Ostatni Bastion / Last Bastion - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 975
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 683 times

Ostatni Bastion / Last Bastion - pytania i wątpliwości

Post autor: Bart Henry »

Czy Twindalli ze swojej umiejętności atakowania z dystansu może korzystać tylko w przypadku istnienia dwóch prostopadłych kart? To znaczy - jeżeli jest tylko jedna, to nie może atakować jej z dystansu?
Tak graliśmy, ale chciałbym potwierdzić, że to słuszna interpretacja.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 975
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 683 times

Re: Ostatni Bastion / Last Bastion

Post autor: Bart Henry »

Drugie pytanie. Efekt zapełnienia niebieskiej planszy opisany jest jako utrata ruchu. Poprzez ruch rozumiemy ruch (czyli można zrobić akcję, ale nie można się ruszyć), czy użyto tego samego słowa w dwóch kontekstach i tak naprawdę chodziło o utratę całej kolejki?
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Re: Ostatni Bastion / Last Bastion

Post autor: moonman »

Witam! Jestem po pierwszej rozgrywce w Ostatni Bastion. Grałem solo (hobbitem) na poziomie nowicjusz i mam sporo pytań i wątpliwości.
Po kilku rundach miałem na planszach kilka kart hordy z powtarzającym się efektem kleszczy zła.
Grałem tak, że na początku fazy hordy, kładłem żetony zła na wszystkie potwory z powtarzającym się efektem zła.
W następnej turze, w fazie hordy, przekładałem żetony zła na najbliższe wolne pola bastionu.
W następnej turze, w fazie hordy, dokładałem nowe żetony zła na karty hordy.
W następnej turze, w fazie hordy, przekładałem żetony z kart hordy na wolne, najbliższe wolne pola bastionu (tym razem po skosie).

Grając w pojedynkę, wystarczyły dwie takie karty, których nie mogłem pokonać i cztery rundy, żebym przegrał grę.
Po czterech rundach mam 4 żetony zła na bastionie. (3 żetony oznaczają przegraną)
Dobrze grałem?

Obrazek
Wroobel
Posty: 370
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 34 times
Been thanked: 18 times

Re: Ostatni Bastion / Last Bastion - pytania i wątpliwości

Post autor: Wroobel »

Wg. mnie tak - grałeś prawidłowo. Ta zasada to przegięcie :)
Karty z tym efektem trzeba eliminować jak najszybciej bo właśnie w kilka tur kończą grę.
Można też sobie ułatwić home rulem: jeśli pole na wprost jest już zajęte to nie przekładasz żetonu do bastionu.
betavulga
Posty: 13
Rejestracja: 21 lut 2021, 15:54
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Ostatni Bastion / Last Bastion - pytania i wątpliwości

Post autor: betavulga »

Pytanka:
1. Czy mogę aktywować płytkę Wieżę Stratega (gracz może jednocześnie przełożyć do 2 kart hordy, które są w grze, na dowolne puste pola) i przesunąć kartę hordy na pole z figurką pułapką (wózkiem)?

2. Faza hordy / akcja plansz hordy / dobranie nowej karty hordy:
Pojawia się nowa karta hordy, jako efekt początkowy ma dobranie kolejnej karty hordy, kolejna ma identyczny efekt itd. Może się zdarzyć sytuacja, że w grze pojawi się w ten sposób 3 i więcej kart hordy. Czy na tych kolejnych już nie rozpatruje się efektu początkowego?

3. Po przegranej walce, nie traci się żetonu serca? (w instrukcji nie ma o tym mowy)

Dzięki!
ODPOWIEDZ