Wsiąść do Pociągu - Bilety, Mapy

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
suchyqwe
Posty: 10
Rejestracja: 05 maja 2020, 12:18
Has thanked: 4 times

Wsiąść do Pociągu - Bilety, Mapy

Post autor: suchyqwe »

Hej

Nie mogę znaleźć czy taki temat już istniał, jeżeli tak to przepraszam.

Poszukuję pomysłów/gotowych plików na nowe bilety (w szczególności trasy długie) do gry Wsiąść do Pociągu: Europa.

Ew. proszę o opinie co sądzicie o dodrukowywaniu na własną rękę nowych map do gry wraz z biletami, czy ma to sens czy lepiej kupić dodatek? Jeżeli ktoś ma dostęp do gotowych plików byłoby super.
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Wsiąść do Pociągu - Bilety, Mapy

Post autor: Golfang »

Dodatki do tej gry generalnie do tanich nie należą - jednak da się je wyrwać co pewien czas na promocjach. Ja kupiłem na prezent jakiś czas temu NIEMCY za 80 zł (tylko że to jest podstawka - czyli tam są karty wagoników oraz same elementy pociągów plastikowych) i kupiłem dla siebie też dodatek Holandia (jeszcze nie grałem) za około 40 zł.
Czy da się w sensownej jakości wydrukować ładną/porządną mapę + karty biletów za cenę sporo niższą niż 40 zł? Nie wiem, ale sądzę że nie bardzo. A jeśli mam oszczędzić 10 zł i się narobić przy tym - to wolę kupić oryginał.
Oczywiście pozostaje pytanie - kiedy znowu będą promocje. Cóż trzeba cierpliwości :)
----------------
10% flamberg.com.pl
morthi
Posty: 295
Rejestracja: 13 wrz 2009, 18:40
Has thanked: 42 times
Been thanked: 77 times

Re: Wsiąść do Pociągu - Bilety, Mapy

Post autor: morthi »

Zapewne myślisz o dodatku Ticket to Ride: Europa 1912 - do kupienia w wielu miejscach w różnych cenach (od niskich po wysokie).
Podobny dodatek do Stanów to Ticket to Ride: USA 1910
suchyqwe
Posty: 10
Rejestracja: 05 maja 2020, 12:18
Has thanked: 4 times

Re: Wsiąść do Pociągu - Bilety, Mapy

Post autor: suchyqwe »

Chodzi mi bardziej o nowe bilety tras długich do europy, a nowe mapy to pytanie przy okazji.

Grając już któryś raz dobrze wiadomo jaką długą trasę buduje przeciwnik, i chcieliśmy dodrukować nowe, ale nie wiemy jakie. Dlatego pytam czy może już ktoś tego nie robił. Co za tym idzie przedrukować trzeba całą talię biletów, żeby wszystkie rewersy były takie same.
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Wsiąść do Pociągu - Bilety, Mapy

Post autor: E2MD »

Morthi Ci dobrze napisał - kup Ticket to Ride: Europa 1912 i tam masz nowe trasy (w tym długie).

Przy okazji masz kilka innych drobnych nowości
Nie przyszedłem tutaj wygrać
rrudy102
Posty: 35
Rejestracja: 19 lis 2019, 17:13
Been thanked: 5 times

Re: Wsiąść do Pociągu - Bilety, Mapy

Post autor: rrudy102 »

suchyqwe pisze: 05 maja 2020, 14:57 Chodzi mi bardziej o nowe bilety tras długich do europy, a nowe mapy to pytanie przy okazji.

Grając już któryś raz dobrze wiadomo jaką długą trasę buduje przeciwnik, i chcieliśmy dodrukować nowe, ale nie wiemy jakie. Dlatego pytam czy może już ktoś tego nie robił. Co za tym idzie przedrukować trzeba całą talię biletów, żeby wszystkie rewersy były takie same.
Byłem w tej samej sytuacji.
Kupiłem dodatek Europa 1912. Teraz w sumie mam trzy grupy biletów (w sumie 101 biletów):

1. Trasy długie stare + nowe (w sumie 12)
2. Trasy tzw. metropolitalne (z dużego miasta do dużego miasta - punktowane różnie, czasem nawet za więcej punktów niż tzw. długie)
3. Zwykłe trasy.

Dzięki dodatkowi gra stała się bardziej różnorodna i nieprzewidywalna (zacięta też).

Polecam
Aaet
Posty: 9
Rejestracja: 03 maja 2015, 13:07
Has thanked: 18 times
Been thanked: 6 times

Re: Wsiąść do Pociągu - Bilety, Mapy

Post autor: Aaet »

Hej, czy ktoś z Was robił jakieś fanowskie dodatki do ttr?
Mam świeżo zrobione Emerald City i szukam kolejnych, na które patrzenie nie boli - zależy mi na biletach i mapie, które nie są "robione w paincie" tylko są ładne i spójne ze sobą.
Marek.gdansk
Posty: 145
Rejestracja: 03 sie 2019, 20:31
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Wsiąść do Pociągu - Bilety, Mapy

Post autor: Marek.gdansk »

a ile dałeś za emerald city?
Aaet
Posty: 9
Rejestracja: 03 maja 2015, 13:07
Has thanked: 18 times
Been thanked: 6 times

Re: Wsiąść do Pociągu - Bilety, Mapy

Post autor: Aaet »

Tyle co za materiały - drukowałam i obklejałam sama (są udostępnione pliki na bgg). Wyszło całkiem zacnie i o ile na samej planszy można się dopatrzeć jakichś niedociągnięć (ciągle mam problem, żeby ponaklejać dokładnie kartki większe niż a4 :\) to po ticketach nie idzie się domyślić, że to domowa robota :D
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Tylko muszę zrobić drugie podejście do pudełka, bo tektura 1,5mm okazała się zbyt cienka.
Właśnie na kolejnym takim dodatku by mi zależało - żeby móc położyć obok innych i żeby nie odstawało jakością grafiki.
Albo ew. jakieś paczki grafik do tuningowania innych map fanowskich? Nie jestem grafikiem, ale może coś by mi się udało ogarnąć.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Wsiąść do Pociągu - Bilety, Mapy

Post autor: playerator »

Aaet pisze: 14 lis 2020, 10:57 (...) drukowałam i obklejałam sama (...)
Świetnie wyszło. Na czym drukowałaś planszę?
Aaet pisze: 14 lis 2020, 10:57 (...) ciągle mam problem, żeby ponaklejać dokładnie kartki większe niż a4 (...)
Brak pośpiechu i gumowy wałek są bardzo pomocne. A najlepiej jeszcze ktoś do pomocy (do trzymania w powietzu drugiego końca arkusza).
Aaet pisze: 14 lis 2020, 10:57 (...) tektura 1,5mm okazała się zbyt cienka (...)
Woohoo. 1,5 mm to sporo, jak na pudełko. Nie wiem czy chociaż 1/4 gier ma tak solidne pudła :)
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Hanako
Posty: 19
Rejestracja: 02 gru 2019, 14:39
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Wsiąść do Pociągu - Bilety, Mapy

Post autor: Hanako »

Aaet pisze: 14 lis 2020, 10:57 Tyle co za materiały - drukowałam i obklejałam sama (są udostępnione pliki na bgg). Wyszło całkiem zacnie i o ile na samej planszy można się dopatrzeć jakichś niedociągnięć (ciągle mam problem, żeby ponaklejać dokładnie kartki większe niż a4 :\) to po ticketach nie idzie się domyślić, że to domowa robota :D
A z jakiej grubości tektury (?) jest zrobiona plansza? Ja mam totalnie dwie lewe ręcę i zawsze bałam się robić plansze, ale teraz mnie kusisz bo wygląda ona świetnia. Będzie co robić w zimowe wieczory :)
Zdradź mi jeszcze na ile osób najlepiej gra się w tę mapę?
Moja [narazie mała] kolekcja :)

"KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE."
Aaet
Posty: 9
Rejestracja: 03 maja 2015, 13:07
Has thanked: 18 times
Been thanked: 6 times

Re: Wsiąść do Pociągu - Bilety, Mapy

Post autor: Aaet »

Spoiler:
Dzięki :) Nawet ja się nie spodziewałam, że tak fajnie wyjdzie ;)
Etykiety samoprzylepne A3 + na górę gruba folia samoprzylepna.
Chyba poproszę Mikołaja o gumowy wałek - wygląda na rzecz super ułatwiającą życie.
Spoiler:
Tektura 1,5mm - z góry obklejona naprawdę grubą folią samoprzylepną ze sklepu dla plastyków. Jest kilka niedociągnięć, ale póki się ich nie wskaże, to rzadko kto zauważa :D
Grałam w 2 i 3 osoby. W trójkę robi się już bardzo ciekawie i tłoczno - wchodzi intensywna walka o mosty. W dwójkę jest spokojniej, ale też udało się w kilku miejscach wejść sobie w drogę.

Chyba następną mapą, którą ogarnę będzie Litwa. Pola wagonów na mapie trochę pozostawiają do życzenia, ale tickety całkiem zacne ;)
ODPOWIEDZ