Harry Potter: Hogwarts Battle - pytania i wątpliwości

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
flexi
Posty: 16
Rejestracja: 13 wrz 2015, 18:55
Lokalizacja: Mosina
Has thanked: 3 times

Harry Potter: Hogwarts Battle - pytania i wątpliwości

Post autor: flexi »

Witam,
Grając w trzy osoby w Harry Potter: Hogwarts Battle mieliśmy często problem ze zrozumieniem co dokładnie musimy zrobić. Dajmy na to taki przykład, karta "Trucizna" opisuje, że aktywny bohater musi odrzucić kartę sprzymierzeńca albo traci 2 życia. Pytanie, odrzucamy kartę z ręki czy z talii z której będziemy pobierać kartę w kolejnej turze? Na karcie "Flipendo" jest dokładnie opisane, że pozbywamy się karty z ręki.
Może jest to jakiś błahy problem ale to nasza pierwsza gra kooperacyjna deckbuilding.
Pozdrawiam

Obrazek

Obrazek
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 265 times
Been thanked: 176 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle

Post autor: shod »

z tego co pamiętam, to my odrzucaliśmy zawsze z ręki i tak bym to interpretował. mogę ew. sprawdzić wieczorem jak jest w wersji angielskiej.
Fojtu
Posty: 3367
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1255 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle

Post autor: Fojtu »

Odrzucanie dotyczy kart z ręki
Awatar użytkownika
SebasTTan
Posty: 151
Rejestracja: 17 paź 2009, 10:19
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 2 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle

Post autor: SebasTTan »

No i przede wszystkim trzeba pamiętać że KAŻDY lub AKTYWNY.
Tak samo jak W TEJ TURZE. (czyli aktywnego gracza)
Moje kolekcjonerskie imperium.
---
Pozdrawiam
SebasTTan
Dewon23
Posty: 38
Rejestracja: 27 cze 2016, 16:59
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle

Post autor: Dewon23 »

Pytanie odnośnie zasady dotyczących ogłoszenia.
Gramy zawsze w 4 graczy.
Przykład:
W turze drugiego bohatera zostaje ogłoszony 2 i 4 bohater.
1. Na koniec tury tylko aktywny bohater czyli 2 zwiękasza poziom zdrowia do 10 a 4 bohater pozostaje z poziomem 0 ?
2. Podczas tury 3 bohatera wszyscy gracze mają zwiększyć poziom zdrowia o 1 czy wtedy 4 bohater (który jest ogłuszony) też zwiększa poziom z 0 na 1 i przestaje być ogłoszony ?
3. Dotyczy pytania 2. Jeżeli 4 bohater zwiększył poziom zdrowia w turze 3 bohatera i na początku swojej tury musi go zmniejszyć do 0 to kolejny raz zostaje ogłoszony ? Czyli dwa razy w ciągu jednej kolejki bohater 4 zostaje ogłoszony i dwa razy umieszcza znacznik mroku na karcie miejsca ?

Tak gramy od początku i przez to utkenliśmy na 3 scenariuszu. Już 5 przegranych partii w scenariusz 3 :(
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle

Post autor: Golfang »

Dewon23 pisze: 13 kwie 2020, 18:12 Pytanie odnośnie zasady dotyczących ogłoszenia.
Gramy zawsze w 4 graczy.
Przykład:
W turze drugiego bohatera zostaje ogłoszony 2 i 4 bohater.
1. Na koniec tury tylko aktywny bohater czyli 2 zwiękasza poziom zdrowia do 10 a 4 bohater pozostaje z poziomem 0 ?
2. Podczas tury 3 bohatera wszyscy gracze mają zwiększyć poziom zdrowia o 1 czy wtedy 4 bohater (który jest ogłuszony) też zwiększa poziom z 0 na 1 i przestaje być ogłoszony ?
3. Dotyczy pytania 2. Jeżeli 4 bohater zwiększył poziom zdrowia w turze 3 bohatera i na początku swojej tury musi go zmniejszyć do 0 to kolejny raz zostaje ogłoszony ? Czyli dwa razy w ciągu jednej kolejki bohater 4 zostaje ogłoszony i dwa razy umieszcza znacznik mroku na karcie miejsca ?

Tak gramy od początku i przez to utkenliśmy na 3 scenariuszu. Już 5 przegranych partii w scenariusz 3 :(
Wg mnie ogłuszenie to efekt natychmiastowy. W momencie gdy bohatera życie spada do zera (bez względu na to czyja jest tura) zwiększa on poziom życia do 10 oraz odrzuca połowę swoich kart. Jakby na to nie patrzeć jest to problem, gdyż w momencie gdy dotrze do swojej tury będzie miał mniej kart do dyspozycji.
----------------
10% flamberg.com.pl
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle

Post autor: feniks_ciapek »

1. Wszyscy ogłuszeni wracają do 10.
2. Jak się jest ogłuszonym, nie można się leczyć - dopiero pod koniec tury aktualnego gracza wracasz do 10 pż., nawet jeśli to nie twoja tura.
3. Tak.
Dewon23 pisze: 13 kwie 2020, 18:12 Pytanie odnośnie zasady dotyczących ogłoszenia.
Gramy zawsze w 4 graczy.
Przykład:
W turze drugiego bohatera zostaje ogłoszony 2 i 4 bohater.
1. Na koniec tury tylko aktywny bohater czyli 2 zwiękasza poziom zdrowia do 10 a 4 bohater pozostaje z poziomem 0 ?
2. Podczas tury 3 bohatera wszyscy gracze mają zwiększyć poziom zdrowia o 1 czy wtedy 4 bohater (który jest ogłuszony) też zwiększa poziom z 0 na 1 i przestaje być ogłoszony ?
3. Dotyczy pytania 2. Jeżeli 4 bohater zwiększył poziom zdrowia w turze 3 bohatera i na początku swojej tury musi go zmniejszyć do 0 to kolejny raz zostaje ogłoszony ? Czyli dwa razy w ciągu jednej kolejki bohater 4 zostaje ogłoszony i dwa razy umieszcza znacznik mroku na karcie miejsca ?

Tak gramy od początku i przez to utkenliśmy na 3 scenariuszu. Już 5 przegranych partii w scenariusz 3 :(
Dewon23
Posty: 38
Rejestracja: 27 cze 2016, 16:59
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle

Post autor: Dewon23 »

feniks_ciapek pisze: 13 kwie 2020, 18:40 1. Wszyscy ogłuszeni wracają do 10.
2. Jak się jest ogłuszonym, nie można się leczyć - dopiero pod koniec tury aktualnego gracza wracasz do 10 pż., nawet jeśli to nie twoja tura.
3. Tak.
Dewon23 pisze: 13 kwie 2020, 18:12 Pytanie odnośnie zasady dotyczących ogłoszenia.
Gramy zawsze w 4 graczy.
Przykład:
W turze drugiego bohatera zostaje ogłoszony 2 i 4 bohater.
1. Na koniec tury tylko aktywny bohater czyli 2 zwiękasza poziom zdrowia do 10 a 4 bohater pozostaje z poziomem 0 ?
2. Podczas tury 3 bohatera wszyscy gracze mają zwiększyć poziom zdrowia o 1 czy wtedy 4 bohater (który jest ogłuszony) też zwiększa poziom z 0 na 1 i przestaje być ogłoszony ?
3. Dotyczy pytania 2. Jeżeli 4 bohater zwiększył poziom zdrowia w turze 3 bohatera i na początku swojej tury musi go zmniejszyć do 0 to kolejny raz zostaje ogłoszony ? Czyli dwa razy w ciągu jednej kolejki bohater 4 zostaje ogłoszony i dwa razy umieszcza znacznik mroku na karcie miejsca ?

Tak gramy od początku i przez to utkenliśmy na 3 scenariuszu. Już 5 przegranych partii w scenariusz 3 :(

Obrazek

Wg instrukcji:
1. Tylko aktywny bohater wraca do 10, więc 4 bohater musi chyba czekać do swojej tury żeby zwiększyć do 10.
2. Tylko w turze w której zostałeś ogłoszony nie możesz zwiększać i zmniejszać zdrowia co oznaczało by że w turze 3 bohatera 4 bohater zwiększając zdrowie z polecenia karty podnosi do 1 i w swojej turze może zostać ponownie ogłoszony.

Wg mnie nie wyjaśnienie tego w instrukcji jest dość dużym problemem gdyż podczas rozgrywki na 4 graczy gdzie taka sytuacja powtarza się kilka razy przez co wygranie scenariusza graniczy z cudem.
morthi
Posty: 295
Rejestracja: 13 wrz 2009, 18:40
Has thanked: 42 times
Been thanked: 77 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle

Post autor: morthi »

Nie ma co kombinować na siłę tylko jeszcze raz przeczytać ze zrozumieniem stronę 13 zasad - szczególnie tekst napisany kursywą w pierwszym akapicie.

Następnie postępować zgodnie z punktami z dołu strony.

Ergo - gracz może być tylko raz ogłuszony przed swoja turą. Kolejny raz ogłuszony może zostać jak odzyska zdrowie czyli zakończy swoją turę.
Dewon23
Posty: 38
Rejestracja: 27 cze 2016, 16:59
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle

Post autor: Dewon23 »

morthi pisze: 13 kwie 2020, 19:17 Nie ma co kombinować na siłę tylko jeszcze raz przeczytać ze zrozumieniem stronę 13 zasad - szczególnie tekst napisany kursywą w pierwszym akapicie.

Następnie postępować zgodnie z punktami z dołu strony.

Ergo - gracz może być tylko raz ogłuszony przed swoja turą. Kolejny raz ogłuszony może zostać jak odzyska zdrowie czyli zakończy swoją turę.
Zawsze staram się unikać kombinowania:)
Czytałem stronę 13 chyba z 10 razy.
Wystarczyło by umieścić w instrukcji :
1. Gracz może zostać ogłoszony tylko raz przed swoją kolejną turą
lub
2. Gracze pozostają ogłoszeni do swojej tury i do tego czasu nie mogą zwiększać poziomu zdrowia.
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle

Post autor: feniks_ciapek »

Angielska instrukcja mówi co innego. Procedurę 1-6 przeprowadza się dla każdego z ogłuszonych graczy i punkt 6 brzmi: "*At the end of the active Hero’s turn you have recovered. Reset your Hero’s [health] to its maximum". Nie ma mowy o aktywnym graczu, tylko o "twoim bohaterze".

Więc błąd w tłumaczeniu.
grozan
Posty: 2
Rejestracja: 22 lis 2019, 11:58
Has thanked: 3 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle

Post autor: grozan »

Witam,
A ja mam prytanie do karty Czekoladowa żaba:

Obrazek

Po co odrzucać kartę skoro i tak dowolny bohater otrzymuje bonus. W tym także chyba aktywny :?
Chyba że, dowolny bohater to nie bohater aktywny.

Dzięki z góry
morthi
Posty: 295
Rejestracja: 13 wrz 2009, 18:40
Has thanked: 42 times
Been thanked: 77 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle

Post autor: morthi »

Cała zabawa polega na tym, żeby odrzucać karty, które w zamian dają bonus - jak odrzucasz kartę bez specjalnej zasady to ja tracisz, a dzięki bonusowi ją zagrywasz. Moją ulubiona jest Gilderoy Lockhart.
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle

Post autor: feniks_ciapek »

Jak wyżej, plus pamiętaj, że efekt odrzucenia karty działa też, jeśli odrzucasz ją, bo zostałeś ogłuszony.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle

Post autor: rastula »

czy w czwartym scenariuszu odsłaniamy 2 złoczyńców, jak w 3? Broszurka odsyła do głównej instrukcji... więc nie wiem do końca jak wystartować w 4th.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle

Post autor: rastula »

feniks_ciapek pisze: 14 maja 2020, 14:26 Jak wyżej, plus pamiętaj, że efekt odrzucenia karty działa też, jeśli odrzucasz ją, bo zostałeś ogłuszony.

ale ogłuszenia to nie niweluje....chyba, nawet kesli podniesie nam troche zdrowie... do 10 i tak wracamy na koniec tury...(dobrze myślę?)
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle

Post autor: feniks_ciapek »

rastula pisze: 12 lip 2020, 11:16
feniks_ciapek pisze: 14 maja 2020, 14:26 Jak wyżej, plus pamiętaj, że efekt odrzucenia karty działa też, jeśli odrzucasz ją, bo zostałeś ogłuszony.

ale ogłuszenia to nie niweluje....chyba, nawet kesli podniesie nam troche zdrowie... do 10 i tak wracamy na koniec tury...(dobrze myślę?)
Nie, nie niweluje, bo efekty karty są po efektach czarnej magii itp. Gdzieś w faq jest rozpisana oficjalnie kolejność rozpatrywania efektów. Jak w dowolnym momencie zejdziesz do 0, to jesteś ogłuszony i już nie możesz się potem leczyć.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle

Post autor: rastula »

tak właśnie myślałem, może niejasno to opisalem :)...


a w 4 scenariuszu jest 2 złoczyńców odkrytych?
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle

Post autor: feniks_ciapek »

rastula pisze: 12 lip 2020, 16:05 a w 4 scenariuszu jest 2 złoczyńców odkrytych?
Tak, dwóch.
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1721
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 84 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle

Post autor: Tomzaq »

Ja mam problem z kartami typu: dostajesz 1 wpływ a jak odrzucisz tę kartę to dostajesz 2 wpływu. Gdzie odrzucam tę kartę? Z gry czy do puli kart odrzuconych?
Who is John Galt?
Posiadam
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle

Post autor: feniks_ciapek »

Odrzucasz na stos odrzuconych, ale tylko wtedy, kiedy jakiś inny efekt mówi ci, że masz to zrobić. Samemu to możesz co najwyżej zagrać albo nie zagrać danej karty.
keldorn
Posty: 558
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle

Post autor: keldorn »

Właśnie jestem po 1 scenariuszu i przy czytaniu kart z 2 scenariusza naszło mnie pytanie związane z mechaniką Deckbildingu. Czy stwierdzenie "odrzucasz karte..." ma na myśli pozbycie sie jej definitywnie z gry czy tylko na pulę odrzuconych?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle

Post autor: rastula »

na pulę, stos kart odrzuconych gracza. w podstawce nie ma usuwania kart z talii gracza
keldorn
Posty: 558
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle

Post autor: keldorn »

Właśnie jestem na 4 scenariuszu i czy nie macie wrażenia ze pewne karty złoczyńców powinny być wyciągane zgodne z fabuła książki/filmu? Np po 1 scenariuszu powinna karta Quirrela wyskoczyć itp. Ma ktoś takie same wrażenie? nie chce wprowadzać home rulsa bo będzie za łatwo, ale to mi ewidentnie nie pasuje klimatycznie.
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1955
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 189 times
Been thanked: 830 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle

Post autor: Neoptolemos »

Tak, to jeden z podstawowych zarzutów do gry, przewijających się często - bicie Quirrella czy Bazyliszka co roku...
W pierwszym dodatku wymieniasz część przeciwników, co prawda losowo, ale nic nie szkodzi "wyjąć" Quirrella.

Zacząłem przygotowywać alternatywną kampanię, która będzie bardziej zgodna z fabułą, ale trochę z tym utknąłem. Może po świętach skończę i udostępnię w głównym wątku gry.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
ODPOWIEDZ