Koszulki na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2453
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 544 times
Been thanked: 463 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Atheris pisze: 28 lis 2020, 00:55 Chciałam uzupełnić swoje zapasy koszulek, szczególnie o Blackfire Small. Przeszukałam wszystkie sklepy i nigdzie ich już nie ma! Czy wiecie może, czy to jakiś chwilowy brak, czy już definytywny koniec koszulek Blackfire?

Stosunek jakości do ceny był, jak dla mnie, rewelacyjny.
Widziałem jakieś Blackfire Small na strefaMTG.pl.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Atheris
Posty: 29
Rejestracja: 29 cze 2018, 15:20
Lokalizacja: Milanówek
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Atheris »

Jiloo pisze: 28 lis 2020, 01:02
Atheris pisze: 28 lis 2020, 00:55 Chciałam uzupełnić swoje zapasy koszulek, szczególnie o Blackfire Small. Przeszukałam wszystkie sklepy i nigdzie ich już nie ma! Czy wiecie może, czy to jakiś chwilowy brak, czy już definytywny koniec koszulek Blackfire?

Stosunek jakości do ceny był, jak dla mnie, rewelacyjny.
Widziałem jakieś Blackfire Small na strefaMTG.pl.
Dzięki, ale tam są niestety tylko kolorowe :(
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Evokenx »

Hej!

Wiecie może czy są koszulki karty american mini (np. do Talismana) w kolorach? Bardzo mi zależy żeby posiadać trzy różne rodzaje koszulek mini no i najlepiej je rozróżniać kolorami :)
scarletmara
Posty: 424
Rejestracja: 23 sty 2020, 18:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 142 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: scarletmara »

Czy wiecie może, czy to jakiś chwilowy brak, czy już definytywny koniec koszulek Blackfire?
Jak ładnych kilka miesięcy temu pytałam o koszulki blackfire w 3trolach bo już wtedy brakowało niektórych rozmiarów to powiedzieli, że tych koszulek już więcej mieć nie bedą, więc chyba to koniec i sukcesywnie bedą znikać te rozmiarówki, które jeszcze są dostępne , też żałuję bo jak na tę cenę były naprawdę OK :(
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: krwlng »

Evokenx pisze: 28 lis 2020, 22:01 Hej!

Wiecie może czy są koszulki karty american mini (np. do Talismana) w kolorach? Bardzo mi zależy żeby posiadać trzy różne rodzaje koszulek mini no i najlepiej je rozróżniać kolorami :)
Nie ma, możesz powsadzać kolorowe karteczki przycięte na wymiar żeby zasłonić rewers karty - mało estetyczne, ale działa...
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Evokenx »

A wiecie może czy da radę kupić takie koszulki american mini, żeby dało się jakoś je rozróżnić od innych? :D
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: krwlng »

Evokenx pisze: 29 lis 2020, 14:04 A wiecie może czy da radę kupić takie koszulki american mini, żeby dało się jakoś je rozróżnić od innych? :D
Szukaj koszulek Mayday, jest szansa że każda koszulka będzie inna niż wszystkie... ;)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2453
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 544 times
Been thanked: 463 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Tym razem ja z pytaniem/prośbą do kogoś kto używa/ma Rebel Premium CCG Long.
Możecie zmierzyć i podać mi realną wysokość koszulki?

Wpadła mi w ręce używana gra, karty w koszulkach i nie mogę dopasować nic co mam na stanie. Organoleptycznie pasują mi do Rebel Premium, ale są wyraźnie wyższe.

Będę wdzięczny za pomoc.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Atheris
Posty: 29
Rejestracja: 29 cze 2018, 15:20
Lokalizacja: Milanówek
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Atheris »

scarletmara pisze: 28 lis 2020, 23:06
Czy wiecie może, czy to jakiś chwilowy brak, czy już definytywny koniec koszulek Blackfire?
Jak ładnych kilka miesięcy temu pytałam o koszulki blackfire w 3trolach bo już wtedy brakowało niektórych rozmiarów to powiedzieli, że tych koszulek już więcej mieć nie bedą, więc chyba to koniec i sukcesywnie bedą znikać te rozmiarówki, które jeszcze są dostępne , też żałuję bo jak na tę cenę były naprawdę OK :(
Dzięki za odpowiedź. Chociaż nie jest to dobra wiadomość. Będzie mi brakować koszulek Blackfire.
Sniezka
Posty: 2
Rejestracja: 01 gru 2020, 09:18

Re: Koszulki na karty

Post autor: Sniezka »

Witam. Chciałabym prosić o pomoc w wyborze koszulek do gry karcianej Avalon - Rycerze Króla Artura. Wymiary kart to 5.8x8.8 cm
Jestem nowa w tym temacie, wiec proszę o wyrozumiałość :wink:
Interesuje mnie jaki rozmiar koszulek do tych kart byłby odpowiedni.
Z góry dziękuje za odpowiedź. :)
Awatar użytkownika
paracelsus444
Posty: 222
Rejestracja: 20 lut 2020, 09:48
Has thanked: 44 times
Been thanked: 55 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: paracelsus444 »

Sniezka pisze: 01 gru 2020, 10:28 Witam. Chciałabym prosić o pomoc w wyborze koszulek do gry karcianej Avalon - Rycerze Króla Artura. Wymiary kart to 5.8x8.8 cm
Jestem nowa w tym temacie, wiec proszę o wyrozumiałość :wink:
Interesuje mnie jaki rozmiar koszulek do tych kart byłby odpowiedni.
Z góry dziękuje za odpowiedź. :)
Internet mowi ze większość ludzi kupuje rozmiar standard american 57,5x89
Sniezka
Posty: 2
Rejestracja: 01 gru 2020, 09:18

Re: Koszulki na karty

Post autor: Sniezka »

paracelsus444 pisze: 01 gru 2020, 10:53 Internet mowi ze większość ludzi kupuje rozmiar standard american 57,5x89
Dziękuje! A nie ma problemu z ich włożeniem do koszulki?
Awatar użytkownika
paracelsus444
Posty: 222
Rejestracja: 20 lut 2020, 09:48
Has thanked: 44 times
Been thanked: 55 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: paracelsus444 »

Sniezka pisze: 01 gru 2020, 11:01 Dziękuje! A nie ma problemu z ich włożeniem do koszulki?
Koszulka zwykle jest większa niż podany rozmiar wlasnie po to żeby karta weszła. Zmierzyłem moje Rebel standard american te zwykłe 50 mikronów i na szerokość ma 59 zamiast 57,5 czyli karta 58 powinna wejść. Koszulki koszulkom nie równe, między firmami jak i nawet wewnątrz firmy. Ja miałem koszulki rebel 57,5x89 sprzed kilku miesięcy i potrzebowalem jeszcze teraz nowe, zacząłem koszulkować i te stare wchodziły fajnie ciasno, a ostatnie karty które wkładałem już w koszulki kupione w zeszłym tygodniu i były troche luźniejsze o 0,5mm mam wrażenie. Oczywiście nadal wszystko pięknie siedzi ale czuć delikatną różnice że te pierwsze były ciaśniejsze a te nowe luźniejsze mimo że to ten sam rozmiar i ta sama firma.
Reasumując myślę że rebel standard american 57,5x89 zmieści karte o szerokości 58, a jak inne firmy to nie mam pojęcia :-)
Awatar użytkownika
paracelsus444
Posty: 222
Rejestracja: 20 lut 2020, 09:48
Has thanked: 44 times
Been thanked: 55 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: paracelsus444 »

Jiloo
I co, wyjaśniło sie co to za koszulki? Bo ciekawy jestem, niestety nie mam rebel long żeby pomóc :?
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2453
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 544 times
Been thanked: 463 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

paracelsus444 pisze: 01 gru 2020, 12:41 Jiloo
I co, wyjaśniło sie co to za koszulki? Bo ciekawy jestem, niestety nie mam rebel long żeby pomóc :?
Nikt się nie odezwał. Jak będę jakoś w sklepie to sobie porównam do Rebel Long.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
sin
Posty: 673
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: sin »

Jiloo pisze: 25 paź 2020, 00:13 A przy okazji ciekawostka – wszystkie koszulki to Paladin, ale to w sumie zbieg okoliczności. Trochę dlatego, że akurat jestem na etapie testowania tych koszulek, a trochę, że mi tak podpowiedział internet, więc się dobrze złożyło.
Czy masz może już jakieś przemyślenia po testach? Ja co prawda bardzo lubię te koszulki, ale nie mam zbyt wiele doświadczenia czy porównania z innymi producentami, może jest coś godniejszego uwagi?
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 877
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 206 times
Been thanked: 307 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: konradstpn »

Jaki rozmiar koszulek do małych karcianek Lucky Duck Games ?
Gram, więc jestem.
menelobej
Posty: 410
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 95 times
Been thanked: 207 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: menelobej »

konradstpn pisze: 06 gru 2020, 13:43 Jaki rozmiar koszulek do małych karcianek Lucky Duck Games ?
Urbanista i Samotna wyspa to standard CCG czyli 63,5x88.
autopaga
Posty: 1438
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 96 times
Been thanked: 320 times

Re: Watergate (Matthias Cramer)

Post autor: autopaga »

Co za dramat z koszulkami do tej gry. Mam około 2000 koszulek w zapasie i kolejny chiński rozmiar, którego nie mam. Znalazł ktoś coś sensownego? Maydaye w tym rozmiarze się skończyły w sklepach.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Watergate (Matthias Cramer)

Post autor: krwlng »

autopaga pisze: 07 gru 2020, 01:25 Co za dramat z koszulkami do tej gry. Mam około 2000 koszulek w zapasie i kolejny chiński rozmiar, którego nie mam. Znalazł ktoś coś sensownego? Maydaye w tym rozmiarze się skończyły w sklepach.
https://www.bgextras.co.uk/50-premium-m ... -i2053.htm

Z przesyłką wychodzi podobnie do ceny w kraju.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2453
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 544 times
Been thanked: 463 times
Kontakt:

Re: Watergate (Matthias Cramer)

Post autor: Jiloo »

autopaga pisze: 07 gru 2020, 01:25 Co za dramat z koszulkami do tej gry. Mam około 2000 koszulek w zapasie i kolejny chiński rozmiar, którego nie mam. Znalazł ktoś coś sensownego? Maydaye w tym rozmiarze się skończyły w sklepach.
Miałem ostatnio podobny problem – potrzebowałem te same koszulki do innej gry. Wtedy nie było nigdzie Mayday, poza tym gardzę nimi, mam uraz, więc i tak wolałbym cokolwiek innego. Ostatecznie kupiłem Paladin Genevieve 75x110 i przyciąłem od góry 5 mm trymerem. Więcej o tym pisałem tutaj:
viewtopic.php?p=1292673#p1292673
sin pisze: 04 gru 2020, 08:41
Jiloo pisze: 25 paź 2020, 00:13 A przy okazji ciekawostka – wszystkie koszulki to Paladin, ale to w sumie zbieg okoliczności. Trochę dlatego, że akurat jestem na etapie testowania tych koszulek, a trochę, że mi tak podpowiedział internet, więc się dobrze złożyło.
Czy masz może już jakieś przemyślenia po testach? Ja co prawda bardzo lubię te koszulki, ale nie mam zbyt wiele doświadczenia czy porównania z innymi producentami, może jest coś godniejszego uwagi?
Jak na razie nie mam zastrzeżeń, ale też nie nie testowałem ich mocno – po prostu nie mam ich na tego typu grach. Najlepszym testem są deckbuildery gdzie karty w kółko się tasuje. Założyłem je na Terrors of London, więc jak trochę pogramy to będzie wiadomo co i jak. Ostatnio nawet z dostępnością nie jest źle, w planszosterfie są cały czas dostępne.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 438
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 115 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: ScorpZero »

Jiloo pisze: 25 paź 2020, 00:13Do cięcia używam trymera. Można nożem i linijką, ale więcej zachodu, a w trymerze przyklejam grubą plastikową taśmę jako blokadę rozmiaru i każda karta wychodzi równiutko.
Być może zadam głupie pytanie, ale jak to trymera? Takiego... do brody? :-D Napisz proszę coś więcej jak to robić, bo też mi się zdarza przycinanie i Twój sposób wygląda naprawdę dobrze, ładnie wychodzi efekt końcowy. :wink:
Awatar użytkownika
sin
Posty: 673
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: sin »

ScorpZero pisze: 07 gru 2020, 10:08
Jiloo pisze: 25 paź 2020, 00:13Do cięcia używam trymera. Można nożem i linijką, ale więcej zachodu, a w trymerze przyklejam grubą plastikową taśmę jako blokadę rozmiaru i każda karta wychodzi równiutko.
Być może zadam głupie pytanie, ale jak to trymera? Takiego... do brody? :-D Napisz proszę coś więcej jak to robić, bo też mi się zdarza przycinanie i Twój sposób wygląda naprawdę dobrze, ładnie wychodzi efekt końcowy. :wink:
:mrgreen:
Chodzi o trymer do papieru, tutaj można trochę poczytać. Swoją drogą Jiloo czy jesteś w stanie polecić jakiś konkretny model?
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2453
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 544 times
Been thanked: 463 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

ScorpZero pisze: 07 gru 2020, 10:08
Jiloo pisze: 25 paź 2020, 00:13Do cięcia używam trymera. Można nożem i linijką, ale więcej zachodu, a w trymerze przyklejam grubą plastikową taśmę jako blokadę rozmiaru i każda karta wychodzi równiutko.
Być może zadam głupie pytanie, ale jak to trymera? Takiego... do brody? :-D Napisz proszę coś więcej jak to robić, bo też mi się zdarza przycinanie i Twój sposób wygląda naprawdę dobrze, ładnie wychodzi efekt końcowy. :wink:
Trim z angielskiego to przycinać, więc trymer może być do brody, ale może być i do papieru :D
Ten do papieru różni się to od gilotyny tym, że ostrze porusza się na szynie – ma to swoje wady i zalety – do moich zastosowań trymer wystarczy.
We wspomnianym już poście viewtopic.php?p=1292673#p1292673 w ostatnim spoilerze jest kilka zdjęć. Dosłownie pod cytatem, którego użyłeś jest zdjęcie mojego trymera (nie widać całego, ale jak wyszukasz w google trymer Fiskars to się pojawią różne modele) i przy okazji widać co robię, żeby koszulki były równo przycięte. Taśma to Dymo, taka do wytłaczania liter za pomocą specjalnej wytłaczarki. Używam tej taśmy w modelarstwie i tutaj też się przydała.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 438
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 115 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: ScorpZero »

W sumie racja, faktycznie. Jakoś pierwsze co mi się skojarzyło, że słowem trymer to no... Właśnie taki inny trymer i już miałem rozkminy. :D Dzięki za info.

A co do samych koszulek to jak dla mnie gorsze od kart są tylko planszetki różnego rodzaju. Tam to już zupełnie wolna amerykanka z formatem. :-\ Niektóre nie pasują do żadnych standardów, Europejskich, Amerykańskich, czy nawet Japońskich. Eh.
ODPOWIEDZ