Nemesis - błędy w dodruku

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4099
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: brazylianwisnia »

Nie przesadzacie troche z tym najazdem na rebel? Zglosicie, wysla poprawione karty i po temacie. Wiele razy mialem jakieś problemy z komponentami i nigdy nie rozpisywałem sie na forum przed kontaktem z wydawnictwem ktore zawsze zalatwilo sprawe(wylaczam z tego Czache bo z tymi to byly jaja).
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
KeyserSoze
Posty: 33
Rejestracja: 12 lut 2018, 22:52
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: KeyserSoze »

probbi pisze: 24 paź 2020, 15:15 Ja mam karty poprawione, ale silników nie mam :p
W zamian dostałem dodatkowego żołnierza i zwiadowcę :p
Najwyraźniej w Chinach się pomylili przy władaniu punchboardow do pudła. Ale czekam cierpliwie, to już nie wina Rebela
Mam podobnie ale oprócz silników brakuje jeszcze kilku rzeczy.
Myślę, że mam pomylone arkusze z żetonami.
Napisałem dziś do rebela zobaczymy jak się sytuacja rozwinie

Kod: Zaznacz cały

https://boardgamegeek.com/collection/user/K3ys3rSoz3 [code]
hikiszjac
Posty: 26
Rejestracja: 03 gru 2019, 07:13
Has thanked: 8 times
Been thanked: 12 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: hikiszjac »

Przy okazji tematu zapytam. Czy to normalne, że talia kapitana w swoich 10 kartach ma duplikat karty przeszukanie? Jeśli nie to jakie konkretnie karty powinny się w niej znaleźć?

W mojej wersji (kupiona w Gandalfie) instrukcja jest poprawiona, kafelki chyba ok (wszystkie komponenty są), karty niepoprawione.
Trochę słabo, że jest tak dużo różnych niedociągnięć bo widzę, że jest to bardzo wybiórcze. Jedni nie mają tego inni tamtego. Mam nadzieję że wydawca szybko zacznie zaprawiać błędy.
Również poszło zgłoszenie do rebel....
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: REBEL.pl »

Jesteśmy w kontakcie z fabryką i ustalamy co się wydarzyło. Gdy tylko się tego dowiemy to damy znać.

Z góry dziękujemy za wszystkie zgłoszenia na adres reklamacje@rebel.pl, dzięki temu lepiej kształtuje mam się obraz problemu.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1482
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 75 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: TuReK »

Mam tak samo jak hikiszjac
Też z Gandalfa
Z pustego i Saruman nie naleje
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 161 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: kozz84 »

Szkoda; chciałem kupić grę. Na razie wstrzymuje się z zakupem, aż sytuacja zostanie rozwiązana.
k4sper
Posty: 54
Rejestracja: 21 sty 2020, 05:09
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 32 times
Been thanked: 7 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: k4sper »

Też mam egzemplarz z Gandalfa.
U mnie wszystko wydaje się w porządku. Miałem 4 karty osobno w folii do wymiany, reszta jest taka jak ma być. Przynajmniej ta większość co sprawdziłem.
Wszystkie silniki z tyłu na odwrocie wyglądają identycznie. Nie ma przesunięć ani różnicy w odcieniach.

Edit:
Miałem tylko lekko nadkruszone znaczniki ognia. Nie reklamowałem tego, stwierdziłem, że już o taką pierdołę nie będę robił szumu.
No i wypraska bardzo ciasna. Pierwsze żetony pomieszczeń wchodzą na wcisk, karty w koszulkach niestety się wyginają na rogach (koszulki Sloyca).
Ostatnio zmieniony 25 paź 2020, 16:23 przez k4sper, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Elrond
Posty: 193
Rejestracja: 26 lut 2013, 12:51
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 6 times
Been thanked: 25 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Elrond »

To jak prawidłowo powinno być z kartami akcji Przeszukiwanie? U wszystkich moich postaci ta karta jest zdublowana. Tak powinno być, czy to jednak błąd?
k4sper
Posty: 54
Rejestracja: 21 sty 2020, 05:09
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 32 times
Been thanked: 7 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: k4sper »

Elrond pisze: 25 paź 2020, 15:52 To jak prawidłowo powinno być z kartami akcji Przeszukiwanie? U wszystkich moich postaci ta karta jest zdublowana. Tak powinno być, czy to jednak błąd?
Wg mnie tak powinno być, ale na 100% pewien nie jestem. U nikogo tego nie zweryfikowałem.
Jest to dosyć istotna akcja i ma sens jej podwojenie. Zwiększa się prawdopodobieństwo jej pojawienia przy dobieraniu do 5 kart.
hikiszjac
Posty: 26
Rejestracja: 03 gru 2019, 07:13
Has thanked: 8 times
Been thanked: 12 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: hikiszjac »

k4sper pisze: 25 paź 2020, 16:18
Elrond pisze: 25 paź 2020, 15:52 To jak prawidłowo powinno być z kartami akcji Przeszukiwanie? U wszystkich moich postaci ta karta jest zdublowana. Tak powinno być, czy to jednak błąd?
Wg mnie tak powinno być, ale na 100% pewien nie jestem. U nikogo tego nie zweryfikowałem.
Jest to dosyć istotna akcja i ma sens jej podwojenie. Zwiększa się prawdopodobieństwo jej pojawienia przy dobieraniu do 5 kart.
Tak powinno być, już to weryfikowałem z innymi. Z tym akurat jest ok.
Ashtron
Posty: 24
Rejestracja: 11 paź 2019, 01:40
Has thanked: 7 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Ashtron »

Hej, czy u Was rewersy na kaflach sektorów ewakuacyjnych A i B (pomieszczenia typu 1) też są wyraźnie jaśniejsze? Po ułożeniu ich na planszy od razu widać gdzie leżą.
jediwolf
Posty: 402
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 83 times
Been thanked: 80 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: jediwolf »

Ashtron pisze: 25 paź 2020, 21:03 Hej, czy u Was rewersy na kaflach sektorów ewakuacyjnych A i B (pomieszczenia typu 1) też są wyraźnie jaśniejsze? Po ułożeniu ich na planszy od razu widać gdzie leżą.
Sprawdziłem, potwierdzam. Jest wyraźnie jaśniejszy. Zaczynam mieć podejrzenia, że ten dodruk to jeden wielki bubel za 550zł.

Shodan Elrond

Wy mieliście egzemplarze z dobrymi kartami, możecie sprawdzić u siebie?
hikiszjac
Posty: 26
Rejestracja: 03 gru 2019, 07:13
Has thanked: 8 times
Been thanked: 12 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: hikiszjac »

jediwolf pisze: 25 paź 2020, 21:56
Ashtron pisze: 25 paź 2020, 21:03 Hej, czy u Was rewersy na kaflach sektorów ewakuacyjnych A i B (pomieszczenia typu 1) też są wyraźnie jaśniejsze? Po ułożeniu ich na planszy od razu widać gdzie leżą.
Sprawdziłem, potwierdzam. Jest wyraźnie jaśniejszy. Zaczynam mieć podejrzenia, że ten dodruk to jeden wielki bubel za 550zł.
Zobaczymy jak na reklamacje zareaguje wydawca. Mam wielką nadzieję, że dołoży wszelkich starań żeby gracze byli zadowoleni bo faktycznie takie buble w grze kosztującej w niektórych sklepach blisko 500 zł są niedopuszczalne. Ja rozumiem że może zdarzyć się na etapie produkcji, pakowania jakiś błąd, ale tych wad wychodzi jak widać całkiem sporo i są powtarzalne. Ktoś czegoś nie dopatrzył...
Na pewno od dziś będę ostrożniejszy kupując gry od rebela, zwłaszcza że czekam np na dodatki do Everdell, aż się boję jakie kwiatki tam się pojawią...
Muadib
Posty: 24
Rejestracja: 06 lut 2020, 09:03
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Muadib »

Witam,
Czy jest jakis spis elementow jak powinna wygladac pelnoprawna gra?
Zakupilem swoj egzeplarz ,niestety mieszkam zagranica i bede niedlugo w polsce to mam zamiar go odebrac(watpie ze zdaze z reklamacja jesli takowa sie przydqzy dlatego licze na lud szczescia)
Jesli beda jakies bledy to nie dosc ze lipa z prezentu, to pogram sobie...moze kiedys:(
Awatar użytkownika
Elrond
Posty: 193
Rejestracja: 26 lut 2013, 12:51
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 6 times
Been thanked: 25 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Elrond »

Ashtron pisze: 25 paź 2020, 21:03 Hej, czy u Was rewersy na kaflach sektorów ewakuacyjnych A i B (pomieszczenia typu 1) też są wyraźnie jaśniejsze? Po ułożeniu ich na planszy od razu widać gdzie leżą.
Ja na swoich różnicy nie widzę.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1231
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 445 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Shodan »

jediwolf pisze: 25 paź 2020, 21:56
Ashtron pisze: 25 paź 2020, 21:03 Hej, czy u Was rewersy na kaflach sektorów ewakuacyjnych A i B (pomieszczenia typu 1) też są wyraźnie jaśniejsze? Po ułożeniu ich na planszy od razu widać gdzie leżą.
Sprawdziłem, potwierdzam. Jest wyraźnie jaśniejszy. Zaczynam mieć podejrzenia, że ten dodruk to jeden wielki bubel za 550zł.

Shodan Elrond

Wy mieliście egzemplarze z dobrymi kartami, możecie sprawdzić u siebie?
U mnie wszystkie komponenty są w porządku.

EDIT
wróciłem z pracy, ułożyłem sektory ewakuacyjne pośrodku i jednak są jaśniejsze :-(
Ale jak graliśmy to nikt nie zauważył, i nawet bym nie wiedział. Cholera, ale teraz już wiem.
Cała reszta mojego egzemplarza jest w porządku.
Ostatnio zmieniony 26 paź 2020, 21:05 przez Shodan, łącznie zmieniany 1 raz.
jediwolf
Posty: 402
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 83 times
Been thanked: 80 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: jediwolf »

U mnie tak to wygląda. Jeśli u was wsio jest okej, to wygląda jakby część egzemplarzy była dobra, a część jakaś trefna.

Obrazek
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8759
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2675 times
Been thanked: 2357 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Curiosity »

jediwolf pisze: 26 paź 2020, 10:25 U mnie tak to wygląda.
Łoooo, Paaaanie, a kto to Panu tak...?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
hikiszjac
Posty: 26
Rejestracja: 03 gru 2019, 07:13
Has thanked: 8 times
Been thanked: 12 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: hikiszjac »

jediwolf pisze: 26 paź 2020, 10:25 U mnie tak to wygląda. Jeśli u was wsio jest okej, to wygląda jakby część egzemplarzy była dobra, a część jakaś trefna.
u mnie jest to samo. Mam teraz ochotę oddać tą grę w cholerę :( Tyle kasy...
Poszło kolejne zgłoszenie do Rebela...

Obrazek
Awatar użytkownika
Elrond
Posty: 193
Rejestracja: 26 lut 2013, 12:51
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 6 times
Been thanked: 25 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Elrond »

Przyjrzałem się dokładnie tym kaflom i faktycznie przy "1" są różnice. Niektóre są jaśniejsze, niektóre ciemniejsze :( No nic, będę je reklamował.
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 493
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 36 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Gothik »

U mnie to samo, oba sektory ewakuacyjne są dostrzegalnie jaśniejsze od pozostałych kafelków z "1". Ponadto zamiast podstawki-plecaka z "2" dostałem drugą "1". No i oczywiście Stary DruCH, ognie zaporowe itp. pozostały bez zmian. Produkt premium. Na maksa się osłabiłem, bo wszedłem na Lockdown All-In i nie wygląda to dobrze. Reklamacja zgłoszona.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4505
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1363 times
Been thanked: 863 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Gothik pisze: 26 paź 2020, 12:39 U mnie to samo, oba sektory ewakuacyjne są dostrzegalnie jaśniejsze od pozostałych kafelków z "1". Ponadto zamiast podstawki-plecaka z "2" dostałem drugą "1". No i oczywiście Stary DruCH, ognie zaporowe itp. pozostały bez zmian. Produkt premium. Na maksa się osłabiłem, bo wszedłem na Lockdown All-In i nie wygląda to dobrze. Reklamacja zgłoszona.
Ale za Lockdown odpowiada Awaken Realms, zaś za ten dodruk Rebel. No chyba, że to ta sama fabryka ;x
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
hikiszjac
Posty: 26
Rejestracja: 03 gru 2019, 07:13
Has thanked: 8 times
Been thanked: 12 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: hikiszjac »

Jeśli można to zapraszam tutaj do komentowania i dzielenia się swoimi uwagami co do błędów w dodruku:
https://www.facebook.com/groups/planszo ... 250546532/
smoo
Posty: 18
Rejestracja: 14 sie 2020, 21:50
Has thanked: 24 times
Been thanked: 8 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: smoo »

U mnie też 2 kafle są jaśniejsze, czyli mam wszystkie możliwe buble :roll:

Z tego co widzę, to niektórzy mieli w pudełku nawet pleśń... Aż nie wiem, co powiedzieć.
Awatar użytkownika
Elrond
Posty: 193
Rejestracja: 26 lut 2013, 12:51
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 6 times
Been thanked: 25 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Elrond »

No masakra jakaś :(
ODPOWIEDZ