Descent 2ed dodatek

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
SwistakCZC
Posty: 166
Rejestracja: 16 lis 2018, 19:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 96 times
Been thanked: 26 times

Descent 2ed dodatek

Post autor: SwistakCZC »

Siema,

szybkie pytanie- czy chodzą gdzieś słuchy że będą jakieś dodruki dodatków do Descenta 2ed?

Jeśli nie, to który z obecnie jeszcze dostępnych w sklepowej cenie (Kruczy Dwór, Legowisko Jaszczura, Trzęsawiska Trolli via Ceneo) warto kupić?
Golfang
Posty: 1989
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 231 times
Been thanked: 314 times

Re: Descent 2ed dodatek

Post autor: Golfang »

Nikt nigdzie nie mówi nic o dodruku. Pewnie nie będzie - jedyną szansą jest słaba sprzedaż 3 edycji - może nie będą kontynuować i wrócą do 2 (mało realne ale pomarzyć zawsze można)
warto nie warto?
Obecnie warto finansowo kupić każdy z nich - pod warunkiem że zagrasz! Jak skończy się ich nakład będą tylko droższe na "czarnym" rynku (przez długo czas wg mnie - a to dlatego że nie spotkałem jeszcze osoby której podobałaby się 3 edycja)
Nie warto jeśli będzie leżał na półce - no chyba że liczysz że sprzedać z 20 czy 30 złotowym zyskiem za jakiś czas. Żaden nie pozwala grać solo - Legowisko Jaszczura + Labirynt Zagłady pozwalał grać solo w jedną kampanię - ale ceny Labiryntu sa obłędne teraz.
----------------
10% flamberg.com.pl
tomekmani3k
Posty: 601
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Descent 2ed dodatek

Post autor: tomekmani3k »

Trzęsawiska są chyba przeniesione na Valkyrie można grać solo
Golfang
Posty: 1989
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 231 times
Been thanked: 314 times

Re: Descent 2ed dodatek

Post autor: Golfang »

tomekmani3k pisze: 26 lis 2020, 16:30 Trzęsawiska są chyba przeniesione na Valkyrie można grać solo
fajnie - tylko co to jest? korzystałem tylko i wyłącznie z oryginalnej apki.
No znalazłem na BGG :
https://boardgamegeek.com/thread/162889 ... p-valkyrie
ale to tylko na PC jest czy jest też na ios może?
----------------
10% flamberg.com.pl
tomekmani3k
Posty: 601
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Descent 2ed dodatek

Post autor: tomekmani3k »

Golfang pisze: 26 lis 2020, 17:11
tomekmani3k pisze: 26 lis 2020, 16:30 Trzęsawiska są chyba przeniesione na Valkyrie można grać solo
fajnie - tylko co to jest? korzystałem tylko i wyłącznie z oryginalnej apki.
No znalazłem na BGG :
https://boardgamegeek.com/thread/162889 ... p-valkyrie
ale to tylko na PC jest czy jest też na ios może?
Sam korzystałem tylko na pc w kampanie run cienia ale widziałem że jest też kampania z trzęsawisk trolli. Ogólnie jest to przeniesienie scenariuszy z księgi na styl aplikacji (ruch na zmiane z potworami, zakupy tak samo jak w RtL itd.) przez fanów gry. Wygląda trochę bardziej surowo niż oryginalna aplikacja ale funkcjonalność ta sama
Awatar użytkownika
SwistakCZC
Posty: 166
Rejestracja: 16 lis 2018, 19:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 96 times
Been thanked: 26 times

Re: Descent 2ed dodatek

Post autor: SwistakCZC »

Golfang pisze: 26 lis 2020, 15:16 Nikt nigdzie nie mówi nic o dodruku. Pewnie nie będzie - jedyną szansą jest słaba sprzedaż 3 edycji - może nie będą kontynuować i wrócą do 2 (mało realne ale pomarzyć zawsze można)
warto nie warto?
Obecnie warto finansowo kupić każdy z nich - pod warunkiem że zagrasz! Jak skończy się ich nakład będą tylko droższe na "czarnym" rynku (przez długo czas wg mnie - a to dlatego że nie spotkałem jeszcze osoby której podobałaby się 3 edycja)
Nie warto jeśli będzie leżał na półce - no chyba że liczysz że sprzedać z 20 czy 30 złotowym zyskiem za jakiś czas. Żaden nie pozwala grać solo - Legowisko Jaszczura + Labirynt Zagłady pozwalał grać solo w jedną kampanię - ale ceny Labiryntu sa obłędne teraz.
Solo nie gram, więc to nie problem. To jeszcze jedno pytanie, czy te mniejsze dodatki, które są wciąż dostępne, poza tym że są czasowo krótsze, są w jakiś sposób gorsze niż te już niedostępne jak Cień Nerekhall? (chodzi mi np. fabularnie). Czy po prostu mniejszy czas potrzebny do przejścia i dajmy na to mniej komponentów, kropka?
Golfang
Posty: 1989
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 231 times
Been thanked: 314 times

Re: Descent 2ed dodatek

Post autor: Golfang »

SwistakCZC pisze: 26 lis 2020, 19:41
Golfang pisze: 26 lis 2020, 15:16 Nikt nigdzie nie mówi nic o dodruku. Pewnie nie będzie - jedyną szansą jest słaba sprzedaż 3 edycji - może nie będą kontynuować i wrócą do 2 (mało realne ale pomarzyć zawsze można)
warto nie warto?
Obecnie warto finansowo kupić każdy z nich - pod warunkiem że zagrasz! Jak skończy się ich nakład będą tylko droższe na "czarnym" rynku (przez długo czas wg mnie - a to dlatego że nie spotkałem jeszcze osoby której podobałaby się 3 edycja)
Nie warto jeśli będzie leżał na półce - no chyba że liczysz że sprzedać z 20 czy 30 złotowym zyskiem za jakiś czas. Żaden nie pozwala grać solo - Legowisko Jaszczura + Labirynt Zagłady pozwalał grać solo w jedną kampanię - ale ceny Labiryntu sa obłędne teraz.
Solo nie gram, więc to nie problem. To jeszcze jedno pytanie, czy te mniejsze dodatki, które są wciąż dostępne, poza tym że są czasowo krótsze, są w jakiś sposób gorsze niż te już niedostępne jak Cień Nerekhall? (chodzi mi np. fabularnie). Czy po prostu mniejszy czas potrzebny do przejścia i dajmy na to mniej komponentów, kropka?
Tutaj masz opis jednego i drugiego:
http://galakta.pl/gry/gry-planszowe/des ... nerekhall/
http://galakta.pl/gry/gry-planszowe/des ... ka-trolli/
Różnica jest! mniej więcej 2x mniejsza zawartość. Jednak można zauważyć cena też mniej więcej 2 x niższa :) więc jest niby ok

Jednak warto zauważyć że np dodatek:
http://galakta.pl/gry/gry-planszowe/des ... ku/3636-2/
nie zawiera nowych bohaterów, a Trzęsawiska Trolli oraz Kruczy Dwór już zawierają dodatkowo każdy po 2 nowych bohaterów:
http://galakta.pl/gry/gry-planszowe/des ... uczy-dwor/

Na Twoim miejscu kupiłbym właśnie te dwa dodatki w pierwszej kolejności.
----------------
10% flamberg.com.pl
czupakabra
Posty: 23
Rejestracja: 21 mar 2013, 13:10
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Descent 2ed dodatek

Post autor: czupakabra »

Z tych 3 dostępnych każdy ma taką samą zawartość: 2 nowe postacie, 2 nowe klasy, 2 nowe grupy potworów, nowy stan, trochę nowych przedmiotów i krótka kampania.
Poczytaj na necie dokładną zawartość i wybierz ten który Ci najbardziej odpowiada klimatem.
Dla mnie: Legowisko>Dwór>Trzęsawiska.
W legowisku mi się poprostu najbardziej podobały potworki i klasy postaci do grania, ale tak jak mówię, to jest kwestia gustu, każdy ma coś fajnego.
ODPOWIEDZ