[POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Itsuma Oki
Posty: 208
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:52

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Itsuma Oki »

cannehal pisze:Są momenty, że jak Was słucham, to tracę poczucie tego co jest jeszcze żartem, a co zakrawa już na prawdziwe lizusostwo... ;)
Jeżeli chodzi o peany na cześć Prezesa, to jakiekolwiek lizusostwo nie wchodzi w grę. Największe lizusostwo jakie możemy wymyślić w przypadku Prezesa zawsze okaże się prawdą. :)
Nie szatan zdobi człowieka.

www.gramajda.pl
Robert (Harkonnen)
Posty: 106
Rejestracja: 15 kwie 2008, 22:14

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Robert (Harkonnen) »

Ciekawe czy Bartek robi już w piwnicy Wikingeera samoróbkę :)

Zagrałem:

-Amsterdam (przetestowana wersja na 2 pary) chyba było ok chociaż jak Zosia się uśmiecha to nie wiem czy z ubolewaniem czy jest tak zafascynowana rozgrywką - ogólnie skład wyborny bo grała Zosia i trzech brzydali: Ja, Yog i Seneszel :)
-Nexus (szybka partia z 3 nowymi osobami - załapali od razu o co chodzi więc poszło raz dwa, wyłonił się zwycięzca i nie dał sobie w kaszę dmuchać) Muszę obrać jakąś strategię, marzę o wygranej :)
-Filary Ziemi - udana rozgrywka, losowa , LOSOWA ! :) ale mimo słabej ilości pionów wyciąganych z wora dotrzymywałem kroku do 1 gracza
-I na koniec Wikingeer - zagrałem, zagram ponownie z chęcią, miałem dobrze obrany kierunek trochę szczęścia, tylko jakiś rybaków mi zabrakło, poprawię to next time
'Uratować kogoś przed omyłką to podarować mu raj.' Frank Herbert "Diuna"
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: cannehal »

Strona Gramajdy już wstała... ;)

Pozdrawiam

EDIT: a może jeszcze nie... :(
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Squirrel »

Wstała wstała! Zaraz powrzucam zdjęcia :) Ostatnio było więcej fotografów, więc też proszę swoje pododawać.
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

OGŁOSZENIA PARAFIALNE:

Jak być może część z Was zauważyła ostatnio troszkę nas przybyło. I nie uwierzycie, ale magicznym zbiegiem okoliczności jednocześnie przybyło również nakryć na stoły! Na ostatnim spotakniu zamiast 7 zielonych sukien bilardowych pojawiło się ich nagle aż 12!

Sztuczka z suknami to sprawka Pjaja, który na ten cel wyłożył z własnej kieszeni ok. 300 zł. Niestety wyczarowywanie pieniędzy nie jest już takie łatwe, więc

na 2-3 kolejnych spotkaniach będę chodził z kapeluszem i zbierał od Was co łaska na nasze zielone wypasione obrusiki.

Składka jest całkowicie dobrowolna i jej wysokość nie jest w żaden sposób określona (jak ktoś chce dać 100 zł nie będę stawiał oporu, ale z przysłowiowej złotówki też się bardzo ucieszę ;-) ).

Jeśli zbierzemy więcej niż trzeba, przeznaczymy pieniążki na wspólnie wybrany cel, jeśli uzbieramy mniej, też nic się nie stanie, bo już się z pjajem w tym względzie dogadaliśmy.

A więc pamiętajcie: na kilku kolejnych spotkaniach nie przeganiajcie od stołów człowieka z kapeluszem!
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: demnogonis »

rokter pisze: A więc pamiętajcie: na kilku kolejnych spotkaniach nie przeganiajcie od stołów człowieka z kapeluszem!
My nie lufthanza, lubimy kapelusznikow :twisted:
w co możesz zagrać co tydzień w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.30; klub Alibi -Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora)):
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Squirrel »

rokter pisze:będę chodził z kapeluszem i zbierał od Was co łaska na nasze zielone wypasione obrusiki.
Dobrze, że mnie nie będzie :P

Strona działa, więc wrzuciłam tam małe podsumowanie ostatniego turnieju:http://www.gramajda.pl/node/85
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Senaszel »

Dokladnie dobrze ze mnie nie bedzie :lol:
Wingmakers
Awatar użytkownika
Itsuma Oki
Posty: 208
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:52

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Itsuma Oki »

A ja przyjdę i się cieszę. Chętnie podłącze się do zbiórki i sam też będę chodził z kapeluszem. Cel określę w późniejszym terminie. :twisted:
Nie szatan zdobi człowieka.

www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Senaszel »

Zgrzewka tyskiego? :P
Wingmakers
Awatar użytkownika
Itsuma Oki
Posty: 208
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:52

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Itsuma Oki »

To mam co miesiąc z firmy :) Poza tym jestem abstynentem :wink:
Nie szatan zdobi człowieka.

www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
salmunna
Posty: 468
Rejestracja: 12 sty 2007, 23:47
Lokalizacja: Kraków

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: salmunna »

Interesująca premia do wypłaty :)
Awatar użytkownika
Itsuma Oki
Posty: 208
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:52

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Itsuma Oki »

Trzeba wiedzieć jak dobierać pracodawcę. Jutro się pojawię i chcę zagrać ze zwycięzcą turnieju Carrcassone, skoro nie miałem szansy sam wygrać. :twisted:
Nie szatan zdobi człowieka.

www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

Itsuma Oki pisze:Trzeba wiedzieć jak dobierać pracodawcę. Jutro się pojawię i chcę zagrać ze zwycięzcą turnieju Carrcassone, skoro nie miałem szansy sam wygrać. :twisted:
Ja rozumiem, że chcesz być pierwszym, który zagra ze zwycięzcą turnieju Carcassonne, ale przychodzić dzień wcześniej to jednak pewna przesada :D
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

Żeby wszyscy mieli szansę zdążyć, proponuję, by jutrzejsze półfinały turnieju Carcassonne rozpocząć tak jak eliminacje ok. 18.30 - 19.00. Przypominam też, że gra 1 z 3 i 5 miejscem oraz 2 z 4 i 6. Zagrają więc w jednej grze woj_settlers, yog i Longinus, w drugiej zaś Łukasz, cannehal i ja.
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

Przy okazji apel do Zbyszka - musimy zająć ostatnie miejsca w półfinałach, żeby zdążyć rozegrać pełną grę TtA z prezesem :wink:
Robert (Harkonnen)
Posty: 106
Rejestracja: 15 kwie 2008, 22:14

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Robert (Harkonnen) »

Szybka relacja z Pionka - Gliwice
Cel: Spotkania planszówkowe w Gliwicach
Czas:14-15 marca (a właściwie już rozgrywki w hotelu w piątek 13 marca w pokoju 313)
Uczestnicy z Poznania: Kasia (jako pomarańczowa koszulka - pomagała nowoprzybyłym w rozgrywkach), Malwina, 2 znajomych Kasi, Demnogonis, Woj_Settlers i jego kumpel Marcin, i ja Harkonnen

-na pewno pozostaną w sercu wszystkie gry w które zdążyłem zagrać przez ten weekend, czyli: Notre Dame (9), Hanza (7), Atlas & Zeus (7), Tikala (8), Quattro (7), Blocus Duo (9), Coloseum (7), Evo (9), Yspahan (8), Livingstone (9), Giants (7), Hive (7), Podróż fo Wnętrza Ziemi (7), Zooloretto (7) Skala ocen 1-10 Oczywiście, że nieobiektywna bo to moje oceny 8)

Ogólnie: miłe wrażenia, dobra obsługa pomagających 'pomarańczowych koszulek'
Niezapomniane: turniej gier logicznych: 0 pkt :) przegrana z 10-latkiem i dwoma miłymi pannami z Płocka i ich zasada, która doprowadziła do tego, że poczułem się jak na zawodach o mistrzostwo szachowe, czyli zasada "klocek - stół!" dotknij planszy klockiem i już koniec musi tam leżeć :) mam nadzieję, że panowie z Płocka się nie przerażają i przychodzą na spotkania mimo, że zasady są tam tak surowo respektowane :D Ale i tak była to przyjemność dostać łomot w Blocusa Duo.
'Uratować kogoś przed omyłką to podarować mu raj.' Frank Herbert "Diuna"
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: hamanu »

Robert (Harkonnen) pisze: Ale i tak była to przyjemność dostać łomot w Blocusa Duo.
naprawde twoja umiejetnosc przegrywania wzbudza we mnie podziw, zwlaszcza, ze objawia sie nie po raz pierwszy.
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

Ogladając zdjęcia z ostatniego spotkania natrafiłem na następująca perełkę:

http://www.gramajda.pl/node/88 (ostatne zdjęcie z galerii)

Widok znajomy ten przypomniał mi szczytną ideę niegdysiejszego, nierozstrzygniętego Konkursu Gramajdowych Min Głupawych. Założyłem więc osobną galeryjkę osobliwości, do której odwiedzenia serdecznie zapraszam:

http://www.gramajda.pl/node/89

Na razie umieściłem w niej zdjęcia wybrane w sposób zupełnie prezesowski i autorytatywny (oczywiście sam również jestem na kilku z nich, bo to najcześciej ja robię z siebie idiotę). Jednocześnie informuję, że galeria ma charakter otwarty i będzie stale powiększana (jeśli ktoś uważa, że przeoczyłem jakąś niezłą minę z naszej dotychczasowej kolekcji, niech koniecznie da mi znać).

A na koniec roku wybierzemy sobie wzorem Gali trójkę Najpiękniejszych, których nagroda z pewnością nie ominie ;-)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: cannehal »

Ogólnie można zauważyć, że tak nagrodowo się zrobiło w Poznaniu. A to nagroda za turniej, znowu nagroda za przychodzenie i rejestrowanie się na stronie, nagroda za bycie-pięknym-inaczej-przez-krótki-nieokreślony-czas.

Proponuję jeszcze kilka nietypowych nagród:

-za odwagę powiedzenia, że Wikinger nie jest najlepszą grą na świecie (a wręcz przeciwnie);
-za notoryczne oszukiwanie (w tym przypadku Grzegorz nie będzie musiał oszukiwać);
-za radość z przegranych partii;
-za język prosto ze stajni Wilkinsona;
-za szczególny sposób bycia geekiem (planszówki+gryzonie);
-za udokumentowanie sytuacji, kiedy Prezes gra w grę o instrukcji przekraczającej 4 strony;
-za sprowadzanie każdej rozgrywki to jakiegoś żartu
-za drażnienie chłopaków z Warszawy
-za najbardziej gorliwy smatanizm
-za negocjowanie przy największej ilości gier
-za najwięcej przyniesionych gier
-za najszybsze wykonywanie swoich ruchów i pilnowanie, aby inni też byli tak szybcy ;)

itd. itp.

uff!

rokter - odwiedzić bankomat po drodze? ;)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: yosz »

nie rozumiem tego punktu z chłopakami z Warszawy... nie drażnij mnie ;)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

yosz pisze:nie rozumiem tego punktu z chłopakami z Warszawy... nie drażnij mnie ;)
Zamierzchłe czasy, chłopacy z Warszawy uznali w końcu wyższość Poznania, więc nie ma już powodu, żeby ich drażnić :wink:
niematunikogo
Posty: 5
Rejestracja: 24 lut 2009, 11:15

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: niematunikogo »

bylismy drugi (choc w zasadzie trzeci - jesli liczyc wpadniecie na prawo jungli 2tyg. temu) raz,

Dzieki Robertowi (ktoremu przynieslismy dzis szczescie :lol: :lol: ) udało nam sie w jakies 4h zagrac po raz pierwszy w:

- Filary ziemi - bardzo fajnie, choc koncowka pokazala ze losowosc gra tam zbyt duza role. W ostatniej chwili Ola podwoila niemal swoje punkty (ku wlasnemu zaskoczeniu wygrywajac), a Robert mial szczescie poczekac ze swoim ruchem na koniec. Nastepnym raziem gramy z innym wariantem losowania ?

- Coloseum - (gralismy razem) przez pierwsze 2-3 rundy trudno bylo nam wszystko ogarnac, jak juz sie polapalismy o co w tym chodzi to nie mielismy pojecia w ktorym kierunku grac (paraliz decyzyjny x nas dwoje), w 5 rundzie sadzilismy ze nie wyplacimy sie na wybrana strategie, po ostatniej rundzie okazalo sie ze... jakims cudem wygralismy.

no nic, poczatkujacy szczescie maja ;)

dziekujemy za wspolna gre Robertowi, Markowi, Itsuma, Ani
i szczegolnie za tlumaczenie zasad i transport do domu :wink: koledze ktorego imienia (WSTYD!) nie znamy ( lub nie pamietamy? )


Ola i Szymon
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: edrache »

cannehal pisze:Proponuję jeszcze kilka nietypowych nagród:

(...)

itd. itp.
Super :) Serio, jestem ZA organizowaniem konkursów na tak głupie (interesujące) tematy :)
cannehal pisze: rokter - odwiedzić bankomat po drodze? ;)
Czy Ty Tomku "przypadkiem" nie wygrałeś turnieju Carcassone?? :shock:
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

niematunikogo pisze:
- Filary ziemi - bardzo fajnie, choc koncowka pokazala ze losowosc gra tam zbyt duza role. W ostatniej chwili Ola podwoila niemal swoje punkty (ku wlasnemu zaskoczeniu wygrywajac), a Robert mial szczescie poczekac ze swoim ruchem na koniec. Nastepnym raziem gramy z innym wariantem losowania ?
A mówił tatuś, żeby grać od razu z wariantem "odlosowionym", mówił? Ale kto by tam słuchał głupiego prezesa :-)

Co tam wczoraj miłego?

- Innsmouth Escape - dałe grze drugą szansę na czterech (zamiast pięciu) graczy - i mam wrażenie, że pozycja się odwdzięczyła. Osamotniony człowiek w mieście opanowanym przez Stwory z Głębin nie był tym razem całkowicie pozbawiony szans na zwycięstwo i dorwaliśmy go dopiero kiedy już już miał uciekać z kompletem uratowanych przyjaciół. Oczywiście wrażenie beznajdziejności sytuacji towarzyszyło Pawłowi przez cały czas (potęgowane wybuchami szyderczego śmiechu pozostałej trójki kierującej Stworami), ale trzeba przyznać, że szansa na zwycięstwo była dosyć konkretna. Chętnie powtórzę.

- Hansa - miła partyjka nawet mimo tego, że zapomniałem o rozstwianiu sześciu straganów początkowych ;-)

- High Society - dwie rozgrywki pod rząd w gronie trzech nowo poznanych alibijskich neofitów (plus Andrzej). Kupa śmiechu, maksymalnie pechowe zagrania Andrzeja i naprawdę dużo pozytywnych emocji :-)

- Blefuj - w tym samym towarzystwie, co High Society. Tak dawno w to nie grałem, że prawie zapomniałem za co tę grę tak bardzo lubię. Głównie za towarzystwo ;-)

- Through the ages - no kurde rzeczywiście dobre (chociaż ani przez chwilę nie wierzyłem, że wyrobimy się w trzy osoby w wersję advanced w niecałe 3 godziny). Grałem pierwszy raz, oczywiscie spowalnialem rozgrywkę i na razie mniej więcej opanowałem mechanikę (czyli to co się dzieje wokół mojej planszy; na plansze innych nie patrzyłem w ogóle, bo już totalnie bym się pogubił). Żeby stworzyć realną konkurencję dla Pjaja i Zbycha musiałbym zagrać jeszcze 2-3 razy i przede wszystkim poczytać trochę te wszystkie karty ;-)

Dałem plamę ze zbieraniem kasy na obrusy (czytaj: nie zbierałem, bo zapomniałem) - ale co się odwlecze to nie uciecze ;-)

no i na koniec informacja o turnieju Carcassonne: WYGRAŁ CANNEHAL!

Finałowa czwórka to:

1. Tomek (Cannehal)
2. Zbychu (longinus_997)
3. Przemo (woj_settlers)
4. Paweł (pjaj)

(co do kolejności 2 i 3 miejsca to nie mam pewności, ale może ktoś mnie sprostuje; przemo - elowy piernik honorowy do odbioru u Zosi)

Wręczenie nagród odbyło się w dość mało spektakularny sposób, bo już koło 24.00, kiedy ludzi było nieco mniej, ale myślę, że suma wartości sentymentalnych (własnoręcznie wypiekane pierniki i własnoręcznie odkuwany kafelek) oraz materialnych (gra + zgrzewka tyskiego od itsumy) powinny zrekompemnsować brak fleszy i owacji na stojąco ;-)

A poza tym uważam, że Kartaginę należy zniszczyć - czyli: jak zwykle było super.
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
ODPOWIEDZ