Inserty

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
saracenxc
Posty: 8
Rejestracja: 08 cze 2017, 12:37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Re: Inserty

Post autor: saracenxc »

Wrzucam swój insert do gry Spartakus Krew i Zdrada. Mieści oba dodatki i karty w 80-mikrometrowych koszulkach (testowane na Arcane Tinmen, grubsze np. FFG prawdopodobnie nie wejdą). Całość wycięta laserem z 3-milimetrowej sklejki, sklejona i polakierowana. Zainteresowanym mogę udostępnić pliki DXF do własnego, niekomercyjnego użytku. Jedyną wadą insertu jest to, że takie ułożenie kart sprawia, że pudełko może jedynie leżeć poziomo, inaczej karty się rozjeżdżają i pudełko się otwiera.
Spoiler:
Spoiler:
Awatar użytkownika
velpablo
Posty: 40
Rejestracja: 30 gru 2019, 18:24
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Inserty

Post autor: velpablo »

Poniżej moje insert z płyty kartonowo-piankowej. Co o nich sądzicie?

Robinson Crusoe:
Spoiler:
Stworze:
Spoiler:
Stronghold 2ed.:
Spoiler:
Marta Zima:
Spoiler:
Czy Havoc + Aftermatch:
Spoiler:
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 504 times

Re: Inserty

Post autor: rav126 »

Super, szczególnie ten do Cry Havoc, musiał zająć Ci sporo czasu - wiem ile takie docinanie kolorków do środka przegródek zajmuje, po zrobieniu insertu do Anachrony... :)
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1291
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Inserty

Post autor: Nidhogg »

Robiłeś na żywioł czy masz może jakieś "plany" ?
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
Awatar użytkownika
velpablo
Posty: 40
Rejestracja: 30 gru 2019, 18:24
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Inserty

Post autor: velpablo »

Totalnie na żywioł. Faktycznie, zajęło to trochę czasu, ale jakoś trzeba było sobie zapełnić czas izolacji :)

Dodam jeszcze tylko, ze figurki są podklejone magnesami, a tacki na figurki na spodzie maja folie magnetyczna, więc wszystko się trzyma. Nic nie lata, pudelko moze stać na boku.
Bykczek
Posty: 6
Rejestracja: 13 sty 2019, 13:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Inserty

Post autor: Bykczek »

Hej hej. Robił ktoś może insert z pianki do Brzdęk Nie drażnij smoka z wszystkimi dodatkami i ma jakieś zdjęcia poglądowe lub plany?
theres
Posty: 13
Rejestracja: 01 gru 2019, 17:19
Has thanked: 34 times
Been thanked: 9 times

Re: Inserty

Post autor: theres »

Tutaj część mojego insertu do Posiadłości Szaleństwa - podajnik na karty. Całość dość luźno bazuje na pomyśle viewtopic.php?f=61&t=51771&start=300#p1247992 kolegi @arian. Ma pomieścić wszystkie karty z obecnych dodatków + powinno się w miarę potrzeby jeszcze kilka przegródek dorobić gdyby FFG jednak zdecydowało się na wydanie czegoś nowego :) Wykonane z tektury introligatorskiej 2mm oraz 1mm, pokryte czarną farbą akrylową wymieszaną z Mod Podge.
Spoiler:
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Inserty

Post autor: 13thSON »

Czy robił ktoś może insert do gry Sword and Sorcery, ale taki żeby figurki się o siebie nie obijały ?
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: grzeslaw90 »

13thSON pisze: 11 sty 2021, 08:29 Czy robił ktoś może insert do gry Sword and Sorcery, ale taki żeby figurki się o siebie nie obijały ?
https://boardgamegeek.com/geeklist/1154 ... tem5488009
Nie widzę żeby w pudle było na to miejsca zbyt wiele. Ewentualnie można by oddzielić je od siebie tekturą.
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Inserty

Post autor: Golfang »

13thSON pisze: 11 sty 2021, 08:29 Czy robił ktoś może insert do gry Sword and Sorcery, ale taki żeby figurki się o siebie nie obijały ?
Z tego co widzę jedyną opcją jest druk 3d - wtedy możesz mieć ścianki 1 mm i mogą się zmieścić. Ale taki insert musiałbyś sobie sam zaprojektować. Ja może kiedyś się za to wezmę, ale teraz nie mam czasu - maluję i gram w gry. Może za parę miesięcy mi się uda. Z ciekawostek zrobiłem własny insert do Podróży przez Śródziemie. W pudełku od podstawki mam: podstawkę + dodatek duży + 2 małe dodatki + wydrukowane 3d elementy scenerii. Gdybym nie miał tych 3d elementów scenerii na 100% mógłbym zrobić tak, aby figurki się nie obijały (jedynie dla bohaterów zrobiłem osobną formę tak aby się nie obijali).
----------------
10% flamberg.com.pl
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Inserty

Post autor: Golfang »

rav126 pisze: 14 gru 2020, 20:40 Super, szczególnie ten do Cry Havoc, musiał zająć Ci sporo czasu - wiem ile takie docinanie kolorków do środka przegródek zajmuje, po zrobieniu insertu do Anachrony... :)
A czemu docinacie coś i wklejacie? Nie łatwiej jest pomalować?
----------------
10% flamberg.com.pl
piwko
Posty: 363
Rejestracja: 05 lut 2019, 12:09
Has thanked: 68 times
Been thanked: 101 times

Re: Inserty

Post autor: piwko »

Czy jest jakiś rozsądny insert pasujący do Roota? Najchętniej taki który pomieści podstawkę i oba dodatki. Folded Space niestety nie ma do polskiej wersji.

Jako „rozsądny” mam na myśli „w dobrej cenie” :)
Awatar użytkownika
Qrzy
Posty: 863
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 65 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: Qrzy »

piwo08 pisze: 11 sty 2021, 15:39 Jako „rozsądny” mam na myśli „w dobrej cenie” :)
No cóż, o takim mówi tytuł tego działu forum, do którego przywędrowałeś - Zrób to sam :D
piwko
Posty: 363
Rejestracja: 05 lut 2019, 12:09
Has thanked: 68 times
Been thanked: 101 times

Re: Inserty

Post autor: piwko »

Qrzy pisze: 11 sty 2021, 15:45
piwo08 pisze: 11 sty 2021, 15:39 Jako „rozsądny” mam na myśli „w dobrej cenie” :)
No cóż, o takim mówi tytuł tego działu forum, do którego przywędrowałeś - Zrób to sam :D
Nie widziałem innego tematu o insertach i szczerze mówiąc wolałbym kupić. Ale dzięki :)
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 504 times

Re: Inserty

Post autor: rav126 »

Maracaibo - insert

Pianka 3mm, klej Astra Creativo, rynienki z kolorowego i czarnego bloku technicznego.
Zamiast kleju magic użyłem innego, o podobnej konsystencji - Astra Creativo. Jest trochę rzadszy, dość duże opakowanie, przez co średnio się trzyma w ręce, ale jest plastikowe więc nie zagina się i na zagięciach nie wycieka tak jak Magic. Szybciej schnie i nie jest tak lepki po wyschnięciu, z drugiej strony nie jest tak elastyczny jak magic. Ma bardzo wygodny aplikator.

W insercie mieszczą się zarówno metalowe monety jak i tekturowe (w miejscu na fragmenty mapy, do zdjęcia wyjęte z insertu). Zrobiłem podajnik na karty wysokości insertu, bo w koszulkach się zsuwają z siebie, co prawda nie wejdą tam wszystkie podczas gry, ale po dobraniu można po prostu kolejne dołożyć (na zdjęciu są w nim karty fabuły/poziomu).

Dużą przegródkę na karty można zrobić spokojnie o te 5-10 mm dłuższą (bo w dodatku znajdą się pewnie nowe karty), zmniejszając pojemniki na elementy graczy, ale trzeba wtedy pamiętać o zmianie pozostałych wymiarów). Podana wysokość to wymiar boku, bez dna, z dnem to 54mm.
Spoiler:
Awatar użytkownika
Kurczu
Posty: 373
Rejestracja: 16 mar 2010, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 349 times
Been thanked: 83 times

Re: Inserty

Post autor: Kurczu »

theres pisze: 08 sty 2021, 21:07 Tutaj część mojego insertu do Posiadłości Szaleństwa - podajnik na karty. Całość dość luźno bazuje na pomyśle viewtopic.php?f=61&t=51771&start=300#p1247992 kolegi @arian. Ma pomieścić wszystkie karty z obecnych dodatków + powinno się w miarę potrzeby jeszcze kilka przegródek dorobić gdyby FFG jednak zdecydowało się na wydanie czegoś nowego :) Wykonane z tektury introligatorskiej 2mm oraz 1mm, pokryte czarną farbą akrylową wymieszaną z Mod Podge.
Spoiler:
Super wyszło, bardzo mi się podoba :) Bardzo fajny pomysł z podniesieniem tych długich kart, aby je łatwiej wyjmować :)
Jak przyklejałeś tekturę 1mm? ciężko gdzieś tam klej wcisnąć.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: BOLLO »

Jest to dzieło mojego brata. Na tyle unikatowe że zostało dodatkowo wyklejone folią z druku Oracal na wzór oryginalnej wypraski.
Z tego co się orientuję to jest opcja zamówienia takiego insertu.
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 13 sty 2021, 22:46 przez BOLLO, łącznie zmieniany 1 raz.
theres
Posty: 13
Rejestracja: 01 gru 2019, 17:19
Has thanked: 34 times
Been thanked: 9 times

Re: Inserty

Post autor: theres »

Kurczu pisze: 11 sty 2021, 19:37 Jak przyklejałeś tekturę 1mm? ciężko gdzieś tam klej wcisnąć.
Całość miałem dość dobrze wymierzoną i porobiłem sobie dysntase, żeby przy wklejaniu trzymać równe odległości i 'piony'. Najpierw przykleiłem te podłużne paski z tektury 2mm, a później wciskałem przegródki z tektury 1mm. W większości były na tyle równe że się jako-tako trzymały na wcisk, a dodając klej magic na krawędziach wszystko trzyma się super nawet przy tak ciękiej tekturze. Dodatkowa warstwa z farby i modpodge jeszcze to usztywniła i zalepiła ewentualne dziury i nierówności.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: grzeslaw90 »

BOLLO pisze: 13 sty 2021, 08:46 Jest to dzieło mojego brata. Na tyle unikatowe że zostało dodatkowo wyklejone folią z druku Oracal na wzór oryginalnej wypraski.
Z tego co się orientuję to jest opcja zamówienia takiego insertu.
Spoiler:
Te weź to w spoiler, bo strasznie zawala stronę
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 504 times

Re: Inserty

Post autor: rav126 »

Klany Kaledonii - insert
Pianka 3mm, klej Astra Creativo, rynienki z kolorowego i czarnego bloku technicznego.
Oj, długo zabierałem się do tego insertu - główną przyczyną były różnej wielkości plansze i planszetki, bo za każdym razem wymaga to jakiegoś kombinowania. Z dostępnych w necie insertów żaden nie podobał mi się całościowo. Prezentowany insert zawiera pomysły z kilku różnych, a po raz pierwszy zdarzyło mi się cały zwymiarowany na kartce insert wyrzucić do kosza. I tak dwa razy... Dopiero za trzecim razem zdecydowałem się na przeniesienie na piankę.
Problemem przy robieniu tego insertu były, oprócz różnej wielkości plansz, różne wymiary żetonów, od bardzo małych do dość dużych. I właśnie te żetony klanów sprawiły mi niejaki kłopot. Wysokość przegródki na żetony wynosi 42mm, wysokość tych żetonów to 45mm, więc o te 3mm za dużo. Rozwiązanie widać na ostatnim zdjęciu - po sklejeniu i wyschnięciu całego elementu, wyciąłem samo dno, ale bez "brzegów" pod ściankami, w miejscu gdzie wchodzą żetony klanów i podkleiłem czarnym blokiem technicznym, wchodzą teraz idealnie 8) .
Jak zauważycie - żetony skrzyń graczy również mają na wysokość 45mm, ale po pochyleniu w przegródce wyrównują się do tych 42mm wysokości ścnianki, dodatkowo można je włożyć do skrzynek każdego gracza - pasują idealnie, co również widać na jednym ze zdjęć :)
Jeszcze jedna uwaga - insert wchodzi do pudełka dość pasownie, więc trzeba dość precyzyjnie robić cięcia, albo ten 1 mm gdzieś urwać :) Ja trochę musiałem podszlifować papierem ściernym :)
Spoiler:
patka3000
Posty: 108
Rejestracja: 13 sty 2020, 13:53
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: Inserty

Post autor: patka3000 »

Witam, mam dwa dziwne pytania
1 Gdzie można zdobyć w dobrej cenie taką piankę modelarską by zrobić insert, tak by było to opłacalne (czy oprócz koloru biała, czarna jest między nimi jakaś różnica)
2 Czy jest jakaś strona by można było pobrać szablony do insertów np. drewnianych.
Dodam, że pytam bo znalazłam jakieś ale po 40zł/arkusz co chyba jest mało opłacalne.
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Inserty

Post autor: Golfang »

patka3000 pisze: 18 sty 2021, 18:37 Witam, mam dwa dziwne pytania
1 Gdzie można zdobyć w dobrej cenie taką piankę modelarską by zrobić insert, tak by było to opłacalne (czy oprócz koloru biała, czarna jest między nimi jakaś różnica)
2 Czy jest jakaś strona by można było pobrać szablony do insertów np. drewnianych.
Dodam, że pytam bo znalazłam jakieś ale po 40zł/arkusz co chyba jest mało opłacalne.
Mnie się wydaje że cena 40 zł to przegięta cena - ja chyba koło 10 płaciłem ale za biały. Wiem że czarny był dużo droższy nie wiem ale chyba 2 albo nawet więcej niż 2 razy. Kupowałem w sklepach dla plastyków. Z wysyłką może być problem bo to duże jest i delikatne.
Jeśli chodzi o szablony to np:
https://www.thingiverse.com/
tyle że tutaj jest ich nie wiele - musisz szukać.
----------------
10% flamberg.com.pl
patka3000
Posty: 108
Rejestracja: 13 sty 2020, 13:53
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: Inserty

Post autor: patka3000 »

Dziękuje, 10zł to już bardziej przyjaźnie. Poszukam lokalnie a za stronę bardzo dziękuję do Brzdęka jakie fajne rzeczy są tam do wydruku 3D na zetony.
Dreadfrog
Posty: 2
Rejestracja: 29 lis 2019, 20:04
Been thanked: 2 times

Re: Inserty

Post autor: Dreadfrog »

Dziś stworzyłem swój pierwszy insert. Zacząłem od czegoś prostego. Zrobiony "z głowy" na bieżąco. Proszę o wyrozumiałość w ocenach :wink:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
CoLdY7
Posty: 183
Rejestracja: 01 kwie 2020, 02:13
Lokalizacja: Strzelin
Has thanked: 490 times
Been thanked: 55 times

Re: Inserty

Post autor: CoLdY7 »

Super.
Jak się trzyma to na kostki przy wyciąganiu? Bo wygląda mizernie, ale pomysł bardzo mi się podoba.
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
ODPOWIEDZ