Machina Arcana (Juraj Bilić)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
reju84
Posty: 25
Rejestracja: 23 mar 2019, 10:19
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: reju84 »

Kurcze jakoś to najlepiej nie brzmi, że gra może zakończyć czymś takim zabawę bez możliwości reakcji. Często się tak zdarza ?
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 546
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 257 times
Been thanked: 113 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: hamish »

O nie, nie. Zawsze jest możliwość reakcji. Tylko trzeba się jej doszukać :wink: Nawet w sytuacjach z pozoru beznadziejnych da się znaleźć jakieś rozwiązanie. Gra jest bardzo trudna i leje po twarzy pięścią z prawa i lewa. Ale po każdym ciosie można się podnieść. To zmusza do szukania różnych rozwiązań i stosowania zróżnicowanej strategii.
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Cyel
Posty: 2598
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1455 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: Cyel »

hamish pisze: 22 paź 2020, 00:13 O nie, nie. Zawsze jest możliwość reakcji. Tylko trzeba się jej doszukać :wink:
Hmm, to gdybym dociągnął tę nieszczęsną wiedźmę mając np dwóch bohaterów na 2HP to jak powinienem reagować? Gdyby istniał jakiś Summoning Sickness to jest to jakieś wyzwanie "za turę mnie zabije, muszę coś wymyślić!". A tak to pomiędzy dobraniem potwora a jego ruchem gracz nie ma możliwości interakcji z grą, chyba. Popraw mnie, jeśli się mylę i jest ta "reakcja, której trzeba się doszukać", bo może nie doczytałem jakiejś zasady. Napisz w Spoilerze, bo inni mogą chcieć sami dojść do tego jak się wyratować wtedy ;)
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 546
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 257 times
Been thanked: 113 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: hamish »

Cyel pisze: 22 paź 2020, 08:02
hamish pisze: 22 paź 2020, 00:13 O nie, nie. Zawsze jest możliwość reakcji. Tylko trzeba się jej doszukać :wink:
Hmm, to gdybym dociągnął tę nieszczęsną wiedźmę mając np dwóch bohaterów na 2HP to jak powinienem reagować? Gdyby istniał jakiś Summoning Sickness to jest to jakieś wyzwanie "za turę mnie zabije, muszę coś wymyślić!". A tak to pomiędzy dobraniem potwora a jego ruchem gracz nie ma możliwości interakcji z grą, chyba. Popraw mnie, jeśli się mylę i jest ta "reakcja, której trzeba się doszukać", bo może nie doczytałem jakiejś zasady. Napisz w Spoilerze, bo inni mogą chcieć sami dojść do tego jak się wyratować wtedy ;)
Już wiem, co miałeś na myśli przez brak możliwości reakcji. Źle Cię zrozumiałem, przepraszam.

Prawda, potwory biją natychmiast po wejściu, ale przecież to nie przestępstwo :wink: Nie wszystkie gry muszą podlegać tym samym zasadom, tutaj sobie wymyślił autor tak no i przez to mamy, delikatnie mówiąc, przewalone (o czym oczywiście doskonale wiesz). Zwróć uwagę na jedno: praktycznie wszystkie potwory poziomów niższych mają 1 max 2 życia. Dodatkowo zawsze gdzieś tam jest jakiś słabszy punkt. Taka wiedźma ma 1HP i 0 obrony przeciw obrażeniom fizycznym, przeciw magicznym 6. Gdyby był summoning sickness to jaka byłaby szansa, żeby taki stwór mógł cokolwiek zrobić? Tutaj widać świadomy zabieg twórców. Potwory są mocne w działaniu i muszą mieć możliwość wykonania akcji, bo mogą szybko zostać z planszy zmiecione (taką wiedźmę ściąga każdy słabo rozgarnięty badacz zadający obrażenia fizyczne, a przy sporym pechu może wykonać do trzech akcji ataku na niej). Ty akurat miałeś pecha i wyszedł bardzo osobliwy przeciwnik już na początku.
Spoiler:
Zapewne moja odpowiedź nie będzie tym, czego oczekiwałeś :wink: Ale tak to widzę ja. Gra opiera się bardziej na reakcji na zastaną sytuację, na zasadzie "wielu rzeczy przewidzieć nie można i mierzymy się z nimi dopiero w chwili, kiedy dadzą nam po twarzy".

EDYTA: literówki, nomenklatura
Ostatnio zmieniony 22 paź 2020, 22:26 przez hamish, łącznie zmieniany 3 razy.
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Cyel
Posty: 2598
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1455 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: Cyel »

Dzięki, to bardzo dobra odpowiedź. Faktycznie z summoning sickness potwory czekałby pewnie zazwyczaj znany z FPSów Spawn Rape ;) (co za piękne zdanie po polsku skonstruowałem...)
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 546
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 257 times
Been thanked: 113 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: hamish »

Cyel pisze: 22 paź 2020, 10:51 Dzięki, to bardzo dobra odpowiedź. Faktycznie z summoning sickness potwory czekałby pewnie zazwyczaj znany z FPSów Spawn Rape ;) (co za piękne zdanie po polsku skonstruowałem...)
Dokładnie.

I myślę, że Twoja wypowiedź to insta-kill dla takiego Miodka czy Bralczyka :D
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
reju84
Posty: 25
Rejestracja: 23 mar 2019, 10:19
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: reju84 »

Panowie wasze wypowiedzi przechyliły moje wahania i zachęciły do złożenia pre-orderka. Doczekać już się nie mogę kiedy gra wyląduje na stole. Rozumiem, że posiadacie 2 edycję?Ktoś wcześniej wspominał, że karty są niestandardowe. Niestety nie wspierałem kickstartera więc będę musiał poszukać jakiś pasujących protektorów.
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 546
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 257 times
Been thanked: 113 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: hamish »

Cieszymy się, że dołączyłeś do kultu. Będzie Ci tu dobrze :twisted: Mam już kilku chętnych na zamówienie protektorów i myślę, że jedna paczka w tę, czy w tę, różnicy mi nie zrobi. Zanim jednak coś zacznę działać, będę chciał sprawdzić jak to w PM pójdzie. Odezwij się w razie czego jak otworzą PM, gdybyś chciał dedykowane koszulki.
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: Evokenx »

Hej,

Gra mi przypadła do gustu, więc chyba też dołączę do kultu :D

Grę będę chciał na pewno kupić i tak się teraz zastanawiam... bo mam jeszcze sporo nieogranych tytułów i jakoś tak mi się nie śpieszy już teraz. Warto brać to już w kickstarterze czy lepiej poczekac na ofertę z sklepu Galakta?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2765
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: Yuri »

Najlepsza oferta jest w 3Trollach.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
bobiaczek
Posty: 417
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 141 times
Been thanked: 111 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: bobiaczek »

Yuri pisze: 23 paź 2020, 07:24 Najlepsza oferta jest w 3Trollach.
Ten tytuł już nie jest w tak atrakcyjnej cenie, ale zawsze to taniej niż bezpośrednie zamówienie z KS
QuBek
Posty: 228
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Has thanked: 28 times
Been thanked: 12 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: QuBek »

Evokenx pisze: 23 paź 2020, 06:50 Hej,

Gra mi przypadła do gustu, więc chyba też dołączę do kultu :D

Grę będę chciał na pewno kupić i tak się teraz zastanawiam... bo mam jeszcze sporo nieogranych tytułów i jakoś tak mi się nie śpieszy już teraz. Warto brać to już w kickstarterze czy lepiej poczekac na ofertę z sklepu Galakta?
jestem kultystą niepraktykującym - czekam aż będzie w sprzedaży od Galakty (z sentymentu i wsparcia rodzimego wydawcy).
Natomiast boli mnie tak długa rozgrywka, to kiepsko pasuje do profilu moich możliwości grania (max 3h). Czy save dobrze się sprawdza?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2765
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: Yuri »

bobiaczek pisze: 23 paź 2020, 08:29
Yuri pisze: 23 paź 2020, 07:24 Najlepsza oferta jest w 3Trollach.
Ten tytuł już nie jest w tak atrakcyjnej cenie, ale zawsze to taniej niż bezpośrednie zamówienie z KS
Po części im się nie dziwię. Ja korzystając ze zniżki forumowicza kupiłem za ok. 375zl.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: Phate »

Ja jestem bardzo zainteresowany ale jakoś przeraża mnie ten koszt. Kupię na pewno ale poczekam na Retail od Galakty (Najpierw podstawka a jak będzie dobre to i dodatki). Nie jestem przekonany czy za tę 430 jest w tym pudle tyle zawartości żeby się opłacało w chemii rzucać na core i dodatki.

Żeby jednak nie było. Jestem bardzo żywotnie zainteresowany i podstawkę na pewno kupię od Galakty :D
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4549
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1371 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: Hardkor »

Phate pisze: 23 paź 2020, 10:51 Ja jestem bardzo zainteresowany ale jakoś przeraża mnie ten koszt. Kupię na pewno ale poczekam na Retail od Galakty (Najpierw podstawka a jak będzie dobre to i dodatki). Nie jestem przekonany czy za tę 430 jest w tym pudle tyle zawartości żeby się opłacało w chemii rzucać na core i dodatki.

Żeby jednak nie było. Jestem bardzo żywotnie zainteresowany i podstawkę na pewno kupię od Galakty :D
Jest jakieś info kiedy będzie cena od Galakty? Bo z drugiej strony patrząc to w 3trollach chyba można zapłacić dopiero jak będą mieli gre na stanie?
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 546
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 257 times
Been thanked: 113 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: hamish »

QuBek pisze: 23 paź 2020, 09:21
Evokenx pisze: 23 paź 2020, 06:50 Hej,

Gra mi przypadła do gustu, więc chyba też dołączę do kultu :D

Grę będę chciał na pewno kupić i tak się teraz zastanawiam... bo mam jeszcze sporo nieogranych tytułów i jakoś tak mi się nie śpieszy już teraz. Warto brać to już w kickstarterze czy lepiej poczekac na ofertę z sklepu Galakta?
jestem kultystą niepraktykującym - czekam aż będzie w sprzedaży od Galakty (z sentymentu i wsparcia rodzimego wydawcy).
Natomiast boli mnie tak długa rozgrywka, to kiepsko pasuje do profilu moich możliwości grania (max 3h). Czy save dobrze się sprawdza?
Gra sama w sobie nie ma jakiejś opracowanej formy zapisu. Trzeba stosować metodę chałupniczą, czy zdjęcie rozłożonych komponentów. Z kolei, jeśli traktować poszczególne rozdziały scenariusza jako takie "check pointy", to wtedy zapis jest trochę łatwiejszy (szczególnie kiedy należy zmienić wartości esencji itp.). W moim przypadku wyglądało to tak: na koniec mojego czasu gry robiłem zdjęcie mapy (rozkład badaczy, potworów, drzwi, żetonów), zdjęcie kolejki potworów, zdjęcie inwentarza badaczy i kart badaczy (jedna fotka), zdjęcie karty obecnego rozdziału i kart wydarzeń. Karty wydarzeń i przedmiotów składałem razem i chowałem do pudełka, ale z dala od pozostałych kart. To samo z wydarzeniami, potworami i rozdziałami. Wszystko się ładnie mieściło. Jak siadałem do kontynuacji rozkładałem wedle zdjęć i nie zajmowało to eonów. Szło naprawdę sprawnie. Od razu zaznaczam - grałem później tak ze dwie, trzy godziny. I znów chowanko. Niestety, albo stół z wnęką, albo chowanie do pudła (w moim przypadku, przy dwulatce biegającej po mieszkaniu, jedyne sensowne rozwiązanie). Jak ktoś może sobie pozwolić na to, żeby gra leżała rozłożona, to nie widzę problemu.
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Dhel
Posty: 716
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 481 times
Been thanked: 405 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: Dhel »

Wczoraj gra solo z 2 badaczami, Mystic i Gunman, horror in the ice pełny scenariusz. Powiem tak, nigdy podczas rozgrywek czy to w Arkham 2/3 edycję, Eldritch czy nawet Arkham LCG nie czułem takiej radości z gry jak przy Machina. To co kiedyś pisałem, co chwila jestem przy swoich bohaterach i nie obsługuję gry tylko robię tury badaczy, najfajniejsza rozkmina to jest co wybrać ze znalezionych fantów, a jest tego sporo. No i cudowne uczucie gdy doposażony badacz może potworom zrobić jesień średniowiecza z no, wiecie czego. :D
Ta gra kompletnie zwolniła całą linię horror od FFG, czytanie opisów jest bardzo klimatyczne, grafiki cudowne. Dalej na minus wygląd niektórych poziomów, tzn. kafel wyglada pięknie tylko za Chiny nie wiem jak mam interpretować niektóre miejsca, jest przejście czy to raczej ściana?
Mimo wszystko perełka w mojej bardzo skromnej kolekcji.

Aaa, w koncu wygrałem ten scenariusz. Fanty z 3 poziomu robią robotę, z mojej bohaterki zrobiłem legolasa ze zbroją chyba z mitrhtilu, natomiast mystic to się stał rewolwerowcem plazmą obdarzającym wrogów.
I co jest fajne, gra zmusza do eksploracji, po prostu, jak się nie doposażysz to zapomnij o sukcesie, ale jest minus-jak za długo będziesz się włóczył po lochach to jak przyjdą najmocniejsze potwory to będzie ciężko, oj ciężko nawet mając super sprzęt.
Pod solo duża rekomendacja! A czasem gry nie ma co się przejmować, jak koledzy wspomnieli można łatwo grę zapisać, i łatwo ją rozłożyć, tym się kierowałem też przy zakupie i teraz wiem ze to był dobry strzał.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4549
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1371 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: Hardkor »

Pytanie mam. Czy ma ktos pomysł jak mógłbym kupić matę do gry? Czy była ona już szybciej czy w tym KS dopiero? Trolle nie będą jej mieli w ofercie, na forum nie było żadnej zbiórki. Jedyny pomysł to popytać czy ktoś nie wspiera samemu na KS i czy by mi nie wziął przy okazji (swoją drogą jak ktoś taki tu jest to niech da znac w komentarzu)?
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 546
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 257 times
Been thanked: 113 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: hamish »

Mata była już w poprzedniej zbiórce. Dostępna tylko jako dodatek płatny w BackerKit. Jeśli dobrze pamiętam, nie było wtedy chyba pledga jak teraz, all in za $220. Ja tam kilku szefom będę koszulki brał. Odezwij się, jak PM otworzą. Może coś się wykombinuje.
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Niven
Posty: 87
Rejestracja: 25 lis 2018, 11:33
Has thanked: 29 times
Been thanked: 30 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: Niven »

Zapytaj tez u producenta mat . Może pomogą. www.playmaty.pl
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1561 times
Been thanked: 252 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: suibeom »

Hardkor pisze: 28 paź 2020, 23:36 Pytanie mam. Czy ma ktos pomysł jak mógłbym kupić matę do gry? Czy była ona już szybciej czy w tym KS dopiero? Trolle nie będą jej mieli w ofercie, na forum nie było żadnej zbiórki. Jedyny pomysł to popytać czy ktoś nie wspiera samemu na KS i czy by mi nie wziął przy okazji (swoją drogą jak ktoś taki tu jest to niech da znac w komentarzu)?
ja wsparłem
Torquemada666
Posty: 811
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 131 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: Torquemada666 »

1. Ktoś ma doświadczenie z graniem w czwórkę? Na bgg jako best jest liczba 2. Zastanawiam się czy w czwórkę nie będzie to zbyt długie.

2. Od razu powstaje pytanie, jak sądzicie, ta gra nadaje się dla 11-latka i 14-latka? Tyle będą mieli w planowanym terminie wydania gry :) Mają spore doświadczenie w Descenta :)
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 487
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 64 times
Been thanked: 167 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: strid3rr »

Torquemada666 pisze: 14 lis 2020, 18:29 2. Od razu powstaje pytanie, jak sądzicie, ta gra nadaje się dla 11-latka i 14-latka? Tyle będą mieli w planowanym terminie wydania gry :) Mają spore doświadczenie w Descenta :)
Zależy czy pytasz o mechanikę, czy o stylistykę i ogólny klimat. Mechanicznie jest tam dużo kombinowania i optymalizacji więc może być im ciężko. Chyba, że chodzi o samą zabawę, a nie o jej wynik.
Jeżeli natomiast pytasz o to drugie, to wydaje mi się, że to może być dla nich ciężki temat, zależy też jakie twoje dzieci są. Tematyka i stylistyka może je przerosnąć, bo jednak jest dojrzała.
Torquemada666
Posty: 811
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 131 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: Torquemada666 »

Tak przyglądając się klimatowi to myślę, że on akurat nie będzie problemem. Bardziej może być problem z trudnością gry dla młodszego syna. W sumie chyba dobrze, że wsparłem Nova Aetas Renaissance :) Będzie odmiana dla Descenta, a do wyjścia NAR pewnie większość ogramy. Choć nie ukrywam Machina nadal kusi.

Ktoś wie czy oferta dostępna w 3trolle.pl to jakaś mała ilość i może szybko zniknąć, czy raczej nie ma tego typu obawy?

Ktoś ma doświadczenie z graniem w czwórkę? Na bgg jako best jest liczba 2. Zastanawiam się czy w czwórkę nie będzie to zbyt długie.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4549
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1371 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: Hardkor »

Torquemada666 pisze: 15 lis 2020, 13:12 Tak przyglądając się klimatowi to myślę, że on akurat nie będzie problemem. Bardziej może być problem z trudnością gry dla młodszego syna. W sumie chyba dobrze, że wsparłem Nova Aetas Renaissance :) Będzie odmiana dla Descenta, a do wyjścia NAR pewnie większość ogramy. Choć nie ukrywam Machina nadal kusi.

Ktoś wie czy oferta dostępna w 3trolle.pl to jakaś mała ilość i może szybko zniknąć, czy raczej nie ma tego typu obawy?

Ktoś ma doświadczenie z graniem w czwórkę? Na bgg jako best jest liczba 2. Zastanawiam się czy w czwórkę nie będzie to zbyt długie.
Skoro to PM to wydaje mi się, że ilość nieograniczona :) jak zamkną PM to zamkną też zamówienia pewnie
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
ODPOWIEDZ