Podstawka Descent 2ed - czy jeszcze warto?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Welnek
Posty: 56
Rejestracja: 14 sty 2019, 10:47
Has thanked: 26 times
Been thanked: 1 time

Podstawka Descent 2ed - czy jeszcze warto?

Post autor: Welnek »

Czy warto kupować teraz podstawkę 2 edycji?
Nowy Descent jest w przedsprzedaży, ale po bliższym przyjrzeniu się prawie na pewno go odpuszczę.

Zwykle nie bierzemy wszystkich możliwych dodatków (no poza świętym graalem, którym jest Aeon's End), wygrywa różnorodność, wolę kupić podstawkę innej dobrej gry. Nie lubię nadmiaru losowości, a na półce najczęściej lądują koopy z euro twistem i gry z budowaniem talii.
Mam już np. S&S, LOTR Podróże, Tainted Graila, Mage Knight'a, Cthulhu DMD... I Descent pewnie długo by jeszcze dojrzewał do zakupu, ale teraz może znikać ze sklepów.

Więc, czy dużo tracę nie kupując go? To pewnie ostatni moment.
A może warto poznać ten świat kupując samą podstawkę i ew. za jakiś czas dodatek jeśli jeszcze będą jakieś dostępne?
Czy może Descent 2ed się już nie opłaca, patrząc na morze innych gier, które powstały od jego premiery?
rastamandg
Posty: 1
Rejestracja: 03 lis 2020, 10:13

Re: Podstawka Descent 2ed - czy jeszcze warto?

Post autor: rastamandg »

Miałem DOKŁADNIE ten sam dylemat od kilku tygodni. Kupiłem, od kilku dni ganiamy się po lochach i jest naprawdę dobrze. Gramy w wersję co-op, 2 graczy, z aplikacją. Nie wahaj się - zaraz zniknie ze sklepu :) 👍🏻
Welnek
Posty: 56
Rejestracja: 14 sty 2019, 10:47
Has thanked: 26 times
Been thanked: 1 time

Re: Podstawka Descent 2ed - czy jeszcze warto?

Post autor: Welnek »

rastamandg pisze: 06 lis 2020, 12:41 Gramy w wersję co-op, 2 graczy, z aplikacją.
Planuję grać właśnie w takim gronie kooperacyjnie, więc Twoja odpowiedź trafiła idealnie :)

Dzięki za odzew! :D
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2765
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Podstawka Descent 2ed - czy jeszcze warto?

Post autor: Yuri »

Biorąc pod uwagę, że lubisz "skakać" po tytułach to pewno, że warto. Poszukalbym od razu pomalowanej podstawki, było ostatnio kilka w b. dobrej cenie.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
czupakabra
Posty: 23
Rejestracja: 21 mar 2013, 13:10
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Podstawka Descent 2ed - czy jeszcze warto?

Post autor: czupakabra »

Dokładnie jak Yuri napisał, jak masz kilka tytułów w tych klimatach, to sama podstawka to jest sporo grania. Jak byście katowali ją non stop to szybko się prosi o dodatki, a z tymi coraz gorzej. Ogólnie patrząc po tym w co grasz to raczej napewno się spodoba.
Golfang
Posty: 1989
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 231 times
Been thanked: 314 times

Re: Podstawka Descent 2ed - czy jeszcze warto?

Post autor: Golfang »

Na podstawce można zagrać coop kampanię darmową - oraz dokupić dwie kampanie - nie są drogie chyba po 23 zł na ipadzie są.
Natomiast z dwiema pozostałymi kampaniami które są niby za darmo - będziesz miał problem gdyż do jednej jest niezbędny dodatek Cienie Nerekhall a do drugiej kampanii jest potrzebny Labirynt Zagłady. Da się kupić ale drogo :(- oba są nie dostępne. Ja mam na tyle szczęścia, że Cienie mam, ale brak mi Labiryntu. Zresztą Labirynt to jedyny dodatek którego mi brakuje - zaopatrzyłem się ostatnio w sklepie w dwa ostatnie brakujące mi dodatki (jeszcze dostępne - Kruki oraz Trole).
Ja tę grę serdecznie polecam!
----------------
10% flamberg.com.pl
Torquemada666
Posty: 811
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 131 times

Re: Podstawka Descent 2ed - czy jeszcze warto?

Post autor: Torquemada666 »

Podstawka to naprawdę sporo grania. Poza dodaną do niej kampanią "Spadkobiercy krwi", jest jeszcze druga (bez problemu dostępna za darmo :) ) "Run Cienia".
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 487
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 64 times
Been thanked: 167 times

Re: Podstawka Descent 2ed - czy jeszcze warto?

Post autor: strid3rr »

Przekopiuję treść mojej wiadomości z głównego wątku:

"Udzielę też koleżeńskiej rady niezdecydowanym - jeżeli masz kasę żeby na już wykupić to, co zostało do Descenta, to bierz. Pomimo tego, że ominie cię część zawartości, to i tak będziesz się dobrze bawił nawet z samą podstawką i 3 małymi dodatkami.
Natomiast jeśli lubisz klimat sci-fi i/lub Gwiezdne Wojny, to bierz Imperium Atakuje, bo po pierwsze ma poprawione zasady Descenta, po drugie jest trochę bardziej narracyjna kampania, a po trzecie są wciąż dostępne pudełkowe dodatki (blistery z bohaterami to opcja i nie są potrzebne do kampanii)."
ODPOWIEDZ