[POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

Badwolf odpisał mi privie:
BadWolf pisze: trwa awaria serwera na którym stoi m.in. strona gramajdy, to już 3 taka awaria w tym roku (poprzedni był bezawaryjny), więc chyba zmienię firmę..
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
BadWolf
Posty: 50
Rejestracja: 29 sie 2008, 12:49
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: BadWolf »

cannehal pisze:Czy ktoś oprócz Badwolfa może zająć się zbadaniem sprawy z gramajda.pl? Może się okazać, że nie będziemy mieli strony przez 3 miesiące ;)
Spokojnie, trzymam rękę na pulsie. Na tej maszynie jest jeszcze kilkadziesiąt innych, równie ważnych stron. To po prostu musi działać. Ze względu na skalę przedsięwzięcia wyciąganie najświeższych kopii i przenosiny mogą jednak potrwać kilka dni :(
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Senaszel »

woj_settlers pisze: może ktoś zorientowany poda tutaj szczegóły turnieju w Carcassonne w najbliższy poniedziałek.
Ile gra osób, jakim systemem, z dodatkami czy bez, od której itd
A to jest troche wazniejsza kwestia
chyba mialo byc z 2 jedynymi slusznymi dodatkami
a pytanie nasuwa mi sie tylko jedno:

Ile razy mozna punktowac to same miasto, za 2 czy za 3 pkt? :P
Wingmakers
Awatar użytkownika
Itsuma Oki
Posty: 208
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:52

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Itsuma Oki »

Senaszel pisze:
woj_settlers pisze: może ktoś zorientowany poda tutaj szczegóły turnieju w Carcassonne w najbliższy poniedziałek.
Ile gra osób, jakim systemem, z dodatkami czy bez, od której itd
A to jest troche wazniejsza kwestia
chyba mialo byc z 2 jedynymi slusznymi dodatkami
a pytanie nasuwa mi sie tylko jedno:

Ile razy mozna punktowac to same miasto, za 2 czy za 3 pkt? :P
nie rozumiem pytania, punktowanie za zamknięcie, czy na koniec za wieśniaka?
Nie szatan zdobi człowieka.

www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

Niestety strona gramajdy nie działa, co nieco utrudnia nasze działania, ale czas na oczekiwane ogłoszenie o turnieju.
Przede wszystkim prosiłbym osoby, które zgłosiły się do turnieju o potwierdzenie udziału do mnie na priv - myślałem, że da się to zrobić na stronie gramajdy, ale nie działa, a nie chcę zaśmiecać tu forum. Prosiłbym także wszystkich o przyniesienie na poniedziałek posiadanych przez siebie egzemplarzy carcassonne a także pierwszego dodatku - Katedry i Tawerny. Co do zasad turnieju - jak strona zadziała to zawieszę je na stronie - w chwili obecnej mogę podać je tylko tutaj:

1. Rozgrywki będą trzyosobowe.
2. Za zwycięstwo otrzyma się 2 pkt, za drugie miejsce 1 pkt, za trzecie brak punktów.
3. W przypadku, gdy dwie lub trzy osoby osiągną remis w danej grze, stosować się będzie następującą punktację:
- remis dwóch osób na pierwszym miejscu - każdy remisujący po 1,5 pkt, ostatnia osoba bez pkt
- remis trzech osób na pierwszym miejscu - każdy remisujący po 1 pkt
- remis dwóch osób na drugim miejscu - każdy remisujący po 0,5 pkt
4. Oprócz punktów za daną grę zapisywać się będzie ile punktów w grze zdobył dany gracz.
5. Każdy gracz w rundzie eliminacyjnej rozegra trzy gry.
6. Po każdej rundzie stworzona będzie lista kolejności osób na dany moment. W przypadku remisu o kolejności decyduje liczba punktów zdobytych przez wszystkich graczy, z którymi się do tej pory grało. Jeżeli dalej będzie remis, o kolejności decyduje procent ilości punktów, które gracz zdobywał w grach, w których brał udział. Jeżeli średnia ta nadal będzie identyczna, decydować będzie losowanie.
7. Do półfinałów awansuje 6 osób o największej liczbie punktów po trzech grach.
8. W półfinałach rozegrane zostaną dwie gry - jedna pomiędzy osobami z 1., 3. i 5. miejsca i druga pomiędzy osobami z 2., 4. i 6. miejsca.
9. Osoby, które zajmą drugie miejsce w grach półfinałowych grają o trzecie miejsce w grze dwuosobowej.
10. Zwycięzcy półfinałów grają wielki finał o Puchar Prezesa Gramajdy :)
11. W przypadku remisów w półfinałach decyduje kolejność po eliminacjach.
12. Pierwszy podział graczy na poszczególne gry odbędzie się wg kolejności na liście zgłoszeń na stronie gramajdy - mam nadzieję że zadziała do tego czasu (choć część listy jest również na tym forum)
13. Po każdej rundzie gracze będą dzieleni wg kolejności na liście punktowej (najlepsi będą grali z najlepszymi).
14. Te same nie powinny grać ze sobą więcej niż raz - jeżeli w myśl kolejności na liście powinny grać one ze sobą po raz kolejny, zamiast osoby będącej niżej na liście dobiera się kolejną osobę z listy (jeżeli okaże się, że osób jest mniej niż się zgłosiło, ten punkt może zostać skreślony, gdyż będzie powodował za dużo problemów)
15. Turniej rozgrywany będzie przy użyciu standardowej wersji + dodatek Katedry i Tawerny
16. Stosowany będzie wariant z trzema klockami tzn. każdy losuje na początku trzy klocki, podczas swoje tury zagrywa jeden z nich, a pod koniec tury dobiera kolejny klocek.
17. Łąki będą punktowane po 3 pkt za każde miasto, przy czym każde miasto będzie punktowane tylko raz, nawet jeżeli graniczy z kilkoma łąkami - w przypadku takiego miast liczy się łączną liczbę pionków z wszystkich pól dla oceny, kto zdobywa punkty za to miasto.

18. Turniej rozpoczyna się w poniedziałek o godz. 18.30, żeby każdy miał szansę zdążyć.

I to by było chyba na tyle. Jeśli są jakieś uwagi i wątpliwości mówcie śmiało. Zawsze można coś w regulaminie zmienić.

Przy okazji proszę o wyrozumiałość osoby nieuczestniczące w turnieju, ale carcassonne jest grą, która zajmuje trochę miejsca, więc może się nie dać upchnąć dwóch gier na jednym stoliku, a biorąc pod uwagę obecne zgłoszenia równocześnie będzie rozgrywanych ok. 7 gier, co może powodować pewne problemy z miejscem.
Awatar użytkownika
Itsuma Oki
Posty: 208
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:52

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Itsuma Oki »

Pjaj pisze: 10. Zwycięzcy półfinałów grają wielki finał o Puchar Prezesa Gramajdy :)
I o zgrzewkę piwa TYSKIE nie zapominajmy :)
Pjaj pisze: 17. Łąki będą punktowane po 3 pkt za każde miasto, przy czym każde miasto będzie punktowane tylko raz, nawet jeżeli graniczy z kilkoma łąkami - w przypadku takiego miast liczy się łączną liczbę pionków z wszystkich pól dla oceny, kto zdobywa punkty za to miasto.
Moim zdaniem powinno być punktowanie za każdą łąkę, tak jak przewidują to zasady. Może dojść do sytuacji, że po postawieniu 1 czy 2 wieśniaków, nie będzie sensu stawiania kolejnych, bo wszystkie miasta będą zajęte, a to właśnie kombinowanie, gdzie jeszcze można się wkręcić z ludzikiem nadaje tej grze barw. Oczywiście za każde miasto, każdy gracz otrzymuje pkt. tylko raz.
Nie szatan zdobi człowieka.

www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

Itsuma Oki pisze:
Pjaj pisze: 17. Łąki będą punktowane po 3 pkt za każde miasto, przy czym każde miasto będzie punktowane tylko raz, nawet jeżeli graniczy z kilkoma łąkami - w przypadku takiego miast liczy się łączną liczbę pionków z wszystkich pól dla oceny, kto zdobywa punkty za to miasto.
Moim zdaniem powinno być punktowanie za każdą łąkę, tak jak przewidują to zasady. Może dojść do sytuacji, że po postawieniu 1 czy 2 wieśniaków, nie będzie sensu stawiania kolejnych, bo wszystkie miasta będą zajęte, a to właśnie kombinowanie, gdzie jeszcze można się wkręcić z ludzikiem nadaje tej grze barw. Oczywiście za każde miasto, każdy gracz otrzymuje pkt. tylko raz.
Punkt regulaminu o łąkach jest właśnie zgodnyy z zasadami, które często są jednak mylone, więc dlatego wpisałem to w regulaminie. Zasada zresztą jest w mojej ocenie bardzo sensowna, bo umożliwia walkę o miasto również z innego frontu. Możesz więc nie wygrać danej łąki, ale wyrwać część z miast z tej łąki przez to, że opanujesz inne łąki graniczące z tymi miastami. A co do 1 czy 2 wieśniaków, to nie sądzę, żeby mogli oni wpłynąć na całą rozgrywkę - zwykle przez całą grę są przypuszczane szturmy na łąki poprzez położenie pionka na odrębnej łące i następnie proba ich połączenia.
Awatar użytkownika
woj_settlers
Posty: 146
Rejestracja: 08 kwie 2008, 14:27
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: woj_settlers »

Punkt 17 czyli punktowanie łąk powinno odbywać się zgodnie z zasadą:
każda łąka punktowana; jeśli graniczy z dwoma łąkami to na każdej przynosi punkty.
Ostatnio zmieniony 05 mar 2009, 14:02 przez woj_settlers, łącznie zmieniany 1 raz.
http://ciekawegry.wordpress.com/ - blog o planszówkach i nie tylko
mam
kupię
Awatar użytkownika
Itsuma Oki
Posty: 208
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:52

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Itsuma Oki »

woj_settlers pisze:Punkt 17 czyli punktowanie łąk powinno odbywać się zgodnie z zasadmi gry:
każda łąka punktowana; jeśli graniczy z dwoma łąkami to na każdej przynosi punkty.
popieram, to jasna i prosta zasada.
Nie szatan zdobi człowieka.

www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

woj_settlers pisze:Punkt 17 czyli punktowanie łąk powinno odbywać się zgodnie z zasadą:
każda łąka punktowana; jeśli graniczy z dwoma łąkami to na każdej przynosi punkty.
Przejrzę instrukcję jeszcze raz wieczorem, ale pewnie rzeczywiście się pomyliłem. Jak już to sprawdzę, sprostuję regulamin.
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: cannehal »

W sprawie turnieju Carcassonne.
Dla osób przynoszących grę, które posiadają więcej niż jeden dodatek (karczmy i katedry) poniżej linki do odrzucenia pozostałych dodatków (wykaz elementów):

Carcassonne - Traders & Builders
http://boardgamegeek.com/image/115472

Carcassonne - The Tower
http://boardgamegeek.com/image/115594

Carcassonne - The Princess & the Dragon
http://boardgamegeek.com/image/141806

Oczywiście są jeszcze inne mniejsze i nowsze, ale te są najbardziej powszechne.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: hamanu »

O ile nie stanie sie cos niespodziewanego, co z definicji jest niespodziewane przyjde w poniedzialek i przyniose klika gier, w tym Mare Nostrum, wiec kto nie gra w, tfu tfu, Carcasonne bedzie mial okazje zagrac w te (i inne) legendarna gre.
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

hamanu pisze:O ile nie stanie sie cos niespodziewanego, co z definicji jest niespodziewane przyjde w poniedzialek
ooooo... to wreszcie w wikingera zagrasz :-)

WAŻNA SPRAWA:
W sierpniu Kaszubkon (tydzień grania i relaksowania się nad jeziorkiem w środku lasu; z najlepszym wyżywieniem jakie możecie sobie wyobrazić; jak ktoś nie był w zeszłym roku to niech żałuje). Kto zarazerwuje pobyt do końca marca, ten skorzysta z 10% zniżki:
więcej szczegółów tutaj:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... &sk=t&sd=a
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: demnogonis »

Pjaj pisze: 16. Stosowany będzie wariant z trzema klockami tzn. każdy losuje na początku trzy klocki, podczas swoje tury zagrywa jeden z nich, a pod koniec tury dobiera kolejny klocek.
te 3 klocki trzymamy "na ręce" ukryte? czy leżą przed nami na stole jawnie ?
w co możesz zagrać co tydzień w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.30; klub Alibi -Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora)):
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

Ukryte
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Senaszel »

eee to przestaje byc fajne
Wingmakers
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: hamanu »

rokter pisze:
hamanu pisze:O ile nie stanie sie cos niespodziewanego, co z definicji jest niespodziewane przyjde w poniedzialek
ooooo... to wreszcie w wikingera zagrasz :-)

/quote]
Przy dobrych rzutach uda sie :)
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
nixnicky
Posty: 87
Rejestracja: 26 lis 2008, 20:15

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: nixnicky »

Mnie niestety jutro nie będzie, więc zmuszony jestem poddać się w turnieju Carcassonne bez walki.
Awatar użytkownika
Itsuma Oki
Posty: 208
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:52

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Itsuma Oki »

Niestety, jutro nie zabawię na spotkaniu. :cry: W związku z czym turniej Carrcassone beze mnie. :cry: :cry:

Wpadnę na chwilę po 17ej i zostawię moją grę do wykorzystania w turnieju. (Bartek, zaopiekujesz się?)

Nagrodę (zgrzewkę Tyskiego) nadal podtrzymuję, ale dostarczę ją na którymś z kolejnych spotkań.

Pozdrawiam.
Nie szatan zdobi człowieka.

www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

Jak tak dalej pójdzie to rundę eliminacyjną będziemy sobie mogli podarować i przejdziemy od razu do półfinałów.
Ponawiam apel o przyniesienie egzemplarzy i potwierdzenie uczestnictwa, bo łudzę się, że startujących będzie jednak więcej niż osób, które potwierdziły swój udział do tej pory.
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: cannehal »

Przyniosę egzemplarz i potwierdzam swój udział w turnieju.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
woj_settlers
Posty: 146
Rejestracja: 08 kwie 2008, 14:27
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: woj_settlers »

Przyniosę grę i potwierdzam udział.
http://ciekawegry.wordpress.com/ - blog o planszówkach i nie tylko
mam
kupię
pawel_k
Posty: 17
Rejestracja: 04 lut 2008, 13:39
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: pawel_k »

Ja jestem bardzo chetny na poznanie Wikingera.
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1103
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 652 times
Been thanked: 528 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Harun »

Niestety nie dotrę, więc życzę udanej zabawy i emocji w turnieju
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

pawel_k pisze:Ja jestem bardzo chetny na poznanie Wikingera.
Nie płaciłem mu! Naprawdę mu nie płaciłem!

p.s.
będę koło 17.30.
Chciałbym machnąc Chicago Express i Insmouth Escape.
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
ODPOWIEDZ