Warhammer

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Cyel
Posty: 2574
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1220 times
Been thanked: 1429 times

Re: Warhammer

Post autor: Cyel »

Całkowicie zniszczony, niektórzy mieszkańcy zdołali przenieść się do Planescape-podobnego uniwersum Age of Sigmar. Gry osadzone w Starym Świecie (czy to planszowy Blood Bowl czy komputerowy Total War) są niejako "grami historycznymi", dzieją się w świecie, który już formalnie nie istnieje, w obecnym fluffie występuje jako "The World That Was".

Oczywiście wielu starych fanów uważa, że to się w ogóle nie liczy i to AoS zasługuje na 100% nienawiści a przy tym nie istnieje. Trudno nie sympatyzować z tym punktem widzenia ;) Terminator też ma tylko dwie części.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
slain78
Posty: 31
Rejestracja: 19 gru 2016, 16:51
Been thanked: 4 times

Re: Warhammer

Post autor: slain78 »

Więc jednak to prawda a myślałem ,że może GW zostawiło sobie jakąś furtkę aby można było powrócić.Naprawdę trzeba być kompletnym idiotą żeby zniszczyc najwspanialsze universum Dark Fantasy w historii ogólnie pojętej fantastyki.Gdybym miał cos kasy na zbyciu i wykupił GW ,ludzie odpowiedzialni za ten pomysł jeszcze tego samego dnia szukali by sobie nowej pracy,bez możliwości podjęcia jej w tej samej branży(gry planszowe,bitewniaki).
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1281
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 360 times
Been thanked: 213 times

Re: Warhammer

Post autor: ShapooBah »

Świat idzie do przodu, trendy się zmieniają. Nie ma co wracać do tego co było, chyba że dla kasy. Jak w najpopularniejszych komiksach amerykańskich. Za kilka lat jak AoS się znudzi nastąpi insurekcja, wskrzeszenie, kamień czasu czy jakikolwiek inny mcguffin, który sprawi, że Stary świat powróci.

I wtedy ludzie, którzy lubią AoS będą jojczyć, że najlepsze uniwersum warhammera zostało zaorane i zepsute, wykupiliby GW i wszystkich na zbity pysk wyrzucili.
Cyel
Posty: 2574
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1220 times
Been thanked: 1429 times

Re: Warhammer

Post autor: Cyel »

Dokładnie tak jest.
https://www.warhammer-community.com/201 ... warhammer/


I pewnie z pracy byś nikogo nie wyrzucił, bo biznesowo decyzja o skasowaniu starego Warhammera Fantasy i zastąpieniu go AoSem się GW bardzo opłaciła. Stary system miał duże bariery wejścia, mało nowych graczy, weteranów, którzy już nic nie kupowali bo nie potrzebowali. Na miejsce każdego weterana, który się obraził na zawsze, weszło kilku nowych entuzjastycznych graczy i choć świat jest absurdalnym heroic fantasy do potęgi ntej przy którym komiksy Marvela to totalny edgy grimdark, zaś zasady urągają ludzkiej inteligencji, to gra sprzedaje się jak świeże bułeczki.

Stary Świat istnieje nadal w fenomenalnie klimatyczny Warhammer Fantasy Role Play 4th ed. A sama oryginalna gra w bardzo popularnym w Polsce (bardziej niż AoS?) the 9th Age, czyli fanowskiej 9tej edycji WFB, która niby, na potrzeby prawników skarżących nieuprawnione korzystanie z IP, się dzieje w innym świecie, ale tak naprawdę to wszyscy wiedzą doskonale gdzie toczy się akcja rozgrywanych bitew ;)
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Re: Warhammer

Post autor: Mr_Fisq »

Jest też Warhammer: Total War - który na pewno pozytywnie wpłynął na liczbę fanów universum.

We mnie spore nadzieje budzi mityczny The Old World. Jeśli rzeczywiście ujrzy światło dzienne - pełen nowych modeli (jak oglądałem ostatnio armię imperium to sporo figurek trąciła już myszką), ze skirmishem dla nowych graczy (niespełnione odrodzenie Mordheim'a), i bitwami dla bardziej zaawansowanych, to ból po ubiciu WFB może zostać w dużej mierze ukojony...
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Warhammer

Post autor: Goldberg »

A ja się z kolei boję dokąd oni pójdą z tymi figurkami.... Jak widziałem arty tych lasek z Kisleva jeżdżących na misiach.... To.... Takie chinskobajkowe coś skrzyżowane z warmachine....
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
slain78
Posty: 31
Rejestracja: 19 gru 2016, 16:51
Been thanked: 4 times

Re: Warhammer

Post autor: slain78 »

ale ja absolutnie na mam pretensji do GW o to ,że skonczyli z WFB tylko mam ból o to ,że zniszczyli Stary Swiat jako universum.No ale jest jednak swiatełko w tunelu w postaci The Old World którego nie mogę się już doczekać
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1480
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 74 times

Re: Warhammer

Post autor: TuReK »

ale to już nie będzie taki warhammer jak kiedyś :)
https://www.somethingawful.com/dungeons ... mer-art/1/
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Warhammer

Post autor: Goldberg »

Ahhh każdy tęskni za tym z czym dorastał. Dla mnie najlepsze lata RPG to liceum i studia czyli 96 do 2005 :) potem grało się zadziej ale się grało...
A jak patrzę na grafikę teraz no w nowym desce cie to.... Ehhhh
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Warhammer

Post autor: pavel »

Wszystko się kiedyś kończy. Pamiętam jak na grafiki w latach 90’, mogłem patrzyć godzinami. W głowie sama tworzyła się przygoda. Ważne żeby obecnie znaleść alternatywę dla tego czego nie będzie. Gry się zmieniają, ale my też.
slain78
Posty: 31
Rejestracja: 19 gru 2016, 16:51
Been thanked: 4 times

Re: Warhammer

Post autor: slain78 »

ok a jak się ma to nowe universum Age of Sigmar?klimat podobny?zgoła inny?o co tam wogóle chodzi>?
Czy nie znajdzie się chętny do wydania tej gry po polsku? nie każdy zna angielski
Awatar użytkownika
BasiekD
Posty: 323
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 197 times
Been thanked: 242 times

Re: Warhammer

Post autor: BasiekD »

Stary Warhammer to klimat jak z Conana Barbarzyńcy że schwarcenegerem a Age of Sigmar to Avengersi Marvela.

Oba da się lubić. Ja się bardzo w AoS wkręciłem odkąd regularnie czytam white dwarfa. Fajnie poczytać nie tylko lore i opowiadania ale też artykuły twórców o kreacji świata, decyzjach twórczych itd.
Ostatnio zmieniony 10 lis 2020, 18:20 przez BasiekD, łącznie zmieniany 1 raz.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Re: Warhammer

Post autor: Mr_Fisq »

Niektórzy nie znają ani angielskiego, ani polskiego ;)

AFAIK RPG w świecie Age of Sigmar jest obecnie na warsztacie Copernicus Corporation.
Klimat - zupełnie inny....bardziej brigthepic niż grimdark ;)
Dla mnie nowe uniwersum jest zupełnie niestrawne. Stary młotek był mniej wymyślny, a bardziej osadzony w naszej rzeczywistości => coś jak Planescape Torment vs Baldurs Gate.
Ale ja pamiętam jeszcze czasy pierwszego podręcznika do WFRP, więc zdążyłem się przywiązać...
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Cyel
Posty: 2574
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1220 times
Been thanked: 1429 times

Re: Warhammer

Post autor: Cyel »

BasiekD pisze: 10 lis 2020, 16:42 Stary Warhammer to klimat jak z Conana Barbarzyńcy że schwarcenegerem...
Conan? Ciekawe porównanie. Warhammerowy klimat w filmie najlepiej wdg mnie oddają
- https://www.youtube.com/watch?v=yIjDB31KfsM
- https://www.youtube.com/watch?v=R6O4Himch7g
i tak, wiem, że to nie ta epoka. Ale jak dla mnie dokładnie ten klimat :) Niczym przygoda z WFRP przeniesiona na ekran.

No, może nie aż tak porąbany jak w WH. Ale takiego to w sumie w żadnym filmie nie widziałem ;)
Spoiler:
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Marek.gdansk
Posty: 145
Rejestracja: 03 sie 2019, 20:31
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Warhammer

Post autor: Marek.gdansk »

Zasadniczo istnieje dalej, to jest jak brazylijska telenowela :D
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Warhammer

Post autor: pavel »

slain78 pisze: 10 lis 2020, 16:09 ok a jak się ma to nowe universum Age of Sigmar?klimat podobny?zgoła inny?o co tam wogóle chodzi>?
Czy nie znajdzie się chętny do wydania tej gry po polsku? nie każdy zna angielski
Co do uniwersum i o co tam wogóle chodzi, polecam Ci czytanie artykułów w sieci, fandom itp. znajdziesz jakieś podstawowe informacje na początek. Zobaczysz czy Cię to kręci i tyle. Co do angielskiego... próbuj tłumaczyć sobie rzeczy na translatorze, dużo rzeczy jest w PDF. Przy okazji ucz się tego języka. Wytrwałości.
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 780
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 154 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Warhammer

Post autor: VivoBrezo »

pavel pisze: 11 lis 2020, 00:51
slain78 pisze: 10 lis 2020, 16:09 ok a jak się ma to nowe universum Age of Sigmar?klimat podobny?zgoła inny?o co tam wogóle chodzi>?
Czy nie znajdzie się chętny do wydania tej gry po polsku? nie każdy zna angielski
Co do uniwersum i o co tam wogóle chodzi, polecam Ci czytanie artykułów w sieci, fandom itp. znajdziesz jakieś podstawowe informacje na początek. Zobaczysz czy Cię to kręci i tyle. Co do angielskiego... próbuj tłumaczyć sobie rzeczy na translatorze, dużo rzeczy jest w PDF. Przy okazji ucz się tego języka. Wytrwałości.
A jak ktos ma ochote posluchac o Starym Swiecie, lub WH 40 000 to polecam kanal na yt Wojtek czyta Warhammera.
Czesc o 40k jest czytana przez profesjonalnego lektora. Fantasy czyta nowicjusz, ale na dobrym sprzecie i z fajna barwa glosu, takze polecam.
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
motti
Posty: 142
Rejestracja: 08 sie 2014, 11:49
Has thanked: 76 times
Been thanked: 13 times

Re: Warhammer

Post autor: motti »

Cyel pisze: 10 lis 2020, 22:28
Conan? Ciekawe porównanie. Warhammerowy klimat w filmie najlepiej wdg mnie oddają
- https://www.youtube.com/watch?v=yIjDB31KfsM
- https://www.youtube.com/watch?v=R6O4Himch7g
i tak, wiem, że to nie ta epoka. Ale jak dla mnie dokładnie ten klimat :) Niczym przygoda z WFRP przeniesiona na ekran.
Brotherhood of the wolf - zgoda.
Dla mnie zawsze świetnie pasował:

https://www.youtube.com/watch?v=J-7H2TYMV0w
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Warhammer

Post autor: Fenrisek83 »

VivoBrezo pisze: 11 lis 2020, 12:39
pavel pisze: 11 lis 2020, 00:51
slain78 pisze: 10 lis 2020, 16:09 ok a jak się ma to nowe universum Age of Sigmar?klimat podobny?zgoła inny?o co tam wogóle chodzi>?
Czy nie znajdzie się chętny do wydania tej gry po polsku? nie każdy zna angielski
Co do uniwersum i o co tam wogóle chodzi, polecam Ci czytanie artykułów w sieci, fandom itp. znajdziesz jakieś podstawowe informacje na początek. Zobaczysz czy Cię to kręci i tyle. Co do angielskiego... próbuj tłumaczyć sobie rzeczy na translatorze, dużo rzeczy jest w PDF. Przy okazji ucz się tego języka. Wytrwałości.
A jak ktos ma ochote posluchac o Starym Swiecie, lub WH 40 000 to polecam kanal na yt Wojtek czyta Warhammera.
Czesc o 40k jest czytana przez profesjonalnego lektora. Fantasy czyta nowicjusz, ale na dobrym sprzecie i z fajna barwa glosu, takze polecam.
Polecam tak jak przedmówca. Syn Wojtka za często się myli i ciężko mi się go słucha. Ja to sobie włączam przed snem na słuchawkach. Wojtek byłby fajnym lektorem do apki Tainted Grail. ;)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Re: Warhammer

Post autor: Mr_Fisq »

Jak ktoś chce posłuchać o samym świecie Warhammera Fantasy/RPG to polecam kanał na YouTube - W Cieniu Imperium.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
ODPOWIEDZ