed przyjęciem ich ODKRYTYCH. Jeśli w wyniku testu lub ataku masz otrzymać np 2 karty STRACHU - to otrzymujesz je zawsze odkryte. Ten przedmiot po zużyciu pozwoli Ci przyjąć je zakryte - ale nadal są to 2 karty strachu.

Co do efektu odkrycia posiadanych kart ran czy też strachu, to ja bym odkrył wszystkie karty i rozpatrzył ich efekt. Jeśli np efektem jest otrzymanie kolejnej rany - no niestety przyjąłbym kolejną ranę, jeśli efektem jest zakrycie karty to bym ją zakrył.
W przypadku gdy masz wszystkie karty odkryte, nie możesz odrzucić żadnej karty ran/strachu bo warunkiem odrzucenia jest to, że mają być zakryte.
----------------
10% flamberg.com.pl
Crowmaster
Posty: 105
Rejestracja: 15 sie 2013, 10:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Crowmaster »

Czy ktoś rozszyfrował co oznacza tekst na Koronie Cieni - "Możesz wyposażyć się w jeden dodatkowy [przedmiot pomocniczy]"
Nie bardzo wiem co to znaczy. Może ktoś ma wersję angielską?
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: zioombel »

Crowmaster pisze: 08 lis 2020, 13:32 Czy ktoś rozszyfrował co oznacza tekst na Koronie Cieni - "Możesz wyposażyć się w jeden dodatkowy [przedmiot pomocniczy]"
Nie bardzo wiem co to znaczy. Może ktoś ma wersję angielską?
Normalnie możesz mieć tylko 1 przedmiot. Korona Cieni z racji tego, że mechanicznie musi być w grze łamie dzięki temu tę zasadę.
qman
Posty: 160
Rejestracja: 16 sie 2012, 14:51

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: qman »

Czy ktoś grał może Gimlim i zmaksował toporek? Mam wrażenie, że jest błąd w druku i trzecia zdolność jest słabsza po upgradzie i w zasadzie drugi poziom jest lepszy od trzeciego. Na drugim jest 2* 6 trafień na trzecim 3* 8/9 trafień pozostałe za 1* są porównywalne.
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: zioombel »

Grałem, ale nie pamiętam. Byłoby dużo łatwiej jakbyś opisał swoje wątpliwości konkretnym cytatem z kart.
qman
Posty: 160
Rejestracja: 16 sie 2012, 14:51

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: qman »

qman pisze: 10 lis 2020, 23:46 Czy ktoś grał może Gimlim i zmaksował toporek? Mam wrażenie, że jest błąd w druku i trzecia zdolność jest słabsza po upgradzie i w zasadzie drugi poziom jest lepszy od trzeciego. Na drugim jest 2* 6 trafień na trzecim 3* 8/9 trafień pozostałe za 1* są porównywalne.

Poziom II
1* - 3 trafienia
1* - 2 trafienia, strzaskanie
2* - 6 trafień

Poziom III
1* - 2 trafienia, seria
1* - 2 trafienia, strzaskanie
3* - 8 trafień
podnieś limit natchnienia o 2

lub druga wersja toporka

Poziom III
1* - 2 trafienia, dobicie
1* - 2 trafienia, strzaskanie
3* - 9 trafień
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: zioombel »

Dzięki za opis. Dlaczego twierdzisz, że poziom 2 jest lepszy od 3? Ja tego nie widzę. Każdy 3 jest lepszy od 2.
qman
Posty: 160
Rejestracja: 16 sie 2012, 14:51

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: qman »

zioombel pisze: 12 lis 2020, 18:54 Dzięki za opis. Dlaczego twierdzisz, że poziom 2 jest lepszy od 3? Ja tego nie widzę. Każdy 3 jest lepszy od 2.
Zakładając, że przy ataku 4 masz średnio 3 sukcesy to na drugim i trzecim poziomie zadajesz 9 trafień. Właśnie to, że na trzecim poziomie trzeba wydać trzy sukcesy, a nie dwa za najlepszą zdolność mi się nie podoba. Przy dwóch sukcesach na drugim poziomie masz 5 obrażeń i strzaskanie, a na trzecim 4 obrażenia strzaskanie/dobicie.
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: zioombel »

Trafiena to nie wszystko. Masz dobicie lub serię, które są bardzo przydatne oraz podnosisz poziom natchnienia o 2 co w przypadku Gimliego jest przydatne bo ma tylko 3 miejsca na żetony. Nie ma tu żadnego błędu. Obie karty z 3 poziomu są lepsze niż ta z drugiego.
Awatar użytkownika
Gamleer
Posty: 128
Rejestracja: 19 sty 2019, 09:33
Been thanked: 14 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Gamleer »

Proszę o sprecyzowanie akcji po zagrania przygotowanej karty "Skoordynowane uderzenie"
Freshus
Posty: 292
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 49 times
Been thanked: 109 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Freshus »

Gamleer pisze: 24 sty 2021, 17:11 Proszę o sprecyzowanie akcji po zagrania przygotowanej karty "Skoordynowane uderzenie"
Może jakiś tekst karty albo coś? Z chęcią bym pomógł, ale niestety wszystkich kart na pamięć nie znam :).
Awatar użytkownika
Gamleer
Posty: 128
Rejestracja: 19 sty 2019, 09:33
Been thanked: 14 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Gamleer »

Obrazek
nie wiem, jakie modyfikatory mam dodać przed dodaniem jednego obrażenia
ODPOWIEDZ