Podwodne Miasta - pytania i wątpliwości

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: Podwodne Miasta

Post autor: Lolas »

Patrząc tylko na polską wersję, interpretowałbym tę kartę jako możliwość wykorzystania akcji na dowolnym polu, na którym nie masz swojego znacznika (czyli akcja z pola wolnego lub z pola zajętego przez INNEGO gracza)
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Podwodne Miasta

Post autor: Pan_K »

Lolas pisze: 27 sty 2020, 00:54 Patrząc tylko na polską wersję, interpretowałbym tę kartę jako możliwość wykorzystania akcji na dowolnym polu, na którym nie masz swojego znacznika (czyli akcja z pola wolnego lub z pola zajętego przez INNEGO gracza)
Wydaje się to oczywiste. Nie wiem, jak można by rozumieć tę kartę inaczej?
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Lomax1983
Posty: 54
Rejestracja: 22 sie 2018, 22:44
Lokalizacja: Wejherowo
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times

Re: Podwodne Miasta

Post autor: Lomax1983 »

Pan_K pisze: 27 sty 2020, 05:15
Lolas pisze: 27 sty 2020, 00:54 Patrząc tylko na polską wersję, interpretowałbym tę kartę jako możliwość wykorzystania akcji na dowolnym polu, na którym nie masz swojego znacznika (czyli akcja z pola wolnego lub z pola zajętego przez INNEGO gracza)
Wydaje się to oczywiste. Nie wiem, jak można by rozumieć tę kartę inaczej?
Można to interpretować ("wykonać Akcję dostępnego lub niezajętego przez twój kafel" ) inaczej ponieważ są inne karty na których jest napisane np. "ze mogę wykonać Akcję z pola nie zajętego przez twój kafel". Czyli według Ciebie to to samo, a jednak jest dodatkowo napisane z dostępnego. Jeżeli można z każdego nie zajętego przez Ciebie pola to po co ten zapis "dostępnego"?? Dwie karty o tym samym znaczeniu, a opisane inaczej. Stąd inna interpretacja.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Podwodne Miasta

Post autor: Pan_K »

Lomax1983 pisze: 27 sty 2020, 10:39 Można to interpretować ("wykonać Akcję dostępnego lub niezajętego przez twój kafel" ) inaczej ponieważ są inne karty na których jest napisane np. "ze mogę wykonać Akcję z pola nie zajętego przez twój kafel". Czyli według Ciebie to to samo, a jednak jest dodatkowo napisane z dostępnego. Jeżeli można z każdego nie zajętego przez Ciebie pola to po co ten zapis "dostępnego"?? Dwie karty o tym samym znaczeniu, a opisane inaczej. Stąd inna interpretacja.
1. Nie jest to wg mnie to samo, bo wprowadzasz dodatkową zmienną kontekstualną, której nie było w pytaniu o znaczenie karty.
2. Sens na karcie, o którą pierwotnie pytałeś, wydaje się jednoznaczny: albo korzysta się z akcji z pola dostępnego (= niezajętego przez nikogo), albo z niezajętego przez konkretnie mój kafel (= może być to pole zajęte przez kafel innego gracza).
3. Nie potrafię w tej chwili odnieść do wprowadzonej kolejnej okoliczności (tzn. owej karty, na której jest napisane "ze mogę wykonać Akcję z pola nie zajętego przez twój kafel". Jak wrócę do domu i zerknę na karty, to się odniosę (jeśli nie zapomnę).
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Lomax1983
Posty: 54
Rejestracja: 22 sie 2018, 22:44
Lokalizacja: Wejherowo
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times

Re: Podwodne Miasta

Post autor: Lomax1983 »

Pan_K pisze: 27 sty 2020, 14:34 3. Nie potrafię w tej chwili odnieść do wprowadzonej kolejnej okoliczności (tzn. owej karty, na której jest napisane "ze mogę wykonać Akcję z pola nie zajętego przez twój kafel". Jak wrócę do domu i zerknę na karty, to się odniosę (jeśli nie zapomnę).
Cytowałem kartę z pamięci i okazuje się że nie do końca jest taka karta jak pisałem. Są tylko karty które umożliwiają wykonanie Akcji z pola zajętego przez innego gracza albo z dowolnego dostępnego pola Akcji.
U mnie powstał spór ponieważ jedni twierdzili tak jak Ty, a inni mówili po co jest zapis "...wykonać akcję dostępnego..." Wystarczył by zapis, że można wykonać Akcję niezajętego przez twój kafel pola Akcji i to by było równoważne z tym, że można wykonać na dostępnych i zajętych przez innego gracza. Finalnie założyliśmy, że można wykonać akcje tylko z dostępnego pola akcji.
Awatar użytkownika
Lekt
Posty: 39
Rejestracja: 23 lip 2010, 10:15
Kontakt:

Re: Podwodne Miasta

Post autor: Lekt »

Dzień dobry,
Szanowni Grupowicze mamy Podwodne Miasta od niedawna i prosimy o pomoc bardziej doświadczonych graczy :)

1) Kładę kafelek akcji na polu z „S”, czyli dobieram kartę Specjalną. Mogą ją od razu zagrać na swój stół? Czy to się już liczy jako odpalenie kolejnej akcji?

2) Kładę kafelek na polu czerwonym i zagrywam czerwoną kartę Akcji. Wykonuję akcję z pola na planszy i... skoro zagrywam kartę z pasującym kolorem, a jest ona kartą Akcji, to...? Korzystam z kart Akcji, które już mam (limit 4), tak? Czy skoro kolory do siebie pasują korzystamy w akcji na planszy, wykonuję akcję z treści karty i dodatkowo przez "A" odpalam, którąś z wolnych akcji ze swojego stołu?

3) Udoskonalone budynki (Laboratoria, Odsalarnie, Farmy) skumulowana produkcja liczy się tylko za dwie takie same ulepszone konstrukcje? Jeśli będę miał obok miasta łącznie 4 ulepszone Konstrukcję tego samego typu wówczas w fazie produkcji liczę jakby miał dwie podwójne konstrukcje? To oczywiste, ale wolimy się upewnić.

4) Liczenie punktów z miast na koniec. Tu najbardziej zgrzyta (instrukcja PL, s. 17: "Punkty zwycięstwa z sieć"). Podana punktacja od 2 do 6 PZ jest liczona jednostkowo i oddzielnie dla każdego z miast czy zbiorczo? Przykład:
Mam 3 miasta: Miasto z 1 rodzajem budynku, drugie z 2 i trzecie z 3 rodzajami. Wówczas te ostatnie z 3 rodzajami (Laboratorium, Farma i Odsalarnia) liczę tylko za 6 PZ czy za każdy z tych kroków?

Ogromnie dziękuję za pomoc i rozwianie wątpliwość. Nie możemy się już doczekać polskiego wydania rozszerzenia z muzeum i zbieraniem podwodnych artefaktów :)
" - Pola Rohanu? Pola Rohanu, powiadasz. Dobra to dla nas nowina."
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Podwodne Miasta

Post autor: Lothrain »

Lekt pisze: 21 kwie 2020, 07:38 1) Kładę kafelek akcji na polu z „S”, czyli dobieram kartę Specjalną. Mogą ją od razu zagrać na swój stół? Czy to się już liczy jako odpalenie kolejnej akcji?
Bierzesz na rękę i zagrywasz z inną akcją.
Lekt pisze: 21 kwie 2020, 07:38 2) Kładę kafelek na polu czerwonym i zagrywam czerwoną kartę Akcji. Wykonuję akcję z pola na planszy i... skoro zagrywam kartę z pasującym kolorem, a jest ona kartą Akcji, to...? Korzystam z kart Akcji, które już mam (limit 4), tak? Czy skoro kolory do siebie pasują korzystamy w akcji na planszy, wykonuję akcję z treści karty i dodatkowo przez "A" odpalam, którąś z wolnych akcji ze swojego stołu?
Jeśli zagrywasz kartę akcji to jedyne co masz, to fakt, że dokładasz ją do swojego tableau. Karty akcji odpalasz jedynie za pomocą akcji A na planszy i nijak inaczej. Za jednym użyciem akcji A możesz odpalić tylko jedną kartę (i zablokowac jej użycie do końca ery).
Lekt pisze: 21 kwie 2020, 07:38 3) Udoskonalone budynki (Laboratoria, Odsalarnie, Farmy) skumulowana produkcja liczy się tylko za dwie takie same ulepszone konstrukcje? Jeśli będę miał obok miasta łącznie 4 ulepszone Konstrukcję tego samego typu wówczas w fazie produkcji liczę jakby miał dwie podwójne konstrukcje? To oczywiste, ale wolimy się upewnić.
Tak
Lekt pisze: 21 kwie 2020, 07:38 4) Liczenie punktów z miast na koniec. Tu najbardziej zgrzyta (instrukcja PL, s. 17: "Punkty zwycięstwa z sieć"). Podana punktacja od 2 do 6 PZ jest liczona jednostkowo i oddzielnie dla każdego z miast czy zbiorczo? Przykład:
Mam 3 miasta: Miasto z 1 rodzajem budynku, drugie z 2 i trzecie z 3 rodzajami. Wówczas te ostatnie z 3 rodzajami (Laboratorium, Farma i Odsalarnia) liczę tylko za 6 PZ czy za każdy z tych kroków?
Jednostkowo dla każdego miasta. W twoim przykładzie dostałbyś 13 punktów (3+4+6)
Awatar użytkownika
NestorZolo
Posty: 333
Rejestracja: 29 lis 2019, 08:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 506 times
Been thanked: 123 times

Re: Podwodne Miasta

Post autor: NestorZolo »

Lothrain pisze: 21 kwie 2020, 08:02
Lekt pisze: 21 kwie 2020, 07:38 2) Kładę kafelek na polu czerwonym i zagrywam czerwoną kartę Akcji. Wykonuję akcję z pola na planszy i... skoro zagrywam kartę z pasującym kolorem, a jest ona kartą Akcji, to...? Korzystam z kart Akcji, które już mam (limit 4), tak? Czy skoro kolory do siebie pasują korzystamy w akcji na planszy, wykonuję akcję z treści karty i dodatkowo przez "A" odpalam, którąś z wolnych akcji ze swojego stołu?
Jeśli zagrywasz kartę akcji to jedyne co masz, to fakt, że dokładasz ją do swojego tableau. Karty akcji odpalasz jedynie za pomocą akcji A na planszy i nijak inaczej. Za jednym użyciem akcji A możesz odpalić tylko jedną kartę (i zablokowac jej użycie do końca ery).
Ja jeszcze dodam, że jest możliwość odpalenia akcji, z jednej ze swych kart akcji, leżących na stole. Jeśli zagrywamy kartę akcji odpowiedniego koloru, co kolor na planszy, to taką kartę dodajemy na stół. Jednak jest limit czterech kart akcji. I jeśli nowa karta jest piątą kartą, to możemy w tym momencie odpalić akcję na karcie, którą usuwamy żeby zrobić miejsce nowej karcie. Ta wcześniej zagrana musi być jednak przygotowana. Można odrzucić wyczerpaną kartę ale wtedy nie odpalamy akcji.
1.GWT, 2.BrassB, 3.Madeira, 4.Wildcatters, 5.ProjektGaja, 6.Skymines, 7.KlanyKaledonii, 8.Yokohama, 9.Endeavor, 10.Tyrrants, 11.Hansa, 12.A&K
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1594
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 631 times
Been thanked: 547 times

Re: Podwodne Miasta

Post autor: eveni »

Mam pytanie odnośnie odpalania efektów metropolii:
a) czy wystarczy wybudować sieć tuneli od miasta początkowego do metropolii aby odpalić ich efekty?
b) czy poza tunelami muszą też na całej drodze być zbudowane miasta?
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1721
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 84 times

Re: Podwodne Miasta

Post autor: Tomzaq »

a) tak
b) nie
Who is John Galt?
Posiadam
foobar1988
Posty: 17
Rejestracja: 14 maja 2020, 12:30
Has thanked: 10 times
Been thanked: 1 time

Re: Podwodne Miasta

Post autor: foobar1988 »

Witam. Jeszcze nie otrzymałem fizycznie gry ale studiuję instrukcję i nie rozumiem pewnej kwestii.

Obrazek

Jak rozumiem miasta początkowe są trzy - te w rogach. Żaden tunel nie łączy z nimi więc jak to działa?
Jeśli dobrze myślę to w miejscu zaznaczonym na zielono w lewym dolnym rogu powinien być tunel by było połączenie z miastem początkowym.
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Podwodne Miasta

Post autor: Nidav »

Miasto początkowe jest jedno - kopułka biała w prawym dolnym rogu i zawsze na początku gry w trakcie przygotowania każdy gracz na swojej planszetce kładzie jedno takie miasto właśnie w prawym dolnym rogu (z tego zresztą powodu na planszetce to miejsce jest wyszczególnione przez bodajże biegnące przez nie białe linie). Te trzy żetony, o których piszesz, to metropolie, do których warto w trakcie gry się połączyć (wystarczy tunelami, bez miast obok), żeby otrzymać jakieś bonusy.
Bujaro
Posty: 13
Rejestracja: 04 lut 2019, 11:32

Re: Podwodne Miasta

Post autor: Bujaro »

Witam, chciałbym nawiązać do pytania sprzed kilku miesięcy:
Lekt pisze: 21 kwie 2020, 07:38 ...
2) Kładę kafelek na polu czerwonym i zagrywam czerwoną kartę Akcji. Wykonuję akcję z pola na planszy i... skoro zagrywam kartę z pasującym kolorem, a jest ona kartą Akcji, to...? Korzystam z kart Akcji, które już mam (limit 4), tak? Czy skoro kolory do siebie pasują korzystamy w akcji na planszy, wykonuję akcję z treści karty i dodatkowo przez "A" odpalam, którąś z wolnych akcji ze swojego stołu?
...
Też mnie zastanawia ten problem. Ja to widzę tak: wybieram pole na planszy, które pozwala mi skorzystać z 1 swojej karty Akcji. Mam na ręce kartę akcji w tym samym kolorze, więc wydaje mi się, że mogę od razu skorzystać z akcji na tej karcie z ręki. Instrukcja: "dozwolone jest skorzystanie z karty Akcji w tej samej turze, w której pozyskałeś tę kartę."
Następnie dokładam tą kartę na stół, a ponieważ mam już tam 4 karty Akcji, to odrzucam jedną ze stołu i mogę - zgodnie z instrukcją - "natychmiast skorzystać z działania odrzucanej karty".
Czyli de facto mogę skorzystać z akcji dwóch kart Akcji w jednej turze. Zgadzacie się z tym?
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Podwodne Miasta

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Bujaro pisze: 03 lis 2020, 12:29 Witam, chciałbym nawiązać do pytania sprzed kilku miesięcy:
Lekt pisze: 21 kwie 2020, 07:38 ...
2) Kładę kafelek na polu czerwonym i zagrywam czerwoną kartę Akcji. Wykonuję akcję z pola na planszy i... skoro zagrywam kartę z pasującym kolorem, a jest ona kartą Akcji, to...? Korzystam z kart Akcji, które już mam (limit 4), tak? Czy skoro kolory do siebie pasują korzystamy w akcji na planszy, wykonuję akcję z treści karty i dodatkowo przez "A" odpalam, którąś z wolnych akcji ze swojego stołu?
...
Też mnie zastanawia ten problem. Ja to widzę tak: wybieram pole na planszy, które pozwala mi skorzystać z 1 swojej karty Akcji. Mam na ręce kartę akcji w tym samym kolorze, więc wydaje mi się, że mogę od razu skorzystać z akcji na tej karcie z ręki. Instrukcja: "dozwolone jest skorzystanie z karty Akcji w tej samej turze, w której pozyskałeś tę kartę."
Następnie dokładam tą kartę na stół, a ponieważ mam już tam 4 karty Akcji, to odrzucam jedną ze stołu i mogę - zgodnie z instrukcją - "natychmiast skorzystać z działania odrzucanej karty".
Czyli de facto mogę skorzystać z akcji dwóch kart Akcji w jednej turze. Zgadzacie się z tym?
Jak dla mnie jest chaos w opisie więc:
- wybieram pole z akcją gdzie jest ''A''
- kolor akcji tożsamy z kolorem karty i jest to karta akcji
- mam już limit kart akcji więc usuwam jedną z nich i mogę jeszcze odpalić z niej akcję
- teraz dokładam nową kartę akcji i mogę ją odpalić bo korzystam z pola akcji ''A''.

Więc tak, można tak zrobić :D
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Podwodne Miasta

Post autor: rastula »

WOW!

ten limit 4 astastentów to w ogóle mi umknął w zasadach :D LOL


ale w takim razie czy 2 startowi ( a właściwie 1) z dodatku też się do niego wliczają?
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1721
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 84 times

Re: Podwodne Miasta

Post autor: Tomzaq »

Startowi też się wliczają
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
muarta
Posty: 8
Rejestracja: 30 sty 2020, 19:29

Re: Podwodne Miasta

Post autor: muarta »

Mam niejasność i z tego co czytałam nie było poruszone. Wiadomo, że mogę wykonać najpierw albo akcje z karty albo z planszy. Tylko chodzi o samo wykonywanie akcji z planszy czy musi być zachowana kolejność wykonywania od lewej do prawej czy mogę tam namącić typu zielona akcja zrób A i weź plastostal robię odwrotnie czyli najpierw biorę plastostal, a potem robię A? Tak samo ma to czasem znaczenie na polu pomarańczowym z A S i czewonym z A i postaw-ulepsz.
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1721
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 84 times

Re: Podwodne Miasta

Post autor: Tomzaq »

muarta pisze: 24 mar 2021, 12:32 Mam niejasność i z tego co czytałam nie było poruszone. Wiadomo, że mogę wykonać najpierw albo akcje z karty albo z planszy. Tylko chodzi o samo wykonywanie akcji z planszy czy musi być zachowana kolejność wykonywania od lewej do prawej czy mogę tam namącić typu zielona akcja zrób A i weź plastostal robię odwrotnie czyli najpierw biorę plastostal, a potem robię A? Tak samo ma to czasem znaczenie na polu pomarańczowym z A S i czewonym z A i postaw-ulepsz.
Możesz to robić w dowolnej kolejności.
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1594
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 631 times
Been thanked: 547 times

Re: Podwodne Miasta - pytania i wątpliwości

Post autor: eveni »

Mam pytanie odnośnie modułu Przyspieszony Start z dodatku - czy pominięcie pierwszej rundy jest obowiązkowe czy opcjonalne? W instrukcji jest napisane "będziesz mógł", ale czy muszę?

Obrazek
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 943
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 333 times
Been thanked: 726 times
Kontakt:

Re: Podwodne Miasta - pytania i wątpliwości

Post autor: Apos »

eveni pisze: 18 sie 2021, 18:32 Mam pytanie odnośnie modułu Przyspieszony Start z dodatku - czy pominięcie pierwszej rundy jest obowiązkowe czy opcjonalne? W instrukcji jest napisane "będziesz mógł", ale czy muszę?
Po wyborze płytki z zasobami początkowymi i ich otrzymaniu, rozpoczynasz grę od drugiej rundy.
Once tiles have been chosen and players have taken those benefits, all tiles can be returned to the box. You are ready to play, starting in round 2!
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: detrytusek »

A właśnie...jak się upgrejduje miasta?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
helloween85
Posty: 162
Rejestracja: 14 maja 2018, 14:39
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 83 times
Been thanked: 48 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: helloween85 »

detrytusek pisze: 13 wrz 2021, 14:41 A właśnie...jak się upgrejduje miasta?
Normalnie chyba się nie da, ale jest przynajmniej jedna karta akcji, która pozwala to zrobić.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Podwodne Miasta - pytania i wątpliwości

Post autor: detrytusek »

Bardzo proszę rozstrzygnąć spór bo zaraz zaczniemy rozdzierać koszulki i używać zdań zaczynających się od "Twoja stara".
Koniec gry..remis...tajbrejker
"Jeśli dwóch lub więcej graczy zdobyło taką samą liczbę PZ, o zwycięstwie decyduje kolejność na torze Federacji ustalona po ostatniej rundzie (nie lekceważ polityków)"

Problem w tym, że tam się nikt nie ruszył. Pewien jegomość twierdzi, że decyduje kolejność gracza, a pewien mówi veto podpierając się oczywiście argumentami, które to tamten zbywa mówiąc "Ty chu.." - pomińmy na chwilę jego wątpliwą kulturę osobistą i zanurzmy się w odmęty podwodnych zasad.

Czymże jest owa mistyczna kolejność na torze federacji? Instrukcja tę kartę wyraźnie dzieli na tor kolejności (lewa strona) i tor federacji (prawa), a więc patrzę na prawą. Czym innym są znaczniki znajdujące się na torze federacji, a czym innym te po lewej. Thoughts?
Spoiler:
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
helloween85
Posty: 162
Rejestracja: 14 maja 2018, 14:39
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 83 times
Been thanked: 48 times

Re: Podwodne Miasta - pytania i wątpliwości

Post autor: helloween85 »

Wydaje mi się, że tor federacji jest w tym przypadku tożsamy z kolejnością graczy. Cytat z angielskiej instrukcji:
Whoever has the most points wins. If there is a tie, break the tie according to the tie-breaking play order that was determined at the end of the final round (politics pays).
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4472
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2042 times

Re: Podwodne Miasta - pytania i wątpliwości

Post autor: PytonZCatanu »

Pisałem już w głównym wątku: tajbrejker w Podwonych Miastach jest dla mnie absurdalny. Jeśli gracze mają po 120 pkt, to kurcze uznajmy, że jest remis. Co ma ten tor do tego? To mógłby być dosłownie każdy element gry (najwiecej kelpów itp). Jeśli już coś musi być tajbrejkerem, to w grze Podwodne Miasta może niech nim będzie liczba PODWODNYCH MIAST? :roll:
ODPOWIEDZ