Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Crowmaster
Posty: 107
Rejestracja: 15 sie 2013, 10:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Crowmaster »

BOLLO pisze: 12 lis 2020, 13:31 Ehhhhh...można było to przewidzieć. 3edycja się kompletnie nie przyjęła i nie przyjmie w PL [...]
Gra jeszcze nie wyszła, a już wiadomo, że się nie przyjęła. :) Ja nie wiem, skąd to wiecie. Marudy się uruchomiły i ponarzekały, ale to nie znaczy, że nikt nie kupi nowego Descenta.
Zadziałała panika i dlatego nagle 2ed zyskała na wartości.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: BOLLO »

Crowmaster pisze: 12 lis 2020, 13:42
BOLLO pisze: 12 lis 2020, 13:31 Ehhhhh...można było to przewidzieć. 3edycja się kompletnie nie przyjęła i nie przyjmie w PL [...]
Gra jeszcze nie wyszła, a już wiadomo, że się nie przyjęła. :) Ja nie wiem, skąd to wiecie. Marudy się uruchomiły i ponarzekały, ale to nie znaczy, że nikt nie kupi nowego Descenta.
Zadziałała panika i dlatego nagle 2ed zyskała na wartości.
Nie musi wychodzić żeby wiedzieć że nie będzie taka jak założyli sobie gracze....no i cena. Nie oszukujmy sie w Polsce żeby dać za gre 400+ to juz musi być mega hype lub cos BARDZO grywalnego (Nemesis ma to i to, Glommhaven jest nr 1 na BGG a Twilight Imperium jest po prostu zarąbisty...)a więc taki Descencik który ma mase innych tańszych alternatyw się nie przyjmie nie ma co się oszukiwać. I nie marudze tylko pisze o co widze i czytam a więc jakiś ogląd mam. Ja nie kisze kasy na planszówki i jak się podoba to po prostu biore (forma inwestycji) a tu przy 3ed nic nie wskazuje żebym wsparł ten projekt. A skoro ed 2 i dodatki schodzą to inni też mają takie odczucia.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: c08mk »

BOLLO pisze: 12 lis 2020, 13:51...
Nie musi wychodzić żeby wiedzieć że nie będzie taka jak założyli sobie gracze....no i cena. Nie oszukujmy sie w Polsce żeby dać za gre 400+ to juz musi być mega hype lub cos BARDZO grywalnego (Nemesis ma to i to, Glommhaven jest nr 1 na BGG a Twilight Imperium jest po prostu zarąbisty...)a więc taki Descencik który ma mase innych tańszych alternatyw się nie przyjmie nie ma co się oszukiwać. I nie marudze tylko pisze o co widze i czytam a więc jakiś ogląd mam. Ja nie kisze kasy na planszówki i jak się podoba to po prostu biore (forma inwestycji) a tu przy 3ed nic nie wskazuje żebym wsparł ten projekt. A skoro ed 2 i dodatki schodzą to inni też mają takie odczucia.
Pełna zgoda. Większość graczy, którzy grali w 2 edycję nie jest nakręcona na nową odsłonę. Z kolei dla nowych graczy próg cenowy jest na wejście jest za wysoki i to nie tylko u nas w kraju, bo gracze na BGG też narzekają na cenę. Po za tym gra się sprzeda, jak każde inne pudełko z logiem FFG ale hitem nie będzie.
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 486
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 64 times
Been thanked: 167 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: strid3rr »

c08mk pisze: 12 lis 2020, 14:37 (...) Po za tym gra się sprzeda, jak każde inne pudełko z logiem FFG ale hitem nie będzie.
Będzie pewnie jak z WP:PpŚ, że cena po premierze spadanie i osiągnie poziom sprzedawanych używek. Nikt ich nie będzie kupował, bo bardziej się będzie opłacało kupić nową, ze sklepu. Przez co ci co kupią w pierwszym rzucie będą zrobieni w bambuko.
Chodź zakładam, że sam Rebel nie bierze za dużego nakładu, bo można wtopić na tym sporo kasy.

Udzielę też koleżeńskiej rady niezdecydowanym - jeżeli masz kasę żeby na już wykupić to, co zostało do Descenta, to bierz. Pomimo tego, że ominie cię część zawartości, to i tak będziesz się dobrze bawił nawet z samą podstawką i 3 małymi dodatkami.
Natomiast jeśli lubisz klimat sci-fi i/lub Gwiezdne Wojny, to bierz Imperium Atakuje, bo po pierwsze ma poprawione zasady Descenta, po drugie jest trochę bardziej narracyjna kampania, a po trzecie są wciąż dostępne pudełkowe dodatki (blistery z bohaterami to opcja i nie są potrzebne do kampanii).

Osobiście posiadam oba tytuły i nie narzekam, grać jest w co, a zawartości jest tyle, że nie zdołałem jeszcze ograć wszystkiego.
keldorn
Posty: 576
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 42 times
Been thanked: 26 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: keldorn »

Crowmaster pisze: 12 lis 2020, 13:42
BOLLO pisze: 12 lis 2020, 13:31 Ehhhhh...można było to przewidzieć. 3edycja się kompletnie nie przyjęła i nie przyjmie w PL [...]
Gra jeszcze nie wyszła, a już wiadomo, że się nie przyjęła. :) Ja nie wiem, skąd to wiecie. Marudy się uruchomiły i ponarzekały, ale to nie znaczy, że nikt nie kupi nowego Descenta.
Zadziałała panika i dlatego nagle 2ed zyskała na wartości.
Nie ukrywam ze licze na to... za rok sprzedam cały mój zestaw i bede mial na wkład własny na kredyt hipoteczny :)
Grahf
Posty: 166
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 41 times
Been thanked: 25 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Grahf »

To się nazywa odpicowanie swojego egzemplarza gry:

https://www.youtube.com/watch?v=9jbfM1sjtfI

Super sprawa, ale już samo pomalowanie figurek zapiera mi masę czasu 8) .
keldorn
Posty: 576
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 42 times
Been thanked: 26 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: keldorn »

Ciekawe czy zrobili by takie makiety do wszystkich kafelków i to 2 stronnie. Ładnie wyglada ale totalnie nieporęczne. Juz predzej jakies elementy terenu czy murki, które mozna modułowo wykorzystac na kazdej planszy.
Grahf
Posty: 166
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 41 times
Been thanked: 25 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Grahf »

Nie, jednak razy dwa :shock: :

"The tiles we made are not double-sided. We are just going to make other tiles for what is supposed to be on the back."
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: BOLLO »

Hej ,

Jako że w kościach czułem że dodatki do Descenta się wyprzedadzą (i kosci mnie nie myliły ale się nieco również spóźniłem) to zakupiłem resztę dodatków które jescze w sklepach są po normalnych cenach. Kupiłem również Spadkobierców Krwi nie czytając kompletnie opisu co to jest i jakież było moje zdziwienie jak przyszła książka z kampaniami :-). Powiem szczeże że nie jestem takim zafixowanym graczem kampanijnym i generalnie większość gier planszowych z opcją kampanii po prostu omijałem.
I tu moje pytanie które jest co najmniej dziwne bo i skąd mnie możecie znać. Ale czy takowy jednak dodatek przypadnie mi mimo to do gustu i będzie grany? Planuje w Descenta grac wieczorkami w ekipie 3 osobowej nastawionej na granie w miejscu gdzie mozna bedzie "sejwować" gre i zostawić ją w zaciszu żeby poczekała na dogodną sytuację. Czy ktoś z was ma doświadczenie z tą księgą? Może jednak odesłać ją? Trzymać na przyszłość i odsprzedać....?
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: tomekmani3k »

Ta kampania działa tak samo jak run cienia z wczesniejszych egzemplarzy gry. Można grać kampanie lub pojedyńcze scenariusze.
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 486
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 64 times
Been thanked: 167 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: strid3rr »

Spoiler:
Zobacz przede wszystkim jaką masz kampanię w pudełku z podstawki, bo w nowszym druku była już właśnie ta, więc możesz mieć zdublowaną kampanię.
Miszon
Posty: 2523
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1022 times
Been thanked: 494 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Miszon »

BOLLO pisze: 19 lis 2020, 10:06 Powiem szczeże że nie jestem takim zafixowanym graczem kampanijnym i generalnie większość gier planszowych z opcją kampanii po prostu omijałem.
Zatem Descent to chyba nie najlepszy wybór, to gra nastawione na kampanie :-D .
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Torquemada666
Posty: 802
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 254 times
Been thanked: 129 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Torquemada666 »

Tak jak Strid pisze, to kampania dodawana do podstawki w późniejszych wydaniach. Gramy właśnie, 3 plus MW i bardzo nam się podoba. Jakoś tak się dzieje, że każda przygoda bardzo wyrównana jest :)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: BOLLO »

Spoiler:
Faktycznie jest tak jak piszesz. Miałem ja w podstawce.
Czy u was też się jakoś nienaturalnie powyginały "samoistnie" podstawki od smoków?
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 580
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 249 times
Been thanked: 302 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: andrzejstrzelba »

Mam taki dziwny problem. Lubię tę grę, ale nie mogę się zmusić, żeby wyciągnąć ją z pudełka i zacząć grać.
Jak pomyślę, że kampania trwa 20-30 godzin to mi się odechciewa. Jaki macie pomysł na tę grę ? Na to żeby wyciągnąć to wszystko zagrać, złożyć, znowu rozłożyć i złożyć i tak co weekend przez kilka tygodni? Jak Wy gracie ? W jaki sposób zapisujcie wynik, trzymajcie karty przypisane do bohatera czy MW ?
Jestem bliski decyzji o sprzedaży tej gry i poszukaniu czegoś w podobnym klimacie, ale takiego co jednego dnia można zacząć i skończyć.
Poradźcie coś proszę.
Torquemada666
Posty: 802
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 254 times
Been thanked: 129 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Torquemada666 »

Woreczek strunowy, a w nim posegregowani bohaterowie z ekwipunkiem i umiejętnościami plus zestaw kart MW. Reszta na karcie kampanii, tam się zapisuje ile kto ma pd plus złoto i jak biegnie kampania.
Kampanię Spadkobiercy krwi zaczęliśmy we wrześniu dziś zrobiliśmy Interludium między pierwszym, a drugim aktem :)
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Elemenek »

andrzejstrzelba pisze: 03 sty 2021, 20:22 Mam taki dziwny problem. Lubię tę grę, ale nie mogę się zmusić, żeby wyciągnąć ją z pudełka i zacząć grać.
Jak pomyślę, że kampania trwa 20-30 godzin to mi się odechciewa. Jaki macie pomysł na tę grę ? Na to żeby wyciągnąć to wszystko zagrać, złożyć, znowu rozłożyć i złożyć i tak co weekend przez kilka tygodni? Jak Wy gracie ? W jaki sposób zapisujcie wynik, trzymajcie karty przypisane do bohatera czy MW ?
Jestem bliski decyzji o sprzedaży tej gry i poszukaniu czegoś w podobnym klimacie, ale takiego co jednego dnia można zacząć i skończyć.
Poradźcie coś proszę.
Ja gram po 1-2 misje dziennie. Pozniej karty bohaterow i ich ekwipunek do koszulki, MW podobnie a reszta do pudelka/ek. Tak zapisuje gre. Wazne by miec wszystko fajnie posegregowane w pudeleczkach / wypraskach / insertach.

Nie siadam do niej jak nie mam zarezerwowanego czasu. Musze miec konfort rozegrania gry, ktora mnie satysfakcjonuje i trwa dluzej niz rozlozenie i zlozenie lacznie 8) . Kiedys zostawialem gre rozlozona na stole na kilka dni. Sam jadlem przy mniejszym stoliku, ale to zalety zycia jako kawaler (i to bez kota). teraz taka sytuacja jest nie do pomyslenia.

Mozesz tez grac w kampanie z aplikacji, wg mnie da sie to przejsc w jeden dzien. Z podobnych mysle ze Sword and Socery czy Star Wars Imperium Atakuje. Jednak problem pozostanie ten sam w obu przypadkach.

Nie sprzedawaj gry, bo ponziej jej juz nie dostaniesz (albo za horendalna cene). Jednak jak cos Cienie Nerekhall przygarne za 150 bo wiadome- uzywane :D .
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 580
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 249 times
Been thanked: 302 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: andrzejstrzelba »

Do środy mam jeszcze wolne od pracy to spróbuję jutro zacząć z synem i do środy skończyć całą kampanię. Te 3 dni żona wytrzyma bez stołu, to zaoszczędzimy trochę czasu. Jak się nie uda to wrzucę do koszulki i spróbuję zabezpieczyć, żeby wrócić do gry w kolejnych tygodniach.
Aplikacji nie lubię. Gram głównie z synem (11 lat) i chcę, żeby planszówki były dla mnie i dla niego odskocznią od cyfrowego świata.
Dzięki za wskazówki.
Torquemada666
Posty: 802
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 254 times
Been thanked: 129 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Torquemada666 »

andrzejstrzelba pisze: 03 sty 2021, 21:03 Do środy mam jeszcze wolne od pracy to spróbuję jutro zacząć z synem i do środy skończyć całą kampanię. Te 3 dni żona wytrzyma bez stołu, to zaoszczędzimy trochę czasu. Jak się nie uda to wrzucę do koszulki i spróbuję zabezpieczyć, żeby wrócić do gry w kolejnych tygodniach.
Aplikacji nie lubię. Gram głównie z synem (11 lat) i chcę, żeby planszówki były dla mnie i dla niego odskocznią od cyfrowego świata.
Dzięki za wskazówki.
Ja gram z synami 10 i 14 lat i żoną :) Z aplikacją było super bo wszyscy graliśmy razem i wszystko zapisuje aplikacja. Dlatego jak nie wiesz jak ogarnać grę na początku aplikacja jest dobrym wyborem. Wtedy mieliśmy okresy, że przez kilka dni gra ze stołu nie schodzila :)
Gildiril Blackcairn
Posty: 209
Rejestracja: 03 gru 2020, 20:04
Has thanked: 75 times
Been thanked: 15 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Gildiril Blackcairn »

Planowałem sprzedać tę grę i poszukać innego crawlera fantasy, ale jeszcze damy jej szansę.
Gdzieś można jeszcze dostać albo znaleźć dodatkowe kampanie do podstawki (Run Cienia, Zapomniane Dusze, Gniew Natury, Mroczne Żywioły)? Chodzi mi o wykorzystanie podstawki do maksimum, bez kupowania dodatkowych pudeł.
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 486
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 64 times
Been thanked: 167 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: strid3rr »

Gildiril Blackcairn pisze: 09 sty 2021, 13:31 Planowałem sprzedać tę grę i poszukać innego crawlera fantasy, ale jeszcze damy jej szansę.
Gdzieś można jeszcze dostać albo znaleźć dodatkowe kampanie do podstawki (Run Cienia, Zapomniane Dusze, Gniew Natury, Mroczne Żywioły)? Chodzi mi o wykorzystanie podstawki do maksimum, bez kupowania dodatkowych pudeł.
Zdecydowanie tylko rynek wtórny. Run Cienia nigdy też nie był wydany oddzielnie, tylko jako kampania w podstawce.
Gildiril Blackcairn
Posty: 209
Rejestracja: 03 gru 2020, 20:04
Has thanked: 75 times
Been thanked: 15 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Gildiril Blackcairn »

A to co zostało jest warte uwagi?

Legowisko Jaszczura
Kruczy dwór
Trzęsawiska Trolli
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 233
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: anonim »

Kupuj legowisko jaszczura bo mam wrażenie że już znika ze sklepów i zaraz cena pofrunie wysoko dodatkowo jedna z tych 3 solo kampanii potrzebuje tego dodatku.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
Gildiril Blackcairn
Posty: 209
Rejestracja: 03 gru 2020, 20:04
Has thanked: 75 times
Been thanked: 15 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Gildiril Blackcairn »

Widzę że już szybują...
steemm
Posty: 44
Rejestracja: 17 lut 2016, 13:21
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: steemm »

Dlaczego na Descent Legends od the Dark piszecie że to 3 edycja gdy to wygląda jak poboczny projekt w tym samym uniwersum?
ODPOWIEDZ