Kupowanie gier na okazjach a handel nimi

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Okazje nie do przegapienia - dyskusje

Post autor: xilk »

trixon pisze: 19 lis 2020, 19:33 I to jest pytanie, które jest dość ciekawe. Kwestia skali. Czy kupno 2 zestawów jest już niemoralne/nieuczciwe w oczach innych forumowiczów? Jak nie to ile? 3? 4? 29?
Nie zaglądam nikomu w portfel. Jeśli ktoś chce kupić kilka egzemplarzy danej gry, ponieważ albo chce zrobić prezent kilku znajomym lub razem ze znajomymi kupują tę grę (a nawet są akcje na forum "złóżmy wspólne zamówienie na 20 sztuk gry z KSa", które działają na tej samej zasadzie), to w tym problemu nie mam. Jednak jeśli ktoś stwierdza, że kupuje po kilka sztuk z kilku gier, żeby potem odsprzedać z zyskiem, to nie obchodzi mnie ilość sztuk.

Zatem kwestią nie jest ilość kupionych sztuk, a motywacja. Jeśli ktoś chce zarabiać na sprzedaży gier planszowych, to niech założy działalność.
scarletmara
Posty: 424
Rejestracja: 23 sty 2020, 18:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 142 times

Re: Okazje nie do przegapienia - dyskusje

Post autor: scarletmara »

Ani 2 ani 3. Kiedy jest promocja kupuje jeden egzemplarz - dla siebie. I daje szansę by inni też skorzystali z promocji.
Z jednej strony fajnie bo dajesz szansę innym kupić w tak samo dobrej cenie. Z drugiej strony gdyby sklepowi zależało na tym żeby mozliwie jak najwiecej osób skorzystało z promocji a nie kilka osób wykupiło hurtowo wszystko toby nałożył ograniczenie typu: 1 osoba 1 sztuka czy coś. Ale w przypadku promocji na gry Funiverse sklepowi najwidoczniej zależało na tym ,żeby sie tych gier jak najszybciej pozbyć a nie żeby rozreklamowac w ten sposób sklep, że ma tak super tanie okazje. Sama skorzystałam i jak patrzę na moje egzemplarze to wydaje mi się, że chcieli się pozbyć jak najszybciej tych gier bo stan ich jest taki sobie. Moja jedna wygląda jakby złapała ciut za dużo wilgoci bo się folia pomarszczyła brzydko, inna ma uszkodzone nieznacznie pudełko, kolejna zgniecione. Zgaduję, że albo nie mieli za dobrych warunków do przechowywania tych gier albo taką trefną partię dostali i jak sie tylko zorientowali to zrobili wyprzedaż żeby się ich jak najszybciej pozbyć zanim ich stan sie pogorszy. Więc w tym kontekście wykupienie przez kogoś hurtowo większej ilości oznacza ratunek dla sklepu i ryzyko dla tego co kupuje, bo ryzyk fizyk czy przyjdą w stanie idealnym, dobrym czy takim se. Tak czy inaczej jak ktoś już wyżej wspomniał każdy ma swoje powody, dla których postępuje tak czy inaczej. Dla jednego takie skupowanie to gra nie warta świeczki bo szkoda czasu i zachodu dla tych paru złotych dla innego to całkiem dobry pieniądz, który ostatecznie i tak przeznaczy na planszówki, dla jeszcze kogoś poprostu jakiś sposób na dorobienie do pensji i przeznaczy go zwyczajnie na przeżycie. Każdy orze jak może, więc może lepiej nie oceniajmy ludzi, w których butach nie jesteśmy ? Może jakby nie ten cały ostracyzm wobec tych co kupują na sprzedaż toby taki BOLLO nie wymyślał żadnych dziwnych usprawiedliweń bo by nie musiał ? Napisał by poprostu, że kupił x gier bo była promka a teraz zamierza je sprzedać z zyskiem żeby mieć na... cokolwiek.

P.S. Oczywiście każda sytuację można wypaczyć i zrobić z niej patologię ale patrzenie na każdą sytuację jak na potencjalną patologię to też patologia sama w sobie i przypomina mi trochę... może lepiej nie wspomnę co mi przypomina bo to nie miejsce na takie aluzje ;)
Tilgor
Posty: 87
Rejestracja: 12 paź 2018, 23:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Re: Okazje nie do przegapienia - dyskusje

Post autor: Tilgor »

Harun pisze: 19 lis 2020, 20:42 Chciałbym dołączyć się do wątku, aby powiedzieć zamieszczającym oferty, do których sam od czasu do czasu należę, że jak sądzę większość z nas docenia to i nie nadużywa. Dziękuję za te miłe gesty i nie zrażajcie się.
Ja też kupuje gry tylko dla siebie i czasami skorzystam z jakiejś dobrej promocji. Niestety ostatnio coraz więcej ogłoszeń typu sprzedam zafoliowaną grę...
Przykład z wczoraj: https://www.facebook.com/groups/planszo ... 9942987514
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Okazje nie do przegapienia - dyskusje

Post autor: trance-atlantic »

Który (nie)normalny tru-gamer kupuje grę żeby jej NIE odfoliować? :shock:

Każdy jeden, który sprzedaje gry w folii, to... sprzedawczyk i zdrajca naszego hobby! Zapach tektury - to jest to. Ja podświadomie szukam go nawet wówczas, gdy kupuję metalowe monety. Taki mam klimat.

ps. patrząc po wpisach niektórych osób z tematu "Opinie o sklepach" to mógł kolega zamówić pięć kompletów gier a dostać pięć dodatków. To byłby dopiero chichot losu. Ale wtedy prezenty by się nie udały. ;)
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4549
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1372 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Okazje nie do przegapienia - dyskusje

Post autor: Hardkor »

trance-atlantic pisze: 19 lis 2020, 22:41 Który (nie)normalny tru-gamer kupuje grę żeby jej NIE odfoliować? :shock:

Każdy jeden, który sprzedaje gry w folii, to... sprzedawczyk i zdrajca naszego hobby! Zapach tektury - to jest to. Ja podświadomie szukam go nawet wówczas, gdy kupuję metalowe monety. Taki mam klimat.

ps. patrząc po wpisach niektórych osób z tematu "Opinie o sklepach" to mógł kolega zamówić pięć kompletów gier a dostać pięć dodatków. To byłby dopiero chichot losu. Ale wtedy prezenty by się nie udały. ;)
Ja, wielokrotnie. Nie raz miałem impuls, że promocja i gra ma spoko recenzje to wezmę. A potem dopóki nie zagrałem to jej nie otwierałem, jeśli przez miesiąc lub dwa nie została ograna to znak, że potrzebowałem coś kupić, a nie ją mieć, więc leci dalej na sprzedaż.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3365
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1122 times
Been thanked: 1289 times

Re: Okazje nie do przegapienia - dyskusje

Post autor: seki »

Mam wrażenie, że o tym już było. Ale jestem za zmianą tematu. Mam sporo gier w folii. Nigdy jej nie zdejmuje po zakupie. Niektóre tak już leżą chyba ze 3 lata (niemiecki Pan Lodowego Ogrodu). Ale zdecydowanie nie jest to oznaka kupowania na sprzedaż. I nie jest to też impuls do ich sprzedaży. Kupuje dany tytuł bo chce go poznać. Ale nie zawsze starcza na nie czasu i czekają na swoją kolej. Folia schodzi więc dopiero gdy mam czas na czytanie instrukcji i zagranie. Sprzedaje więc tylko bez folii, po zagraniu. Mam w historii dwa przypadki gdy sprzedałem gry bez zagrania w nią. No cóż... Jeden był w folii jednak. Były to Ptaszki ćwierkają - prezent od Czachy za jakąś jego wtopę. Grą nie byłem zainteresowany i szkoda było mi na nią czasu. Drugi przypadek, już bez folii, ale bez żadnej partii. To Waleczne pixele. Chciałem zagrać, próbowałem przeczytać instrukcję, ale czcionka w niej i na kartach była tak mała, a czytania w trakcie gry tak dużo, że nie dałem rady. Moje zmęczone życiem oczy nie pozwoliły mi rozegrać żadnej partii. Poszła na sprzedaż, za zły design, za zbyt wiele tekstu w stosunku do wielkości kart.
Także protestuję. Folia na pudełku nie zawsze oznacza przeznaczenie jej na sprzedaż.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1933
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 154 times
Been thanked: 176 times

Re: Okazje nie do przegapienia - dyskusje

Post autor: tomuch »

Ja też dorzucę swój grosik.
Obecnie to chyba ze ćwierć mojej kolekcji jest w folii. Niestety nie mam obecnie czasu na granie, więc kupuję. Ale liczę, że za jakieś 2-3 lata będę szarpał folię jak Reksio szynkę. Dlatego teraz nie rozfoliowuję, bo przynajmniej sam karton się nie kurzy i nie rysuje od wiecznego przestawiania.
Co do kupowania gier w celu ich odsprzedaży. Może trochę to naiwne, ale jeśli ktoś oferowałby na forum grę za mniej więcej tyle, za ile kupił, a jednocześnie tę samą grę wystawiłby na Allegro za 5x tyle, to ja nie widzę problemu. Gdzie się pierwsza sprzeda, tam idzie. Najgorzej jak jakiś cfaniak się znajdzie, który chce złupić swoją "brać".
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Golfang
Posty: 1989
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 231 times
Been thanked: 314 times

Re: Okazje nie do przegapienia - dyskusje

Post autor: Golfang »

Panowie - robię sporą wyprzedaż swojej kolekcji.
Sprzedaję gry używane, w rożnym stanie, oraz gry nowe, które kupiłem z zamiarem ich ogrania (lecz albo chęci brakło albo czasu, choć pewnie częściej czasu).
Tak oto sprzedałem Adrenalinę oraz Ocaleni, komplet Valerii - zafoliowane i nowe. Tak, przyznaję kupiłem wszystko na wyprzedażach. Na adrenalinie chyba nawet zarobiłem - może nawet z 15 zł, na Ocalonych może z 10 a na Valerii to nawet nie wiem, bo nie pamiętam ile zapłaciłem na promocji za nie - może się okazać że straciłem te 25 zł co zarobiłem na innych tytułach. W moim przypadku nie ma mowy o zarobkowym traktowaniu sprzedawanych tytułów w folii. Doszedłem po prostu do wniosku, że jak gra leży drugi rok w szafie i nigdy z niej nie wyszła - to raczej nie wyjdzie już.
Inna sprawa, że w szafie poza sprzedawanymi ciągle leży pełno zafoliowanych tytułów.

Dlatego proszę nie wypisywać o sprzedawczykach czy "Januszach biznesu".
----------------
10% flamberg.com.pl
tomekmani3k
Posty: 601
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Okazje nie do przegapienia - dyskusje

Post autor: tomekmani3k »

Staram się nie oceniać innych bo rozumiem odczucia obu stron. Jako kupujący, który nie zna sprzedającego osobiście i ma pewne doświadczenia w poszukiwaniu tytułów z drugiej ręki, też mam mieszane odczucia dotyczące ofert w foliach, w szczególności tytułów które niedawno zniknęły ze sklepów. Ciężko wierzyć w przypadek gdy nagle pojawiają się oferty i wszystkie to nietrafione prezenty, a sprzedający wie że gra mu się nie spodoba bez otwierania i chociaż zaglądania do instrukcji.

Jestem graczem, który uwielbia nowości i muszę zajrzeć do tego co jest w środku, nawet jak w samą grę zagram za jakiś czas. Jedyne gry w folii które trzymam w domu to te, które kupiłem póki były dostępne ale ustaliłem z żoną ze to będzie prezent od niej i dostanę je np. na urodziny :wink:
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Okazje nie do przegapienia - dyskusje

Post autor: bobule »

Golfang pisze: 20 lis 2020, 07:55 Dlatego proszę nie wypisywać o sprzedawczykach czy "Januszach biznesu".
Ale nie kupowales po 5 egzemplarzy jednej gry. Mysle, ze nie powinienes czuc sie obrazony.
Btw to juz wiem od kogo trafiaja do mnie z mathandlu gry w folii xD zawsze sie zastanawialem skad one sie biora. Ale w sumie przez pandemie to sam wiecej kupuje niz gram. Teraz to juz mam taka sterte, ze by chyba starczylo na pol roku grania o.O
Golfang
Posty: 1989
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 231 times
Been thanked: 314 times

Re: Okazje nie do przegapienia - dyskusje

Post autor: Golfang »

bobule pisze: 20 lis 2020, 08:19
Golfang pisze: 20 lis 2020, 07:55 Dlatego proszę nie wypisywać o sprzedawczykach czy "Januszach biznesu".
Ale nie kupowales po 5 egzemplarzy jednej gry. Mysle, ze nie powinienes czuc sie obrazony.
Btw to juz wiem od kogo trafiaja do mnie z mathandlu gry w folii xD zawsze sie zastanawialem skad one sie biora. Ale w sumie przez pandemie to sam wiecej kupuje niz gram. Teraz to juz mam taka sterte, ze by chyba starczylo na pol roku grania o.O
dzięki za pocieszenie... a jak kupiłem Torfowisko za około 100 zł - teraz wystawiam za 250 - to czy to jest już "januszenie"? Tak, chyba to jedyny tytuł, który kupiłem i teraz mogę więcej na nim zarobić. Absolutnie nie był kupowany w tym celu - ale czy jak się chce wykorzystać dobrą koniunkturę to jest się "zdziercą"?
Inna sprawa, że jakoś strasznie nie zależy mi na jego sprzedaży :) Może znowu wrócę do Agricoli kiedyś... obecnie leży i się kurzy.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Okazje nie do przegapienia - dyskusje

Post autor: donmakaron »

Skąd ta folia się wzięła w dyskusji? Nie problem w tym, że się kupuje, trzyma w kolekcji czy sprzedaje gry w folii przecież.
mnw
Posty: 319
Rejestracja: 15 sty 2010, 17:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 150 times
Been thanked: 84 times

Re: Okazje nie do przegapienia - dyskusje

Post autor: mnw »

donmakaron pisze: 20 lis 2020, 09:07 Skąd ta folia się wzięła w dyskusji? Nie problem w tym, że się kupuje, trzyma w kolekcji czy sprzedaje gry w folii przecież.
Też nie wiem, ale wygląda mi na to, że ktoś pociągnął za uszy pana Bollo (i słusznie, bo wyglądało jakby się sam przed sobą tłumaczył, zresztą kupy się nic nie trzymało, ale przynajmniej się uderzył w pierś i przyznał), a w efekcie inni zaczęli się tłumaczyć jakby się poczuli zaatakowani. Uderz w stół, a nożyce się odezwą? :lol:

Ludzie, przecież można robić co się chce ze swoją własnością. Po prostu nie wypada udawać wspaniałomyślnych kolegów z "braci planszówkowej", kiedy kupuje się gry na odsprzedaż, bo mimo wszystko zmniejsza się wtedy szanse na skorzystanie z dobrych ofert innym pasjonatom.
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Okazje nie do przegapienia - dyskusje

Post autor: bobule »

donmakaron no ja jestem za wydzieleniem temaru pt. "Ile macie gier w folii", idealnie bedzie pasowal obok watkow takich jak " co ostatnio kupiles", "liczba posiadanych gier w ktore niezagraliscie". xD Nie no śmieszki na bok, choc czasami mam wrazenie ze na forum wiecej sie rozmawia o zakupach, niz o wrazeniach z rozgrywki.

Btw Ktos pisal, ze promocje wrzucane na forum nie powinny byc wrzucane np. na peppera. Tylko ze raczej jak jest ciekawa promocja to mozna ja znalezc i na fb i na pepperze i na forum. Wiec nie widze sensu w takich prosbach o "nieudostepnianiu". Mysle ze i tak jak ktos chce to skorzysta, a czy ktos kupuje 1 gre czy 5, to juz jego sprawa. Choc mi osobiscie byloby glupio trzymac w szafie 5 egzemplarzy np. kemeta, i czekac az ktos je kupi ;)
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3652
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 461 times
Been thanked: 1075 times

Re: Okazje nie do przegapienia - dyskusje

Post autor: psia.kostka »

mnw pisze: 20 lis 2020, 09:28 Ludzie, przecież można robić co się chce ze swoją własnością. Po prostu nie wypada udawać wspaniałomyślnych kolegów z "braci planszówkowej, kiedy kupuje się gry na odsprzedaż"
Dokładnie to!
Jak jesteś np. ateistą/gorliwym wyznawcą to nikomu nic do tego, nawet jak wkraczasz w ekstremum. Problem może być gdy "modli się pod figurą, a diabła ma za skórą". Wtedy należy się spodziewać drobnego heheszkowania, jeśli prawda wyjdzie na jaw. Pewnym rozwiązaniem jest filtrowanie tego co i komu się opowiada :twisted:

Ad folia:
Jak kogoś drażni folia w ogłoszeniu to może sprzedawca powinien odfoliować, zdjąć wieko, potrząsnąć konkretnie i zamknąć wieko, zadowoleni? :D
Szukam/Kupie: Chronicle X, Tide of Iron, HoN, Laboratorium (1ed PSz), Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub] ʕ•ᴥ•ʔ
tomekmani3k
Posty: 601
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Okazje nie do przegapienia - dyskusje

Post autor: tomekmani3k »

psia.kostka pisze: 20 lis 2020, 09:57 Ad folia:
Jak kogoś drażni folia w ogłoszeniu to może sprzedawca powinien odfoliować, zdjąć wieko, potrząsnąć konkretnie i zamknąć wieko, zadowoleni? :D
Drażni to czytanie o nietrafionym prezencie w co drugiej ofercie :P jak ktoś chce pisać to lub podobne wstępy to niech już nic nie pisze, w szczególności jak wiadomo że niedawno była gdzieś duża promocja na dany tytuł
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3652
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 461 times
Been thanked: 1075 times

Re: Okazje nie do przegapienia - dyskusje

Post autor: psia.kostka »

tomekmani3k pisze: 20 lis 2020, 10:11
psia.kostka pisze: 20 lis 2020, 09:57 Ad folia:
Jak kogoś drażni folia w ogłoszeniu to może sprzedawca powinien odfoliować, zdjąć wieko, potrząsnąć konkretnie i zamknąć wieko, zadowoleni? :D
Drażni to czytanie o nietrafionym prezencie w co drugiej ofercie :P jak ktoś chce pisać to lub podobne wstępy to niech już nic nie pisze
Dobrze prawisz! Bo handlarze też się dzielą na fajnych i "wafli". Pytanie czy kupisz u droższego, który nie ściemnia czy u taniego co ma 10 Kemetów, bo "curka" dostała na komunie.

Niestety identyczny podział na ludzi i parapety jest wśród kupujących: "wezne" za pół ceny itp. Ale to już było maglowane wiele razy więc kończę offtop.
Szukam/Kupie: Chronicle X, Tide of Iron, HoN, Laboratorium (1ed PSz), Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub] ʕ•ᴥ•ʔ
Kisinto
Posty: 14
Rejestracja: 26 sie 2020, 07:30
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Okazje nie do przegapienia - dyskusje

Post autor: Kisinto »

Ale sam zwrot "nietrafiony prezent" może czysto teoretycznie potencjalnie zniechęcić kupujących jako przedmiot na którym komuś nie zależy i nie traktuje go należycie xD

Dlaczego więc, ludzie tak często wycierają sobie tym pyski i usprawiedliwiają swój biznes? Oferta przecież nie wymaga podawania przyczyn sprzedaży i powinna być jasna, klarowna i konkretna! Sam zdecydowanie bardziej wolę oferty w stylu "Na sprzedaż mam Arabian Nights za 400 zł" niż " Dziś sprzedaję nietrafiony prezent urodzinowy, dla mojej 8 letniej cóki, która jest fanką gier planszowych". Traktując to jako biznes, takie wiadomości to czyste marnotrawienie czasu swojego i kupujących, chcąc nawiązać z nimi więź i potencjalne emocje mające wpłynąć na zakup ;D
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Okazje nie do przegapienia - dyskusje

Post autor: BOLLO »

Powiadają że winny się tłumaczy...i to prawda ale nie mogę tak bezkarnie czytać jakie bzdury wypisujecie.

Wow widzę że fala hejtu się wylała na mnie z góry na dół i kółko wzajemnej adoracji oraz poklepywanie się osiągnęło wysoki poiom . Większość jak czuję ulżyła sobie. Widzę że jest tu jednak zasada kopiemy leżącego który przyznał się do błędu a wcześniej tak naprawdę nie widział tego jako coś złego.

Żeby było trochę weselej to podam kilka swoich przemyśleń na temat januszowania, cebulastwa, braci forumowej,zarobku itd.

Jak działa biznes planszówkowy każdy z nas wie. Jak dodruku nie będzie to gry lecą jak łeb na szyje do góry z dnia na dzień. Ludzie wykupują co się da aby mieć swoją kopie lub zarobić jak to Gizmo napisał przysłowiowe 20pln. Chociaż po ostatniej akcji z Descentem i skokami cen z 129 na 399 to już nie w kij dmuchał. Jedni zbierają zarobioną kase na kolejne gry a inni żeby mieć co jeść. A inni na co im się rzewnie podoba i nic nikomu do tego. Nie jest to owszem fajne bo ja zawsze chciałbym kupować oczywiście po taniości i sam się denerwuję jak z przed nosa mi ucieka gra bo czekałem z decyzją 1-2tyg i znikają mi kolejne pożądane tytuły. Ale tak jest tak było i tak będzie. Tam gdzie można zrobić jakiś pieniądz to ludzie go robią.

Ja nie mam żyłki biznesmena i niestety już 17lat pracuję u "kogoś" i dla "kogoś". Pamiętam epizod jak skupowałem części do rowerów i odsprzedawałem je z zyskiem. Czasem nawet bardzo dobrym że było mnie stać na części do mojego bajka. Tak samo było z kartami MTG dzięki którym zasilałem swoje uber deczywa.
Podobnie traktuję planszówki aczkolwiek zeby było śmieszniej jeszcze ANI JEDNEJ nie sprzedałem nikomu (A nie przepraszam hero realms w folii ze wszystkimi dodatkami + mata i straciłem na tej ofercie 20pln). Ba kupiłem nawet lokal w którym marzy mi się zrobić taką gralnie/miejsce spotkań i mały sklepik stacjonarny + internetowy (który i tak raczej nie wypali bo znam realia) z hobby nie tylko planszówkowym.

Jak widać na razie kupuję kupuję i kupuję a sporo gier było właśnie kupionych po to żeby zasilały regały lokalu co już kiedyś wspominałem. Jeżeli widzę okazję o łapię się na tym że faktycznie kupuję w ciemno i dopiero później zastanawiam się czy ta gra jest dla mnie czy fajna itd. Działają na mnie minusowe procenty na pudełku z grą i nic na to nie poradzę.
Było tak z Odynem który się nie zrealizował, było tak Tajemniczym Domostwem gdzie kupiłem 2szt i było tak z Chaosem gdzie kupiłem odrazu 3szt b były po 300pln. Chciałem nawet kupić pamiętam Nemesisa Lockdown w ilości 20szt i sprzedawać drożej. Tak drożej żeby zarobić i nie kryłem się z tym ale nie wyszło i mi Curiosity skutecznie odradził a co dziękuję mu. Tak samo teraz z ofertą na Urwisie. Poniżej moje zlecenie.
Gra Kemet WGFVSP0UM005001 59,70 zł 3 179,10 zł
Gra Laguna WGFVSP0UH004001 29,70 zł 1 29,70 zł
Gra Western Legends WGFVSP0UN005004 62,70 zł 3 188,10 zł
Gra Western Legends: Dobry, Zły i Przystojny WGFVSP0UN005006 17,97 zł 2 35,94 zł
Gra Western Legends: Za Garść Dodatków WGFVSP0UN005005 17,97 zł 2 35,94 zł

Jak widzicie strasznie wielki ze mnie handlarz i janusz. Kupuję towar paletami za 100pln zeby odsprzedac frajerom co nie mają kasy na palete po 400pln....puknijcie się w czerep serio. Jeżeli kogoś zabolało że kupiłem j/w i dla niego nie starczyło ok ma racje ...przyznalem się. Mogę odsprzedać niech się zgłosi na PW i po cenie zakupu oddam. Ale z 2giej strony dlaczego mi NIKT nie sprzedaje tu na forum gier po "normalnych" uczciwych cenach? Lord of Hellas kupiłem po 330pln, Tezeusza 300pln, Cry Havoc mam propozycje 210, Prom lambda 170pln, itd.....kupilem gier od was za ponad 2000pln i jakoś nikt nie pamięta że gry kupili po -50% a teraz sprzedajecie UŻYWKI z zyskiem.
Tak macie racje jak już pisaliście ręce opadają bo zawiść i fałszerstwo które jest w was tak naprawdę teraz wyszło. Widać jakmi bracmi jesteście. Obsmarować i przytaknąć większości a sami wystawiacie gry w foli bo prezent się zdublował. Lub robicie przycinke bo pisałem że mi zależy na tej kopii.

Owszem i ja nie popieram skupowania palet z grami by się na nich wzbogacać chociaż sam sobie przeczę bo jak ktos ma łeb do biznesu to po prostu wykorzystuję sytuacje a jak są chetni którzy to kupia to czemu by nie. Tak było z kartami singli z MGT których dziesiątki tysięcy kupiłem od handlarzy BO MI ZALEŻAŁO.
Rozumiem że jak widzicie w sklepie Zakazane Gwiazdy po 150pln to grzecznie wrzucicie do koszyczka 1szt bo przecież niech zostanie dla innych. Jesteście tak zakłamani że oszukujecie samych siebie. A może Fulgrim który robi teraz niezły deal na 30-40k pln na nas frajerach to janusz??? Żeruje na biedych owieczkach którzy chcą przerobioną gierkę za 400pln???
Serio zastanówcie się nad samym sobą i później oceniajcie bo "drzazgę w oku brata widzicie ale belki w swoim oku nie widzicie..."
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3365
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1122 times
Been thanked: 1289 times

Re: Okazje nie do przegapienia - dyskusje

Post autor: seki »

Fulgrim to ta osoba, która kupuje wersję obcojęzyczną i wkłada masę pracy w stworzenie profesjonalnych komponentów PL i porownujesz jego prace i zarobek do siebie, który zarabia na dobrych kolegach zamiast dać im linka do promocji? No rzeczywiście, chyba nie ma sensu dalej ciągnąć tego tematu bo się pogrążasz.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11177
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3391 times
Been thanked: 3311 times

Re: Okazje nie do przegapienia - dyskusje

Post autor: japanczyk »

BOLLO pisze: 20 lis 2020, 11:51 Ale z 2giej strony dlaczego mi NIKT nie sprzedaje tu na forum gier po "normalnych" uczciwych cenach?
Ekhm
90% mojej kolekcji to gry używane, kupione w wiekszosci na forum i facebooku w cenach zdecydowanie w wiekszosci okazyjnych
Po prostu moze słabo szukasz, albo nie czekasz na dobra okazje tylko chcesz miec z nieznanych mi powodow dana gre JUZ TERAZ

Bo sorry, ale LoH to spokojnie do wywrwania za 220-250 z jakiś tydzień temu ;-)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Okazje nie do przegapienia - dyskusje

Post autor: BOLLO »

japanczyk pisze: 20 lis 2020, 12:04
BOLLO pisze: 20 lis 2020, 11:51 Ale z 2giej strony dlaczego mi NIKT nie sprzedaje tu na forum gier po "normalnych" uczciwych cenach?
Ekhm
90% mojej kolekcji to gry używane, kupione w wiekszosci na forum i facebooku w cenach zdecydowanie w wiekszosci okazyjnych
Po prostu moze słabo szukasz, albo nie czekasz na dobra okazje tylko chcesz miec z nieznanych mi powodow dana gre JUZ TERAZ

Bo sorry, ale LoH to spokojnie do wywrwania za 220-250 z jakiś tydzień temu ;-)
LoH kupowałem kiedy podstawka była po 350 a uzywki 280-300. Przepłaciłem zgadza się
night
Posty: 18
Rejestracja: 26 lip 2017, 10:31
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Okazje nie do przegapienia - dyskusje

Post autor: night »

BOLLO pisze: 20 lis 2020, 11:51 Powiadają że winny się tłumaczy...i to prawda ale nie mogę tak bezkarnie czytać jakie bzdury wypisujecie.
Właściwie to tylko chodzi o sposób w jaki napisałeś swój pierwszy post - dziękowałeś planszówkowej braci, że dzielą się okazją, że inni mogą skorzystać okazji, a jednocześnie napisałeś
zrobiłem zamówienie niczym rasowy hurtownik
. Stąd ta cała dyskusja ;) Tak jak już tu wielu napisało - jeżeli ktokolwiek kupuje, żeby sprzedać z zyskiem - spoko, jego sprawa. Trochę inaczej to wyglądało z kontekstu Twojej pierwszej wypowiedzi. Tylko tyle i aż tyle :) Teraz piszesz, że ktoś sprzedaje używki z zyskiem - w sumie co w tym dziwnego? Jeżeli taka jest cena rynkowa, a ktoś z gry korzystał, ale mu nie podpasowała, nie może grać albo cokolwiek innego to pewnie najpierw sprawdza jakie są ceny w necie, a nie szuka paragonu za ile kupił ;)

Edit: sam czasem kupię grę dlatego, że jest dobra promocja - np teraz Western Legends. Jak nie podejdzie, to sprzedam używaną, może z zyskiem, może w tej samej cenie, w której kupiłem - zależy w jakiej znajdzie się chętny.
Ostatnio zmieniony 20 lis 2020, 12:38 przez night, łącznie zmieniany 2 razy.
Fojtu
Posty: 3396
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 563 times
Been thanked: 1267 times

Re: Kupowanie gier na okazjach a handel nimi

Post autor: Fojtu »

Dość ciekawa dyskusja na temat handelku się wywiązała. Ogólnie popieram Bollo, że ten ostracyzm to już lekka przesada.

Weźmy pod uwagę, że nie wszyscy wiedzą o tej wyprzedaży i dzięki temu zyskują dostęp do gier taniej. Nie 70% taniej, ale np 30%. Czy to coś tak strasznego?
Do tego można pomyśleć o tym, że może dzięki temu, że te kilka osób wykupi te egzemplarze teraz a sprzeda za 6-12 miesięcy jak kurz opadnie zapewni płynność finansową wydawnictwu/sklepowi.

Poza tym różni ludzie mają różną sytuację finansową. Jeżeli komuś te ekstra zarobione 20zł pozwoli na kupno jakiejś ekstra planszówki, na którą normalnie nie może sobie do końca pozwolić, to co ja mam przeciwko temu. Trzeba się jednak pogodzić z tym, że mamy kapitalizm i każdy patrzy na siebię.

Jedna uwaga do Bollo jaką bym miał, to po prostu się tym nie chwalić w tematach :lol:
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1977
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 192 times
Been thanked: 875 times

Re: Kupowanie gier na okazjach a handel nimi

Post autor: Neoptolemos »

Czując się lekko wywołany do tablicy tym off-topem od off-topu (skoro od mojego posta się zaczyna), dodam tylko, że również nie sądzę, żeby samo odsprzedawanie z zyskiem było naganne. Mieszane odczucia wywołuje kupowanie gier wyłącznie w takim celu, a już wyłącznie negatywne - chwalenie się tym i dziękowanie za uprzejmość innych użytkowników.

No i niezmiennie mnie bawi, jak ktoś jest zadowolony ze sklepu, z którym nie ma kontaktu, źle pakuje i wysyła niepełne zamówienia TYLKO dlatego, że tanio :D ja mam kilka zaufanych sklepów i raczej się nie rzucam już na niesprawdzone, niezależnie od obniżek.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
ODPOWIEDZ