Gra ameri - pure fun i przygoda z losowością i kośćmi

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 706
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Gra ameri - pure fun i przygoda z losowością i kośćmi

Post autor: Largo »

Gloom of Kilforth zamówione. Graficznie bardziej mi pasuje niż Shadows. Urzekła mnie ta gra, a nawet nie wiedziałem o jej istnieniu. Dzięki!
Pozostaje szukać dodatków, bo w sklepach widzę tylko ten z kartami w wersji Dark. Jakby ktoś miał namiar na dodatek z większą ilością kart to dajcie znać :D
foxikos
Posty: 492
Rejestracja: 16 kwie 2020, 18:40
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 134 times
Been thanked: 245 times

Re: Gra ameri - pure fun i przygoda z losowością i kośćmi

Post autor: foxikos »

Gra jest świetna polecam.

Zobacz sobie tutaj są fanowskie dodatki
https://old.no/glook/
Moja kolekcja
Potrzebujesz insertu - zaglądnij https://insertme.pl/
Marek.gdansk
Posty: 145
Rejestracja: 03 sie 2019, 20:31
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Gra ameri - pure fun i przygoda z losowością i kośćmi

Post autor: Marek.gdansk »

Wojownicy podziemia bardziej losowo to już się nie da ...
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2029
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1508 times
Been thanked: 1155 times

Re: Gra ameri - pure fun i przygoda z losowością i kośćmi

Post autor: Bruno »

tommyray pisze: 08 lis 2020, 08:04 Efekt wow zdecydowanie mocniejszy przy GoK (ilustratorka - Ania Kryczkowska - zrobiła obłędną robotę)
Largo pisze: 07 lis 2020, 22:28 Wow gloom od kilforth wygląda genialnie pod względem grafik.
Faktycznie, ilustracje Kryczkowskiej jak u starego dobrego Royo! Ale to przecież szczycie cucem... :wink:

Dzięki za info tej grze - też nie wiedziałem o jej istnieniu!
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Gra ameri - pure fun i przygoda z losowością i kośćmi

Post autor: Phate »

jakoś ostatnio się głośno na różnych tematach zrobiło o tej grze. Sam kupiłem ją (cały zestaw z dodatkami z KS'a) wczoraj i czekam na przesyłkę. Mam nadzieję na sporo godzin fajnej przygodowej rozgrywki.
Muszę podrukować sobie fanowskie dodatki na późniejsze rozgrywki jak zwykły contetnt mi się znudzi :D
foxikos
Posty: 492
Rejestracja: 16 kwie 2020, 18:40
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 134 times
Been thanked: 245 times

Re: Gra ameri - pure fun i przygoda z losowością i kośćmi

Post autor: foxikos »

Phate pisze: 08 lis 2020, 15:40 Muszę podrukować sobie fanowskie dodatki na późniejsze rozgrywki jak zwykły contetnt mi się znudzi :D
Mały offtop
Gdzie planujesz drukować fanowskie dodatki?
Moja kolekcja
Potrzebujesz insertu - zaglądnij https://insertme.pl/
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Gra ameri - pure fun i przygoda z losowością i kośćmi

Post autor: Phate »

Myślę że w domu/biurze. Jest trochę zabawy z tym ale w miarę daje radę.chyba że masz jakąś inną propozycję (wspólną) ?
foxikos
Posty: 492
Rejestracja: 16 kwie 2020, 18:40
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 134 times
Been thanked: 245 times

Re: Gra ameri - pure fun i przygoda z losowością i kośćmi

Post autor: foxikos »

Phate pisze: 08 lis 2020, 18:02 Myślę że w domu/biurze. Jest trochę zabawy z tym ale w miarę daje radę.chyba że masz jakąś inną propozycję (wspólną) ?
Właśnie ze kurcze sam nie wiem gdzie by to wydrukować w miarę aby to wyglądało profesjonalnie.
Moja kolekcja
Potrzebujesz insertu - zaglądnij https://insertme.pl/
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 706
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Gra ameri - pure fun i przygoda z losowością i kośćmi

Post autor: Largo »

Phate pisze: 08 lis 2020, 15:40 jakoś ostatnio się głośno na różnych tematach zrobiło o tej grze. Sam kupiłem ją (cały zestaw z dodatkami z KS'a) wczoraj i czekam na przesyłkę. Mam nadzieję na sporo godzin fajnej przygodowej rozgrywki.
Muszę podrukować sobie fanowskie dodatki na późniejsze rozgrywki jak zwykły contetnt mi się znudzi :D
A mogę z ciekawości dopytać gdzie i za ile kupowałeś :) ?
Ja również pisałbym się na druk fanowskich dodatków jak już przetestuję grę. Narazie widzę, że zwykłe dodatki dostępne są chyba tylko u oryginalnego wydawcy, a tam za przesyłkę wychodzi 13-16 funtów
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Gra ameri - pure fun i przygoda z losowością i kośćmi

Post autor: Phate »

Znalazłem ofertę prywatna na Allegro Lokalnie. Za zestaw z KS zapłaciłem 350,00 zł więc myślę, że spoko ;)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11173
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3391 times
Been thanked: 3307 times

Re: Gra ameri - pure fun i przygoda z losowością i kośćmi

Post autor: japanczyk »

Curiosity pisze: 07 lis 2020, 20:02 Bo za bardzo losowe, bo friendly fire, bo za mało decyzyjności, bo w moim odczuciu słaba regrywalność.
Zombicide Invader z KSa rozwiazuje spora czesc tych problemów ;-)
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 706
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Gra ameri - pure fun i przygoda z losowością i kośćmi

Post autor: Largo »

Phate pisze: 08 lis 2020, 22:57 Znalazłem ofertę prywatna na Allegro Lokalnie. Za zestaw z KS zapłaciłem 350,00 zł więc myślę, że spoko ;)
To już wiem kto podkupił mi ten zestaw :P
litk
Posty: 849
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 126 times

Re: Gra ameri - pure fun i przygoda z losowością i kośćmi

Post autor: litk »

Mi też.
foxikos
Posty: 492
Rejestracja: 16 kwie 2020, 18:40
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 134 times
Been thanked: 245 times

Re: Gra ameri - pure fun i przygoda z losowością i kośćmi

Post autor: foxikos »

Dzisiaj widziałem na OLX Gloom of Kilforth za 180 zł bez dodatków.
Bardzo niska cena więc moim zdaniem trzeba uważać.
Moja kolekcja
Potrzebujesz insertu - zaglądnij https://insertme.pl/
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Gra ameri - pure fun i przygoda z losowością i kośćmi

Post autor: Phate »

Strasznie wszystkich przepraszam za sprzątnięcie z przed nosa ;)

Właśnie widzę ta ofertę. W dodatku karty w koszulkach. Rzeczywiście tanio. Szkoda że nie było tego wcześniej bo też jestem z Poznania - kupiłbym z odbiorem osobistym. Choć z drugiej strony, w moim zestawie będą dodatki :p
Awatar użytkownika
612
Posty: 437
Rejestracja: 16 mar 2015, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 70 times
Been thanked: 571 times

Re: Gra ameri - pure fun i przygoda z losowością i kośćmi

Post autor: 612 »

Dungeon Quest - uniwersum runebounda, każdy kontroluje jedną postać która ma po proceduralnie generowanym lochu dotrzeć do komnaty smoka i zajumać mu skarb po czym uciec zanim wejście do lochu się zatrzaśnie. Można grać solo, można w maks 4 osoby, losowości cała masa (dość stwierdzić, że w tej grze można umrzeć i przegrać już w 1 turze przez głupi pech), ale dzięki temu jest masa śmiechu. Problem może być tylko z dostępnością, ale jak gdzieś się na jakiejś aukcji pojawi to nic tylko brać.
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 487
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 64 times
Been thanked: 167 times

Re: Gra ameri - pure fun i przygoda z losowością i kośćmi

Post autor: strid3rr »

Largo pisze: 05 lis 2020, 15:29 Witam :)

1. Ameri
2. Losowość może być maksymalnie duża, miliony rzutów kością mile widziane
3. Brak nastawienia na optymalizację i przeliczanie excelowe wszystkiego (już zmęczyły mnie te wszystkie eurasy)
4. Przygoda, fajna historia
5. Raczej bez aplikacji
6. Solo lub dwie osoby (może być więcej)
7. Jeżeli solo to najlepiej jakby to było true solo, bez prowadzenia kilku postaci
8. Budżet to nieprzekraczalne 300zł
9. Język PL lub ANG
10. Normalna dostępność w sklepach (ewentualnie jak macie coś na sprzedaż to dawajcie znać :) )
11. Klimat dowolny, aczkolwiek nie przepadam za rzeczami w klimacie dalekiego wschodu
12. Czas gry raczej dowolny
Ja napiszę przeciwnie do kolegów, dlaczego uważam, że C:DMD nie jest tytułem którego szukasz.
1. Tak
2. Tak
3. Nie do końca, bo jednak trochę trzeba planować rozgrywkę.
4. Brak jakiejkolwiek głębszej warstwy fabularnej, tylko odrobinę treści na kartach, poza tym nic.[/color]
5. Tak
6. Tak
7. Nie, słaba optymalizacja gry pod mniej niż 3 postacie.[/color]
8. Tak, chociaż dodatki to kusząca propozycja.
9. Oba
10. Podstawka tak, dodatki aktualnie z drugiej ręki za miliony.[/color]
11. Tak
12. Tak, chodź gra idzie bardzo szybko.
kieves
Posty: 26
Rejestracja: 09 lis 2020, 15:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra ameri - pure fun i przygoda z losowością i kośćmi

Post autor: kieves »

Zona: Sekret Czarnobyla. Ma wszystko, czego potrzebujesz. Przekleję swoją opinię z jednego ze sklepów, gdzie pisałem krótką do uzyskania rabatu:

"Ameritrash w stylu survival horror z solidną porcją fabuły - tak w skrócie można opisać Zonę. Postapokaliptyczna gra nie tylko dla wielbicieli Stalkera, czy "Pikniku na skraju drogi" Strugackich, ale dla każdego fana lekko zaawansowanych przygodówek. Rozgrywka jest szybka, praktycznie bez żadnego downtime'u, ilość akcji ograniczona, a atmosfera osaczenia i zagrożenia stale towarzyszy przez rozgrywkę. Należy być szybkim i mądrze planować swoje ruchy.

Gra porównywana jest do Talizmana ze względu na mechanikę. Ma to tyle prawdy, co powiedzenie, że BSG też jest podobna do Talizmana, że Zewnętrzne Rubieże są podobne do Talizmana, że Descent jest podobny do Talizmana. Ergo - jest to bzdura. Mechanika "ruch-akcja obszaru-walka-wydarzenie" jest żywcem wyjęta dokładnie z połowy gier ameritrash. Klimatem i rozgrywką Zona przypomina najmocniej Battlestar Galactikę, co jest oczywistym plusem.

Podoba mi się warstwa narracyjna występująca w wydarzeniach i na kartach emisji promieniowania - nadaje otoczki i sensu poruszaniu się swoimi postaciami.

Gra jest jednak niezwykle trudna i najlepiej się skaluje solo lub na dwie osoby. Cena jest sensowna do zawartości, a gra jest świetnie wykonana. Kupiłem w sumie w ciemno, szukając czegoś dla siebie i dopiero potem sprawdziłem recenzje - w większości nietrafne. Nie zawiodłem się ani trochę i Zona szybko wepchnęła się na wysokie miejsce w moim rankingu, pomiędzy This War of Mine, a BSG."
BartekWitcher
Posty: 21
Rejestracja: 13 lis 2020, 15:14

Re: Gra ameri - pure fun i przygoda z losowością i kośćmi

Post autor: BartekWitcher »

Z tego co zauważyłem padły już zarówno Magia i Myszy oraz Gears of War, ale je zdecydowanie mogę polecić jako bardzo losowe - zwłaszcza, że w obu oprócz kości losujesz też karty

Inna sprawa, że mocno losowe potrafi być Imperium Atakuje - sporo rzutów, do tego karty

Nieco przewrotnie, bo ciężko nazwać to tak znowu ameri - XCOM: Gra planszowa, niestety jest apka coraz trudniej dostępna, ale masz sporo rzutów kośćmi, poza tym apka potrafi wykręcać różne dziwactwa
ODPOWIEDZ